Quantcast

Programerski jezik

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.165
Hvala vam za sve odgovore, imam jos jednu dilemu. Video sam ponudu za IT Akademiju, zanimaju me vasa misljenja o njoj, i da li je Software Engineering program najbolji izbor za usavrsavanje pravljenja programa i video igra.
Meni su dolazili kandidati za posao odande, i mogu ti reći da veze sa životom nemaju.

IT akademija ti je u rangu Frizerske akademije, s tim da će diplomac na frizerskoj akademiji verovatno bolje naučiti frizeraj nego što će ovaj na IT akademiji naučiti IT.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.165
Isto kao i današnje zavisnice od socijalnih medija kao što će naučiti kuvanje za šest meseci.
Pazi, sve je u ličnoj motivaciji. Ako neko hoće da uči, i ako nije antitalenat, naučiće... bar danas imaš tušta i tma izvora iz kojih možeš da učiš. Međutim, ako upišeš to samo da bi dobio diplomu da te neko zaposli, onda bolje da ne bacaš pare.

Grindelwald

Primećen član
Poruka
839
Jedna drugarica obožava Japanski jezik. Upisala je ne znam tačno šta za učenje Japanskog jezika i samo za godinu dana je naučila da sasvim normalno komunicira. To je kada je neko posvećen nečemu. Ko kao želi, radi po sat-dva dnevno, nema ništa od toga.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.356
Pa da, kod mene obicno dodje student da zavrsi diplomski gde je
recimo tema nesto sa projekta. Kad zavrsi ima da prodje jedno
2 godine rada pre nego sto nauci da moze da radi samostalno.
Ne preteruj! Veći deo toga vremena se odnosi na učenje SPECIFIČNOSTI područja za koje pišu programe? Školski primer je Boeing MAX slučaj: Ekipa je znala programirati, ali NIJE savladala TAJNE toga specifičnog zanata!... i bilo 500 mrtvih!

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.356
Pa da, kod mene obicno dodje student da zavrsi diplomski gde je
recimo tema nesto sa projekta. Kad zavrsi ima da prodje jedno
2 godine rada pre nego sto nauci da moze da radi samostalno.
Teoretski, auto naučiš da voziš za 30 sati vožnje, a za programiranje ti treba 2 godine rada? Mislim da su nadobudni informatičari mnogo toga DEBELO ZAHEBALI! Ima i jedan intervju u kojem se čak i TheBill Gejts ŽALI kako su tvorci programskih jezika sve to zapetljali i razvili preko vrhunca upotrebljivosti!

bmaxa

Ističe se
Poruka
2.915
Nisi shvatio, student je studirao ono sto nam treba 4 godine. Programiranje se uci i vise od toga. Za C++ da naucis
kako treba treba bar 5 godina.

Mislim, postoje sale na konto C++, ali jednostavno sve zavisi od toga sta radis. Za neke stvari ne treba toliko za ovo
treba.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.356
Nisi shvatio, student je studirao ono sto nam treba 4 godine. Programiranje se uci i vise od toga. Za C++ da naucis
kako treba treba bar 5 godina.

Mislim, postoje sale na konto C++, ali jednostavno sve zavisi od toga sta radis. Za neke stvari ne treba toliko za ovo
treba.
kako nisam shvatio? Za 4 godine studiranja i 5 godina prakse doktori postaju vrhunski kirurzi, a mi tupimo o hebenom piskaranju programčića? :super: Pa hebeni procesor ima instrukcija kao ljudski organizam mišića i kostiju, a debilčine od toga napravili lakrdiju!

Bren

Veoma poznat
Poruka
13.715
Meni su dolazili kandidati za posao odande, i mogu ti reći da veze sa životom nemaju.
IT akademija ti je u rangu Frizerske akademije, s tim da će diplomac na frizerskoj akademiji verovatno bolje naučiti frizeraj nego što će ovaj na IT akademiji naučiti IT.
Tačno to. Neverovatno, koliko dobar marketing imaju da uspevaju da navataju toliko ovaca za šišanje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.