MisliM_StvaRnO
Primećen član
- Poruka
- 968
Uvek sam se divio forumima,jedino mesto gde dodjes i postavis pitanje "Koji programski jezik uciti" a dobijes odgovore od pravljenja sopstvenog jezika do kupovine Raspberry Pi-a.
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Teorija kaže da će ti najbolji programski jezik biti onaj koji sam sebi napišeš!Uvek sam se divio forumima,jedino mesto gde dodjes i postavis pitanje "Koji programski jezik uciti" a dobijes odgovore od pravljenja sopstvenog jezika do kupovine Raspberry Pi-a.
Tako je recimo, u dobra stara vremena Voja Antonić napisao BASIC za Galaksiju! 
Pa dobio je opsirno odgovor za koji programski jezik, sad sirimo temu daljeUvek sam se divio forumima,jedino mesto gde dodjes i postavis pitanje "Koji programski jezik uciti" a dobijes odgovore od pravljenja sopstvenog jezika do kupovine Raspberry Pi-a.

Meni su dolazili kandidati za posao odande, i mogu ti reći da veze sa životom nemaju.Hvala vam za sve odgovore, imam jos jednu dilemu. Video sam ponudu za IT Akademiju, zanimaju me vasa misljenja o njoj, i da li je Software Engineering program najbolji izbor za usavrsavanje pravljenja programa i video igra.
Znas kako ce neko da nauci programiranje na kursu od 6 meseci? Nikako.IT akademija ti je u rangu Frizerske akademije
Pazi, sve je u ličnoj motivaciji. Ako neko hoće da uči, i ako nije antitalenat, naučiće... bar danas imaš tušta i tma izvora iz kojih možeš da učiš. Međutim, ako upišeš to samo da bi dobio diplomu da te neko zaposli, onda bolje da ne bacaš pare.Isto kao i današnje zavisnice od socijalnih medija kao što će naučiti kuvanje za šest meseci.
Naucice ali ne za 6 meseci.Pazi, sve je u ličnoj motivaciji. Ako neko hoće da uči, i ako nije antitalenat, naučiće... bar danas imaš tušta i tma izvora iz kojih možeš da učiš. Međutim, ako upišeš to samo da bi dobio diplomu da te neko zaposli, onda bolje da ne bacaš pare.
Ko je rekao: 10 posto talenta i 90 posto truda?Naucice ali ne za 6 meseci.
Pa da, kod mene obicno dodje student da zavrsi diplomski gde jeNaucice ali ne za 6 meseci.
Ne preteruj! Veći deo toga vremena se odnosi na učenje SPECIFIČNOSTI područja za koje pišu programe? Školski primer je Boeing MAX slučaj: Ekipa je znala programirati, ali NIJE savladala TAJNE toga specifičnog zanata!... i bilo 500 mrtvih!Pa da, kod mene obicno dodje student da zavrsi diplomski gde je
recimo tema nesto sa projekta. Kad zavrsi ima da prodje jedno
2 godine rada pre nego sto nauci da moze da radi samostalno.
Teoretski, auto naučiš da voziš za 30 sati vožnje, a za programiranje ti treba 2 godine rada? Mislim da su nadobudni informatičari mnogo toga DEBELO ZAHEBALI! Ima i jedan intervju u kojem se čak i TheBill Gejts ŽALI kako su tvorci programskih jezika sve to zapetljali i razvili preko vrhunca upotrebljivosti!Pa da, kod mene obicno dodje student da zavrsi diplomski gde je
recimo tema nesto sa projekta. Kad zavrsi ima da prodje jedno
2 godine rada pre nego sto nauci da moze da radi samostalno.
kako nisam shvatio? Za 4 godine studiranja i 5 godina prakse doktori postaju vrhunski kirurzi, a mi tupimo o hebenom piskaranju programčića?Nisi shvatio, student je studirao ono sto nam treba 4 godine. Programiranje se uci i vise od toga. Za C++ da naucis
kako treba treba bar 5 godina.
Mislim, postoje sale na konto C++, ali jednostavno sve zavisi od toga sta radis. Za neke stvari ne treba toliko za ovo
treba.
Pa hebeni procesor ima instrukcija kao ljudski organizam mišića i kostiju, a debilčine od toga napravili lakrdiju!Znas kako hirurga moze da zameni AI, programera ne moze ....Za 4 godine studiranja i 5 godina prakse doktori postaju vrhunski kirurzi, a mi tupimo o hebenom piskaranju programčića?
Kako god! To je tema koja bi trebala da brine firme kojima NEDOSTAJE sve više informatičara! Taman od nekoga novog i zelenog stvoriš dobrog programera, a on već postane neupotrebljivi FREAK zreo za penziju!Znas kako hirurga moze da zameni AI, programera ne moze ....

Meni su dolazili kandidati za posao odande, i mogu ti reći da veze sa životom nemaju.
IT akademija ti je u rangu Frizerske akademije, s tim da će diplomac na frizerskoj akademiji verovatno bolje naučiti frizeraj nego što će ovaj na IT akademiji naučiti IT.
Ulazu, naravno. Svako se navata pricom da ce za 6 meseci da dodje na platu od 1000+ evra...koliko dobar marketing imaju
Ulazu, naravno. Svako se navata pricom da ce za 6 meseci da dodje na platu od 1000+ evra...
Pa pazi, prica nije samo iz Akademije. Na sva zvona su mediji vodili takvu kampanju...Na to može da se navataju samo budale.
Ozbiljno? Ja mislim da nema ATM masine koja ne koristi Cobol u nekoj meri, da ne spominjem razne vladine institucije.Heh, Cobol je carevao na mainfraimovima sve dok baze nisu mogle
da se voze jer su isti imali po 4mb rama
Sad mislim da niko vise ne koristi Cobol... osim da odrzava prepotopske
programe![]()