Program decentralizacije u Srbiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Deki43

Zainteresovan član
Poruka
164
Sta mislite kada ce program decentralizacije da zazivi u Srbiji?Kada ce Srbija biti decentralizovana....citao sam pre neki dan u Pravdi da postoje pokreti koji se za to zestoko zalazu!Na primer,Branislav Lecic je oformio pokret koji je za decentralizaciju...Moja Srbija....jeste li vi culi bilo sta o tome?Kako vam izgleda?Pozdrav
 
Kada decentralizujemo od vlasti Dinkića i Derikožu možda će tek da se stvore kakvi takvi uslovi za to.
Čini mi se da je taj Lečić bio jedan od stubova vlasti koji su podržavali centralizaciju Srbije a sada bi da je decentralizuje!!
Ima li tu logike ili je on samo još jedan LDP kontraš sadašnjoj vlasti?
 
Децентрализација у Србији траје већ годинама и споро.
За сада је тај процес заживео само у јужној покрајини КиМ, која уопште не зависи од (београдске) централне власти.
 
E pa ovo je u stvari suprotno...decentalizacijom se zalazeda Beograd nebude centar.....

Не знам како стојиш са латиницом ево на ћирилици

Ако се узме у обзир да су централизацију или(београдизацију)Србије увели управо Божа и Млађа по угледу на економију у В.Британији за време Маргарет Тачер како је то Божа образложио онда прво они би требало да оду са власти да би се то решило.

децентрализација јесте супротно централизацији ,има префикс ДЕ што исто и префикс НЕ значи да се ради о речима супротног значења али у пракси је то тотална амнезија глупости од стране режима на власти.
 
Obzirom na nezrelost domaćih političara odnosno pojedinih gradjana koji se politikom bave jer beže od motike, ne vidim poentu bilo kakve decentralizacije.

Suština ove lepo upakovane ideje je da se lopovluk sprovodi na lokalu i to u previše maloj zemlji.

Teme o decentralizaciji već postoje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top