Prognoze iz Rusije: Glad počinje već na jesen

Rusi su se više puta kroz istoriju pokazali kao majstori da izazovu glad, kako u tuđim zemljama, tako i u svojoj.

Како год..
Кад рус каже да ћеш бити гладан,онда ћеш бити гладан.
Кад ти амер каже да ћеш да добијеш Џекпот у Лас Вегасу,онда обично завршиш у каналу поред поред пута молећи успутне пролазнике за једну цигарету,рецимо.

Никад не заборави шта је Путин рекао,требаће ти то у животу,а децидно је поновио више пута:

-Запад је Империја Лажи-!
 
Poslednja izmena:

Zaharova: Zapad odgovoran za krizu na svetskom prehrambenom tržištu, a ne Rusija​

17:29 18.05.2022 (Osveženo: 17:31 18.05.2022)
Marija Zaharova  - Sputnik Srbija, 1920, 18.05.2022



Kriza koja se primećuje na svetskom prehrambenom tržištu prvenstveno je povezana sa greškama ekonomske i agrarne politike zapadnih zemalja, izjavila je portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

Prema njenim rečima, EU nastoji da iskoristi prehrambenu krizu kako bi okrenula zemlje trećeg sveta protiv Rusije.

„Evropska unija otvoreno nastoji da iskoristi temu navodne odgovornosti naše zemlje za pogoršanje situacije u oblasti globalne prehrambene bezbednosti kako bi ubedila treće zemlje da podrže antiruski kurs Zapada“, istakla je Zaharova tokom brifinga.

Kako kaže, rast cena robe je rezultat „nepromišljenog povećavanja jednostranih antiruskih ograničenja i pretnji daljim sankcionim pritiskom na Moskvu“.
Moskva apeluje na međunarodnu zajednicu da ne podlegne provokacijama Zapada i da shvati ko je zapravo stvorio poteškoće sa globalnom prehrambenom bezbednošću, izjavila je diplomata.

„Pozivamo međunarodnu zajednicu da ne podlegne provokacijama Zapada, da sagleda realnost, pođe od činjenica i shvati da je Zapad spreman da iskoristi poteškoće koje aktivno stvara u osiguravanju globalne prehrambene bezbednosti. Te poteškoće nisu nastale juče, a oni žele da ih iskoriste za promovisanja svojih sebičnih političkih interesa“, naglasila je naglasila je portparolka MIP-a Rusije.

EU objavila totalni ekonomski rat Rusiji​

Prema njenim rečima, Evropska unija je po nalogu Sjedinjenih Američkih Država objavila totalni ekonomski rat Rusiji.

„EU je zajedno sa SAD i njihovim istomišljenicima pokrenula kampanju optužbi Rusije za izazivanje, kako oni pišu, globalne prehrambene krize“, rekla je Zaharova.

Ona je skrenula pažnju na to da se ključna teza sastoji u tome da navodno „aktivnosti Moskve u Ukrajini, među kojima (a to je njihov termin) blokiranje izvoza ukrajinskih žitarica iz crnomorskih luka, vodi ka nestašici hrane i gladi u najsiromašnijim zemljama“.

„Svi pamtimo šta kolektivni Zapad misli pre svega o najsiromašnijim zemljama, oni razmišljaju kako da obične zemlje naprave najsiromašnijim, u svoju korist“, ocenila je Zaharova.
S tim u vezi, diplomata smatra da „Brisel na uobičajen način dovodi u zabludu međunarodnu zajednicu otvoreno manipulišući pravim razlozima aktuelne situacije“. Brisel, koji je pokrenuo propagandnu kampanju protiv Moskve, nije razmišljao o posledicama, dodala je portparolka.

Ukrajinci, opametite se – Amerika vas pljačka​

Istovremeno, ona je ocenila da razvoj američkih planova za izvoz hrane i žitarica iz Ukrajine, navodno radi smanjenja cena na svetskim tržištima, predstavlja politiku pljačke te zemlje i lišavanja ukrajinskih državljana žitarica.

Prema rečima Zaharove, imaginarni „američki pacifizam i želja da se svima čini dobro“ su odavno poznati.

„Ne radi se o tome. Radi se o pljački poslednjeg što imaju Ukrajina i ukrajinski građani i, uzgred rečeno, ukrajinska vojska. Vašington uopšte ne brine šta ostaje od te gozbe samim Ukrajincima.

Možda je vreme da se opametite i shvatite da vam sada oduzimaju i ono poslednje, odnosno hranu, žito, rezultat vašeg rada. Sada vam to oduzimaju“, napomenula je diplomata, obraćajući se ukrajinskom narodu.

Ranije je američki predsednik Džozef Bajden izjavio da Sjedinjene Američke Države sa saveznicima traže mogućnost da ukrajinsku pšenicu vrate na svetsko tržište kako bi spustili cene te žitarice.


https://rs-lat.sputniknews.com/2022...hrambenom-trzistu-a-ne-rusija-1137484991.html
--------------------------------------------------------------

Marija, ljubavi moja :heart:
 

Rusija: Zapad toliko želi da slomi kičmu našoj ekonomiji da je spreman i da puca sebi u noge​

20:40 19.05.2022 (Osveženo: 20:53 19.05.2022)
Predstavnik Rusije u UN Vasilij Nebenzja - Sputnik Srbija, 1920, 19.05.2022



Zapad je uzeo za taoce svet u razvoju stavljajući ga na ivicu gladi željom da slomi kičmu ruskoj ekonomiji, izjavio je stalni predstavnik Rusije pri UN Vasilij Nebenzja.

„Istina je, gospodo, da ste previše zaneseni uzaludnim pokušajima da po svaku cenu slomite kičmu ruskoj privredi, da izolujete našu zemlju. Ne govorim sada o neizbežnim razornim posledicama po vaše sopstvene privrede.

Na kraju krajeva, ne možemo ništa da učinimo u vezi sa vašom maničnom željom da se dobrovoljno upucate u nogu, ili čak u obe – moraćete da odgovarate svojim poreskim obveznicima i biračima za posledice te politike na vašem unutrašnjem tržištu“, poručio je Nebenzja na sednici Saveta bezbednosti UN.

Prema njegovim rečima, u kontekstu „proksi rata“ sa Rusijom koji Zapad aktivno raspiruje u Ukrajini, zapadne zemlje su „suštinski uzele za taoce ceo svet u razvoju, zaista ga gurnuvši na ivicu gladi“.

„I šta god da ovde kažete danas, samo vi možete da promenite ovu situaciju, gospodo“, konstatovao je on.

Pokušaji Zapada da optuži Rusiju za sve – podmukli


Zapad i Ukrajina pokušavaju da okrive Rusiju za globalnu prehrambenu krizu, ali je to apsolutno podmuklo, naglasio je on.

„Najuočljiviji nedavni trend u evoluciji političke kulture u zapadnim državama bila je želja da se za sve probleme okrivi Rusija.

Nakon početka specijalne vojne operacije u Ukrajini, došlo je do skoro kvantnog ubrzanja u promovisanju stavova da je Moskva za sve kriva.

Zapleti u vezi sa prehrambenom bezbednošću postali su jedan od glavnih među optužbama na račun naše zemlje. Slušajući vas, gospodo, kao da želimo sve da izgladnimo, a vi i Ukrajinci samo navodno brinete kako da spasete živote onih koji gladuju. Slika je skladna, ali apsolutno podmukla“, objasnio je Nebenzja.

S tim u vezi, ruski diplomata je ocenio da je prehrambena kriza, koja preti „glađu bibijskih razmera“, počela mnogo pre ruske vojne operacije u Ukrajini.


„Hajde da se prisetimo da pretnja globalne prehrambene krize nije nastala ove godine. Još 2020. godine je izvršni direktor Svetskog prehrambenog programa UN koji je učestvovao na našem sastanku najavio mogućnost gladovanja biblijskih razmera i idealne oluje. Tada je otprilike 155 miliona ljudi u 55 zemalja bilo je izloženo ogromnim pretnjama u oblasti prehrambene bezbednosti“, naveo je Nebenzja.

https://rs-lat.sputniknews.com/2022...spreman-i-da-puca-sebi-u-noge-1137523969.html
 
Ranije je američki predsednik Džozef Bajden izjavio da Sjedinjene Američke Države sa saveznicima traže mogućnost da ukrajinsku pšenicu vrate na svetsko tržište kako bi spustili cene te žitarice.
pa, da, opet ce putin da bude kriv i za glad, kao i za gorivo, inflaciju, slom berze, ma bre za sve, jer djavo je tuzitelj

ja bih zaplenio svo zito, i sav gas i samo rekao NE DAM BRE, MOJE

dacu ga kome ja 'ocu, gladnoj africi na primer, a vama ne dam - tuzakanje/optuzivanje ide i ovako i onako

mislim koja je vajda da bude jeftinije, ako ce da fali, ljudi ce da umiru od gladi?

da se najede jevropica? neka joj da orban
sri lanka? pa njima svejedno, nemaju ni 1 milion da plate, samo badava ako im indija ili kina da.

neko mora da ostane kratak, ne moze da se ratuje i puni stomaci, bubrezi u loju

ko otme njegovo

evo sad nam bajden vraca venecuelansku naftu, da nam spusti cene kao malo, nema veze sto je i tamo diktator
 
Poslednja izmena:
pa, da, opet ce putin da bude kriv i za glad, kao i za gorivo, inflaciju, slom berze, ma bre za sve, jer djavo je tuzitelj

ja bih zaplenio svo zito, i sav gas i samo rekao NE DAM BRE, MOJE

dacu ga kome ja 'ocu, gladnoj africi na primer, a vame ne dam - tuzakanje/optuzvanje ide i ovako i onako
Ja sam starija generacija pa se sećam kad je Regan čitave tankere sa pšenicom isipao u okean ... iz čisto ekonomskih razloga.
 
Драстична поскупљења су уследила далеко пре самог Почетка Војне Интервенције.
Све је било одавно испланирано.

Они једноставно желе да се успостави ново Хазарско Царство па макар и пола Света буде грцало под немаштином.
 
Драстична поскупљења су уследила далеко пре самог Почетка Војне Интервенције.
Све је било одавно испланирано.

Они једноставно желе да се успостави ново Хазарско Царство па макар и пола Света буде грцало под немаштином.
Pola sveta treba da crkne ... i više od pola ... ostali pod nemaštinom ... samo "oni" da se baškare na suncu.
 
Драстична поскупљења су уследила далеко пре самог Почетка Војне Интервенције.
Све је било одавно испланирано.

Они једноставно желе да се успостави ново Хазарско Царство па макар и пола Света буде грцало под немаштином.
Ja ne znam tacno plan koji je bio , ali ja sam izracunao 3 meseca , ma i vise, pre pocetka rata kako je lose stanje, a svo vreme sam se nadao da ce nekako muljati na 5% pa koliko traje...
Medjutim, ostaje istina da se vlade mnogih drzava mogu optuziti da su pokrale svoje narode....i oni koji su bili u vezi sa tim vladama..
Nasi zacudo nisu mnogo , ali nisu ni malo...
 
Pola sveta treba da crkne ... i više od pola ... ostali pod nemaštinom ... samo "oni" da se baškare na suncu.

Позната Агенда -златне милијарде-
и како је само тако волшебно НЕСТАЛА КОРОНА,ГДЕ СВИ одустали истовремено од било каквих мера..
ни вакцине,ни ковид пасоша..
преко Ноћи свега нестало?
Случајно? :D
 
Позната Агенда -златне милијарде-
и како је само тако волшебно НЕСТАЛА КОРОНА,ГДЕ СВИ одустали истовремено од било каквих мера..
ни вакцине,ни ковид пасоша..
преко Ноћи свега нестало?
Случајно? :D
Vratiće se rode ...
 
Позната Агенда -златне милијарде-
и како је само тако волшебно НЕСТАЛА КОРОНА,ГДЕ СВИ одустали истовремено од било каквих мера..
ни вакцине,ни ковид пасоша..
преко Ноћи свега нестало?
Случајно? :D
Pa nije nestalo....Znam da su Austrijanci 3 pokrajine zaebavale skoro ulaz...jos ne vazi sputnjik ebo ih fajzer..
 
Super, a zašto onda kradu od Ukrajinaca žito, mašine, sve?
pa zato sto zapad trubi da ce da plate ratnu odstetu, a mozda zato sto je bajden rekao da ce sa ukrajinskim zitom svetsku cenu da obara, a putin ce bas to da mu dozvoli, nije lud?
zato su i uveli rublje za gas, jer je decenijama sa petrodolarom cena obarana

eto, bezveze se lazemo, putin je kriv za sve skokove cena, nista finansijalizacija od 70-ih godina proslog veka, pa preko korone sve do danas, nista razvod main streeta sa wallstreetom, samo krivimo putina za sve, LOPINA, vidi sta nam je sve uradila ta lopina:

he immediately re-entered the Paris Climate Accord, he canceled the Keystone pipeline, he halted leasing programs in ANWAR, he issued a 60-day halt on all new oil and gas leases and drilling permits on federal lands and waters - that's nationwide, that accounts by the way for 25% of US oil production, he directed federal agencies to eliminate all support for fossil fuels, he imposed new regulations on oil and gas and methane emissions.

Those were all just in the first few days! Are you telling me it's had no effect?"

UPS, PA TO JE BAJDEN LOPINA

"Utter Nonsense": Hawley Eviscerates Energy Secretary For Blaming Inflation On 'Putin Price Hike'

 
Poslednja izmena:
и како је само тако волшебно НЕСТАЛА КОРОНА,ГДЕ СВИ одустали истовремено од било каквих мера..
Pa, nije, evo ja sam imao koronu bas, odma' iza gejtsa, a kinezi ne odustaju od zakljucavanja, samo sto je sada kao grip, jes da mu nije vreme, ali ko ce ga znati.
 

MEDVEDEV PORUČIO ZAPADU: Još niko nije ubrao letinu preko interneta, sankcije su bezvredne kad je reč o energentima i hrani​

Tanjug
20. 05. 2022. u 00:08

ZAMENIK predsednika Saveta za bezbednost Rusije Dmitrij Medvedev ocenio je da Rusija ima sve mogućnosti da spreči prehrambene krize.​

МЕДВЕДЕВ ПОРУЧИО ЗАПАДУ: Још нико није убрао летину преко интернета, санкције су безвредне кад је реч о енергентима и храни

Foto: Tanjug


-Još niko nije ubrao žetvu preko TV i interneta. Za to su potrebne njive i poljoprivredna oprema, đubrivo i ruke naviknute da seju hleb, a ne da potpisuju glupe odluke, napisao je Medevedev na Telegramu.

Prema njegovim rečima, Rusija to zna da uradi, ima sve mogućnosti da obezbedi da druge zemlje imaju hranu i da ne bude prehrambenih kriza.

-Samo ne treba ometati naš rad, dodao je Medevedev, prenosi RIA Novosti.

Ukazao je da će zemlje koje uvoze rusku pšenicu i druge prehrambene proizvode imati teškoće bez ruskih zaliha.

Prema oceni Medevedeva, još jednom se potvdilo da su sve sankcije bezvredne kada je reč o vitalnim stvarima - snabdevanju energentima i hrani.

https://www.novosti.rs/planeta/svet...jina-rat-rat-rusiji-2022-amerika-hrana-rusija
----------------------------------------------------------------------------

Sve rečeno.
Mogu zapadni mediji da laju do zvezda ali energije mora da ima i lebac da se jede.
Ako neće, neka se greju na dolarima i evrima ... neka jedu bdp kako god ga izražavali.

Eto, svima koji tvrde da je Rusija regionalna sila ...
 

Back
Top