Прогласити Ратка Младића за умрло лице

Srebrenica je napadnuta zbog konstantnih napada na srpsku vojsku i civile u okolini Srebrenice...
Orićevi "borci" bi svakodnevno upadali na srpsku teritoriju, poklali bi desetke srpskih vojnika (najčešće stražare...) ili civile i pobjegli u zaštićenu zonu...:evil:

To se dešavalo svakodnevno! Mladiću je jednom puknulo u glavi i odlučio je da zauzme Srebrenicu i onemogući daljnje napade...itd...:ok:

Ma, znam ja zašto je napadnuta, nego onih 2-3.000 turaka je rezultat odsustva volje i razmišljanja o posledicama.
Brate, bio sam mnogo puta blizu čoveka i znam mu ponašanje pre i posle ubistva ćerke.
 
to da mu je puklo u glavu je i sustina price
ovakve stvari se i desavaju kad nekome kvrcne
Kada ti svakodnevno biva ubijeno desetak vojnika- i to ne u borbi, iz raznoraznih zasjeda i upada, kada svakodnevno ubijaju nevine civile na kućnim pragovima, na najsvirepije načine...
Šta drugo može da se očekuje, nego da napadne i zauzme Srebrenicu i samim tim barem djelimično zaustavi stradanje nevinih ljudi...
 
Kada ti svakodnevno biva ubijeno desetak vojnika- i to ne u borbi, iz raznoraznih zasjeda i upada, kada svakodnevno ubijaju nevine civile na kućnim pragovima, na najsvirepije načine...
Šta drugo može da se očekuje, nego da napadne i zauzme Srebrenicu i samim tim barem djelimično zaustavi stradanje nevinih ljudi...

И самим тим, и оним што се догађало после тога у Сребреницу, упада у клопку Амера, даје покриће за НАТО-интервенцију и још већи егзодус и страдање Срба...

А и сами злочини у Сребреници су антицивилизацијски и антихришћански...

Убити човека у борби је једно, стрељати заробљеника, без постојања било каквог суђења којим би се бар делимично утврдила његова улога у рату је друго....

Ако и није наредио стрељања, морао је то да спречи....као официр који своју војску сматра регуларном и државном....
 
И самим тим, и оним што се догађало после тога у Сребреницу, упада у клопку Амера, даје покриће за НАТО-интервенцију и још већи егзодус и страдање Срба...

А и сами злочини у Сребреници су антицивилизацијски и антихришћански...

Убити човека у борби је једно, стрељати заробљеника, без постојања било каквог суђења којим би се бар делимично утврдила његова улога у рату је друго....

Ако и није наредио стрељања, морао је то да спречи....као официр који своју војску сматра регуларном и државном....
Ne opravdavam zločine (ako ih je bilo:roll:u tolikom broju o kojem se govori...)ali mora da se zna ko je prvi počeo!
I da ti koji su prvi počeli........ ne bi se desilo ono što se desilo!!!
 
Ne opravdavam zločine (ako ih je bilo:roll:u tolikom broju o kojem se govori...)ali mora da se zna ko je prvi počeo!
I da ti koji su prvi počeli........ ne bi se desilo ono što se desilo!!!

to sto si rekao znaci da opravdavas zlocine.tacnije osveta.krv za krv.
za zlocin nema opravdanje bez obzira ko je prvi poceo.
ako su neki pomahnitali zveri ustase il balije pobili srpsku decu po selu oces li i ti uci u njihova sela i pobiti njihovu decu.ako to ucinis neces se razlikovati od njih.
 
srebrenicki pokolj je bio strogo planiran od cia i muslimana.stalnim provokacijama upadima i ubijanjima po srpskim selima muslimani su programirano isprovocirali glupe srbe koji su se srucili na srebrenicu okrvavili ruke i nesvesno dali zeleno svetlo za buduce nato intervencije.
e to je bila osveta.
pa oni su prvi poceli

Nema vishe onih tvojih frljanja sa padezima?:think:
 
to sto si rekao znaci da opravdavas zlocine.tacnije osveta.krv za krv.
za zlocin nema opravdanje bez obzira ko je prvi poceo.
ako su neki pomahnitali zveri ustase il balije pobili srpsku decu po selu oces li i ti uci u njihova sela i pobiti njihovu decu.ako to ucinis neces se razlikovati od njih.

Zato je to trebalo drugačije odraditi. Istražiti u Srebrenici ko je od njih učestvovao u akcijama tipa Kravice, javno ih osuditi pred prekim sudom, i postreljati u sred grada, a ne po šumama. Ostali nek idu ili ostanu. Na volju im.

Samo najveći problem je bio u tome što u samoj Srebrenici je uhvaćen mali broj džihadovaca. Oni su svi, kao zadnje piške, ostavili civile i krenuli da se po šumama i gorama probijaju prema Tuzli. Vrlo dobro su znali da posle svega šta su radili, srpski vojnici su žedni osvete, pa se zbog toga, u susretu sa Srbima koji su im presecali odstupanje, nisu hteli predavati. Tako da ih je najveći broj izginuo u borbama prilikom povlačenja.
A, onda glupi Srbi, sve te leševe potrpali u nekoliko masovnih grobnica, jednako kao i one postreljane civile i zarobljenike, pa se predstavljeni broj poginulih usled streljanja popeo do neslućenih razmera.

Što je najgore, teško da me neko može ubediti da se jedinica predvođena Naserom Orićem mogla uspešno probiti do Tuzle.
Sve mi se čini da je za njega bio otvoren kanal. Ipak je on bio Slobin omiljeni telohranitelj. Sve vreme se nije odvajao od pištolja sa Slobinom posvetom. A, kao što je poznato, Milošević se nikada baš nešto naročito nije potresao zbog srpskih žrtava.
 
Закон о ванпарничном поступку уз 1982. године, садржи одредбу, којом се нестало лице, на основу одлуке надлежног Општинског суда, може прогласити умрлим, чиме се гаси његов правни субјективитет.

Да би се нестало лице, могло прогласити умрлим, морају бити испуњени неки од следећих услова:
- да о лицу нема никаквих вести 5 година, а оно је навршило 70 година живота, или ако је млаеђ да постоји вероватноћа да није живо.
- ако се ради о непосредној смртној опасности услед природне катастрофе, или саобраћајне незгоде, рок је 6 месеци од престанка опасности
-ако се ради о рату, 1 година од престанка рата.

Породица Ратка Младића, треба да покрене поступак, да се генерал Младић, прогласи умрлим, па самим тим, нема основа за његовим трагањем.
Група студената Правног факултета у Београду, пре неколико година озбиљно је отворила ово питање.

pa to sam i ja pricao i za karadzica,ali BRE KAKO BI ONDA TADIC UZEO 5 MILIONA
 
ae bre deco, ne kakite......ratko je nestalo lice i može nikad da boode proglašešen mrtvim.....osim ako ne priložite njegov leš i veštačenjem se utrdi verodosnojnost i identitet ličniosti...... dobro je....ako bi ikako mogli da dokažete da se ne krije...i da nije imao nikad ni nameru da se krije.... a da razlog njegovog skrivanjanja nije taj..šo je proglašen ratnim zločincem.........i tako u bekstvu...i na interpolovoj poternici...al lepo šo brinete o ratku...lepo...šo hoćete da mu pomognete....
 
Poslednja izmena:
ae bre deco, ne kakite......ratko je nestalo lice i može nikad da boode proglašešen mrtvim.....osim ako ne priložite njegov leš i veštačenjem se utrdi verodosnojnost i identitet ličniosti...... dobro je....ako bi ikako dokažeš nameru da se ne krije......l bez namere da se krije i da je proglašen ratnim zločincem u bekstvu...i na interpolovoj poternici...al lepo šo brinete o ratku...lepo...šo hoćete da mu pomognete....

Od moje poznanice muž nestao. Nikada nije pronađen nikakav trag o njemu. Kada se navršilo 5 godina tražila je od suda da ga proglasi mrtvim, jer je htela da se ponovo uda, i sud je bez problema postupio po njenom zahtevu.
 
Nije isto.
Proglasis ga za mrtvog, a zna se da nije mrtav.
Pri tome ne mislim na nase sluzbe, nego na strane.

Ne znam da li bi onda drzava ispala luda ili glupa ili nesto trece.

To je suvise neozbiljan potez za jednu drzavu.

Dobro.
Samo meni nešto nikako ne ide u glavu. Ako su strane službe znale za njega, zašto su nam njihove države probijale uši sa Mladićem, a Karadžića nisu ni spominjali?

Ja ne mogu da smislim nijedan razuman razlog, a baš sam se načitao špijunskih romana.
 

Back
Top