Prodaja

Ja sam uvijek mislio da kupujem nekoga time sto igram igru da bi dosao do onoga sto zelim. Po strucnjacima ovdje ispada da je to prodaja, vi bi poljulali sve prirodne zakone kad bi se malo pozabavili nima.
 
Kada se okrenete iza sebe i pogledate vase veze...da li vam se ikad desilo da ste zarad nekog ili necega "prodali sebe"? I sta sve vi licno podrazumevate pod "prodajom"?
Ево на пример, одустанеш од одласка у иностранство и каријере тамо због девојке која жели да остане у Србији.
Нисам продао себе, нити бих то урадио.
 
Ево на пример, одустанеш од одласка у иностранство и каријере тамо због девојке која жели да остане у Србији.
Нисам продао себе, нити бих то урадио.

Продао си своје снове због њених, дакле продао си се.
 
Kada se okrenete iza sebe i pogledate vase veze...da li vam se ikad desilo da ste zarad nekog ili necega "prodali sebe"? I sta sve vi licno podrazumevate pod "prodajom"?



kad se okrenem iza sebe i pogledam, vidim dva sorca sto sam pazario, mnogo gotivna, jedan je o nil a drugi je no nejm al je dobar
sta jos vidim?
jednu praznu kutiju od napolitanki i flajku kodzaelija
to bi bilo sve sto imam da prijavim
 
Rekla bih da ipak jeste.U svakoj vezi(za koju zelimo da uspe)pravimo kompromise,tolerisemo,prilagodjavamo se(makar to bile i najmanje sitnice).Kada bi se svako strogo pridrzavao onog-ja,ne znam da li bi ikada uspela ijedna veza.

time sto pristajes na kompromis gubis svoje ja? onda ti i ja ne gledamo na to JA isto...neko je tolerantan i to je njegovo pravo JA...sta sa takvima? oni tu ne gube deo sebe vec su jednostavno takvi
 
time sto pristajes na kompromis gubis svoje ja? onda ti i ja ne gledamo na to JA isto...neko je tolerantan i to je njegovo pravo JA...sta sa takvima? oni tu ne gube deo sebe vec su jednostavno takvi

Svako od nas je manje ili vise tolerantan ali niko nije apsolutno (pod izgovorom da je jednostavno takav).Cak i ako postoji jedan,malecni deo populacije koji je uvek tolerantan,on nema ni sta da proda jer svoje ja nikada nije ni imao.
Svoje ja,podrazumeva sve nase snove,nadanja,razmisljanja,misljenja,poglede na zivot,medjuljudske odnose...i da,svakim kompromiosom gubimo po jedan mali deo toga(ili bih radije rekla da ga menjamo).
 
sve se placa na ovaj ili onaj nacin..kazu da ne postoji dzaba rucak..uspeh je u toj trgovini dusama i emocijama sacuvati sebe..
mnogo dobra stvar je kad ladno gledas sebe u ogledalu i znas da si ti ostao svoj
 
A cena za to je.....?I,svoj po kojim merilima?Mislim,covek se razvija,stice iskustva i menja neka svoja nacela...Svoj u odnosu na sta?

to je sad vec stvar etike principa i morala..
al lepo je ostati svoj..ili ono da te niko i ni za sta u dzepu nema..\
kazu da voda pere sve osim obraza..
drugo je pitanje koliko obraz svoj cenimo
 
to je sad vec stvar etike principa i morala..
al lepo je ostati svoj..ili ono da te niko i ni za sta u dzepu nema..\
kazu da voda pere sve osim obraza..
drugo je pitanje koliko obraz svoj cenimo
Mozda me nisi razumeo,ali ovaj odgovor nema veze s'onim sto sam te pitala.
Zar pokusaj da se ostane svoj po svaku cenu,ne narusava sve medjuljudske odnose,ne samo ljubavne?
Ne kazem da je potrebno bezuslovno rasparcavati svoje snove,nade i principe da bismo ostali s'nekim,i uvek treba da se zna granica,ali povremeno korigovanje nije na odmet upravo jer se i mi sami neprekidno menjamo.
Zar na taj nacin ne menjamo svoje ja,skoro svakodnevno?Zamisli coveka koji se slepo drzi svojih principa,ne pravi ustupke,kompromise,ne tolerise nista sto nije u skladu s'njegovim razmisljanjem...Mislis da bi on mogao da opstane kao pojedinac i da bi pri tome bio bar ponekad srecan?
 
zivot je suvise kratak da bih gubio vreme menjajuci sebe ili nekoga..
a i sama znas da se sve zavrsava sa sedmom godinom zivota,sve ostalo je samo puko kalemljenje..
 
uvek sam se divio glupim ljudima kod njh je sve linija jedna..i nema panike razmisljanja...osecaj krivice..niti beznadja i nista ne placaju i nista im sveto nije..glupost nije merljiva kazu...pamet jeste
 

Back
Top