Problemi sa stanom? Šta činiti?

Kada piše poruke iznad citata, tako se lako previde.

I lepo sam joj odgovorio - moralno pravo nema, ako joj je do istoga stalo. Izvinjavam se ako sam delovao malo agresivno - kako vidim da me je citirala da pojasni. Malo mi je čudna nečija konstatacija da ona nema šta da se meša u odnose njenog muža sa njegovom porodicom - jer ima, on je njena porodica i ne može joj biti svejedno šta i kako čini. Kada čovek dođe u ovakvu situaciji mora da prihvati nečije odluke, bez žaljenja - ne verujem da majka tu odvaja ćerku od sina, već da realno smatra da je ovako pravičnije. Za svu njenu decu i unuke. I najbolje je da od toga ne stvaraju razmirice, jer svi oni su familija. I trebaće jedni drugima.

Da ne komentarišem dalje, kada ljude ne poznajem. Samo se sećam nekih priča kojima sam prisustvovao, sličnih ovoj.
 
Ovo je primer iz moje okoline: U roditeljskom stanu zive dva brata. jedan je ozenjen i ima porodicu, a drugi je samac. Momku ce da osane stan, a svi zajedno dizu kredit za stan drugog brata kojem u ovom trenutku treba veci stan jer ima porodicu. I mislim da je to veoma korektno i najvaznije fer resenje, gde nijedan sin nije ostecen.
 
Ovo je primer iz moje okoline: U roditeljskom stanu zive dva brata. jedan je ozenjen i ima porodicu, a drugi je samac. Momku ce da osane stan, a svi zajedno dizu kredit za stan drugog brata kojem u ovom trenutku treba veci stan jer ima porodicu. I mislim da je to veoma korektno i najvaznije fer resenje, gde nijedan sin nije ostecen.
Kako se uzme.
Sada zvuci super, ali sutra kada se on ozeni i pozeli da bude samostalan sa svojom porodicom, bice ti trebas da cuvas mamu i tatu, a onda nastaju problemi - vidi temu svekrve.
 
Bas drsko pitanje!
Ja imam jedan stan u kome zivim, a ima i drugi u kome ne zivim!
I nije mi palo na pamet da ga ustupim detetu ili vec kome vec ga izdajem i to mi itekako znaci.

Tj moja je volja sta cy raditi sa SVOJIM stanom (koji mi je pokojna majka ostavila - dok je bila ziva nije mi padalo na pamet da se mesam u njenu imovinu!!!).

Pa tako i tvoja svekrva sa svojim stanom moze da radi sta hoce.
I to ne samo dok je ziva, vec ga na razen nacine moze ostaviti kome ona sama zeli, bez da ista pita i cerku i sina!

Ja sam zahvalna sto mi je majka ostavila stan (a i jos stosta pride), jer nije morala to da mi ostavi... Verovatno sam zasluzila svojim ponasanjem i paznjom prema njoj dok je bila ziva, ali to je vec neka sasvim druga tema....

Moj muz je imao nekakvu podelu sa svojom majkom, bratom i sl - nije mi padalo na pamet da se mesam u te njihove stvari.

Ocito je da postavljacica teme ne konta da stan njene svekrve nema ama bas nikakve veze sa njom!

mislim da je malo prenaglasen taj negativan stav koji licno verujem ni sami ne zastupate... lici kao da ste iz obicne dnevne frustracije sasuli zeni ni krivoj ni duznoj sto se usudila da upita kakva su tudja iskustva...
pozdrav.
 
Ja prosto smatram da je to iskljucivo pitanje njene svekrve koja ona (svekrva) treba da resi sa svojom decnom (ali ne i sa snajom i zetom pride!!!).

Doduse, pitanje je da li uopste i decu treba ista da pita jer je to njena licna svojina! Licna!- to je poenta cele price, a svi to kao da zaboravljaju!

Zena ne mora da stan da na koriscenje ni cerki! Mogla je da ga izdaje pa da sa tim parama lepo putuje (k`o ja sto radim i, verujte, deci treba dati puno, ali nikaad ne dati sve, vise vas cene).

Znaci, ovde ne pricamo o nasledju, mi pricamo o stanu zene koja je ziva!!!!
To je stan njene svekrve sa kojim ona moze da radi bukvalno sta joj je volja!

I jos da dodam da ja nisam frustrirana, moj sin je obezbedjen tako sto mu je sa nase strane dat deo (DEO!) za kupovinu skromnog stana, a za ostalo se sam morao da pobrine (ne moze se u zivotu sve tek tako dobiti).
I sad svi imamo svoj prostor (doduse i sin svoj prostor sad izdaje jer ne zivi ovde) te se lepo slazemo.

Ali, da se vratim temi: smatram da o tome stanu ne bi trebalo da razmilslja iko sem vlasnice stana (a ako se sin oseca pogodjenim, zasto sam ne poprica sa majkom, sta tu sve "na note", pa valjda majci moze reci sta mu je na srcu kada su sami).

Mislim da je mnogo, mnogo vise celom situacijom pogodjena postavljacica teme nego njen muz!
 
Bas drsko pitanje!
Ja imam jedan stan u kome zivim, a ima i drugi u kome ne zivim!
I nije mi palo na pamet da ga ustupim detetu ili vec kome vec ga izdajem i to mi itekako znaci.

Tj moja je volja sta cy raditi sa SVOJIM stanom (koji mi je pokojna majka ostavila - dok je bila ziva nije mi padalo na pamet da se mesam u njenu imovinu!!!).

Pa tako i tvoja svekrva sa svojim stanom moze da radi sta hoce.
I to ne samo dok je ziva, vec ga na razen nacine moze ostaviti kome ona sama zeli, bez da ista pita i cerku i sina!

Ja sam zahvalna sto mi je majka ostavila stan (a i jos stosta pride), jer nije morala to da mi ostavi... Verovatno sam zasluzila svojim ponasanjem i paznjom prema njoj dok je bila ziva, ali to je vec neka sasvim druga tema....

Moj muz je imao nekakvu podelu sa svojom majkom, bratom i sl - nije mi padalo na pamet da se mesam u te njihove stvari.

Ocito je da postavljacica teme ne konta da stan njene svekrve nema ama bas nikakve veze sa njom!

Nema veze sa njom??? Pa nije se udala za mog sina nego za njenog, Mozda nema ona nikakve veze sa tim ali on, tj njen muz sigurno ima, a poshto mushkarci nemogu u takvim situacijama da preuzmu stvar u svoje ruke , da udare shakom o sto i da se suprotstave svojim roditeljima, onda cemo da gledamo i da ispashtamo? cela porodica? Otac i majka , su doneli jedno stvorenje na svet, onog trenutka kada su doneli tu odluku oni su odgovorni za to dete, coveka... Da roditelji budu zli , da ih ne interesuje gde zive i kako zive? NIsu trebali ni da ih stvaraju, naravno netreba- dacu sve mom detetu pa nek umrem, ne, nemislim na to , pomozi uvek, koliko kod mozesh , tvoje je, tj. moje je.
 
Majka , ako je prava, kao shto nije trebala, je da reshi taj problem na jednostavan nacin, Da ih gleda na isti nacin , i da ih ne deli, a ne, oni imaju gde, Ne to tako nemoze, trebala je da radja samo jedno date ako nije u stanju da voli i jedno i drugo dete podjednako, to je nepravda, i to je ona jeziva teorija, ja sam te stvorio i isto tako imam puno pravo da ti unishtim zivot. Jezim se od toga.
 
Roditelji su odgovorni za svoje dete sve dok ono ne postane sposobno da samo zivi (u svakom pogledu).
Obicno je to (bar u nasoj sredini) dok ne zavrsi fakultet i ne zaposli se.

Tada dete treba da ode i da zivi samostalno - ako dete zeli da i dalje ostane uz skute roditelja, to bi znacilo da roditlej nije odradio posao kako valja.

Meni je nejasan stav da je dete dete zauvek!

Postoji trenutak kada sama mlada osoba shvata da je samostalna... to sam u jednom trenutku shvatila i ja i otisla iz roditlejske kuce veoma mlada, sa 22 godine (iako sam u dushi vecno ostala nezno vezana za majku, ali samo u svojoj dushi... ).

Deci se prosto mora dozvoliti da odlete (naravno kada im krila ojacaju).
Smatram da je takav moj stav zdrav i zato i smatram da je postavljacica teme pobrkala loncice.
Jer, da opet kazem, ovde se ne govori o nasledju, a lici kao da se o tome prica.
 
ma i kada se zaposli i kada ojaca pa poleti, pa ako ne moze tu su roditelji da pomognu, meni to normalno dodje, ali to ne bi valjalo da se radi na ustrb drugog deteta (pa ni njena zaova nema gde-ako cemo tom logikom) i sta onda treba majka tu da uradi...ne ne Prava majka...ebo te ko izmisli taj izraz i sta bi to trebalo da znaci...a jel se tu prica o ljubavi izmedju brata i sestre...kako taj njen muz moze da pomislja da isteruje sestru iz stana...molim te... pa ne bih mogla da isteruje nekog rodjenog a da taj nema gde...ne razumem dilemu...oni zele da se osamostale, ali ustvar ien zele zato sto im treba pomoc mame...oni zele da srede pitanje stana za NJih, ali im treba mamin stan...oni nesto hoce da urade za sebe, ali jos nisu odleteli iz gnezda...oni nece tako da nauce da lete...zasto se ne oslone na sebe i svoje prihode i zasto, ako vec nemaju drugog izbora niti pomoci, oni ne krenu samostalno da osvajaju njihov teren...tu nema ni tate ni mame...nego ona i njen muz...eto nemaju izbora pa neka se snalaze jednostavno tako sto ce poceti sami da delaju
 
Ja sam iz roditeljskog doma otishla josh mladja, sa 19 godina a rodila sam dete sa 20, jako dobro znam shta je samostalnost, ali ovde se ne prica o tome, Ja sam jako lepo napisala gore, "dete, covek" Po tvojoj teoriji kad dete postane samostalno da od tog trenutka netreba vishe da te zanima, da netreba vishe da se deli srca ili tuga, nerazumem, pa jel treba ciganinu za pomoc da se obratim kad mi je teshko. Vazno da mamice i tatice takve, kad se prvi put razbole onda pricaju o nekoj samoci, kako nemaju nikoga a neki caki i ucenjuju, Moji mama i tata nikad nece piti sami za takve neznam. A ima i onih koji su srecni kada im je deci teshko, a da su povijenih repova kada im je deci lepo, veruj mi gledala sam svojim ocima,
 
ma i kada se zaposli i kada ojaca pa poleti, pa ako ne moze tu su roditelji da pomognu, meni to normalno dodje, ali to ne bi valjalo da se radi na ustrb drugog deteta (pa ni njena zaova nema gde-ako cemo tom logikom) i sta onda treba majka tu da uradi...ne ne Prava majka...ebo te ko izmisli taj izraz i sta bi to trebalo da znaci...a jel se tu prica o ljubavi izmedju brata i sestre...kako taj njen muz moze da pomislja da isteruje sestru iz stana...molim te... pa ne bih mogla da isteruje nekog rodjenog a da taj nema gde...ne razumem dilemu...oni zele da se osamostale, ali ustvar ien zele zato sto im treba pomoc mame...oni zele da srede pitanje stana za NJih, ali im treba mamin stan...oni nesto hoce da urade za sebe, ali jos nisu odleteli iz gnezda...oni nece tako da nauce da lete...zasto se ne oslone na sebe i svoje prihode i zasto, ako vec nemaju drugog izbora niti pomoci, oni ne krenu samostalno da osvajaju njihov teren...tu nema ni tate ni mame...nego ona i njen muz...eto nemaju izbora pa neka se snalaze jednostavno tako sto ce poceti sami da delaju

Ovde postoji grashka, ona nece da istera sestu od muza, nego da majka njihova reshi problem kojji ocigledno ima. Znaci imam jedan stan a dvoje dece, cista matematika, prodaj stan kupi dva manja, ako nemoze, onda prodaj stan podeli para na jednake delove i cao, ako nemoze ni to , izdaj stan-pare od kirije podeli na dva jednaka dela, shta ce brati i sestra da rade sa tim parama to je njihova stvar, majka je postupila ispravno.
 
Ne bih da pricam o nekoj patologiji da roditeljima moze biti milo ako je deci tesko.... to jos nisam cula, a ako postoji, onda to nije normalno.

Naravno da smatram da roditelj treba da se nadje i odraslom detetu (ali samo AKO ono SAMO zatrazi pomoc!)
Inace ce ispasti da se roditelje mesa!

Ivana, ti si ocito roditlej malog deteta i tesko ti je da shvatis, ali je prvenstveno majka ta koja mora svoje srce da stegne i dozvoli da se njeno ODRASLO dete totalno osamostali.
Naravno, ja sam i dalje tu, kao mirna luka uvek spremna da ih prihvatim... ali kada dete pustis, tada ga moras pustiti SASVIM!

Inace ce biti mnogo vis postova u stilu nenormalne povezanosti dece i roditelja (prvenstveno se misli na majke i sinove, procotaj malo dole post, ako je to tacno).

Ako dete oseti totalnu oslobodjenost od roditelja, tada nece biti problema ni sa snajom, kao ni sa zetom!
Znam sta pisem, veruj!
Pozdrav

Ali, zauzvrat, dete (Ili deca) moraju da shvate da i roditelj ima svoju slobodu u koju se ubraja i da on sam raspolaze svojom imovinom onako kako sam zeli a da ne pita nista ni cerku ni sina!

To je poenta svega.

Inae,s to se starosti tice, smatram da roditelj mor da se sam osigua za svoju starost (ako je doceka) upravo tako sto ce svoju imovinu zadrzati za sebe i tome moci lepo da se izdrzava u nekom domu za stare (privatnih kvalitetnih domova ima i u Srbiji, ali kostaju) - ne treba optercivati decu u starosti.
Ali, i deca treba da puste roditelje (kao i svekrve i taste) da zive po svojom zelji i potrebama.

Tako da i dalje stoji da je postavljacica teme zazelela tudje!

To je moj stav.
 
Ivana, zasto majka da prodaje stan i deli pare!?
O cemu to ti pricas!?
Pa, zena je ziva!
To je NJEN stan (znaci to nije stan niti njene cerke niti njenog sina).

Tabi kanda sve treba da se crta... c, c, c.
I zasto stalno pises rec ne zajedno sa glagolom!?
Boze, ko`lko nepismenih imamo!
 
Ne bih da pricam o nekoj patologiji da roditeljima moze biti milo ako je deci tesko.... to jos nisam cula, a ako postoji, onda to nije normalno.

Naravno da smatram da roditelj treba da se nadje i odraslom detetu (ali samo AKO ono SAMO zatrazi pomoc!)
Inace ce ispasti da se roditelje mesa!

Ivana, ti si ocito roditlej malog deteta i tesko ti je da shvatis, ali je prvenstveno majka ta koja mora svoje srce da stegne i dozvoli da se njeno ODRASLO dete totalno osamostali.
Naravno, ja sam i dalje tu, kao mirna luka uvek spremna da ih prihvatim... ali kada dete pustis, tada ga moras pustiti SASVIM!

Inace ce biti mnogo vis postova u stilu nenormalne povezanosti dece i roditelja (prvenstveno se misli na majke i sinove, procotaj malo dole post, ako je to tacno).

Ako dete oseti totalnu oslobodjenost od roditelja, tada nece biti problema ni sa snajom, kao ni sa zetom!
Znam sta pisem, veruj!
Pozdrav

Ali, zauzvrat, dete (Ili deca) moraju da shvate da i roditelj ima svoju slobodu u koju se ubraja i da on sam raspolaze svojom imovinom onako kako sam zeli a da ne pita nista ni cerku ni sina!

To je poenta svega.

Inae,s to se starosti tice, smatram da roditelj mor da se sam osigua za svoju starost (ako je doceka) upravo tako sto ce svoju imovinu zadrzati za sebe i tome moci lepo da se izdrzava u nekom domu za stare (privatnih kvalitetnih domova ima i u Srbiji, ali kostaju) - ne treba optercivati decu u starosti.
Ali, i deca treba da puste roditelje (kao i svekrve i taste) da zive po svojom zelji i potrebama.

Tako da i dalje stoji da je postavljacica teme zazelela tudje!

To je moj stav.

Ta situacija da je roditeljima milo dok oni imaju problem , gledala sam vishe puta, Jesam roditelj malog deteta (4 godine), moja situacija je gora od zene-devojke kako god ,shto je postavila temu. Roditelji moga supruga imaju veliki stan u centru, i veliku kucu u pancevu, imaju dva sina , jedan koji zivi u vesharnici sa jednim detetom a drugi koji zivi kao podstanar sa dvoje dece, a oni koji na to kazu , pa trebaju da se muce, kao shto smo se mi mucili, I o cemu mi pricamo, Moja majka to nikad u zivotu nebi izrekla, Veruj mi ja se nemesham ni ushta, sklonila sam se sa strane i gledam i patim i gledam bol moga supruga koji ne mogu da ublazim, jer zlo njegovih roditelje nemoze nishta da ublazi. Odem tamo u goste jednom u neznam kolko i to je to , Za mene su najvece zlo koje postoji, i nezelim da mi se negativna energija iz njihove kuce prenese u moju, nedam na moju kucu, i nemoze svako da bude "prijatelj" iste. Pazljivo biram sa kime i ko. Velika zla sam osetila od njih, tako da cela prica o devojci njenom problemu je veoma jednostavna, a ja idalje stojim iza onoga shto sam rekla. Ako nece da se mesha kao majka u nicij zivot onda nije trebala ni u sestrin da se mesha, a ne u sestrin se umeshala a sina ko ****, slazem se netreba se meshati, ali budi jak u toj odluci a ne delimican.
 
Ivana, zasto majka da prodaje stan i deli pare!?
O cemu to ti pricas!?
Pa, zena je ziva!
To je NJEN stan (znaci to nije stan niti njene cerke niti njenog sina).

Tabi kanda sve treba da se crta... c, c, c.
I zasto stalno pises rec ne zajedno sa glagolom!?
Boze, ko`lko nepismenih imamo!

Vrlo prosto , pishem brzo, i nevodim racuna o pravopisu, ali izgleda da je to bitno, Onda treba ona da zivi u njemu!
 
Ne bih da pricam o nekoj patologiji da roditeljima moze biti milo ako je deci tesko.... to jos nisam cula, a ako postoji, onda to nije normalno.

Naravno da smatram da roditelj treba da se nadje i odraslom detetu (ali samo AKO ono SAMO zatrazi pomoc!)
Inace ce ispasti da se roditelje mesa!

Ivana, ti si ocito roditlej malog deteta i tesko ti je da shvatis, ali je prvenstveno majka ta koja mora svoje srce da stegne i dozvoli da se njeno ODRASLO dete totalno osamostali.
Naravno, ja sam i dalje tu, kao mirna luka uvek spremna da ih prihvatim... ali kada dete pustis, tada ga moras pustiti SASVIM!

Inace ce biti mnogo vis postova u stilu nenormalne povezanosti dece i roditelja (prvenstveno se misli na majke i sinove, procotaj malo dole post, ako je to tacno).

Ako dete oseti totalnu oslobodjenost od roditelja, tada nece biti problema ni sa snajom, kao ni sa zetom!
Znam sta pisem, veruj!
Pozdrav

Ali, zauzvrat, dete (Ili deca) moraju da shvate da i roditelj ima svoju slobodu u koju se ubraja i da on sam raspolaze svojom imovinom onako kako sam zeli a da ne pita nista ni cerku ni sina!

To je poenta svega.

Inae,s to se starosti tice, smatram da roditelj mor da se sam osigua za svoju starost (ako je doceka) upravo tako sto ce svoju imovinu zadrzati za sebe i tome moci lepo da se izdrzava u nekom domu za stare (privatnih kvalitetnih domova ima i u Srbiji, ali kostaju) - ne treba optercivati decu u starosti.
Ali, i deca treba da puste roditelje (kao i svekrve i taste) da zive po svojom zelji i potrebama.

Tako da i dalje stoji da je postavljacica teme zazelela tudje!

To je moj stav.

Kako ste Vi hladni.
Ne bih volela da ste moja majka.
 
Ivana, zasto majka da prodaje stan i deli pare!?
O cemu to ti pricas!?
Pa, zena je ziva!
To je NJEN stan (znaci to nije stan niti njene cerke niti njenog sina).

Tabi kanda sve treba da se crta... c, c, c.
I zasto stalno pises rec ne zajedno sa glagolom!?
Boze, ko`lko nepismenih imamo!



Zato što ta majka ne živi u tom stanu ... i zato što bi prodajom tog stana pomogla svojoj deci da kupe svoje stanove ili da bar imaju za učešće za neki kredit.
 
sigurno je tvom muzu jako tesko sto mama favorizuje sestru, ali nemate nikakvo pravo da trazite od nje da proda. ziva je i njeno je. odnos ljudi prema nekretninama je razumljiv, cesto je to jedina garancija da ce im starost biti obezbedjena. bar ste nacisto sa namerama roditelja, ruzno je sto su vas pustili da verujete da ce prodati stan pa podeliti novac a onda se predomislili, ali...to je to - sami ste, i sami morate da steknete krov nad glavom za vas i decu.
 
prirodno je da roditelji zele da pomognu svojoj deci
i ona ih kao sto vidimo i pomaze u meri u kojoj misli da je potrebno, rukovodeci se svojim vidjenjem stvari
ali to "daj daj daj" nije u redu
i koje god slucajeve vi da znate ja znam mnogo sasvim drugacijih
da matori ljudi i u poznim godinama zivota traze od jadnih i bednih roditelja, i tome kraja nema
ili da su deca ta koja se ne osvrcu na roditelje u starosti i bolesti
pa da se zayebu kad shvate da se nisu obezbedili
ja ne kazem da je iko u ovoj prici ovakav ili onakav
ali postoji mnogo okolnosti koje covek treba da uzme u obzir pre nego li donese takvu odluku
zar bi recimo bilo pravedno obezbediti vas, a da njegova sestra leti na ulicu?
pravicno je tretirati ljude koji su u istim situacijama, a ne ljude koji su u razlicitim situacijama
a da ne pricam o isprepletanim medjuljudskim i porodicnim odnosima, koji su bitni
mozete vi da terate svoje kao jedna od tri ekipe, gde samo jedna osoba ima zakonsko pravo da odlucuje
a nije joj zakon dzabe dao to pravo
ali posledice takvog pristupa na nacin na koji je ovde prezentovan su prilicno predvidive
p.s.molim da se niko ne izjasnjava da li bi voleo da mu budem majka posto me ne zanima:roll:
 
Da se pridružim ovim sadašnjim u budućim hladnim majkama... :razz:

Slažem se sa vama, i to sa pozicije nekog ko je u situaciji da treba nešto da nasledi i ko je imao problem sa raspodelom imovine (i mešanjem snaje, što je, u najmanju ruku, bezobrazno), jer jednom treba, pošto hoće da reši stambeno pitanje (******, treba i meni za isto to, a treba i mojoj kevi da pod stare dane ne bi dovela u pitanje finansijsku sigurnost, niko ne zna šta sutra nosi). Štaviše, to što ću ja naslediti keva sada rentira, penzija joj nije neka, ali može da živi, a novac od rente joj pruža neku sigurnost. Lova od prodaje bi mi savršeno koristila, ali mi uopšte ne pada na pamet da tražim - to je nasledstvo, nešto što će biti moje kad keva umre. Do tad je tuđe i ne mogu na osnovu toga, preko tuđe grbače, da planiram svoju budućnost.

E, sad, u konkretnom slučaju postavljačice teme (na stranu pitanje sestre koja sad živi u dotičnom stanu), ukoliko bi uspeli da izdejstvuju prodaju stana dok je majka živa i na osnovu toga uzmu kredit, to bi nužno za sobom povlačilo i to da ta majka ima puno moralno pravo da sutra očekuje kontrausluge. Sad, ko je spreman na takve igrarije, samo napred.
 
Petka, pa ja i nisam vasa majka!
Vi mi ostavljate utisak jedne lepo vaspitane osobe, ali dal` biste voleli ili ne da vam ja budem majka, to me ne zanima.

Ostaje cinjenica da su ovde ne samo vec "prodalai" stan zene (da se tako figurativno izrazim), vec su (gle druskosti!) i podelili te pare onako kako ko smatra da treba!
To je ono sto se zove "praviti racun bez krcmara".

Jer, to je vlasnistvo gospoje mame iliti svekrve, svejedno, i njena je zadnja!
Kako Helen rece, ona ne mora cak ni da nasledjem ostavi taj stan svojoj deci - to je iskljucivo njena odluka!

Mene je najvise iznenadila ta masovnost (cast redjima!) pohlepnosti u odraslim ljudima koji i sami imaju svoju decu!
Neverovatna sebicnost!

Ivanini svekar i svekrva imaju stan u centru i kucu u Pancevu itd, itd.... to je njihovo, kako sam ja shvatila, i zasto je to tebi, Ivana, smeta!?
Svojom imovinom oni mogu da raspolazu kako im volja!
Zar odrasloj deci to ne moze da bude jasno ili i dalje misle da se sve vrti oko njih, jadne "Decice" od 30-i-neku godinu!?
Koja sebicnost!

Hladna ili ne, ja sam svoje potomke osposobila da sami znaju da sebi stvore ono sto im treba i da mogu da se sami snadju u ovom svetu - to jeste zadatak roditelja.
pozdrav
 

Back
Top