Problemi prilikom instalacija ili igranja (fps, error i sl)

Dali neko slucajno moze da mi pomogne u vezi kompa dok igram igricu,
dakle ovako kad instaliram igricu i krekujem ide sve lepo , samo u jednom momentu se ugasi komp i to kao da je nestalo struje,imam atijevu graficku, noviji je komp,predpostavljam da je do graficke ali postoji li nacin da se to spreci?

Blokira ti sistem od nekog opterecenja ...koliko ti procesa rade u pozadini ??

Iskluci internet i Antivirus ako imas ...moguce je da on Skenira igru i vuce procesor zajedno sa Igricom :)
 
Probao sam da pogasim sve to sto si rekao,,cak sam zamenio operativni sistem windows 7,ali isto se dogadja,Kao da je problem sa grafickom katrom,kad se zagreje ona izbaci komp...

Blokira ti sistem od nekog opterecenja ...koliko ti procesa rade u pozadini ??

Iskluci internet i Antivirus ako imas ...moguce je da on Skenira igru i vuce procesor zajedno sa Igricom :)
 
pozdrav svima,
imam problema sa igrom harry potter and the order of phoenix. uradio sam sve normalno sa instalacijom i krekom i sad kad je pokrenem zacrni mi s ekran i izbaci plavi prozorcic sa natpisom "Out of range" i ispod njega cvenim slovima trepteri 29,6k i 60 Hz. ne znam sta da probam, guglao sam ali nisam nasao rjesenje pa ako moze pomoc. sto mi je jos cudnije ovu sam igru vec igrao na ovom racunaru, sa istim komponentama bez ikakvih poteskoca. LP
 
ovako, skino sam ovu igricu sa neta, instaliram je, ona koci, secka, nemoguce je igrati... odem na piratebay, skinem opet (ima seeders 67, ono drugo 7 valjda, komentari kazu da super radi), meni opet koci, secka, isto kao i prvi put... onda moj racunar pravi problem...

Igrica zahteva:
Kod:
Windows XP or Vista
1 GHz Processor (1.4 GHz recommended)
256MB RAM (512 recommended)
3D graphics card compatible with DirectX 7 (compatible with DirectX 9 recommended)

Moj racunar:
Kod:
Windows XP
2.71 GHz Processor
2.00 GB RAM
DirectX 9

kazite mi onda u cemu je problem...
 
ovde nešto ali staro
:rumenko:
http://www.techspot.com/vb/topic15732.html
I managed to fix this by playing around with the advanced settings for referance to anyone who might be experiencing the same thing:
start-settings-control panel-display-settings tab-advanced-Geforce tab-on left select change resolution-advanced timing-un check interlace mode.
seems to be working fine! No more "out of range"
 

Back
Top