Quantcast

Problemi prilikom instalacija ili igranja (fps, error i sl)

CocaCola zero

Početnik
Poruka
2
Da li mi neko moze pomoci: ja sam instalirao igricu Max Payne II i instalacija se lepo zavrsila i sve je bilo super, ikonica se pojavila na desktopu i ja sam kliknuo 2 puta levim klikom i on nesto ucitava 1 sekundu i onda samo prestane i to je to. Igrica se ne ukljuci a creckovana je i lepo instalirana. Da li neko moze da mi pomogne u vezi toga i kaze mi u cemu je problem??:confused:

danex

Primećen član
Poruka
768
Da li mi neko moze pomoci: ja sam instalirao igricu Max Payne II i instalacija se lepo zavrsila i sve je bilo super, ikonica se pojavila na desktopu i ja sam kliknuo 2 puta levim klikom i on nesto ucitava 1 sekundu i onda samo prestane i to je to. Igrica se ne ukljuci a creckovana je i lepo instalirana. Da li neko moze da mi pomogne u vezi toga i kaze mi u cemu je problem??:confused:[/QUOT

pokusaj da je pokrenes u na ikonicu gde je instalirana igra...

Manifold

Ističe se
Poruka
2.552
Pozdrav !

Imam iznenadni problem sa pokretanjem PES 2013. Najnormalnije radi evo skoro vec dve godine na laptopu i odjednom mi iskoci da mi video kartica nije dovoljno dobra.

Ne razumem se mnogo u tehniku ali znam da mi je kartica i više nego dobra za pes (NVIDIA GeForce GT630M) i na svim mogucim opcijama je podešeno da se za pokretanje igrice koristi ta kartica a ne ova integrisana sa laptopa. Proverio sam i updateove i sve je kako treba.

E sad, kad udjem u neki meni grafike piše mi da ne podržava piratske verzije igrica i kada odem u skeniranje da mi nađe igrice i podesi optimalna podešavanja ne nađe mi pes uopšte ali mi nađe gta koji je isto pirat i radi najnormalnije.

Hitno mi je potrebna pomoć u toku mi je deseta sezona sa Milanom i u sred ispitnog roka sam nemam šta drugo da radim u pauzama :D

evo i slika:

Pogledajte prilog 332322

Pogledajte prilog 332323

Pogledajte prilog 332324

Pogledajte prilog 332325
Pritisni ignore i igraj :O

To obavestenje izbacuje kada ti graficka kartica nije na nivou.

.pissbottleman

Iskusan
Poruka
6.341
Pritisni ignore i igraj :O

To obavestenje izbacuje kada ti graficka kartica nije na nivou.

Ma nece...pokrene pa izbaci..... ma na nivou je nego graficka izgleda prepoznaje da je pes piratska verzija pa nece da se aktivira..... skinuo sam fifu 2014 i nju tera bez problema kao i taj pes 2013 sto sam igrao godinu dana bez problema na maksimalnim podesavanjima.... obrisao sam ga... skinuo i instalirao opet ali džaba..... laptop bi mi podrzao i dosta zahtevnije igrice, nije do toga...

.pissbottleman

Iskusan
Poruka
6.341
Prvo, jako tesko da graficka moze da prepozna pirata, gotovo nemoguce :lol:

Drugo, moja preporuka ti je da obrises PES, sve fajlove, ocistis registar od PES fajlova, reinstaliras drajevere i onda ponovo :)
Pa jbga posle nekog apdejta mi je počela da skenira komp i traži igrice da bi automatski podesila najbolja podesavanja i onda je pisalo to da ne podrzava piratske verzije i nije mi našao pes na tom skeniranju kao da ne postoji...ali opet, našao je gta koji je isto pirat....

Već sam bio brisao pes, i sve fajlove koje sam našao da imaju veze sa nim........ kako čistim registar od pes fajlova? kako da reinstaliram drajvere?

Manifold

Ističe se
Poruka
2.552
Pa jbga posle nekog apdejta mi je počela da skenira komp i traži igrice da bi automatski podesila najbolja podesavanja i onda je pisalo to da ne podrzava piratske verzije i nije mi našao pes na tom skeniranju kao da ne postoji...ali opet, našao je gta koji je isto pirat....

Već sam bio brisao pes, i sve fajlove koje sam našao da imaju veze sa nim........ kako čistim registar od pes fajlova? kako da reinstaliram drajvere?

Drajever mozes i da updateujes samo, odes na oficijelni sajt Nvidia i nadjes svoju graficku i u support bi trebalo da imas da poskidas najnovije drajvere.

A za PES, ides u start>run>regedit onda polako trazi sve vezano za PES... Uglavnom je u Local Mashine pa Software vecina, ali prelistaj i ostale foldere. I sam to trazi, ne prckaj nista drugo u registru

Poruka
18.123
Имам проблем са оригинал Call of Duty 4.... сам је играо у мултиплејеру.Све је радило нормално.Изађем са сервера и покушам да освјежим листу сервера,кад нема ниједног,али стоји порука "причекај док главни сервер не одговори"
Ако неко има рјешење?
Опет иста ствар. Сад са Call of duty4 и Call of duty5 исти проблем већ 7 дана.

aleksandarhakler1992

Aktivan član
Poruka
1.805
skinuo sam neku kompresovanu verziju gta san andreas-a, preko torenta.velicina je bila 700mb,ali kad se sve raspakovalo,onda je bilo tacno onoliko,koliko treba,znaci oko 4-5gb na hard disku,cini mi se.
svi fajlovi su bili tu,ali igra nikako nije htela da se pokrene.klik na launcher (gta_sa.exe) i nista se ne desava,samo na kratko vidim u procesima da se otvori neki novi proces,ali odmah se zatvori.

DjomlaSPLAT

Aktivan član
Poruka
1.818
skinuo sam neku kompresovanu verziju gta san andreas-a, preko torenta.velicina je bila 700mb,ali kad se sve raspakovalo,onda je bilo tacno onoliko,koliko treba,znaci oko 4-5gb na hard disku,cini mi se.
svi fajlovi su bili tu,ali igra nikako nije htela da se pokrene.klik na launcher (gta_sa.exe) i nista se ne desava,samo na kratko vidim u procesima da se otvori neki novi proces,ali odmah se zatvori.
Slikaj i ubaci da vidim koje si fajlove skinuo,znaci slikaj onaj folder sto si skinuo...Ili probaj nadji crack mozda je do toga..

MisterXp

Zainteresovan član
Poruka
120
Problem je zbog jave,Ona ima svoj neki limit kolko sam ja cuo i dolazi do nekakvog stutera.Ako kada stojis u mc i krenes ili se okrenes i tad bude seckanje odma gasi racunar.U pitanju je keylogger.Jako zajebana stvar,to ne mozes tek tako naci i obrisati,to je kao da se drogiras.Odma gasi i nosi majstoru ili ako znas menjaj hdd.To nije tek tako neki virus to je veoma opaka stvar...

Reechy

Početnik
Poruka
6
Da li ti to smeta? Jer je ovaj post bio na vrhu pa nisam ni gledao datum...Za one koji budu gledali ovaj post mozda im bas ta informacija bude korisna :)

@MisterXp Ja ne bih rekao da java ima limit...Bas lepo si objasnio sta je keylogger, ali to ti vise spada u grupu virusa/trojanaca i obicno se jednostavno uklanjaju, menjanje hdd nije potrebno.

Ali generalno sve igrice ce bolje raditi na sveze instaliranom sistemu, za gaming na losijem kompu najbolji je XP. I antivirus generalno usporava komp.

Poslednja izmena:

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.650
Daleko da smeta, samo generalno kada se daje odgovor nekom ko je batalio temu nekoliko meseci ne ocekujes da ces pomoci ;)

Kao sto rekoh covek nije naveo kakvu konfiguraciju ima, ako je probao na dual core procesoru seckace mu pa i na slabijim fx serijama, sto zbog jave sto zbog generisanja mape sto se desava konstantno u minecraftu. Keylogger ne utice na performanse vec samo stoji skriven u sistemu i sve sto je otkucano na tastaturi ide nekom na mail/hosting sve dok "zrtva" ima pristup internetu, prosto.

N3W

Iskusan
Poruka
6.601
Sve je to lepo što ti kažeš, doduše pogrešno. Na svim forumima video-igara koje sam posećivao u proteklih 10-15 godina, svaki konstruktivan odgovor je dobrodošao. Nekrotema je tek recimo nakon šest meseci i to na veoma aktivnim forumima. Ovaj podforum nije toliko aktivan pa da se odmah opominje neko ko nešto napiše nakon mesec-dva. To što zameraš ljudima što su odgovorili na temu nakon recimo mesec dana je apstraktno.

Inače evo zašto i grešiš : Minecraft radi na single-core. Beneficije od dual-core će biti za pravljenje servera, recimo, s obzirom da će se procesi podeliti. Beneficije od quad-core ne postoje, osim ako brzina nije jača per-thread. Na Chunks najviše utiče RAM. Ne bi bilo loše imati 16GB RAM za MC.

Ja pokrećem 10-12 chunks na DualCore sa 350-400 fps u 1080p. Sve je u tome kako se konfigurišu parametri za Java uz, naravno, OptiFine. Ono što najviše jede FPS je redstone koji je vidljiv na površini.

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.650
Niko nije opomenut, aktivan forum ili ne odgovarati nekom nakon odredjenog vremena nije od pomoci, da li ce neko naci temu ili ne, u ovom slucaju sugestija da se instaliraju drajveri za graficku je apsurdna. I kraj tome.

Isao si u pravom pravcu medjutim pogresno. Minecraft ne radi na single-core, nego koristi jedno jezgro kao primarno. Ako pokrenes minecraft na quad core-u cak i sa HT koristice sva jezgra/threadove, ali performanse ce se odraziti u tome kakvo je to jedno jezgro.

Svaki quad core procesor, pod "svaki" smatram Intel posto se zna kako AMD jezgra rade, je daleko bolji nego arhitektura iz 2008-e i ranije, sto zbog clock brzina sto zbog ogromne kolicine l2 cache-a. Tako da da, imam e8400 sa 8gb ddr2 rama i znam dobro kako radi, 350-400fps ces daleko dobiti ako igras sa modovima ili serveru gde ima vec dosta blokova. Poenta je bila da nije rekao koje specifikacije ima, pitao je pitanje, dobio jos gluplji odgovor. 8gb rama je preporuka svih koji su igrali, 16 nema potrebe, ako pravis server za vise igraca onda su kolicine u dosta vecoj brojci od 16gb. Procesljaj malo po netu videces da cak i ojadjeni fx8320/8300 radi drasticno bolje nego dual core u minecraftu bas iz pomenutih razloga.

Btw
Znači imam duplo bolje spec. nego što mi treba da pokrenem MC ali koči ne znam zašto.
U system requirements za recommended pise 2gb rama xp, 3gb rama vista, pasad gde je on to video pa izracunao duplo.. eh :)

P.S Minecraft problem premestan u ovom sticky thread-u.

Poslednja izmena: