Problem sa ventilatorom

gost 288176

Zainteresovan član
Poruka
198
Pozdrav ekipa...Imam problem sa "zvukom" ventilatora na grafičkoj kartici...
U pitanju je Sapphire R9 280x Trix
Jako je tiha u idle modu ali kada povećam obrtaje ventilatora od 50% u MSI Afterburner pa na dalje počinje da se čuje kao kombinacija vibriranja i zujanja kao da "preskače zvuk" :huh:
Jednostavno kada zaustavim prvi ventilator kod naponskih ulaza prstom ili kada mu smanjim obrtaje dodirom taj zvuk prestane...
Ako mi neko može pomoći i hvala svima unaprijed
 
Probaj otvori kuciste,pa pokreni komp.Onda blagim pritiskom na plastiku grafike,pritiskoj oko ventilatora,ako nema,promena,onda probaj pritiskati to kuciste od plastike,na coskovima i na sredinama izmedju coskova.Moxe se desiti da je ta plastika ispala iz bar jednog lezista,pa dobija te razne zvukove.
 
IMG_20190825_235943.jpg

Samo da vam javim da je u pitanju ova grafička kartica kao na slici i u pitanju je prvi ventilator sa desne strane
 
Moguce je da to slobodno cose i pravi te vibracije,jer sam imao slicni problem sa jedno grafikom i isto nisam mogao da resim te vibracije.probaj da SATA kabl za HDD,podvuces pod to cose i da ga malo zakrivis,kao da nosi taj kraj,mozda ce ublaziti pa bar 50%.Ja imam ATA kabal za optiku i to sam uradio,tako da to cose taj kabl pridrzava i umanjuje vibracije.I to mi se desava samo kada su ove velike vrucine,a u ostalo vreme ne.pa cak ni zimi kada lozim,jer imam parno grejanje,ali nikada nije ovolika temperatura.Sad da li se sam ploca uvija ili slot,od toplote to nisam mogao da prokuzim,ali ipak mislim da je od tereta same grafike.
 
Moguce je da to slobodno cose i pravi te vibracije,jer sam imao slicni problem sa jedno grafikom i isto nisam mogao da resim te vibracije.probaj da SATA kabl za HDD,podvuces pod to cose i da ga malo zakrivis,kao da nosi taj kraj,mozda ce ublaziti pa bar 50%.Ja imam ATA kabal za optiku i to sam uradio,tako da to cose taj kabl pridrzava i umanjuje vibracije.I to mi se desava samo kada su ove velike vrucine,a u ostalo vreme ne.pa cak ni zimi kada lozim,jer imam parno grejanje,ali nikada nije ovolika temperatura.Sad da li se sam ploca uvija ili slot,od toplote to nisam mogao da prokuzim,ali ipak mislim da je od tereta same grafike.
Hmmm Evo pokušao sam da poduprem taj deo grafičke kablovima ali ne pomaže baš,samo je malo utišalo kada sam kućište okrenuo ka dole
 
Moguce je da to slobodno cose i pravi te vibracije,jer sam imao slicni problem sa jedno grafikom i isto nisam mogao da resim te vibracije.probaj da SATA kabl za HDD,podvuces pod to cose i da ga malo zakrivis,kao da nosi taj kraj,mozda ce ublaziti pa bar 50%.Ja imam ATA kabal za optiku i to sam uradio,tako da to cose taj kabl pridrzava i umanjuje vibracije.I to mi se desava samo kada su ove velike vrucine,a u ostalo vreme ne.pa cak ni zimi kada lozim,jer imam parno grejanje,ali nikada nije ovolika temperatura.Sad da li se sam ploca uvija ili slot,od toplote to nisam mogao da prokuzim,ali ipak mislim da je od tereta same grafike.

IMG_20190826_011007 (1).jpg
 
Ne znam dal bi mogao da skines tu plasticnu masku,jer ona verovatno pravi problem.Zakacena je ili zavrtnjima za grafiku,ili probojnim plasticnim zabicama.Tako ce olaksati i mislim da ce dosta smanjiti to brujanje,ali pazi da ispod posle nesto ne dodiruje i ne zakaci neki kablic ventilatore.namesti da nema nista ispod ventilatora.
 

Back
Top