Problem sa stomakom pomoc!!!!!

Ja sam prošle godine radio test intolerancije na hranu nije loše to raditi sa vremena na vreme tačno vidiš koje ti namirnice škode koje su neutralne a koje su idealne i sada se samo pridržavam toga
Где се то ради? Може ли код државних? Ови приватници ми не уливају поверење. Дај 300 евра па ћемо ти компјутерски и открити и решити проблем.. Није ваљда...
 
Evo vec 6 mjeseci imam problema sa stomakom gasove, promjena stolice zatvor i proliv organizam mi ne prihvata nikakvu hranu a najvise mi smeta secer, belo brasno, sve vrsta voca, povrca slatka kao npr sargarepa cvekla itd... pored toga i mlijecni proizvodi i jos neke namirnice.
Imam bolove posle konzumiranja isti i wc mi posle toga ne gine vise puta tokom dana dok je prolivasta i meksa.
Radio sam kolonoskopiju i gastroskopiju rezultati su uredni nema nikakvi patoloski promjena, isto i sa drugim nalazima dosadasnjim ultrazvuk, krvna slika itd..
Da li je neko imao slicne tegobe smrsao sam 20kg ne znam sta da cinim vise, jer ne mogu da jedem kao normalni ljudi, moze se reci da i gladujem.
Neki par namirnica mogu da koristim u ishrani kao npr paprika,tikvica, krompir, heljda, integralni pirinac, riba i manja kolicina mesa crvenog i belog "nemasno"
Dok od ulja koristim maslinovo a druga u umjerenim kolicinama ne smetaju.
Hvala ko pomogne ili bude od neke pomoci.
Za vise informacija o tegobama mozete me upitati pokusao sam ukratko da objasnim.
pa jedi to što ti ne smeta
kakav šećer i mlečni proizvodi??

to ne bi smeo ni da si zdrav ko dren
 
Voce? mislim na to i tu ima secer i neka vrsta povrca, zitarice itd...
nemoj ni voće ako ti ne odgovara.. možda ti odgovara neka vrsta voća..
ljudi su ono u fazonu voće je zdravo..jeste ali samo umereno.. nije zdravo pojesti kilu voća dnevno..od mlečnih proizvoda samo kefir.. i to jedna čaša..mleko je smeće.. pavlake, sirevi, kajmak tj prerađevine od mleka su malo manje smeće..
 
Где се то ради? Може ли код државних? Ови приватници ми не уливају поверење. Дај 300 евра па ћемо ти компјутерски и открити и решити проблем.. Није ваљда...
Taj test intolerancije nije ni tacan toliko uzalud bacanje novca, iskreno sam istrazivao tako da ne pomaze ljudima koji imaju iste tegobe kao i ja, samo sto je meni na visem nivou da ne mogu makar 75 80% namirnica da koristim jer mi smetaju a meni je i to cudno, da je tako velik postotak.
 
nemoj ni voće ako ti ne odgovara.. možda ti odgovara neka vrsta voća..
ljudi su ono u fazonu voće je zdravo..jeste ali samo umereno.. nije zdravo pojesti kilu voća dnevno..od mlečnih proizvoda samo kefir.. i to jedna čaša..mleko je smeće.. pavlake, sirevi, kajmak tj prerađevine od mleka su malo manje smeće..
U tome je i problem sto sam probao jedno 15 20 vrsta i sve mi smetalo tako da, sve sto ima neki sladak ukus meni smeta.
 
Voce? mislim na to i tu ima secer i neka vrsta povrca, zitarice itd...
@Sebastian2090
Imam IBS..Nekoliko puta sam bila na ispitivanju i uvek je ista dg..
Moraš sam sebi pomoći .
Izbaci svu hranu koja ti smeta , eksperimentiši , napravi svoj jelovnik..I što više tečnosti ..
Na bilo šta što sadrži laktozu-zaboravi ..
Zaboravi i slatkiše.Jedi suvo voće umesto toga..

Ja isto pijem Intestu , povremeno ubacim Flobian..
Pijem i Aktivni ugalj , jer sam primetila da mi pomaže.
Samo flaširanu vodu koristim.

Recimo , meni više odgovara suva hrana.
Taj spisak namirnica koje si dobio -zaboravi .
Svaki organizam je drugačiji.

I ne nadaj se da ćeš izlečiti , ako je IBS u pitanju .
Ja godinama vučem to , ali ga držim na lancu ..
Pod kontrolom.
Lista hrane koju konzumiram mi je kratka,
Ali vremenom čovek navikne .
 
@Sebastian2090
Imam IBS..Nekoliko puta sam bila na ispitivanju i uvek je ista dg..
Moraš sam sebi pomoći .
Izbaci svu hranu koja ti smeta , eksperimentiši , napravi svoj jelovnik..I što više tečnosti ..
Na bilo šta što sadrži laktozu-zaboravi ..
Zaboravi i slatkiše.Jedi suvo voće umesto toga..

Ja isto pijem Intestu , povremeno ubacim Flobian..
Pijem i Aktivni ugalj , jer sam primetila da mi pomaže.
Samo flaširanu vodu koristim.

Recimo , meni više odgovara suva hrana.
Taj spisak namirnica koje si dobio -zaboravi .
Svaki organizam je drugačiji.

I ne nadaj se da ćeš izlečiti , ako je IBS u pitanju .
Ja godinama vučem to , ali ga držim na lancu ..
Pod kontrolom.
Lista hrane koju konzumiram mi je kratka,
Ali vremenom čovek navikne .
Da..I meni smeta voće.
Mogu da jedem banane , kivi i ananas.
(A u glavi mi se vrzmaju jagode koje obožavam)
 
nemoj ni voće ako ti ne odgovara.. možda ti odgovara neka vrsta voća..
ljudi su ono u fazonu voće je zdravo..jeste ali samo umereno.. nije zdravo pojesti kilu voća dnevno..od mlečnih proizvoda samo kefir.. i to jedna čaša..mleko je smeće.. pavlake, sirevi, kajmak tj prerađevine od mleka su malo manje smeće..
U tome je i problem sto sam probao jedno 15 20 vrsta i sve mi smetalo tako da, sve sto ima neki sladak ukus meni smeta
@Sebastian2090
Imam IBS..Nekoliko puta sam bila na ispitivanju i uvek je ista dg..
Moraš sam sebi pomoći .
Izbaci svu hranu koja ti smeta , eksperimentiši , napravi svoj jelovnik..I što više tečnosti ..
Na bilo šta što sadrži laktozu-zaboravi ..
Zaboravi i slatkiše.Jedi suvo voće umesto toga..

Ja isto pijem Intestu , povremeno ubacim Flobian..
Pijem i Aktivni ugalj , jer sam primetila da mi pomaže.
Samo flaširanu vodu koristim.

Recimo , meni više odgovara suva hrana.
Taj spisak namirnica koje si dobio -zaboravi .
Svaki organizam je drugačiji.

I ne nadaj se da ćeš izlečiti , ako je IBS u pitanju .
Ja godinama vučem to , ali ga držim na lancu ..
Pod kontrolom.
Lista hrane koju konzumiram mi je kratka,
Ali vremenom čovek navikne .
Kod mene nije takav slucaj ne moze da se napravi jelovnik, jer u svakom slucaju dolazi do neki tegoba u tome je i problem, kad jedem hranu koja mi ne smeta dolazi do zatvora (opstipacije) nakon cega ne izlazim 3 4 dana u wc i posle naglo izbacivanje stolice koja dovodi isto do bolova i problema.
Tako da i ne mogu se hraniti sa par namirnica svaki dan isto, mislim svakom bi se zgadilo.
 
Strucno lice i lekar se pozabavio, nakon uradjenog kolonoskopa i gastroskopa nije nista pronadjeno kao sto sam rekao vec i nalazi krvi, ultrazvuk stolica na bakterije i parazite negativna.
Tako da ne znam zbog cega je ovo ovako moguce, on mi je rekao da je vjerovatno sindrom nervozni creva ali me ovo namuci tako da ne znam sto da radim, pijem terapiju prepisanu ali je isto stanje ni bolje ni gore.
A analiza na gljivice rađena? Kandida isključena?
Isključena celijakija?
Možda se o ovome pisalo već i izvinjavam se ako jeste, ne mogu da čitam četri strane teme.
 
Moram da se upišemna temu. Već nekih šest meseci počinje skoro sva hrana da mi smeta. Osećam težinu u želucu iako pojedem malu količinu hrane. Mnogo podrigujem. Nemam bolove,samo tu težinu u želucu i primećujem da mi se i kilaža povećala,doduše ne mnogo, 2 kg,ali vizuelno izgleda kao da je više.
Nikakve analize još nisam radila.
Mozda imas GERB ili gastritis, a moze biti i nesto skroz neozbiljno, zato je najbolje odraditi analize
 
Da dodam da rad stomaka i te kako može biti povezan i sa psihom.
IBS sam i dobila kao bonus depresiji i anksioznosti.
Ja sam zakacio IBD, i to pretpostavljam da je isti uzrocnik i kod mene, jer od nikoga nisam nasledio. Tako da definitivno anksioznost i depresiju treba tretirati kao nesto sto nije samo psihicke prirode, jer je samo pitanje vremena kad ce se preneti i na nesto fizicki. Danas ljudi olako shvataju te psihicke tegobe, a prvi sam ja bio takav
 
A analiza na gljivice rađena? Kandida isključena?
Isključena celijakija?
Možda se o ovome pisalo već i izvinjavam se ako jeste, ne mogu da čitam četri strane teme.
Da je celijakija valjda mi ne bih smetali 80% namirnica i bez glutena, cisto sumnjam da je to
Doktor je rekao da od Kandide ne mogu imati tako jake tegobe i na zadnji nalaz je bilo negativno svakako.
 

Back
Top