Problem sa stomakom pomoc!!!!!

Није за алергичаре. Капирам да ти није јасно, али то је тако. Нисмо сви исти.
Пробиотици који се узимају у капсулама таргетирају тачно одређени сој, и зато помажу.
Боље је пробиотске културе уносити кроз домаћи кефир.
 
Nije mi jasno.
Zapravo prvi put čujem za alergiju na rasol.
https://www.culturedfoodlife.com/histamines-and-fermented-foods/
These flare-ups occur when there is a buildup of histamine in the body. One of the most common displays of too much histamine in the body occurs during allergy season when your eyes are watery and itchy, your nose gets stuffy, and your doctor loads you up with antihistamine products

Symptoms of histamine intolerance include:​


Headaches/migraines, anxiety, nausea, vomiting, abdominal cramps (especially after eating), flushing, hives, fatigue, nasal congestion, hives, and dizziness. It gets really confusing when you have these kinds of responses and are told to stay away from high-histamine foods and this includes fermented foods.

Examples of foods that contain high amounts of histamine:​


Removing offending foods is recommended if you find you're reacting to them, but everyone is different. You will have to work to see which ones you react to, all the while building up your good gut flora. These are some of the foods that can cause you to react. Even fermented foods can cause a reaction.


  • Fermented foods, such as sauerkraut
  • Aged meats
  • Cheese, yogurt, cottage cheese, and kefir
  • Vinegar
  • Alcohol
  • Fish
  • Eggplant
  • Tomatoes
  • Spinach
  • Strawberries
  • Citrus fruits
 
Evo vec 6 mjeseci imam problema sa stomakom gasove, promjena stolice zatvor i proliv organizam mi ne prihvata nikakvu hranu a najvise mi smeta secer, belo brasno, sve vrsta voca, povrca slatka kao npr sargarepa cvekla itd... pored toga i mlijecni proizvodi i jos neke namirnice.
Imam bolove posle konzumiranja isti i wc mi posle toga ne gine vise puta tokom dana dok je prolivasta i meksa.
Radio sam kolonoskopiju i gastroskopiju rezultati su uredni nema nikakvi patoloski promjena, isto i sa drugim nalazima dosadasnjim ultrazvuk, krvna slika itd..
Da li je neko imao slicne tegobe smrsao sam 20kg ne znam sta da cinim vise, jer ne mogu da jedem kao normalni ljudi, moze se reci da i gladujem.
Neki par namirnica mogu da koristim u ishrani kao npr paprika,tikvica, krompir, heljda, integralni pirinac, riba i manja kolicina mesa crvenog i belog "nemasno"
Dok od ulja koristim maslinovo a druga u umjerenim kolicinama ne smetaju.
Hvala ko pomogne ili bude od neke pomoci.
Za vise informacija o tegobama mozete me upitati pokusao sam ukratko da objasnim.
zimski virus. sacekaj prolece.
 
Пре 2 године сам прележао Ковид. Нисам имао никаквих ''озбиљнијих'' проблема, као што су температура, проблеми са дисање, кашаљ, итд.
Изгубио сам привремено чуло укуса и мириса. То је све.
После пар недеља, и то је се вратило у релативну нормалу.
Међутим, и даље ми је се чинило да другачије осећам одређене мирисе. Другачијег укуса ми је одређена храна.
Након пар месеци, приметио сам да ми уопште не одговара да једем јаја. Заправо, мирис и укус јаја ми је постао одвратан.
Никада нисам имао проблем да их једем, али сада сам дошао у ситуацију да не могу да седим за истим столом где су послужена јаја као јело.
Ако бих пробао да једем, стомак би ме натерао да одмах избацим, на један или други начин...
Радио сам разне тестове, ултразвук, лабораторије...све је показивало нормалне резултате.
Чак сам и добио лек за кандиду, од којег ми је стално било мука, и имао сам вртоглавицу, па сам престао да узимам.
Не знам чак ни зашто ми је преписан лек, јер је била чиста претпоставка од стране лекара да је то. Није ни он био сигуран шта се са мном дешава.

У сваком случају, престао сам да конзумирам храну која ми не одговара.
Нисам изгубио килажу, јер сам просто направио режим исхране који ми одговара.

Релативно скоро, приметио сам да ми се враћа толеранција на ту храну коју нисам могао да конзумирам.
Јаја ми више не сметају претерано, и могу да их једем, али у мањим количинама.

Нећу да тврдим да сам паметнији од доктора, нити желим да правим теорије завере.
Али једино могу да кажем да су све те промене у исхрани почеле након што сам први пут прележао Ковид.
Изгубио сам чуло укуса и мириса. Убрзо након тога ми се јавља нетолеранција на одређене мирисе и укусе.


Ето једно моје искуство, које можда има неке сличности са овим.
Можда ће вам и пружити неки увид у вашу ситуацију.
 
Evo vec 6 mjeseci imam problema sa stomakom gasove, promjena stolice zatvor i proliv organizam mi ne prihvata nikakvu hranu a najvise mi smeta secer, belo brasno, sve vrsta voca, povrca slatka kao npr sargarepa cvekla itd... pored toga i mlijecni proizvodi i jos neke namirnice.
Imam bolove posle konzumiranja isti i wc mi posle toga ne gine vise puta tokom dana dok je prolivasta i meksa.
Radio sam kolonoskopiju i gastroskopiju rezultati su uredni nema nikakvi patoloski promjena, isto i sa drugim nalazima dosadasnjim ultrazvuk, krvna slika itd..
Da li je neko imao slicne tegobe smrsao sam 20kg ne znam sta da cinim vise, jer ne mogu da jedem kao normalni ljudi, moze se reci da i gladujem.
Neki par namirnica mogu da koristim u ishrani kao npr paprika,tikvica, krompir, heljda, integralni pirinac, riba i manja kolicina mesa crvenog i belog "nemasno"
Dok od ulja koristim maslinovo a druga u umjerenim kolicinama ne smetaju.
Hvala ko pomogne ili bude od neke pomoci.
Za vise informacija o tegobama mozete me upitati pokusao sam ukratko da objasnim.
Mogu ti preporuciti preparat za ciscenje crevnog trakta Intestinal Cleasing. Mi nismo ni svesni koliko nam se tokom godina skupi svega u crevima i toksina..potrebno nam je redovno odrzavanje organizma i organa kao i sto auto redovno odrzavamo(mali i veliki servis). Ali nazalost,nije nam probudjena svest o zdravlju i preventivi,a doktori ne lece uzrok vec simptome..nazalost...Zelim ti oporavak ♥️
 
Radio sam ispitivanje parametra humoralnog imunskog odgovora.
IgE je izasao visok 330 izmjereno
Analiza zakljucak:
Analizirani seroloski parametri za celijakiju su uredni.
Koncentracija IgA u serumu je u okviru fiziloskih granica.
Povecana je koncentrancija ukupnog IgE u serumu(atopija/alergija ,, tip I" neke infekcije, neke infalamtorne bolesti...) @pikax
 
Mene je pre par godina jedno jutro probudila jaka glavobolja i prolivčina voda. Bukvalno srknem kafu i klokoće izađe dole odmah. Pojedem punjene paprike istovarim se posle pola sata paprike još mirišu :lol: uglavnom smršao sam 20 kila ko leš. Odradio sam gastroskopiju i nađena helikobakterija. Popio sam konjsku dozu antibiotika mučnina je nestala ali je proliv ostao i išao je prema zatvoru pa opet proliv. I tako godinu dana dok slučajno nisam kupio parče pice sa feferonima rekoh toliko sam gladan nek umrem sutra! I sutradan je moj problem bio rešen, normalna stolica od tada. Imam neke gasove sa leve strane povvremeno jbg valjda i godine.

U srbiji možeš da se zaraziš na svakom ćošku helikobakterijom jer svi samo gutaju lekove protiv nadimanja. Po restoranima higijena zagarantovana.
 
I tako godinu dana dok slučajno nisam kupio parče pice sa feferonima rekoh toliko sam gladan nek umrem sutra! I sutradan je moj problem bio rešen, normalna stolica od tada. Imam neke gasove sa leve strane povvremeno jbg valjda i godine.
не капирам баш "гасове са леве стране".
појавиће се неко од др., па ће те посаветовати.
вероватно би било паметно да посетиш опет доцу.
 
Ma ovo mene ne prolazi, jedino da poludi covjek zar je moguce da svaka hrana smeta i utice, kao da kad jedem u stvari trujem organizam.
Nemam vise volju za jelom kad me na kraju dovede do bolova i raznih komplikacija
испратих све твоје постове, а ово је први.
је л реално да пету години др нису успели ништа да реше?
ево, нисам паметна...
  1. Bakterija u grlu moze li neko pomoci

    Klebsiella Enterobacter spp. U sputumu vec 2 godine da li neko moze pomoci kako da se rijesim te bakterije koristio sam razno vrsne antibiotike ali ne pomaze I jos je postala rezinstentna na njih Imam los zadah i stalni ispljuvak koji je dosadan Jezik bijele boje Da li neko zna neke prirodne...
 
испратих све твоје постове, а ово је први.
је л реално да пету години др нису успели ништа да реше?
ево, нисам паметна...
  1. Bakterija u grlu moze li neko pomoci

    Klebsiella Enterobacter spp. U sputumu vec 2 godineda li neko moze pomoci kako da se rijesim te bakterije koristio sam razno vrsne antibiotike ali ne pomaze I jos je postala rezinstentna na njih Imam los zadah i stalni ispljuvak koji je dosadan Jezik bijele boje Da li neko zna neke prirodne...
Nazalost imam i to jos uvijek, pored toga ove tegobe sa stomakom i zeludcem🙂 ne znam sto da radim.
 
Evo vec 6 mjeseci imam problema sa stomakom gasove, promjena stolice zatvor i proliv organizam mi ne prihvata nikakvu hranu a najvise mi smeta secer, belo brasno, sve vrsta voca, povrca slatka kao npr sargarepa cvekla itd... pored toga i mlijecni proizvodi i jos neke namirnice.
Imam bolove posle konzumiranja isti i wc mi posle toga ne gine vise puta tokom dana dok je prolivasta i meksa.
Radio sam kolonoskopiju i gastroskopiju rezultati su uredni nema nikakvi patoloski promjena, isto i sa drugim nalazima dosadasnjim ultrazvuk, krvna slika itd..
Da li je neko imao slicne tegobe smrsao sam 20kg ne znam sta da cinim vise, jer ne mogu da jedem kao normalni ljudi, moze se reci da i gladujem.
Neki par namirnica mogu da koristim u ishrani kao npr paprika,tikvica, krompir, heljda, integralni pirinac, riba i manja kolicina mesa crvenog i belog "nemasno"
Dok od ulja koristim maslinovo a druga u umjerenim kolicinama ne smetaju.
Hvala ko pomogne ili bude od neke pomoci.
Za vise informacija o tegobama mozete me upitati pokusao sam ukratko da objasnim.
Druze jesi mozda radio kontrolu stitne zlezde? Prvi problem koji mi se javio pre nego sto su lekari otkili da bolujem od hipertireoze (posle dve godine istrazivanja) je bio taj da sam smrsao 22kg za mesec dana, nakon toga problem sa metabolizmom i tek treci simptom je bio tremor. Ne moras juriti endokrinologa samo proveri u laboratoriji FT3 i FT4
 

Back
Top