Problem sa shtampachem!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

strajo

Ističe se
Banovan
Poruka
2.787
Imam Lexmark Z602 shtampach i punio sam ketridzhe, ne ja nego sam odneo da mi napune i donesem ih kuci i stavim u shtampach i ono ih ne pokazhe pune al ajde... al kad krenem da shtampam ono samo ideo po papiru i ne pushta boju shtampa, a ne ishtampa nishta:lol:...
 
Ako pkazuje da su puni onda je restovan. A posto nestampa nisu dobro napunjeni. Ili je ostao vazduh unutra u sundjeru ili je zapeko. Ako ti je uopste napunio taj kod koga si odneo. Uradi nekoliko ciscenja pa probaj. Ili izvadi ketridze pa stavi na salvetu da vidis dal ce da povuce boju . Aj pa javi. Pozz
 
Imam Lexmark Z602 shtampach i punio sam ketridzhe, ne ja nego sam odneo da mi napune i donesem ih kuci i stavim u shtampach i ono ih ne pokazhe pune al ajde... al kad krenem da shtampam ono samo ideo po papiru i ne pushta boju shtampa, a ne ishtampa nishta:lol:...
Imam isti problem sa HP deskjet 3920
Problem u tome sto ketridzi nisu resetovani. Moras ih resetovati, i ona ce ti proraditi normalno.

Kako da resetujem ketridze???
 
Ma ketridzi nemoraju da budu restovani da bi stampali. Ja vam nebih savetovao resetovanje jer mozetre ostetiti ketridz. Samo puni i stampaj.

Kod nekih stampaca ketridzi moraju biti resetovani ili stampac nece da stampa......

Neces prilikom resetovanja ostetiti ketridz, samo radi po uputstvu i to je to....

A uputstvo potarzi po netu, ja sam negde iskopao za HP stampace, cini mi se da je bilo i za druge al ne mogu da se setim gde sam to nasao....
 
Znam ja kako se resetuje.Lepi se selotejp pa se stavlja tako u stampac i on prijavi da je ketridz sjeban.Pa skida pa se jebava i td. I cemu sve to. Znam da kod nekih mora da se restuje ali postaji i program za to. Za HP ne postoji program ali moze da stampa i bez resetovanja. HP the BEST...
 
Ma ketridzi nemoraju da budu restovani da bi stampali. Ja vam nebih savetovao resetovanje jer mozetre ostetiti ketridz. Samo puni i stampaj.

napunjeni su,ali mi prijavljuje grešku kod ketridza i lampica non-stop treperi kad su u štampaču oba ketridža.Kad izvadim tri color onda ne treperi i uvlači papir ali ne štampa ništa.Tad mi pokaže da je crni ketridž pun. :-?
 
napunjeni su,ali mi prijavljuje grešku kod ketridza i lampica non-stop treperi kad su u štampaču oba ketridža.Kad izvadim tri color onda ne treperi i uvlači papir ali ne štampa ništa.Tad mi pokaže da je crni ketridž pun. :-?

Mozda ti je ketridz zapecen, u tom slucaju ces ga tesko spasiti

Probaj da odradis ciscenje i kalibraciju ketridza, imas to u softveru koji si instalirao uz drajvere za stampac

Jel imas boje u kolor ketridzu?
 
Neznam kako se resetuju Lexmark ketridzi ali imam upustvo za HP, koje sam okacio uz ovu poruku.
Nece lepo da stampa ako pokazuje da su ketridzi prazni, bar kod mene je tako.
Google-aj malo.
 

Prilozi

  • Za resetovanje ketridza HP21 i HP22.doc
    15,5 KB · Pregleda: 139
Ovo mi napiše kad izvadim ketridž u boji ili stavim preko njega selotejp traku,i tad uvlači papir i pokazuje da je crni ketridž pun,ali ne štampa ništa.


Printing in Ink Backup Mode
The following cartridge is not available for printing:
Tri-color
Verify that the plastic tape covering the ink nozzles has been removed.

The printer may print more slowly, and printed colors may differ from those you would see with all print cartridges installed.
 
Pa prijavljuje ti da nemas kolor ketridz
Neki stampaci nece da stampaju kada nemaju oba ketridza, ali po ovoj poruci bi rekao da tvoj stampac moze da radi i sa samo jednim ketridzom.
Probaj da stavis ketridze na papirnu maramicu, da vidis da li ce da procuri boja.
Pre toga stavi oba ketridza u stampac i probaj da u podesavanjima stampaca postavis da stampa na max rezoluciji. I probaj da odradis ciscenje i kalibraciju ketridza.
 
Imam Lexmark Z602 shtampach i punio sam ketridzhe, ne ja nego sam odneo da mi napune i donesem ih kuci i stavim u shtampach i ono ih ne pokazhe pune al ajde... al kad krenem da shtampam ono samo ideo po papiru i ne pushta boju shtampa, a ne ishtampa nishta:lol:...

Gde mogu da nadjem polovne ketridze (kolorni i crni) za Lexmark Z602 inkjet stampach, unapred hvala i pozdrav
 
Da ne otvaram novu temu, imam problem sa stampacem Canon Pixma 4000. Ocigledno mi je zapusena jedna boja, promenio sam ketridz, probao da ocistim glavu i podesim ( preko softvera ) i dalje nista. Ocigledno da cu morati da ga nosim u servis pa je i moje pitanje sledece, preporucite mi neki servis koji valja za stampace na teritoriji Beograda. Ako necete javno da navedete ime servisa pisite na PP , unapred hvala.
 
Meni neće da štampa kad ga prepuni :roll: pa ga cedim na salveti 10 minuta :roll:
A ne znam na šta mislite pod resetom i kakve to ima veze sa hardverom (kertridža) :think: ovaj me uvek pita da li su novi ili stari kad oseti da su vađeni..... na meni je samo da prijavim..... u principu on pojma nema koliko je ostalo boje unutra već to onako..... otprilike.
Baš sam pre neki dan popi*dela pokušavajući da odštampam elaborat, na kraju ga nisam ni predala :mad:
 
Znate šta mene zanima. Kako da ga nateram da za crnu koristi crni a za boju je l' da ovaj kolor..... kad uzme da štampa nešto u šta sam ubacila sliku celu će stranu da odradi kolor kertridž, vidim po tome što je zelenkasta štampa, a ovaj je pri kraju pa ne može da napravi idealnu crnu..... kako uopšte to da regulišem, a da ne vadim kertridž?

Lexmark Z 705
 
Imam problem sa stampace HP serije 3900. Kada ga ukljucim lampica ne prestaje da treperi, a treba da se zaustavi. Znaci kao da je vec neko stampanje u procesu. Pokusavao sam da ga iskljucim, pa da ukljucim, ali opet nista........ lampica bi trebalo da treperi samo u pocetku, dok se stampac ne pripremi za stampanje.......ali ona stalno treperi i nikako ne mogu nista da odstampam, jednostavno nece da uvuce papir ili bilo sta drugo. Reinstalirao sam drivere, vadio ketridze, palio-gasio x puta i nista.........:dontunderstand:

Ima li neko ideju?

U medjuvremenu sam primetio da kada izvadim crni ketridz, lampica se smiri ali comp prijavljuje da je stampac offline i opet nece da stampa........jaoooooooo, *ebem ti skalameriju plasticnu............:dash:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top