problem "plavi ekran smrti" nemoguce podici sistem

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
Podigao sam na jednom racunaru sistem i posle nekih 7 dana racunar je ponovo dosao kod mene u ruke,jer cim se podigne sistem pojavi se plavi ekran smrti,i pokusao sam da podignem sistem ponovo,ali cim prodje formatiranje i instalacija prvih datoteka sve je u redu,po restartu racunara da krene glavna instalacija pojavi se plavi ekran smrti i tu je kraj,sistem nisam mogao podici...
Ubacivao sam cak i drugi hard disk i isto se dogodilo...
Covek je odneo taj racunar u servis gde su mu podigli sistem i rekli da je usao virus u komp i oborio sistem...
Kako se resiti tog plavog ekrana kada se pojavi???
Evo slike sta je pisalo:


Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Podigao sam na jednom racunaru sistem i posle nekih 7 dana racunar je ponovo dosao kod mene u ruke,jer cim se podigne sistem pojavi se plavi ekran smrti,i pokusao sam da podignem sistem ponovo,ali cim prodje formatiranje i instalacija prvih datoteka sve je u redu,po restartu racunara da krene glavna instalacija pojavi se plavi ekran smrti i tu je kraj,sistem nisam mogao podici...
Ubacivao sam cak i drugi hard disk i isto se dogodilo...
Covek je odneo taj racunar u servis gde su mu podigli sistem i rekli da je usao virus u komp i oborio sistem...
Kako se resiti tog plavog ekrana kada se pojavi???
Evo slike sta je pisalo:


Uploaded with ImageShack.us

:hahaha: Uvek su ljudi u servisima bili najveći balvani, sve što zna je da obori sistem i složi neku tupavu priču.

Promeni RAM memoriju, pa vidi hoće li se opet isto događati. Vrlo moguće da je RAM oštećen na nekom delu, a to se najbolje vidi ako računar "puca" na različitim koracima tokom rada.
 
:hahaha: Uvek su ljudi u servisima bili najveći balvani, sve što zna je da obori sistem i složi neku tupavu priču.

Promeni RAM memoriju, pa vidi hoće li se opet isto događati. Vrlo moguće da je RAM oštećen na nekom delu, a to se najbolje vidi ako računar "puca" na različitim koracima tokom rada.

ne verujem da je do memorije, jer onda uglavnom samo restartuje,bez plavog ekrana,al moze da proba,mozda je izmeshano
 
moguce da je u pitanju losh win, al ne mora da znachi,najverovatnije je do harda (moguce je i da su oba losha koja si pobavao,osim ako neki nisi nov kupio),ja sam isto imao taj problem,svasha sam probavao,i na kraju je biolo do harda,imao sam vishe njih koji nisu valjali...a probaj i da smanjish jachinu bios-u....

Probao je čovek drugi HDD.... Može biti i loša instalacija ali onda probaš sa drugom instalacijom. To je načešće RAM, jer on crkava na kvarno i podlo.
 
E da kada sam prvi put podigao sistem kada sam instalirao drajver od graficke odmah po restartu mi se pojavio plavi ekran,pa sam ga deinstalirao iz sejf moda i skinuo drajvere sa neta,onda je sve bilo ok,ali evo posle manje od 7 dana totalna blokada...
Dali je moguce da je graficka u pitanju,jer najvise me ona asocira na ovaj problem???
 
E da kada sam prvi put podigao sistem kada sam instalirao drajver od graficke odmah po restartu mi se pojavio plavi ekran,pa sam ga deinstalirao iz sejf moda i skinuo drajvere sa neta,onda je sve bilo ok,ali evo posle manje od 7 dana totalna blokada...
Dali je moguce da je graficka u pitanju,jer najvise me ona asocira na ovaj problem???

moguce,al ja mislim da je do harda

kakvi su ti ti hardovi??
 
E da kada sam prvi put podigao sistem kada sam instalirao drajver od graficke odmah po restartu mi se pojavio plavi ekran,pa sam ga deinstalirao iz sejf moda i skinuo drajvere sa neta,onda je sve bilo ok,ali evo posle manje od 7 dana totalna blokada...
Dali je moguce da je graficka u pitanju,jer najvise me ona asocira na ovaj problem???

Pa testiraj neku drugu grafičku, ako je tako, onda vrlo verovatno da ona pravi probleme. Probaj da pokreneš neki live linux tipa Mint ili Knoppix pa vidi šta će oni da prijave.
 
E da zaboravio sam da napomenem da je bila ubacena pre nego sam podigao prvi put sistem kartica za wireles,koja nije bila dobro legla i napravila mu je neki spoj i na hard diskove se nije moglo uci,tj na particije,pa je kupio novu karticu,ja sma podigao sistem i instalirao je...
Neznam da li to ima kakve veze,ali mislim da ima posto su bile particije totalno zeznute i trazile su formatiranje da bi se otvorile...
 
E da zaboravio sam da napomenem da je bila ubacena pre nego sam podigao prvi put sistem kartica za wireles,koja nije bila dobro legla i napravila mu je neki spoj i na hard diskove se nije moglo uci,tj na particije,pa je kupio novu karticu,ja sma podigao sistem i instalirao je...
Neznam da li to ima kakve veze,ali mislim da ima posto su bile particije totalno zeznute i trazile su formatiranje da bi se otvorile...

A da nisi nešto spalio? Na primer chipset? :lol:
 
Da koliko odgovora dok sve to isprabam crće i ono što je ostalo ispravno,

Pa prvi razlog za ovoliko odgovora, jeste neiformisanost ljudi i njihova lenjost da procitaju gresku koja se pojavljuje i da potraze resenja za nju. A inace, taj plavi ekran koji se tebi pojavio jeste malo problematican, jer moze da ga prouzrokuje vise stvari, kao sto si mogao da vidis na linku koji sam ti ostavio. Izgleda da nemas bas srece, pa ces morati da malo experimentises sa komponentama.
 
Podigao sam na jednom racunaru sistem i posle nekih 7 dana racunar je ponovo dosao kod mene u ruke,jer cim se podigne sistem pojavi se plavi ekran smrti,i pokusao sam da podignem sistem ponovo,ali cim prodje formatiranje i instalacija prvih datoteka sve je u redu,po restartu racunara da krene glavna instalacija pojavi se plavi ekran smrti i tu je kraj,sistem nisam mogao podici...
Ubacivao sam cak i drugi hard disk i isto se dogodilo...
Covek je odneo taj racunar u servis gde su mu podigli sistem i rekli da je usao virus u komp i oborio sistem...
Kako se resiti tog plavog ekrana kada se pojavi???
Evo slike sta je pisalo:


Uploaded with ImageShack.us

Pogledaj da nije neki hardver od Wirelless Adaptera ili Tv karta ili slicno pravi taj problem

Izvadi suvisno sve iz PC-a i Istaliraj sistem

Meni se to pojavljivalo zbog Wirelles adaptera i drajvera :)
 
Kao što sam pre toga napiso daje čovek odneo posle taj računar u servis i podigli mu sistem ali mi ostaje nejasno zašto nisam uspeo ja to isto da uradim.Toje drugi slučaj medju stotinama koji nisam uspeo podići sistem u stvari prvi slučaj je bio kad sam dobio komp na kome pri dizanju sistema izbaci crni prozor i piše windows start normalu ja podignem sistem i formatiram ceo hard pošto nije ništa ni bilo na njemu podignem nov win i radio 2 dana i isto to se desilo i mene mrzelo da se bakćem ponovo oko njega pošaljem čoveka kod onog odakle ga kupio on mu podigne sistem i sad radi.Sad mi ovaj plavi ekran i sve sam poodkačivo što se dalo otkačiti dabi podigo sistem i opet nisam uspeo uvek na prvom restartu izbaci taj plavi ekran.Ah zaboravio sam napisati da sam primetio pre dizanja sistema da se svremena na vreme pojavljivalae uzdužne zamućene pruge sa kockicama što me je asociralo na kvar grafičke karte.
 

Back
Top