Privilegije koje su date Srbima iz Republike Srpske

Meni je ova priča neprirodna i uglavnom potiče od lokal patriota, lokalaca koji ne izadju dalje iz svog Zemuna.Evo sada na prvu znam 10-ak ljudi sa ekavicom koji rade i žive u RS bez problema.Nekoliko doktora koji su se udali oženili u BL, jedan momak čista ekavica poslovodja u Jysk, čak znam jednog privatnika kamenorezca južna pruga, razvio biznis boli glava ovdje.A od nekoliko prijatelja koji žive u Bijeljini znam iz prve ruke da je ekavica skoro pa normala, slično je u svim pograničnim mjestima.Niko normalan tu ne vidi problem, ljudi se snalaze dolaze odlaze to što je Bg. najveći centar pa je taj momenat studenata, radnika sa strane još izraženiji u principu ne znači ništa.Beograd traži radnike jer može da primi radnike vrlo prosto.Ne vidim ni jedan racionalan razlog zašto bi neko osudjivao Srbina iz RS da ima privilegije u Srbiji.Ne kontam i dalje kakve privilegije.Glupost...Srbija i RS imaju ogroman odliv stanovnika vani a mi ovdje drobimo evo 28 strana jer je nekakav jadnik izbjeglica dobio džabni crijep iz nekakvog fonda za pomoć raseljenjim licima.lol:lol:
Ma to par njih lupeta sa po pet naloga ...
prvo je bilo Srbi sa KIM uzeli pare od prodaje imovine šiptarima super im, došli ovde da budu direktori, nema veze što ih progone i streljaju na njivama.....
posle su kritikovali "četničke litije" u Crnoj gori a sada je narativ da su Srbi preko Drine najgori u svakom smislu i krivi za propast svega.

Nema šanse da neko nasedne na tu CIA- Žene u crnom propagandu sem "komšija" isl....

Ma to par njih lupeta sa po pet naloga ...
prvo je bilo Srbi sa KIM uzeli pare od prodaje imovine šiptarima super im, došli ovde da budu direktori, nema veze što ih progone i streljaju na njivama.....
posle su kritikovali "četničke litije" u Crnoj gori a sada je narativ da su Srbi preko Drine najgori u svakom smislu i krivi za propast svega.

Nema šanse da neko nasedne na tu CIA- Žene u crnom propagandu sem "komšija" isl....
Знаш како није само комшија има неколико форумаша за које сам раније мислио да су рационални и објективни, један је чак био и модератор на политици.Тај моменат поприлично збуњује, како су кренули испада да су нам Хрват, Бошње па и Шиптари заправо велики пријатељи а Срби из РС, Црне Горе и КИМ заправо непријатељи.Мени је то несхватљиво, толико да мрзиш све своје , елте мени ће бити боље ако их тако нападам јер тако каже амерички партнер, таква је агенда. :bljak:

Poslednja izmena:
Знаш како није само комшија има неколико форумаша за које сам раније мислио да су рационални и објективни, један је чак био и модератор на политици.Тај моменат поприлично збуњује, како су кренули испада да су нам Хрват, Бошње па и Шиптари заправо велики пријатељи а Срби из РС, Црне Горе и КИМ заправо непријатељи.Мени је то несхватљиво, толико да мрзиш све своје јер елте мени ће бити боље ако их тако нападам јер тако каже амерички партнер, таква је агенда. :bljak:
Takav je USA program za Balkan, samo se uredno pridržavaju istog.
Šta ćeš.....

Знаш како није само комшија има неколико форумаша за које сам раније мислио да су рационални и објективни, један је чак био и модератор на политици.Тај моменат поприлично збуњује, како су кренули испада да су нам Хрват, Бошње па и Шиптари заправо велики пријатељи а Срби из РС, Црне Горе и КИМ заправо непријатељи.Мени је то несхватљиво, толико да мрзиш све своје јер елте мени ће бити боље ако их тако нападам јер тако каже амерички партнер, таква је агенда. :bljak:
Taj što je bio moderator je u suštini čini mi se samo ogorčen. I neko kome je lakše da za neuspeh svoje političke opcije okrivi sve druge sem njih samih. Pa sad tjera neku kontru.

Taj što je bio moderator je u suštini čini mi se samo ogorčen. I neko kome je lakše da za neuspeh svoje političke opcije okrivi sve druge sem njih samih. Pa sad tjera neku kontru.
Ма не спорим ја страначки активизам није ни први ни последњи.Међутим треба се издићи ван политике и гледати форумаше као обичне људе од крви и меса.
Није све ваљда чиста политика , постоје неке теме које живот значе, барем се надам.Некако су ми увјек били рационалнијиј форумаши који не мијешају бабе и жабе.Шта сада јел треба Србију и РС да гледамо кроз призму Додика и Вучића?Тај народ тамо шта сви смо ми као Иванић, Станивуковић, Тривић, Додик или овај Миличевић из СДС?То је наравно глупост јер и поред свих избора и политике на изборе и даље не изађе пола бирачког тијела.Не видим ни један логичан и рационалан разлог зашто би неко из Србије мрзио Србе ван Србије или обрнуто Срби ван Србије да мрзе Србију.Не контам, прво је агенда била уништавање војске па СПЦ и на крају да се као мрзимо између себе јер ДорЋолац као не може да бира свог Градоначелника од силних налета босанаца из РогаТце.Каква небулозна теза политичких лузера.Ђинђић је за ове био Бог.

Back