Pristojna konfiguracija za male pare

Plocu koju sam ja predlozio podrzava sve processore intelove do 1066 ima integrisanu zvucnu i graficku karticu kosta oko 95e
a procesor je d na 3,3 a taj amd koliko sam obavesten je na 2.1
Ali u redu ako ti smatras za tu konfiguraciju koju nudis da je najpovoljnija.
Jednostavno nije mi jasno zasto ona svoj star racunar zeli da zameni necim sto je zastarelo.

Koji je tvoj problem ?? Jel ti znash shta je Pentium D ??? Znachi testirali su Pentium D @ 3.2 GHz ( neznam koji je to ) vs Pentium E 2160 @ 1.8 GHz ( Pentium E je baziran na Core2Duo arhitektiri samo se zove Pentium poshto ljudi puno vole to ime ) i zamisli ko je pobedio ?? E 2160 koji ima skoro duplo mane GHz je oduvao ( bukvalno oduvao ) taj D na 3.2 GHz... razlika u testovima je bila 20-30 % u koristi E 2160...... Dalje ne treba ni prichati..... Znachi moze taj Pentium D da radi i na 5.0 GHz i dalje ce ovaj Pentium E2160 na samo 1.8 GHz da se drzi rame u rame sa onim D na 5.0 GHz..... jel razumesh ??....
Da je doshao neki klinac i kaze hocu da kupim rachunar za 2000 € za igranje i overclockovanje onda je normalno da bi mu svi predlozili Intel Core2Quad Q6600 sa G0 stepingom / 4 GB rama @ 1066 MHz / Plochu sa P35 chipsetom na kojoj ce se moci overclockovati Q6600 / 8800 GT 512 MB / 2 x 150 GB raptor @ 10.000 RPM i da ih stavi u RAID0 / 500 GB HDD za storage / napajanje Corsair od 600 W koje koshta iznad 100 € ITD.... Jel kontash ??
Ono shto je snejks predlozilo to potpisujem.....
 
U pitanju je bila cena racunara.Nisam mislio nista lose.Mislio sam da uzme plociu na kojoj bi recimo za godinu dve ubacila procesor core 2 duo koji rade na 1066 jer ta ploca ih podrzava.
A koliko mozete da primetite cena tih procesora pada.I kada intel bude izbacio novu seriju procesora njihova cena ce jos vise pasti.
Pentium d bi bio prelazno resenje.
 
Jeste ali da neispadne dase pravim mnogo pametan ali cena e2160 je u domenu AMD 4000+ x2 .
Pa sam smatrao daje bolje uloziti pare u plocu jer nije joj potreban neki bog zna kako kvalitetan procesor.I da uzme plocu sa p35 chipsetom.One su oko 100e.A sa 945 su jos jevtinije.
Sve u svemu hteo sam da ona obrati paznju na plocu koju joj nude(na ocetku)jer moze da promeni plocu ako ona ne podrzava sve intel procesore.
Koliko mozes da primetis njoj nude neku plocu sa 945 chipsetom,e mozda je i ta ploca dobra jer nije navela proizvodjaca kao i oznaku.
Ja se slazem sa konfiguracijom koju su joj ponudili pod uslovom da proveri tacan naziv ploce.

Maticna ploca: MSI ili ASUS Intel 945PL
Procesor: CPU INTEL P4 P631 3.00GHz 1MB cache
Memorija: DDR2 512MB/533
Graficka karta: NX7300-TD256MB
Zvucna karta: Sound Card On board
Modem: Modem 56K
Optika: DVD Recorder16X Dual Layer
Hard disk: HDD 160GB 7200 rpm
Tastatura: PS/2 Standard
Miš: Opticki miš + podloga
Kucište: EXTRA Midi Tower ATX 400W
Zvucnici: Speakers 120W

To sve dodje 290 eur. Mislite da je ok?

Za ono zasta je ona navela da joj treba je O.K.
I nek proveri maticnu plocu.Jer tu moze najvise da dobije a i najvise da izgubi.
Da ne ispadne reklama pogledajte ovu plocu
http://www.hellas.co.yu/komponente/ploce/biostar_tp35d2_a7.php
 
Evo ovo uz mogucnosti izmene
Maticna ploca Asus S775 P5K Intel P35 DDR2 1066 800 667 1xPCI-E x16 CrossFire X16+X4 SATA II oko 9.000 din podrzava brzinu processora 1333,1066,800

Ploca podrzava i generaciju procesora koji su tek u pripremi za sledece godina.

Processore mozes da biras prema ceni koja ti odgovara a podrtzava LGA775 - Intel Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core 2 Duo, Pentium Extreme, Pentium D, Pentium 4
Memoriju stavi 2x1024 mada mozes i2x 512 najbolje kada one idu u paru.
Napajanje t.j kuciste mora biti kvalitetno 500wati pa navise
To je ono na sta treba da obratis paznju.

Cvetko, pa nije to lokomotiva, alo, 500W...
 
Predlozite joj sta bilo, samo nemojte da joj nudite FRONTIER i ta s-r-a-n-j-a sa krs napajanjima.
Ti imaš nekih problema?
Pa 95% računara rade sa takvim ili sličnim vrstama napajanja i to po mnogo mnogo godina , Frontier je zdravo daleko od "krš"-a , ajde sada dajte joj neki Codegen od 750w koji košta 110 evra .. Pa moj komp sa sempronom od 3000+ 64 bit , sa 1,5Gb rama , 160 Gb hdd i sa grafičkom od 256 Mb , + tv karticom i DVD-om šljaka bez ikakvih problema sa takvim napajanjem već godinu dana!!
Pitam se imaš li ti pojma o čemu pričaš?
 
Devojko,ako to je za svaki dan komp i xoćeš neku klasikicu (pod ovim mislim na naš standard) odi u neku radnju,nađi konfiguraciju za 150ak jevreja i to je to !
Možeš da uzmeš nekog AMD-ca recimo 3000+ i 512 do 1024 Mb ddr2,moš naći neku solidnu grafu...(to prepuštam tebi),matičnu isto sama vidi i napajanje bilo koje od 400W
Tasta,miš i zvučnici ne bi trebali da izađu više od 2000din sve skupa (DEVOJKA JE REKLA DA OĆE KLASIČAN KOMP!)
I moš naći polovnu 17icu za 40-60 € ...
Ne previte komplikacije...standard postavlja mogućnosti ;)
 
Devojko,ako to je za svaki dan komp i xoćeš neku klasikicu (pod ovim mislim na naš standard) odi u neku radnju,nađi konfiguraciju za 150ak jevreja i to je to !
Možeš da uzmeš nekog AMD-ca recimo 3000+ i 512 do 1024 Mb ddr2,moš naći neku solidnu grafu...(to prepuštam tebi),matičnu isto sama vidi i napajanje bilo koje od 400W
Tasta,miš i zvučnici ne bi trebali da izađu više od 2000din sve skupa (DEVOJKA JE REKLA DA OĆE KLASIČAN KOMP!)
I moš naći polovnu 17icu za 40-60 € ...
Ne previte komplikacije...standard postavlja mogućnosti ;)

Ja mislim da je predlog O.K.

A racunare mozemo trenutno klasifikovati u dve grupe i to Prva grupa Intel Druga grupa svi ostali.
 

Back
Top