Prijateljska utakmica Srbije u RS

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Moja Republika

Domaćin
Poruka
3.671
E ovo nama treba. Povezivanje Srbije i RS na svim poljima pa i sportskim. :ok:

Dodik: Građani Srpske zdušno navijaju za Srbiju
29.07.2012.

Copy%20of%20kucastil_mihailo_01_text.jpg


BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da je gostovanje košarkaške, kao i mnogih drugih reprezentacija Srbije u Banjaluci i Srpskoj veoma važno, jer građani Srpske zdušno navijaju za sve reprezentativne selekcije Srbije.
On je rekao da je tokom današnjeg prijema za košarkašku reprezentaciju Srbije u Banjaluci poželio da Srbija ojača svoje pozicije u košarkaškom svijetu i bude zemlja za koju se pretpostavlja da će na svakom velikom takmičenju osvojiti medalju.
"Jer, na to smo navikli", rekao je Dodik novinarima u Banjaluci.
Predsjednik Srpske je istakao da je dolazak košarkaša Srbije velika čast za Republiku.
"Nadam se da će posjete reprezentativnih selekcija Srbije, prije svega košarkaške, postati tradicija i da ćemo ih i u narednim godinama imati priliku vidjeti u Republici Srpskoj", dodao je Dodik.

Dodik je srpskoj reprezentaciji poželio uspjeh u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, iako, kako kaže, ne sumnja da će se kvalifikovati.
Potpredsjednik Košarkaškog saveza Srbije Dejan Bodiroga rekao je da mu je velika čast biti u Banjaluci, gdje su pruženi odlični uslovi srpskim košarkašima, koji će danas u Laktašima odigrati prijateljsku utakmicu sa selekcijom Ukranije.
"Htjeli smo odigrati jednu prijateljsku utakmicu u Srpskoj, jer znamo koliko ovdje imamo navijača i koliko su ljudi vezani za našu reprezentaciju, tako da je ova utakmica u okviru priprema za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Sloveniji", rekao je Bodiroga.
On je izrazio nadu da će se reprezentacija Srbije kvalifikovati za Evropsko prvenstvo, a da u Sloveniji očekuje dosta navijača iz Republike Srpske, zajedno sa predsjednikom Dodikom.
"Nadam se da će igranje prijateljskih utakmica u Srpskoj u pripremama za dalja takmičenja postati tradicija", naglasio je Bodiroga.
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković rekao je da su tokom priprema već ostvareni određeni takmičarski ciljevi, ali da nije očekivano toliko, neuobičajeno, mnogo povreda.
"Time se automatski ukazuje šansa novim mladim talentovanim igračima, tako da trenutno imamo sedam debitanata u reprezentaciji. Cilj nam je da se kvalifikujemo i afirmišemo mlađe igrače", dodao je Ivković.
On smatra da su košarkaški favoriti na Olimpijskim igrama selekcije SAD i Španije, iako su iznenađenja uvijek moguća, podsjetivši da je Srbija još juče osvojila svoju prvu medalju na ovoj Olimpijadi.
Košarkaška reprezentacije Srbije i Ukrajine odigraće danas prijateljsku utakmicu u Laktašima.
Reprezentacija Srbije nalazi se u Grupi A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa selekcijama Crne Gore, Islanda, Izraela, Estonije i Slovačke, dok će najbolji tim Ukrajine igrati u C grupi sa reprezentacijama Hrvatske, Austrije, Kipra i Mađarske.
Kvalifikacije za šampionat Evrope u Sloveniji počeće 14. avgusta.

Dvorana u Laktasima je nova, nedavo izgradjena po svim standardima a i obnova dvorane Borik u Banja Luci treba ukoro da pocne. Nije bas kao beogradska Arena ali imaju gdje igrati a da se ne sramotimo pred svijetom. :ok:

kucastil_mihailo_08.jpg


kucastil_mihailo_03.jpg
 
Dosta se ulaže u sportsku infrastrukturu u RS,skoro je i na Palama otvorena neka nova hala,dokle se stiglo sa stadionom u BL??

Dvorana na Palama je skoro zavrsena

prilaz_sportska_dvorana01_3014.jpg


i u Gradisci se pravi jedna.

befunkydsc08093.jpg


Sad ne mogu pohvatati ste se dalje gradi i planira (trebalo bi mi vremena da prosurfam po opstinama) ali ulaze se dosta u sport.

Stadion u Banja Luci se renovira da bi se na njemu privremeno mogle igrati evropske utakmice

stadion.jpg


a za novi stadion je urdjen projekt, kupljena zemlja i cekaju se malo bolja vremena za izgradnju.

3220663010_fc4883ea8c.jpg
 
Poslednja izmena:
Не,то је "јекавица"!Говор у Буковици и Равним котарима.

Srpski jezik tj. : mliko , mljeko , mlijeko, mleko , mljako ( istočna bugarska ) . Starosrpski glas JAT , koji je zamijenjivao sve ove opcije , isto se pisalo a različito čitalo . I , JE , IJE , E , JA = JAT od jadrana do Crnog mora , od Baltika do Egejskog mora . JOš je postojao jedan znak za različite nastavke i to je to sva pisam se razumijua , samo kod izgovora ima nekoliko varijanti .

Jekavica je prelaz od IKAVICE na IJekavicu , ima je i po Hertcegovini , Crnoj Gori . JA sam Jekavac . NArano da je sve izmiješano , npr. NIsam je ikavica , Njesam , NIjesam , nesam , njasam ( Trnovo Bugarska ) , NIsam je postalo književno Ikavica čista . JA isto dosta imam Ikavice , to je čisti Srpski jezik samo zapadnijia varijanta ,


Srbija je igrala prijateljsku utakmicu sa MEksikom u AMERICI , dobro je bolje iakda nego nikada , treba ovo organizovati i ranije i češće , a i zvanične utakmice , sve raditi kao da smo jedna država , djelati .
 
Srpski jezik tj. : mliko , mljeko , mlijeko, mleko , mljako ( istočna bugarska ) . Starosrpski glas JAT , koji je zamijenjivao sve ove opcije , isto se pisalo a različito čitalo . I , JE , IJE , E , JA = JAT od jadrana do Crnog mora , od Baltika do Egejskog mora . JOš je postojao jedan znak za različite nastavke i to je to sva pisam se razumijua , samo kod izgovora ima nekoliko varijanti .

Jekavica je prelaz od IKAVICE na IJekavicu , ima je i po Hertcegovini , Crnoj Gori . JA sam Jekavac . NArano da je sve izmiješano , npr. NIsam je ikavica , Njesam , NIjesam , nesam , njasam ( Trnovo Bugarska ) , NIsam je postalo književno Ikavica čista . JA isto dosta imam Ikavice , to je čisti Srpski jezik samo zapadnijia varijanta ,


Srbija je igrala prijateljsku utakmicu sa MEksikom u AMERICI , dobro je bolje iakda nego nikada , treba ovo organizovati i ranije i češće , a i zvanične utakmice , sve raditi kao da smo jedna država , djelati .

:bye:Неможе то "Крста Мишић" добацити.Посенилио је већ.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top