Pričest

Da, rekao im je to isticanjem neophodnosti jedenja Njegovog Tijela kad je ove to šokiralo. Da je Evharistija puka simbolika Hristos bi to tada jasno rekao. Ali nije.
...nadam se da ti jasno da ti je ovo tumacenje a ne Biblijski dokaz ???

Proslavljeno tijelo poslije vaskrsenja kako sam već odgovorio.
Hmmm,cini se da si zapostavio viziju apostola Jovana na Patmosu stoga ti predlazem da prvo dobro procitas prvo poglavlje iz Otkrivenja pa se vrati i pokusaj jos jednom odgovoriti na sito pitanje.
Tebi nije ali mnogima jeste. Pa jel to znači da hrišćanstvo nije ispravno?
Svako odgovara za sebe i pred Bogom stoga bio neki pojedinac koji cini sto ne valja ili to bilo mnostvo vernika ne utice na realnu u odgovornost pred Stvoriteljem u smislu "ako su vecina onda su u pravu" aili "ako je manjina onda mora biti u krivom".

Promašio si poentu. Ti se pozivaš na apsurdnost pravoslavne teologije ali zanemaruješ da drugi isto tako tvoju teologiju mogu smatrati apsurdnom.
Naravno da je tako,ja nisam ni tvrdio drugacije...
...nego,za razliku od tebe,ja uvek iznosim Biblijske dokaze u prilog svake moje teoloske tvrdnje i ono jos bitnije - sa zapazenim kontekstom !

Nešto ti ne ide da uvjeriš druge da si u pravu. ;)
Iskreno s tobom mi zaista tesko ide ali ne dizem ruke od teb,ne odustajem lako vec i dalje pokusavam da ucinim sto stoji do mene da ti predocim ono sto znam iz Pisma...
...ali tu moja odgovornost staje,vise od toga zaista ne mogu jer nije do mene...

Iskreno s tobom mi zaista tesko ide ali ne dizem ruke od teb,ne odustajem lako vec i dalje pokusavam da ucinim sto stoji do mene da ti predocim ono sto znam iz Pisma...
...ali tu moja odgovornost staje,vise od toga zaista ne mogu jer nije do mene...
Рпби, самим тим што је твоја мистериозна и безимена заједница хришћана, доводи до тога да ниси у равноправној позицији са осталима.
Једино ако нећеш да признаш да си адвентиста, па да почнемо некако, овако више не иде.

Vino? :lol: ajoj bre.. Hade preciznije da pitam. Šta predstavlja vino?

Alkohol.

Sa hrišćanskog aspekta:

„Верујем да је ово само Пречисто Тело Твоје и да је ово сама Пречасна Крв Твоја.

Onaj lebac, to je telo.
Vino, to je krv.

Prečisto.

Bio hrišćanin, ne bio... to je i dalje alkohol. Odeš u ckrvu na pričest, oni te nalivaju alkoholom.

Najvažnije alkoholno piće u Rimskoj imperiji je bilo vino. Ne kaže se džabe da je rimska imperija bila velika do tamo dokle rađa vinova loza. Pa šta je mogao onda rabin iz Nazareta kad još uvek nisu bili smislili pivo?!

Da je u to vreme bilo piva, verovatno bi na pričst točili pivo.

Nema tu šta, toči vino i akcija... vino točim a vino ne pijem. Srce imam, osećanja krijem. Usne imam, al koga da ljubim?! Kad si s drugim, a ja mladost gubim!

Alkohol.

Sa hrišćanskog aspekta:

„Верујем да је ово само Пречисто Тело Твоје и да је ово сама Пречасна Крв Твоја.

Onaj lebac, to je telo.
Vino, to je krv.

Prečisto.

Bio hrišćanin, ne bio... to je i dalje alkohol. Odeš u ckrvu na pričest, oni te nalivaju alkoholom.

Najvažnije alkoholno piće u Rimskoj imperiji je bilo vino. Ne kaže se džabe da je rimska imperija bila velika do tamo dokle rađa vinova loza. Pa šta je mogao onda rabin iz Nazareta kad još uvek nisu bili smislili pivo?!

Da je u to vreme bilo piva, verovatno bi na pričst točili pivo.

Nema tu šta, toči vino i akcija... vino točim a vino ne pijem. Srce imam, osećanja krijem. Usne imam, al koga da ljubim?! Kad si s drugim, a ja mladost gubim!
Тако то изгледа када ниси верник. У потпуности те разумем. И ја да нисам никад ушао у цркву писао би још горе него ти. Ти си још и добар.

Рпби, самим тим што је твоја мистериозна и безимена заједница хришћана,
Koliko je meni poznato,u Bibliji ne postoji zajednice hriscana koje su razlicito imenovane,jednostavno ima hriscane i svi ostali koji to nisu.
доводи до тога да ниси у равноправној позицији са осталима.
Iskreno ne delim ovaj tvoj utisak.
Једино ако нећеш да признаш да си адвентиста, па да почнемо некако, овако више не иде.
Daj mi reci iskreno,dali ces se osecati bolje ako priznam sta god hoces da priznam,jel ce to mozda uticati na kvalitet tvojih diskusija ili mozda na veci broj tema koje ces otvarati ?

Pošto je vino hristova krv, a u telu čoveka ima oko 5 litara krvi, znači 5 litara treba popiti ne bi li popio svu hristovu krv koliko sam ja razumeo...
Ниси добро разумео, Бог се умножава али се не може изделити.
Причешћем се сједињујемо са Христом то не значи да је Христос нестао, помешао си нешто.

Ниси добро разумео, Бог се умножава али се не може изделити.
Причешћем се сједињујемо са Христом то не значи да је Христос нестао, помешао си нешто.
Jel nam mozes pojasniti kako se to "sjedinjujete"sa Hristom,postajete Bozji sinovi ili mozda postajete PRVI I POSLDNJI kao sto je On ?

Da muslimani jedu telo i piju krv Alaha mi bismo se krstili i čudili i podsmevali njihovom primitivizmu ali pošto je pričešće deo našeg kulturnog identiteta to i ne primećujemo svu bizarnost i brutalnost i sirovost i surovost ideje da se hranimo telom i krvlju Boga...

Da muslimani jedu telo i piju krv Alaha mi bismo se krstili i čudili i podsmevali njihovom primitivizmu ali pošto je pričešće deo našeg kulturnog identiteta to i ne primećujemo svu bizarnost i brutalnost i sirovost i surovost ideje da se hranimo telom i krvlju Boga...
Tom.cesticom koja je isysa napravila fantomom.supermenom se ranimo.u pricescu jes da je truncica ali to je to
Ona ce doneti vaekrsenje.

Back