Prevara...da ili ne (ili mozda)

starfan:
Prevara...
Sta ko misli o njoj...
Da li je istina da prevara nije prevara ako se za nju ne sazna?
Ko je skloniji varanju muskarci ili zene?
Da li se stidite posle prevare ili ne?
Da li i jednokratni sex (iz fazona - desilo se?!) spada u prevaru.
Voleo bih da procitam sta zene misle o ovome
Nista....losa stvar,nije fer prema prevarenom.
Ne i dalje je prevara.
Podjednako.
Nikad nisam.
Pa ako imash decka/devojku.....ako nisi solo,onda da.
E yebiga,a ja mushko.....
 
Naivac:
Ako je ja volim i ona hoće da bude samnom , prevara tu ne može ništa da promeni.

Meni ona više znači od ekskluzivnog prava distribucije.
Meni ona budi više nego sto vernih.

Ako je samnom , koga vara ? Njega ili mene.

iju čoveče ovo je poezija :)


So...prevara slabi poštovanje prema sebi samom i iinterne veze učesnika u projektu zvanom Ozbiljna Veza. Pošto su to ljudi, moguće je uticati da ne ostane čvor, ali nije preporučljivo. Zašto? Zato što se prevara na razne načine potkrada u svakodnevicu...ima milion psih.mehanizama koji će vas sputavati ako joj se prepustite, i to za neko vreme a.....a nećete ni znati da ste sputani - samim sobom!
Na kraju, treba sebi dozvoliti lepu ljudsku uobičajenu normalnost i ostati monogaman :)
Ništa ne fali ako vam se neko svidi (živi smo ljudi, normalno!) , sve je to ok dole god ne kršite ugovor sa partnerom (koji ste sami postavili). Kad mi se neko svidi, ja ga bolje upoznam. Tu je uglavnom kraj! :P
 
Kuda lepi tamničaru
Sa tim ključem poprskanim krvlju
Idem da oslobodim onu koju volim
Ako još ima vremena
A nju sam zatvorio
I nežno i svirepo
Na najskrovitijem mestu svojih želja
Na najdubljem mestu svojih nemira
U laži budućnosti
U gluposti zaklinjanja
Hoću da je oslobodim
Jer hoću da je slobodna
Po cenu i da me zaboravi
Po cenu i da ode
Pa čak i da se vrati
I da me još voli
Ili da zavoli drugog
A ako joj se taj dopadne
Pa ona ode
I ja ostanem sam
Sačuvaću samo
Na svojim dlanovima
Do poslednjeg daha
Blagost njenih dojki izvajanih ljubavlju
 
starfan:
Prevara...
Sta ko misli o njoj...
Da li je istina da prevara nije prevara ako se za nju ne sazna?
Ko je skloniji varanju muskarci ili zene?
Da li se stidite posle prevare ili ne?
Da li i jednokratni sex (iz fazona - desilo se?!) spada u prevaru.
Voleo bih da procitam sta zene misle o ovome
Dva puta sam prevarila decka..Zasto?Zato sto me je iznervirao, u trenutku besa, tuge, usamljenosti, slabosti... - se pojavio ON i zavrsena prica. jednostavno, u tom trenutku mi je trebao neko i...Naravno, nije to bio bilo-ko, javila se moja bivsa ljubav i eto prevare.Kao porucen!Naravno, nije to saznao-niti ce!
 
starfan:
Prevara...
Sta ko misli o njoj...
Da li je istina da prevara nije prevara ako se za nju ne sazna?
Ko je skloniji varanju muskarci ili zene?
Da li se stidite posle prevare ili ne?
Da li i jednokratni sex (iz fazona - desilo se?!) spada u prevaru.
Voleo bih da procitam sta zene misle o ovome

Ubistvo...
Sta ko misli o njemu...
Da li je istina da ubistvo nije ubistvo ako se za njega ne sazna?
Ko je skloniji ubistvima muskarci ili zene?
Da li se stidite posle ubistva ili ne?
Da li je jednokratno ubistvo (iz fazona - desilo se) spada u ubistvo?
Voleo bih da procitam sta zene misle o ovome?

Naravoucenije: pitajte zrtvu tj. vaseg decka ili devojku, zenu ili muza, pa ce vam oni jako lepo objasniti!
 
CaLiMeRo:
:D He, ovo je i moj slučaj.


P.S. O prevarama se pouzdano može reći samo da svaka boli onoga koje prevaren. O razlozima prevare, u stvari o uzrocima, može roman da se napiše. Kao i o ljudima koji varaju.

Prevara boli i ONOGA KOJI VARA ;) (njega najviše, ako se ne sazna, ako se sazana ondaK je to requiem za vezu, ćao, dovidženja(
Plus ...da se ne lažemo: nemaju SVI baš neke "debele" razloge za prevaru..tipa, nezadovoljstvo, bes i sl.... ali, da budem iskrena DO KRAJA; slažem se sa tezom da "žene ne varaju bez razloga" :)

Najlepše je biti strejt :D
 
Ne uvek, Beti. Postoje ljudi koji redovno varaju jer su slabi i nesigurni. Hrane se time, i to nema veze sa partnerom.
Znam primere...


Oni koji prevare jednom, kojima to nije manir, ti ljudi su...druga priča. Njih možda i boli.
 
Betty:
pa boga piotaj zašto ljudi u stvari varaju......možda se zaljube u tog nekog trećeg? Pa popuste kočnice...ili popuste pred navalom..
znaš li ti neki primer da je iz prevare neka veza prekinuta, jer je taj neko našao osobu baš baš po meri i imao sledeću dobru i vrednu vezu?

ja ne znam.
što ne znači da nije moguće.

ja uglavnom znam prevare nekih nesrećnika. koje se ponavljaju.
 
NE. I tvrdim da nije moguće - zato što taj lik s kojim bi eventualno prevarila dečka nikad ne može tebi takvoj da veruje (znajući sve to) kao što bi mogao nekoj drugoj, nevinijoj...
sve u svemu, ukoliko nije reč o ljubavi iz detinjstva ponovo nađenoj, teško da da 2. veza može da uspe ako počne - neverstvom.
A možda sam ja naivna? :) Ko zna ...svet odraslih je čudo.
 
evo ja znam jedan par koji je zajedno vec 6-7 godina a da je veza pocela njegovim neverstvom.
svet je saren...
pogresiti, prevariti, biti sa pogresnom osobom u pogresno vreme..sve je to ljudski i ne mislim da je nuzno nepoverenje ako veza pocne neverstvom.
svako ima svoje razloge...
i ne kazem da podrzavam, ali ponekad razumem...
 

Back
Top