Pretnje (prošlost udara?)

Gregor Samsa

Zainteresovan član
Poruka
237
Postoji već problem nekoliko meseci sa kojima ne znam izaći na kraj u smislu da to se završi. Najbolji bivši prijatelj sa kojim sam prestao da se družim, konstantno preti porukama na jednom sajtu. Te pretnje idu daleko da ih ne navodim sada...
Družio sam se sa njim od detinjstva ali on je poslednjih godina našeg druženja postao užasno teška osoba, koja je u svemu "bila u pravu" i kome "su vi bili krivi" za sva moguća dešavanja u svetu pa i njemu neposredno. Jednostavno, više se to nije moglo izdržati jer i ja nisam bio u boljem stanju...
Osim povremenog viđanja na ulici i javljanja, retkih doduše, nismo se "čuli" skoro dve godine. Dotle nisam ništa čuo o njemu, rešio sam jednostavno da završim sa tim, ali nikada ne odbijaći u sebi da mu pomognem ako mu nešto bude zatrebalo. Te dve godine sam imao i sreće i tešku depresiju usled izlaska iz jedne veze i taman kada sam ove godine ušao u obećavaju novu vezu koja me čini srećnim počele su pretnje...
Navodno motivisane su provokacijom ka nepoštovanja ka njemu i ne javljanja odnosno nekog mog provociranja u tom trenutku na tom mestu. Međutim sa sigurnošću znam da tada nisam mogao da budem na tom mestu u to vreme, a niti bih to ikada učinio što on navodi. Njegovi postupci i ranije su prema mom drugog drugu koga on poznaje bile zabrinjavajuće, slična situacija se desila sa jednim takvim nejavljanjem odnosno smejanjem njemu u facu. Naravno i to nije bilo slučaj kako ga je on video. A i pre toga je prema njemu osećao očigledno pritajnu mržnju.
Pretnje i sprdnje koje su bile upućivane meni sam ignorisao misleći da će to učini da odustane...međutim su se pogoršale i u jednom trenutku sam uzvratio poruku sa što razložnijim odgovorom da ništa što on tvrdi nije slučaj, međutim on je svoj rečnik popravljao dodatnim i sočnijim pretnjama. Poruke koje su upućivale su bile i skrivene indicije iz prošlosti gde sam več okrivljen za nešto što nisam učinio i to iz detinjstva neke (?!) Međutim, posle toga je nastala pauza od tri meseca dok nisam dobio poruku gde mi se govori kako ću svakako dobiti ono što zaslužujem KAD TAD (njegova velika slova)...
Dok smo se družili bio sam mu jedini prijatelj, a danas koliko ja znam druži se sa mojim mlađem bratem. Utoliko je ta situacija gora. U suštini to je osoba koja nema ništa osim što očito gaji mržnju i iracionalnost neku prema meni i svetu za svoje neupsehe. Živi zgradu do mene, tako da opasnost od susretanja je velika, ali ipak moja kretanja su pomalo čudnija tako da su male šanse da i on tada prolazi. Međutim to nije rešenje. Nisam to obeznanio nikom osim tom drugom drugu da bi ga izbegavao jer verovatno postoji mogućnost da ga napadne. Da ga prijavim, mi nekako ne ide, dok roditeljima da to kažem bilo bi preteralno teatralno i verovatno bi odvelo na pogrešan put.
Moj trenutni pasivni izbor ne vodi nikud jer gubim živce koji su mi potrebni u situaciji kojoj sam i ništa ne rešava jer realna pretnja postoji...a da preduzmem neki nasilniji izbor ne želim (iako mi prođe kroz glavu od silnog nerviranja), jer ne želim niti ja da zbog idiotizma stradam ili da zbog takvog napravim neku glupost zbog čega ću se kajati jer ja imam dosta toga da izgubim....
 
Ne boj, se takvi slabići samo laju, ali ne smeju ništa da preduzmu. Te internet pretnje su samo ventil za njegovu duboko isfrustriranu ličnost. Onaj ko ozbiljno misli da nekog ugrozi ne priča o tome, pogotovo ne na takav način. Ne odgovaraj na njegove provokacije, ni na internetu, najbolje ćeš uraditi
 
Ja bi to rekla svim ljudima sa kojima kontaktiram..drugarima, braci...roditeljima bi rekla ako bi primala poruke na tel...
'Nako, u stilu :"pazi ovoga, odakle sad to?"
Cisto da ne osecas da si ugrozen i da ne zivis u strahu. Realno, sve i da ga nisi pozdravio-to je tvoje pravo, njegova reakcija je histericna.

Ako je mrvicu normalan, pitaj ga "Sefe koji ti je vrag?" Razresi to s njim, objasni mu da je utripovao.
Drugari iz detinjstva mogu znati za neke neprijatne tajne iz proslosti :), ali ako si ti prevazisao to vreme, nemas cega da se stidis ili bojis.
 
Gle, pravi problem, za razliku od mora retardiranih tema i josh glupljih odgovora.

Sine, situacija ti je mnogo nezgodna. Ja mislim da imam slichnu, sa time shto tog "prijatelja" koji me u isto vreme i voli i mrzi (malo vishe mrzi) nekako drzim pod kontrolom.
Nisam pametan majke mi, najradije bih odjebao ali kao i ti... Mislim ***, josh gore, radimo u istoj zgradi. Znamo se dvaes' godina.... Malo je tu pomoci, toliko vreme... kada pomislim koliko smo se promenili.
Ja uglavnom (*** subjektivno) reshavam njegov problem pritajene mrznje prema meni direktnom agresijom ili... Kad nachini neko njesra ignorishem ga po par godina za kaznu. Pre 10 godina mi je razbio prozor na kuci namerno.
3 godine sam ga izbegavao za kaznu i *** znao je da je kriv.
Malo smeshno, ali onda deluje opravdano.
Chista bolest.. "prijateljstva" u Srbiji.

Javi kako ti ide sa ovim, zivo me interesuje.

Mislim, ali mi je teshko da primenim, da jedino nasiljem ovo mozesh da reshish. Verbalnim ili druagichijim, to je na tebi.
Ovi ljudi su teshko bolesni i ne znaju da stanu kad se zalepe za nekog, jer nishta nemaju u zivotu.
 
Gle, pravi problem, za razliku od mora retardiranih tema i josh glupljih odgovora.

Sine, situacija ti je mnogo nezgodna. Ja mislim da imam slichnu, sa time shto tog "prijatelja" koji me u isto vreme i voli i mrzi (malo vishe mrzi) nekako drzim pod kontrolom.
Nisam pametan majke mi, najradije bih odjebao ali kao i ti... Mislim ***, josh gore, radimo u istoj zgradi. Znamo se dvaes' godina.... Malo je tu pomoci, toliko vreme... kada pomislim koliko smo se promenili.
Ja uglavnom (*** subjektivno) reshavam njegov problem pritajene mrznje prema meni direktnom agresijom ili... Kad nachini neko njesra ignorishem ga po par godina za kaznu. Pre 10 godina mi je razbio prozor na kuci namerno.
3 godine sam ga izbegavao za kaznu i *** znao je da je kriv.
Malo smeshno, ali onda deluje opravdano.
Chista bolest.. "prijateljstva" u Srbiji.

Javi kako ti ide sa ovim, zivo me interesuje.

Mislim, ali mi je teshko da primenim, da jedino nasiljem ovo mozesh da reshish. Verbalnim ili druagichijim, to je na tebi.
Ovi ljudi su teshko bolesni i ne znaju da stanu kad se zalepe za nekog, jer nishta nemaju u zivotu.

Njegov je moto...kada me vidi iz daljine da se podseti na mene...pa tako je i sa odgovorima na ovom forumu u vezi toga...
Ono što je poslednje jeste da je ukapirao, valjda, da sve njegove pretnje kao poruke čuvam, i da eto nije trebalo tako, ali da ćemo još odgovarati... Slažem se da sa ovakvim ljudima samo slučajevi sa strane mogu da pomognu da te se okanu tebe i da se okrenu sebi...
 
Teška neka situacija :(. Tebi smeta. I verovatno se ponekad osećaš neprijatno zbog toga. Ono što je po meni najvažnije u celoj priči je to da niko nema pravo da nekoga na bilo koji način uznemirava. Neki ljudi su utripovali da sve treba da bude po njihovom, i čim negde zaškripi traže žrtvu za iživljavanje i maltretiranje:eek:. Ja bih mu se direktno obratila i otvoreno zatražila da me ostavi na miru.
 

Back
Top