Preterano znojenje (hiperhidroza)

Zelim da za kraj kazem jednu jako bitnu stvar. Nikad nisam planirala da se ubijem, niti sam imala suicidne misli pre operacije. Sad, kad su se moji prsti pkrivili, ruke propale (i jos neke regije na telu), a varovatno i neki organi unutar tela, ja zelim da se ubijem u 21-oj godini, zahvaljujuci "doktoru" Ivanu Kuhajdi, kom je ocigledno bitnija karijera, od zivota drugih ljudi. Unistili ste mi zivot tom operacijom, presekli ste mi 2 nerva, i treci nasekli, i ti nervi se vise nikad nece spojiti. Sve sam pokusala, lekar opstr prakse me jr vratio kuci i rekao da se preseceni nervi ne mogu spojiti, a obrazlozio je i zasto. Unistili ste mi zivot, a tek mi je 21-na godina (nazalost, i poslednja u mom zivotu), molila sam se i po manastirima, pokusala da resim to sa psihologom, nije pomoglo, ja ne mogu da prihvatim da ste mi unistili zdravlje, prosto ne mogu. Za vas je to bio samo naucni eksperiment, a za mene pitanje zivota. "Doktore", ovo samoubistvo vama na dusu, jer ste mi vi obecali - bolji zivot, a dobila sam - unisteno zdravlje. Imala sam lepo i zdravo telo, a vi ste mi to oduzeli. P.S. Neka se ne javljaju ovi sa "utistcima" par dana ili nedelja od operacije. Sacekajte godinu dana - pa ce vam se same otkriti posledice. "Doktore" Kuhajda, ne gurajte ljude u raku pre vremena. Moj zivot je unisten, ali vise nisam u pitanju samo ja, u pitanju je niz drugih zivota. NEMOJTE DA SE IGRATI ZIVOTIMA LJUDI. ZBOGOM, a vi braco i sestre po hiperhidrozi, pamet u glavu i dobro razmislite pre nego sto nacinite potez koji ne mozete da vratite, jer te nerve ima svaki covek, a kad se preseku - nemoguce ih je spojiti i regenerisati. Neka vam je Bog na pomoci, kad vec meni nije bio...
 
Zelim da za kraj kazem jednu jako bitnu stvar. Nikad nisam planirala da se ubijem, niti sam imala suicidne misli pre operacije. Sad, kad su se moji prsti pkrivili, ruke propale (i jos neke regije na telu), a varovatno i neki organi unutar tela, ja zelim da se ubijem u 21-oj godini, zahvaljujuci "doktoru" Ivanu Kuhajdi, kom je ocigledno bitnija karijera, od zivota drugih ljudi. Unistili ste mi zivot tom operacijom, presekli ste mi 2 nerva, i treci nasekli, i ti nervi se vise nikad nece spojiti. Sve sam pokusala, lekar opstr prakse me jr vratio kuci i rekao da se preseceni nervi ne mogu spojiti, a obrazlozio je i zasto. Unistili ste mi zivot, a tek mi je 21-na godina (nazalost, i poslednja u mom zivotu), molila sam se i po manastirima, pokusala da resim to sa psihologom, nije pomoglo, ja ne mogu da prihvatim da ste mi unistili zdravlje, prosto ne mogu. Za vas je to bio samo naucni eksperiment, a za mene pitanje zivota. "Doktore", ovo samoubistvo vama na dusu, jer ste mi vi obecali - bolji zivot, a dobila sam - unisteno zdravlje. Imala sam lepo i zdravo telo, a vi ste mi to oduzeli. P.S. Neka se ne javljaju ovi sa "utistcima" par dana ili nedelja od operacije. Sacekajte godinu dana - pa ce vam se same otkriti posledice. "Doktore" Kuhajda, ne gurajte ljude u raku pre vremena. Moj zivot je unisten, ali vise nisam u pitanju samo ja, u pitanju je niz drugih zivota. NEMOJTE DA SE IGRATI ZIVOTIMA LJUDI. ZBOGOM, a vi braco i sestre po hiperhidrozi, pamet u glavu i dobro razmislite pre nego sto nacinite potez koji ne mozete da vratite, jer te nerve ima svaki covek, a kad se preseku - nemoguce ih je spojiti i regenerisati. Neka vam je Bog na pomoci, kad vec meni nije bio...
Aj, ne glupiraj se sa tim samobistvom. Ti si zaista jako mlada, ja razumem da si se odusevila tim reklamiranjem lekara i otisla si na operaciju, razumem
i da ti je unistio neke nerve, ali ja, da sam na tvom mestu, uzela bih sebi kao zivotni zadatak da tom lekaru doaakam i da mi isplati ogromnu odstetu.
Vidim da se i danas reklamira, placa ljude koji pisu da su ocharani njegovim spretnim rukama i pamecu, a vidi i poslednja budala da je sve po porudzbini
i da su placeni ( valjda malo vise od ovih politickih botova). Istovremeno pisu ljudi da i na VMA postoji ta operacija, da niko ne ceka, ali svi idu kod
ovog specijalca. I nije tvoje zdravlje unisteno, ne moze zbog dva presecena nerva da bude unisteno.
 
Uh. Kao neko ko je pročitao post ove devojke, i sad ne mogu da se pravim da nisam videla, osećam se dužnom da priskočim u pomoć, ili bar utehu.

Prvo: devojko! *zamisli sad da sam te uhvatila za ramena i prodrmala*

Moraš da usvojiš neku filozofiju koja će ti pomoći da daš smisao tome što ti se događa. To je izuzetno bitno. Može to da bude, npr, sve ima svoj razlog, ili nikad se ne dešava ništa što ne treba da se desi. Ne u smislu da je tebi to trebalo da se desi, nikako, nego ako se već desilo, ako je život to dozvolio, možda nije toliko, toliko, toliko strašno? Moraš da nabaciš neki odbrambeni mehanizam, jer je jako bitno da se očuvaš psihički.

Drugo: kreneš na neki režim ishrane i suplementacije za neurološka oboljenja. Na primer, protokol Teri Vols, tj The Wahls protocol, za obolele od multiple skleroze. Mislim, koliko tvoje stanje može biti gore od njihovog? A ako taj protokol pomaže obolelila od MS, može i tebi.

I treće: kakav je ugovor koji si potpisala pre operacije? Postoji li mogućnost da tužiš lekara?
 
Sansa za ponovno spajanje nerava mozda postoji,a to je terapjia maticnim celjijama...Citao sam na stranom forumu da je neko posle presecenih nerava i losih rezultata ETS procedure poceo terapiju maticnim celjiama i da je promena bilo,koliko se secam,mislim da je pocelo vracanje na staro ali ne mogu tacno da se setim,proguglajte pa ce te naci...
 
Evo nadjoh,sad sam citao.Ne znam da li smem da ostavim link sa drugog fourma ovde ali samo ukucajte u google "steam cells after ets surgery" i drugi link"Results from stem cell treatmen".Tu covek sve opisuje.Ja sam ovo trazio odavno da u slucaju da odem na operaciju i da mi ne uspe,morao sam da budem siguran da cu imati sanse za spajanje nerava ali sam odustao od operacije tako da sada vama kazem da opet imate sanse da vratite telo u normalu kolko tolko odnosno na prethodno stanje...Terapjia maticnim celijama se radi i kod nas,pitanje je kolika je cena i koliko iam strucnjaka za to i da li u opste rade ovako nesto ali jedno je sigurno,moguce je.
 
Dragi saborci, svi vi koji ste doziveli istu sudbinu kao ja nakon operacije...molim vas da se odazovete na ovaj post.

Citajuci razne sajtove i forume shvatio sam da nisam jedini koji je prevaren, nasamaren i omadjijan slatkorecivoscu doktora iz Sremske kamenice kada je u pitanju ta famozna ETS operacija koja citiram: "nema neke posebne nezeljene efekte sem moguceg kompenzatornog znojenja koje se povlaci za max 6 meseci" .
Sve ovo je naravno velika laz, jer ovo je zapravo eksperimentalna operacija, a mi smo nazalos posluzili kao laboratoriski pacovi!

Pozivam sve koji su prevareni i ciji su zivoti unisteni nakon ETS-a da se jave i da zajedno pokrenemo nesto kako bi se izborili za nase dalje lecenje, jer mogucnosti postoje samo vecina vas za to i ne zna.

Ostavicu vam svoju e-mail adresu gde mi se mozete javiti. Za pocetak imam u planu da otvorimo FB grupu kako bi se medjusobno upoznali i razmenili iskustva...nakon cega mozemo pokusati da uradimo nesto vise za nase zivote koji su jednom recju unisteni.
Sam verovatno ne mogu nista postici, ali verujem da mozemo postici mnogo ako nas bude vise. Postoji mogucnost da se o trosku drzave lecimo u inostranstvu i barem koliko toliko umanjimo negativne posledice ETS operacije.

nexnex757@gmail.com nexnex757@gmail.com nexnex757@gmail.com

Unapred zahvalan.

- - - - - - - - - -

Dragi saborci, svi vi koji ste doziveli istu sudbinu kao ja nakon operacije...molim vas da se odazovete na ovaj post.

Citajuci razne sajtove i forume shvatio sam da nisam jedini koji je prevaren, nasamaren i omadjijan slatkorecivoscu doktora iz Sremske kamenice kada je u pitanju ta famozna ETS operacija koja citiram: "nema neke posebne nezeljene efekte sem moguceg kompenzatornog znojenja koje se povlaci za max 6 meseci" .
Sve ovo je naravno velika laz, jer ovo je zapravo eksperimentalna operacija, a mi smo nazalos posluzili kao laboratoriski pacovi!

Pozivam sve koji su prevareni i ciji su zivoti unisteni nakon ETS-a da se jave i da zajedno pokrenemo nesto kako bi se izborili za nase dalje lecenje, jer mogucnosti postoje samo vecina vas za to i ne zna.

Ostavicu vam svoju e-mail adresu gde mi se mozete javiti. Za pocetak imam u planu da otvorimo FB grupu kako bi se medjusobno upoznali i razmenili iskustva...nakon cega mozemo pokusati da uradimo nesto vise za nase zivote koji su jednom recju unisteni.
Sam verovatno ne mogu nista postici, ali verujem da mozemo postici mnogo ako nas bude vise. Postoji mogucnost da se o trosku drzave lecimo u inostranstvu i barem koliko toliko umanjimo negativne posledice ETS operacije.

nexnex757@gmail.com nexnex757@gmail.com nexnex757@gmail.com

Unapred zahvalan.
 
Zelim da se zahvalim clanu Beograd prica, sto je ponovo pokrenula tu lavinu besa u meni!!!

Sada cu vam ukratko opisati kakve sve posledice trpi vecina pacijenata nakon ETS-a.

Kompenzatorno znojenje koje je deset puta gore od znojenja pre ETS-a i moze zahvatiti celo telo kao sto je u mom slucaju, gustatorno znojenje tj. znojenje tokom jela koje je propraceno trncima i jezenjem u predelu glave, vrata i grudi...nocno znojenje koje je strasno, otezano disanje, nizak krvni pritisak, brzo zamaranje, bradikardija ( usporen rad srca ), hornerov sindrom ( zatvoreno oko ), mozete izgubiti kosu, ostecen vid, tremor ruku i tela ( podrhtavanje ), suve ruke do te mere da vam puca koza, pneumotoraks, sjajna koza lica, bledilo lica, lose podnosenje hladnog vremena, pregrejanost tela tokom leta, blago povisena temperatura 37,2 - 37,3 pracena groznicom, umanjen kapacitet pluca i jos mnogo toga za sta ni oni sami ne znaju.

Nadam se da ce ovo pomoci ljudima oko odluke.
 
pozdrav svima
18 meseci posle operacije je proslo zbog crvenila lica na T2 nivou.Znojenje 5 dana posle operacije svuda osim na rukama,vratu i glavi.to nijedan hirurg vam nece reci.Znaci anhidroa u denervacionom predelu.
Nizak puls.nizak krvni pritisak,nemas motivacije,depresija,termoregulacija unistena.znojenje od 15 step celz.osecaj kao da je 30step.suve ruke.ponekad koza puca.suva kosa.nedoststak suza.nemogucnost plakanja i ostalih emocija.split body sindrom.gore iznad secennja nerva vreo a ispod hladan ko led i mokar.Hladne ruke javlja se posle par meseci.Ljudi hvale 7 dana.nek se jave oni posle godinu i vise
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam u cemu je problem, ko je i sa kojim pravom menjao post od clana djidja79 ???

Da li nekome smetaju nasi postovi i to sto zelimo da sprecimo unistavanje ljudskih zivota zarad eksperimentalne operacije???
Nadam se da neko od administratora nije lekar, pa smo mozda uvredili doticnu osobu ili lekara sa VMA?
 
Proslo je oko godinu dana od mog prvog tretmana Jontoforezom,prosao sam razne faze oporavka od tad u psiholoskom i telesnom smislu.Sada su dosli hladniji dani i sada je mnogo lakse,suv sam skoro preko celog dana.I dalje se sve tesko podnosi ali mislim da pocinjem da se navikavam i da dosta manje mislim o svom problemu.Ja se oporavljam od svega tako sto sam se stavio na neku vrstu stand-by,odnosno radim samo ono sto moram,i ono sto mi prija u poslednjih par meseci,sve ostalo izbegavam dok se ne oporavim u potpunosti onako kako mislim da treba.
 
Trenutni problem tj oduvek sam ga imao ali planiram da i to resim nekim antiprespirantom je znojenje zadnjice u jednoj liniji,i kad sedim duze u jednom mestu zna da se ocrta linija na materijalu na kom sedim sto sam primetio upravo pre par sati u kaficu,nisam se mrdnuo celih sat i ocrtala se linija gde sam sedeo,obicno znam da menjam polozaje tokom sedenja i to se ne desi al eto jbg,bitno je da se osusim u narednih par min cim ustanem i sve je ok,sada se jedino tu znojim i na nogama.Sve ostalo je ok.
 
Гуглала сам пре него што сам ти поставила питање, не због мене, већ због људи који деле твој проблем. Пошто си пробао, да поделиш своје знање и искуство. Збунио си ме реченицом да си прошао разне фазе опоравка од првог третмана. У ком смислу?
Купио си уређај?
 
Гуглала сам пре него што сам ти поставила питање, не због мене, већ због људи који деле твој проблем. Пошто си пробао, да поделиш своје знање и искуство. Збунио си ме реченицом да си прошао разне фазе опоравка од првог третмана. У ком смислу?
Купио си уређај?

Oporavak,u smislu da te hiperhidroza ruku i pazuha unistava u psiholoskom smislu a onda u telesnom...od trenutka kada su mi ruke postale suve,sva moja anksioznost u vezi sa znojenjem je nestala za 2-3 meseca i osecao sam se kao da sam skinuo 50kg tereta sa glave,dalje u telesnom smislu to da sam dodao 7-8 kilograma,mnogo je lepsi osecaj u telu,sad moze da se zivi.Znas li kakav je osecaj kada ti se 2 miliona znojnih zlezdi punom parom pokrene da radi u rukama,to zna da boli jako,ne smes nista da dodirnes jer te jeza prolazi...Moje znojne zlezde i dalje rade isto samo sto su znojne zlezde blokirane i znoj ne izlazi,tako da leti zna da bude tesko bez obzira sto su mi ruke suve naizgled,moje zlezde rade i dalje samo sada znoj ne izbija na povrsinu.Ne pratis ovu temu,vec sam pisao o tome...uredjaj sam napravio jer se za divno cudo bavim elektronikom,ko bi reko,(to je zato sto sam uvek isao ka stvarima koje ne mogu da radim tako lako,sve ostalo nije zanimljivo)znao sam odavno za jontoforezu ali nisam hteo da radim jontoforezu jer treba dozivotno odrzavanje svaki treci ili cetvrti dan,bio sam primoran da pocnem da radim jontoforezu jer vise nisam mogao da izdrzim zbog posla koj radim a nisam mogao da dam otkaz jer bi to bio tezak udarac za mene,osecao bih se jako lose da zbog hh ne bih mogao da se bavim necim sto volim,sada sam se navikao i nije mi problem da izdvojim 50 minuta nedeljno za moj problem jer sad zivim kao i svako sa suvim rukama,mogu sve,osecam se ok i sve se bolje osecam.Dakle nije sve tako crno kod nas sa hh,postoji kakvo takvo resenje,opet nikome nije lako u zivotu.Uredjaj sam napravio od par stvari sa e-baya koj kostaju jako jeftino i jako se lako pravi pa cu izbaciti ovde na forumu kako se to pravi.Kupljeni uredjaju kostaju mnogo a nema potrebe bacati pare,takve su cene jer prosto im se moze,a u narednom periodu cu na svim forumima i stranim i domacim napisati detaljno kako se pravi pa verovatno cene ce morati da padnu jako.Ja sam bar za tolko zahvalan sebi jer sam meni pomogao jako sa ovim i zato sto se nisam prepustio carima ETS-a.Moja jontoforeza mi u zadnje vreme deluje kao sredstvo za odrzavanje higijene ruku,a ne hh pa mi je mnogo lepse postalo raditi jontoforezu.Od tada sam poceo mnogo vise da brinem o svojoj higijeni nego ranije.
 
Mogao bih o hh da pisem do sutra i ako citate ovo odmah preduzmite korake za tretiranje hh sa antiprespirantima ili jontoforezom ili cime god,jedno bih savetovao da ETS izbegnete jer i sami vidite komentare,bolje podneti i ziveti sa trenutnim bolom nego dobiti jos veci i biti primorani da napisete onakav komentar kao "beograd-prica",medjjutim opet nisu svi slucajevi ETS takvi pa sad ako niste spremni da prihvatite ovu drugu stranu u rizik i nemojte da ulazite,znam da vam deluje kao da nemate drugi izlaz ali kako sam ja nasao.Kazem odmah preduzmite korake za tretiranje hh jer hh nece proci sama od sebe,konkretan lek za hh ja ne bih rekao da ce skoro da postoji,a zivot ce vam tapkati u mestu i odumrece te kao osoba s godinama jer je trpeti hiperhidrozu i sami znate je rak rana za psihu,jednostavno ce te gledati vase prijateje kako napreduju a vi ostajete u mestu sa stalnim mislima o znojnim rukama i pazusima,a uz ruku vam stoje jednostavna kratkotrajna resenja i kad jednom osetite suvocu dlanova i pazuha nikad necete prestati.Ja planiram na more sa drugovima ali ne zelim da radim tamo jontoforezu tako da cu da se botoksiram u rukama i nogama,jes da ce more da me kosta skupo zbog toga al nmvz neko nikad nije ni otisao.Mislim da me niko ne bi gledao lose zbog toga sto radim jontoforezu jer je opet hh trivijalan problem(samo ako se tretira u mom slucaju jontoforezom)kakvi problemi postoje i sa cime ljudi sve zive,hiperhidroza ruku bez tretmana je mozda teska patnja ali sa uspesnim tretmanom postaje mali problem.
 
Molim sve one koji se premisljaju da li da idu na ETS operaciju, ODUSTANITE OD ISTE, JER JE ZVOT NAKON ETS-a PRAVI PAKAO!!!
Samo 5% operisanih pacijenata je zadovoljno ishodom nakon operacije, a 95% se kaje za taj nepromisljeni potez i posle lupaju glavom o zid sto su bili tako lakoverni.
Ja cu se truditi svim silama da se ta operacija zabrani u SRB.

Veceras kad dodjem kuci, napisacu vam sve vrste tretmana za znojenje dlanova, pazusnih jama i tabana...sve se to moze drzati pod kontrolom bez operacije. Ucite na tudjim greskama, manje boli.
 

Back
Top