Пресуда Шашељу

Како ће се окончати суђење Шешељу?


  • Ukupno glasova
    68
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto nama Sekija nazad za cca godinu dana. Samo, ne znam koliko ce mu se rukovodstvo SRS-a obradovati. Oni se jadni trude da se koliko-toliko unormale (mada puzevom brzinom), a on bogumi nije odmakao ni jotu od teorija kako su Hrvati pokatoliceni Srbi i od zardjalih kasika. A i valja se podsetiti da su oni do 30%stigli tek posle njegovog odlaska u Hag.
 
Hahahaha..

Ljudi stvarno me nekad jako nasmijete... Ja vas gotivim nevjerovatno...

Hmmm...
Seselja niti podrzavam a ni napadam.. Znaci ni pristalica a ni protivnik... Sto znaci..
Kako god ga okarakterisali, on se iznajsnio kao srbin, i ako ni po cem drugom on je NAS, ma koliko neko ne zelio da tako bude..

@tema

Osuda..
Pa nece biti presudjen.. Mislim da vam je jasno kao i svim koji misle nekako drugacije..
Bratice se u Srbiju isto ili slicno kao Slobodan MIlosevic...

Ajd, sad...
 
Eto nama Sekija nazad za cca godinu dana. Samo, ne znam koliko ce mu se rukovodstvo SRS-a obradovati. Oni se jadni trude da se koliko-toliko unormale (mada puzevom brzinom), a on bogumi nije odmakao ni jotu od teorija kako su Hrvati pokatoliceni Srbi i od zardjalih kasika. A i valja se podsetiti da su oni do 30%stigli tek posle njegovog odlaska u Hag.
pa nisu oni slucajno molili boga u decembru prosle godine da seselj crkne od gladi u Hagu time bi ubili dve muve jednim udarcem ,otarasili bi se balasta za sva vremena i jos bi imali nevidjenu propagandnu pobedu protiv genocidnog novog svetskog poretka :lol:
 
Nebitno Biljo, nebitno.

Sve vreme nagadjamo o Mr. Šašelju a ne o Dr. Šešelju.
Isto kao Petković i Petrović - isto!
Ko zna za šta je ovaj osudjen, a vi tvrdite da će Šašelj biti na slobodi?

Ako nagadjas onda nagadjaj pravilno, jer iza titule (Dr i Mr) nema tacke:razz:
Ja ne tvrdim, ja se nadam, ali, u anketi nije navedeno da li tvrdimo ili se nadamo, onda ostaje da nagadjamo, osim sto rekoh da se i nadam:evil:
 
Ako već na taj način merimo nečiju krivicu, onda su i jedan i drugi podjednako krivi - verbalno su zagovarali nasilje.

Verovatno je i NATO-bombardovanje bilo "verbalni" delikt:roll:
Jedan je verbalno pretocio u stvarno, a to stvarno nije Seselj!
Izjednacavanju stvarno nema ni mesta ni smisla.
Na kraju, ako ti mislis da je isto, zasto je sada jedan u ulozi SUDIJE, a drugi OPTUZENIKA?!!
 
Verovatno je i NATO-bombardovanje bilo "verbalni" delikt:roll:
Jedan je verbalno pretocio u stvarno, a to stvarno nije Seselje.
Izjednacavanju stvarno nema mesta, nema ni smisla.

Znam Biljo, da si poštovalac njegovog dela, to je za mene ok.

NATO bombardovanje je bilo "verbalni delikt", taman koliko i svi oni grobovi čijim je otvaranjima kumovao Šešelj svojom retorikom.

Samo što tudji grobovi ne bole, svoji bole.

Izmedju dotičnog g-dina Francuza i Šešelja za mene nema razlike. Ni jedan ni drugi nisu izvršili ubistvo, ali su ga zagovarali, ili čak i organizovali, u tom smislu su isti.

A te njegove snove o velikoj Srbiji, preko ledja i glava tudje dece neka zaboravi već jednom, dovoljno nam je zla učinio.

Ako se tako ponaša on, koji navodno voli srpski narod, šta je ostalo za one koji nas ne vole.
 
Ja Seselja antipatishem oduvek,ali ono za shta se njemu sudi je 90%besmislica.
To je preuzeto iz komunistichkog sistema-tzv. verbalni delikt,nema blage veze za zivotom.
Maloumno je izvlachiti teze da je njegov tzv."govor mrznje"prouzrokovao da neki Srbin ubije nekog Hrvata pa je zato on kao fol za to kriv.
To je teza samo za krajnje idiote.
Znachi Sheshelj kaze neki zapaljivi govor i to kao izazove da ljudi ubijaju...ma nije nego...pa nije on Hudini da hipnotishe ljude....pa po tom kriterijumu mogu da osude 99% rukovodstva svih ex-Yu republika jer mnogi su imali istu ako ne i goru retoriku od Shekija pa im nije nishta.
Tako da verbalni delikt otpada,jednostavno on sam kao takav nije ozbiljna i realna kategorija na osnovu koje se mzoe osuditi na maximalnu kaznu.
Sam Sheshelj je kukavica,i on nikada ne bi lichno uchestvovao u ratnim dejstvima,nema muda za to.
Jedino za shta mogu da mu sude je za eventualne zlochine radikalskih dobrovoljaca kao choveka na vrhu priamide organizacije istih.To+ participaciju u vlasti za vreme krize oko Kosova.Jer osuuditi ga za verbalni delikt pre nego shto je participirao u vlasti kada nije imao uticaj kao posle bila bi totalna bruka chak i za ovakav tribunal.Po meni od 5-10 godina ce dobiti...s tim da ce nekih 70%kazne vec odlezati do kraja sudjenja.
 
Znam Biljo, da si poštovalac njegovog dela, to je za mene ok.

NATO bombardovanje je bilo "verbalni delikt", taman koliko i svi oni grobovi čijim je otvaranjima kumovao Šešelj svojom retorikom.

Samo što tudji grobovi ne bole, svoji bole.

Izmedju dotičnog g-dina Francuza i Šešelja za mene nema razlike. Ni jedan ni drugi nisu izvršili ubistvo, ali su ga zagovarali, ili čak i organizovali, u tom smislu su isti.

A te njegove snove o velikoj Srbiji, preko ledja i glava tudje dece neka zaboravi već jednom, dovoljno nam je zla učinio.

Ako se tako ponaša on, koji navodno voli srpski narod, šta je ostalo za one koji nas ne vole.

Prvo, ja nikada nisam bila postovalac lika i dela Vojislava Seselja.
Sto puta ovde rekoh da sam zadnjih izbora glasala za SRS (i nadalje cu), a ako ti mislis da su oni koji su besomucno bombardovali Srbiju tri meseca isti kao haski optuzenici SRBI, ja razumem i zasto, ali, tvoj problem, ne moj!
Pa, vise je nama zla ucino Franjo Tudjman i Alija Izetbegovic, pa ne bejahu cak ni optuzeni za bilo sta, kamoli zlocine.
Ni ja ne volim DOS, a vec sedam godina se bogate na grbaci srpskog naroda, i nemaju nameru da prestanu.
Sedam dugih i po vecinu naroda gladnih i ponizenihna sve moguce nacine, izmedju ostalog i zbog vazalstva prema EU, Americi i ostalima!
 
Да ли сам једини на теми да типује на ослобађајућу пресуду? :confused: Не верујем да ће добити чак ни затворску казну краћу од онога што је већ одгулио.

Е сад, имаћемо најмање 3 године да чекамо да бисмо видели, па ко тад буде на форуму, и ако се сети ко је шта рекао, нека се сети и мене.
 
ovako iz moje tacke gledista taj mi covek nije kriv nizasta posebno , tacnije ni na jedan nacin svojim govorima i stavovima nije ugrozio ni moje bliznje ni moju narodnost ...
cak sta vise culi ste ga juce na sudjenju "Slovenija moze da ide" tako da mi je cool sto se toga tice...

e sada ako gledam iz Hrvatske tacke gledaisa( sa cim nemam nikakve veze ) kriv je...
podsticao je na etnicku mrznju i time izazvao mnoga ubistva...

i na posletku sa Srpske strane gledista... neznam koliki je uopste heroj pa cak i za Srbe kojima je nastrojen... ljudi ovde trebaju da skontaju i da poveruju u jednu veliku istinu , ljudi kakav je Seselj doprinose unistenju Srpske nacije na taj nacin sto stavljaju sve Srbe na stranu boraca protiv najvece svetske sile odkad postoji ovaj lepi svet a to je NATO...

razmislite koliko bi bilo i Srbima bolje da nema ljudi kakv je seselj... nebi cvetale ruze ali bilo bi bolje u svakom slucaju a i manje bi ljudi izginulo po ratistima sirom nase zemlje ponosne SFRJ...
 
Да ли сам једини на теми да типује на ослобађајућу пресуду? :confused: Не верујем да ће добити чак ни затворску казну краћу од онога што је већ одгулио.

Е сад, имаћемо најмање 3 године да чекамо да бисмо видели, па ко тад буде на форуму, и ако се сети ко је шта рекао, нека се сети и мене.


zar smatras da ce sudjenje toliko dugo trajati... 3 godine??? zar nije previse???
 
trebao bi Jomini na ovoj temi da prvo sprovede mali test znanja iz osnovnih pravnih pojmova nista suvise strucno i opsirno samo najosnovnije pa onaj ko prodje moze da pise, a onaj ko ne da mu se salju postovi na neku drugu temu npr. "spomenik ljudskoj gluposti" ili nesto slicno ,tako bi se podigao nivo rasprave i ne bi svakakve gluposti koje nemaju veze sa zivotom morali da citamo .
 
Prvo, ja nikada nisam bila postovalac lika i dela Vojislava Seselja.
Sto puta ovde rekoh da sam zadnjih izbora glasala za SRS (i nadalje cu), a ako ti mislis da su oni koji su besomucno bombardovali Srbiju tri meseca isti kao haski optuzenici SRBI, ja razumem i zasto, ali, tvoj problem, ne moj!Pa, vise je nama zla ucino Franjo Tudjman i Alija Izetbegovic, pa ne bejahu cak ni optuzeni za bilo sta, kamoli zlocine.
Ni ja ne volim DOS, a vec sedam godina se bogate na grbaci srpskog naroda, i nemaju nameru da prestanu.
Sedam dugih i po vecinu naroda gladnih i ponizenihna sve moguce nacine, izmedju ostalog i zbog vazalstva prema EU, Americi i ostalima!


Da, za mene je ista težina zločina koju je NATO učinio bombardovanjem Srbije, kao i svi oni zločini koje su SM i VŠ učinili srpskom narodu. Različita je vrsta zločina, ali je i jedno i drugo zločin.

Tudjman i Izetbegović su na vreme umrli, ne znamo da li bi bili osudjeni, a da su činili zlo srpskom narodu, slažem se s tobom - jesu. Mada bih to još mogla i da shvatim - mi nismo pripadnici njihovog naroda, ali šta se desilo Miloševiću i Šešelju? Govorili su da smo isti narod, a to šta su nam oni radili ne radi se svom narodu. Ne radi se ni drugim narodima, a da ne govorimo o svom.

A što se tiče DOS-a ili kako god ih zvali, ne postoji ni jedan parametar za poredjenje sa vlašću SM i VŠ. Ni jedan. Ne postoji dovoljno velika kradja, dovoljan broj ubistava i još mnogo toga što bi moglo da se poredi sa svim onim kradjama i ubistvima koje su izvršili SM i VŠ za deset godina vladavine.

Na ovim izborima neću glasati ni za koga, zaista nemam za koga, ali porediti ovu vlast sa vlašću SM i VŠ (koji je naravno uvek bio "opozicija", ali malo sutra), je potpuno neozbiljno.
 
Да ли сам једини на теми да типује на ослобађајућу пресуду? :confused: Не верујем да ће добити чак ни затворску казну краћу од онога што је већ одгулио.

Е сад, имаћемо најмање 3 године да чекамо да бисмо видели, па ко тад буде на форуму, и ако се сети ко је шта рекао, нека се сети и мене.

Ovako kolega Bogart.

Prvi put sluša sam Šešelja uživo ali ako bi se samo na osnovu do sada izvedenog na sudu morala donijet presuda ona bi moral bit, - oslobađajuća. Ako se ne usredsredi više na svoju ličnu odbranu a manje da prodaje ideologiju možda ima i objektivne šanse za to. Čini se da dobro vlada solmizacijom samo da ne bude da piše sopstveni rekviem.

Ipak da sačekamo prve svjedoke.;)
 
trebao bi Jomini na ovoj temi da prvo sprovede mali test znanja iz osnovnih pravnih pojmova nista suvise strucno i opsirno samo najosnovnije pa onaj ko prodje moze da pise, a onaj ko ne da mu se salju postovi na neku drugu temu npr. "spomenik ljudskoj gluposti" ili nesto slicno ,tako bi se podigao nivo rasprave i ne bi svakakve gluposti koje nemaju veze sa zivotom morali da citamo .

Kolega iako sam studira pravo mora sam da obrve krivim i oči prevrćem kad je sud u predprozesualnoj diskusiji te pojmove po "nahođenju" nanovo dogovarao, prilagođavao,...:roll:

Po rimskom se pravu tačno zna npr. kad je početak procesa etc.etc.

p.s.

Đe ti je onaj drugi avatar sa perikom. Bješe mi privlačniji;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top