Препоруке за куповину возила

206 1,4HDI 2007
3.jpg
 

Prilozi

  • IMG_4765.jpg
    IMG_4765.jpg
    115,5 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Voze se stara kola i po Nemackoj isto kao u Srbiji.
Stara auta ili voze neke starkelje koje se tesko odvajaju od auta kojeg vec dugo poseduju, ili klinci koji za novije nemaju kesh-a.

Ovde se vozi sve. I ima svega. I mozes naci stari auto da je malo presao, ali rekoh, verovatnoca je najvise 1%. Jer, eto, ja poznajem licno vise od 50 ljudi, i niko od njih ne prelazi manje od 15K godisnje. A niko od vlasnika dizela ne prelazi manje od 25K godisnje, jer nece ni da ga kupuju ako ne prelaze toliko, jer im se ne isplati posto je godisnji porez 2-3 puta skuplji na dizela nego na benzinca.

Ali ne vredi to objasnjavati, u Srbiji uvek bolje zna neko ko je cuo, i neko kome je neko nesto kazao, nego neko ko je na licu mesta :D

slazem se u potpunosti

Zato ja ni mortus pijan ne bi kupio polovnjaka iz uvoza vec iskljucivo kupujem za sada polovna auta kupljena nova kod nas

Jednostavno sve se kvari na odredjeni brioj kilometara, a kod nas u Srbiji ljudi prelaze godisnje 3-4 puta manje kilometaera nego na zapadu. To je tako.
 
ako postoji ovakva tema, ja se unapred izvinjavam ... nisam ju pronasao.


Suzio sam krug potencijalnih automobila koje bih mogao da kupim u narednih 1-2 meseca


Golf 6 ili Opel Astra J
(oba 5 vrata, ne interesuju me 3 vrata)

ono sto sam ja mogao da primetim, da je cena vrlo priblizna (godista 2010-2012), mozda malo skuplji Golf 6 (samo dizel me interesuje)

sa tehnicke strane gledano, golf je u mini prednosti u odnosu na Opel Astru J
1,6 TDi trosi veoma malo , s druge strane, vise ni Opel ne trosi mnogo ... za oko 0,5 L/100km vise od Golfa (1,7 CDTI, 125ks ili 130ks)
ili 2.0 TDI vs. 2,0 CDTI (sa 160ks), slicno 0,5 -1,0 L/100km
ubrzanja i medju ubrzanja su slicna... (ne pominjem Opelov 110ks 1,7CDTI ili 1,3 cdti ... preslabi su)

dimenzije ...
golf IV, 4.199 mm vs. 4,419 mm ... znaci 22cm je Astra duzi auto.

sve u svemu.... tehnicki su tu negde (bar po motorima i voznim karakteristikama)

ono sto me interesuje jeste sledece:
- kakva je udobnost u Golfu 6, a kakva u Opela? - golf 5 je izuzetno neudoban auto, a npr. u "bratske mu" Škode Oktavije 2 su sjedala napravita od "presvucenih dasaka"...boze sacuvaj izuzetno neudobnih sjedala! Pa da li je moguce da neko napravi tako tvrda sjedala u 21 vjeku!

- koji ima vise mjesta pozadi? - gepek mi nije toliko bitan ... bitno mi je da je pozadi OK mjesta .
- kolika je buka u Opela (mnogo ljudi "vrsiti" kako je auto bucan... - za 1.6TDI ja mogu da potvrdim da je motor izuzetno)


a u firmi vozim Golf 7 , 1.6 TDI 105 ks.
mogu da kazem da je auto fenomenalan. Nisam bio ljubitelj Golfova zbog izuzetne tvrdoce auta, ali na ovom autu su sjedala savrsena (zadnja nesto tvrdja, ali ni blizu Skode Oktavije 2 - u Oktaviju 3 nisam imao prilike da se vozim niti da sjednem ... )...
ovjes je taman - ni pretvrd ni premekan ( npr. poredjenja radi .... max tvrd: Mazda 3 BK , min. Pezo 308)

zvucna izolacija je perfektrna! Vozite se 140 km/h, a nemate pojma da idete vise od 100km/h ... ili kad se vozite 40-50km/h, ... osjecaj dosade ... kao da stojite ...

auto je po meni u kompletu 9/10 - samo zbog dizajna exterijera dajem nizu ocjenu ... previse je konzervativan.
 
I gde ti je sad tu Astra?
Sam si vec doneo sud sta je tebi bolje.
Sto se tice sedista to ti sve zavisi od opreme jer osnovni paket uvek donese i najneudobnija sedista.
Uzmi nesto srednje i vec ces promeniti misljenje a kamoli nesto s vrha kao sto je HighLine kod VW-ena.
Licno sam vozio pre nekih 20 dana Astru J u Cosmo opremi i generalno je to odlican auto.Nesto tvrdji ali dobar u voznji i sa neocekivano dobrim ubrzanjima s obzirom da je imala 1,7CDTI sa 110 ks.
Inace oni 2.0CDTI do 2013 navodno imaju problem sa uljnom pumpom na kojoj ode semering pa pocne gubiti pritisak ulja te zariba motor na lezajevima radilice.
Resenje je jednostavno i menja se samo taj semering ali ko bi to radio kad je kupio mlad auto a posle kukaju kako ima je riknuo motor.
 
Dobar.
Bice jako lep kad se ispolira jer crna boja to trazi.
Trenutno ima jedno ulubljence na prednjem levom blatobranu ali to cu srediti kod masera za lim jer bezeveze je farbati deo za tako malo ostecenje gde ni boja nije pukla ili izgrebana.
Enterijer je maksimalno sacuvan jer je auto presao garantovanih 133k km.
Uostalom vide se tablice na slici pa proveravajte preko "Verifica Revisione" italijanskog sajta kad je radjen poslednji tehnicki pregled.
 
I gde ti je sad tu Astra?
Sam si vec doneo sud sta je tebi bolje.

ja sam govorio za ono sta znam. Astru ne poznajem. Kod astre mi se svidja dizajn ... ali dalje od toga pojma nemam. (naravno , znam da proverim tehnicke karakteristike i sl... )

ako je Golf 6 slican 5, pa to je katastrofa. Ne poznajem ni 6ticu

znam za 5 i 7, oni su ko nebo i zemlja.



Inace oni 2.0CDTI do 2013 navodno imaju problem sa uljnom pumpom na kojoj ode semering pa pocne gubiti pritisak ulja te zariba motor na lezajevima radilice.
Resenje je jednostavno i menja se samo taj semering ali ko bi to radio kad je kupio mlad auto a posle kukaju kako ima je riknuo motor.

ovo nisam znao. hvala.
 
To tebi u tvojoj glavi takva kilometraza.
Ali posto si izgleda glupo da ukucas tablice na onom linku sto sam ti okacio zato tako i pricas.
Eto da te razbijem pa da kazem da sam juce prodao Mercedes sa 271k km a on je 2008 godiste.
I jel sad vidis koliko lupetas?
Ima vas vise bolesnika na forumima i svaki forum ima jednog bisera poput tebe.:hahaha:

jedino kad si pisao da ti auta imaju 200.000+ km je bilo ono kad si se zalio kako ne mozesda ga prodas al ces zato da vratis kilometrazu citiram te, "jer ste vi tako trazili" tj zato sto kupci.nisu hteli da kupe auto sa tom i takvom kilometrazom.
 
Jesam to uradio i to namerno da vam pokazem i dokazem kakvi ste vi kupci u vecini slucajeva.
Naravno lepo sam sve objavio na forumu da se to i vidi. A šrpdao bih ja i njih ali bih drasticno duze cekao da se prodaju dok ne naidje neko normalan i razuman ali trajalo bi to mozda i godinu dana za perfektna kola.
I dosli smo do saznanja da ste kakvi kupci?
Hteli bi extra auto sa malo km po niskoj ceni.
E oa nece da moze.
Kazu na nekom tamo forumu pa sto nisam spustio cenu!
Eto kakvih glupandera ima i oni ne mogu da shvate da se upravo i radi o ceni za takav auto i sa tom kilometrazo a da oni sa tih njihovih 110-150k km kostaju 1000€ vise.
Sve u svemu evo 10 godina na forumima i prodao sam X auta i jos nijedan post od bilo koga da sam ga prevario u bilo kom pogledu.
Govori li ti to nesto Mirko?:D
 
Hoces da kazes da su svi kupci ozbiljni?
Pa jel ti znas da sam ja okacio jedan auto po nabavnoj ceni cisto da se ja ne zezeam oko njega jer mi se pojavio feler na motoru iz ne znam kog razloga.
Stavio sam bukvalno nabavnu cenu i evo poziva koliko hoces i konstatacije da je auto jeftin pa da vide o cemu se radi.
Znaci stavio sam 1850€ cenu a realno auto vredi 2500 i kako majstori cuju da ima da uloze nekih 150€ tako zakucavaju slusalicu jer oni bi da uzmu savrsen auto al po ovoj nabavnoj ceni.
Imao sam bar 15 poziva za dva dana i niko nece da dodje i uvidi da je auto odlican.
A ja da ga sredjujem hocu sto me je i pitala jedna gospodja ali onda cena ide na 2500 sto sam joji rekao ali odjednom joj to ne odgovara.
Znaci postoje kupci i postoje lovci a to kako ih ja ocenjujem je moja stvar jer nagledao sam ih se za necijih 20 zivota s obzirom da je ovo takav posao.
Kad bi samo mogli da vidite cega sam se ja nagledao dali bi mi medalju kako sam izdrzao punih 15 godina da radim ovaj posao.
Eto samo primera od danas gde sam bio bajsom otisao da kupim nesto i zvoni telefon i kaze neki lik da je pred kapijom u vezi Citroena i ja objasnim da mogu da stignem za 5-10 minuta i on kaze da ceka.
Ja zurim da stignem i kad sam stigao uvodim ga u dvoriste i on gleda tu neka kola da bi mi u jednom momentu rekao da je on nesto pobrkao a kao dosao je iz Kikinde.
Ja ga pitam pa za koji Citroen ste dosli a on poceo da zamuckuje i ne moze da se odrazi koji model da bi onda presao na jedan drugi auto i poceo da ga gleda i zagleda.
I na kraju ode a ja gledam ala ima budala pa to je revija.
 
SLazem se ja sa tvojom konstatcijom ali zasto obavezno i kad imam zaista perfektan primerak za koji ne moze niko da mi nadje zamerku obavezno kupci gledaju maltene i u kakicu musice da bi spustili cenu?
Zasto to rade ako su konacno nasli dobar auto?
Znam ja da je to njihovo pravo ali brate mili ako sam fino korigovao cenu i ako su zato dosli zasto pokusavaju jos da je obore?
Eto pre neki dan prodam jednu B klasu i lepo sam coveku spustio 400€ rekavsi mu da sa mu spustio cenu za registraciju i mali servis i da nema daljih ulaganja medjutim on kad je kretao upita me da mu spustim jos i za probne tablice i ja mu kategoricno kazem da ne moze. Gledam kolege kako spustaju po svega 50-100€ i ovaj umesto da bude srecan sto sam napravio toliku korekciju hoce jos.
Bukvalno samo ljid koji dodju na preporuku ne pitaju me za jos nizu cenu.
Srecom pa je takvih dosta.
 

Back
Top