Препоруке за куповину возила

Ajmo drugari, treba mi majstor za VW/Audi u Kragujevcu. Gledao sam a4 1.9 tdi juce pa bi hteo da mi ga pregleda majstor komplet da ga podigne na dizalicu, pre nego sto odlucim sta dalje. Javite molim vas ako neko zna nekog

Nadji tog sa klipa koji je postavio Tab, posto je ocigledno snimano u Kragujevcu, pa verujem da je odatle.
 
Zainteresovan sam za kupovinu prosečnog porodičnog automobila. Ne prelazim veliku kilometražu ali mi je važno da auto bude pouzdan. Videh ovaj oglas

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12433488/peugeot-308-16-hdi

peugeot.jpg



Interesuje me šta mislite o ovlašćenim servisima kao prodavcima i o garanciji koju daju. Automobili sličnog godišta i veće kilometraže su skuplji kod Verana recimo. Koliko im se može verovati obzirom da imaju mogućnost i tehniku za... znate već šta.
 
brate tihi kad te citam pitam se kako nemacke kompanije posluju kad im se sve kvari malo posto ubacis kljuc u bravu..zaista nekad nemas osecaj koliko preterujes...

moj prvi auto je bio nemac star 12 godina i vozio sam ga do njegovog punoletstva.. jedan kvar na njemu nisam imao a kao pocetnik vozac i drndao sam ga samo tako....

- - - - - - - - - -




Evo ko je najbolji

1. Daihatsu Reliability Index 2.00
2. Honda Reliability Index 42.00
3. Suzuki Reliability Index 55.00
4. Toyota Reliability Index 58.00
5. Mazda Reliability Index 65.00
6. Lexus Reliability Index 73.00
7. Ford Reliability Index 76.00
8. Rover Reliability Index 78.00
9. Renault Reliability Index 88.00
10. Nissan Reliability Index 89.00

Japanci u top 5 dominiraju, a najjeftiniji auto u top 10 koji moze da se kupi za pare su Ford, Reno i Nisan.

A evo najgorih 10

30. Mercedes-Benz Reliability Index 173.00
31. BMW Reliability Index 176.00
32. SsangYong Reliability Index 182.00
33. Alfa Romeo Reliability Index 192.00
34. Audi Reliability Index 193.00
35. Chrysler Reliability Index 204.00
36. LANDROVER Reliability Index 305.00
37. Porsche Reliability Index 307.00
38. Aston Martin Reliability Index 408.00
39. Bentley Reliability Index 526.00
40. Maserati Reliability Index 832.00

Uglavnom sve nemci i brendovi u vlasnistvu VW Grupe - Audi, Porse, BMW, Mercedes, Bentli, Alfa Romeo i Lend Rover....
 
Zainteresovan sam za kupovinu prosečnog porodičnog automobila. Ne prelazim veliku kilometražu ali mi je važno da auto bude pouzdan. Videh ovaj oglas

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12433488/peugeot-308-16-hdi

Pogledajte prilog 510709


Interesuje me šta mislite o ovlašćenim servisima kao prodavcima i o garanciji koju daju. Automobili sličnog godišta i veće kilometraže su skuplji kod Verana recimo. Koliko im se može verovati obzirom da imaju mogućnost i tehniku za... znate već šta.

ja mogu da dobijem te pezoe 308 za 3000e, ali kome ih prodati, skontali ljudi da je djubre od auta niko ga nece
 
Pa ni jedan jer ni jedan nije savrsen a svi ocekuju savrsenstvo za svoje pare iako je auto polovan i presao je oko 200k km.
Samo za informaciju da kazem da meni ko god trazi mladji auto uglavnom mi spominje 308 tako da ja ne znam sta se gde trazi ali u Srbiji se 308 svakako trazi.
I ne,nemam ga i nikad ga dosad nisam jos imao pa da ga nesto hvalim ili slicno nego jednostavno on je jeftin a narod voli jeftino.
Za 5000 moze da se uzme svasta i nista.
Kako to?
Pa lako jer u pitanju je svest kupca koji hoce da bude prevaren sto se tice stanja i kilometara i nece da kupi dobar auto jer ima vise km nego sto njegov mozak moze da dozvoli iako je u sjajnom stanju. Odlazi na drugo mesto na auto koji je jeftiniji a ima manje km na satu i kupuje upravo taj ulickani auto koji deluje samo na oko da je prava kombinacija za njega.
A ove gluposti sto Tihi pise su smesne a eto to zakljucite i sami tako sto vidite da je Daihatsu na prvom mestu. Sad vi razmislite da se taj sajt svodi na prijavu kvarova kod svakog modela a s obzirom da u toj drzavi najmanje od svih ima Daihatsu modela onda je logicno da ima i najmanje prijavljenih kvarova.
E onda se papci naloze na to i misle kako voze nesto sto je kvalitet a ono skroz drugacije.
Daleko od toga da se nesto ne kvari na bilo kom autu ali je cinjenica da u autu treba uzivati dok se vozi a tu svi ostali kaskaju za nemcima kjoji pruzaju onaj osecaj sigurnosti i cvrstoce.
 
Zainteresovan sam za kupovinu prosečnog porodičnog automobila. Ne prelazim veliku kilometražu ali mi je važno da auto bude pouzdan. Videh ovaj oglas

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12433488/peugeot-308-16-hdi

Pogledajte prilog 510709


Interesuje me šta mislite o ovlašćenim servisima kao prodavcima i o garanciji koju daju. Automobili sličnog godišta i veće kilometraže su skuplji kod Verana recimo. Koliko im se može verovati obzirom da imaju mogućnost i tehniku za... znate već šta.

U to da je dizelas star 11 godina presao samo 87.000 definitivno ne verujem. Inace fin je taj Pezo, i motor hvale, taj na slici ima plivajuci i tako. Generalno dizelasi tog godista uglavnom dolaze sa preko 350.000 stvarnih km, bez obzira sta pricali prodavci.
 
Koji auto, pa Vama ne bi bio đubre do, recimo 5000e, a da prosečan srpski kupac može da ga vozi i održava.

auto koji je kupljen nov kod nas. Neki manje popularan brend na trzistu tipa neki Hyundai, KIA, Subaru, Chevrolet i tako to....

Cekiras na polovniautomobili sajtu "kupljen nov u Srbiji" i kupujes od prvog vlasnika i tu nema greske tj prevare gde ces da kupis auto kojem pise 130.000 km na instrument tabli a presao je pravih 350-400.000
 
auto koji je kupljen nov kod nas. Neki manje popularan brend na trzistu tipa neki Hyundai, KIA, Subaru, Chevrolet i tako to....

Cekiras na polovniautomobili sajtu "kupljen nov u Srbiji" i kupujes od prvog vlasnika i tu nema greske tj prevare gde ces da kupis auto kojem pise 130.000 km na instrument tabli a presao je pravih 350-400.000

moj drug je jos na sto kecu davnih dana srafcigerom vracao kilometrazu kad su prodavali taj auto a bili smo deca....tako da..mani to da nasi ne vracaju vec to rade samo ovi sa placeva :)

takodje..nasi obicno odrzavaju kola sto jefitnije tako da je pitanje gde je i kako servisiran..za inostrane si barem uglavnom siguran da su vozeni po dobrim putevima i da su koliko toliko kvalitetnije servisirani...mozda imaju "jacu" kilomatrazu ali su i bolje odrzavani.
 
Naravno tihi naši ne vraćaju kilometražu i ne lažu :D

pojedinci to ne rade.

Drugo svaki auto kupljen nov kod nas je odrzavan u ovlascenom servisu i u njihovoj bazi imas tacno na koliko km su radjeni servisi.

Trece kod nas 99% vozaca prelazi male kilometraze, i nema nikakvog motiva da je vraca prilikom prodaje tog vozila sutra.

Motiv da vraca kilometrazu ima samo neko ko ima auto sa kilometrazom preko 200-250.000

A takvih je 99% auta koji stizu iz inostranstva.

Kupljenih novih kod nas - jako retko i jako malo.
 
Poslednja izmena:
Pa i to da se u servisu ima tacno na koliko km je odradjen servis, moze biti macka u dzaku. Uopste ne mora biti da je tacna kilometraza. Vec upisuju ono sta pise na km satu.

Desavalo se, ljudi kupe auto, nov u Srbiji. Ganjaju ga, prelaze velike kilometraze. Pred servis, odu i vrate kilometrazu. U servisu naravno upisu zatecenu, onu koja je vracena.
Da je auto nekoliko godina kod njega, opet se tom nekom, isplati vracanje. Umesto npr. 150K, u servisu ce pisati npr. 80K. Jos i originalni delovi ugradjeni u ovlascenom servisu.

Na kraju prodajom, izvuci ce novac za vracanje i jos ga prodati za itekako vecu sumu.
 
Taj sa domacim tablicama je vozen po losijim putevima i verovatno na kracim relacijama, pa manja km ne znaci nista.

Inace, da vas informisem, u Beogradu kod nekih majstora sto rade po supama mozes da izaberes nalepnicu u kom ovl. servisu si radio servis :D Verovatno nije problem da se falsifikuju knjizice, itd. tako da istorija mora da se proveri u servisu.
 
Taj sa domacim tablicama je vozen po losijim putevima i verovatno na kracim relacijama, pa manja km ne znaci nista.

Inace, da vas informisem, u Beogradu kod nekih majstora sto rade po supama mozes da izaberes nalepnicu u kom ovl. servisu si radio servis :D Verovatno nije problem da se falsifikuju knjizice, itd. tako da istorija mora da se proveri u servisu.

Ne znam ja sam kupovao auta po logici kupi u inostranstvu auto i uvezi sam sa tacnom kilometrazom ili kupi polovnjaka kupljenog novog kod nas od privatnog vlasnika.

Placeve i profi preprodavce zaobilazim u sirokom luku. To su sve uglavnom namazani prevaranti....

I za sad moja logika mi je donela dobro. Osim redovnih servisa i nekih manjih sitnica se zadovoljno i srecno vozim.
 
Ne znam ja sam kupovao auta po logici kupi u inostranstvu auto i uvezi sam sa tacnom kilometrazom ili kupi polovnjaka kupljenog novog kod nas od privatnog vlasnika.

Placeve i profi preprodavce zaobilazim u sirokom luku. To su sve uglavnom namazani prevaranti....
I za sad moja logika mi je donela dobro. Osim redovnih servisa i nekih manjih sitnica se zadovoljno i srecno vozim.
:ok:.
 
pojedinci to ne rade.

Drugo svaki auto kupljen nov kod nas je odrzavan u ovlascenom servisu i u njihovoj bazi imas tacno na koliko km su radjeni servisi.
Aha, ali samo dok traje garancija, a i to ne svi. Nije tajna da su ovlasceni servisi cesto i po vise puta skuplji od ostalih i zato tamo ide samo ko mora. Cesta je situacija da cak ni u garanciji ne odrzavaju tamo.

Trece kod nas 99% vozaca prelazi male kilometraze, i nema nikakvog motiva da je vraca prilikom prodaje tog vozila sutra.
Nema motiv, osim da proda kola, Ima i dosta domacih sa prilicnim kilometrazama i kad realnu stavi u oglas niko mu se ne javi i sta mislis, da posle nece vratiti sat? Sanjaj ...
Kupci su krivi, narocito od kada se traze kola po netu, pa onda oni stave u pretragu da nece preko 100k ili eventualno 200. Tako aute koji mogu biti dobri i prodavci posteni i ne vide. Prva stvar pri kupovini je da ne gledate na objavljenu kilometrazu. Gledajte i probajte auto.
 
Poslednja izmena:

Back
Top