Prelomi i zarastanje

To ti ne govori nesto?
Nista se ne dogadja bez razloga.
Ja sam tada, kada sam pala pred crkvom i polomila ligament, imala zakazan razgovor za posao u Nemackoj. Nakon godinu ipo tek shvatih da me onaj gore spasio da ne poletim i potpisem ugovor za posao, koji bi mi kicmu polomio, koliko sam bila zadrta u tome da odem. Da ne sirim pricu o sebi...
Kao sto rekoh, nista se ne dogadja tek tako... A ti sada imas svo vreme sveta da protreses svoj zivot, izvrnes ga naglavacke i vidis ko si, sta si, gde si, sta je bitno u zivotu..
 
To ti ne govori nesto?
Nista se ne dogadja bez razloga.
Ja sam trebala tada imala zakazan razgovor za posao u Nemackoj. Ne odoh, jer padoh pred crkvenim stepenicama. Nakon godinu ipo shvatih da me onaj gore spasio da ne poletim i potpisem ugovor za posao, koji bi mi kicmu polomio, koliko sam bila zadrta u tome da odem. Da ne sirim pricu o sebi...
Kao sto rekoh, nista se ne dogadja tek tako... A ti imas svo vreme sveta da protreses svoj zivot, izvrnes ga naglavacke i vidis ko su, sta si, gde si, sta je bitno u zivotu..
Pa ortaku je zena operisala rak,ali nije klinac nije morao da me slaze,vec da kaze da nece iz tog i tog razloga da me vozi,mene ne znam ko da pozove u 3 nocu ne bih ga odbio,nego je povrsan covek, ne saslusa do kraja i posle je besan na mene sto nismo zavrsili nista kad se cimao,ovako sam za druge znao sta da ocekujem sad se samo pecatiralo za sva vremena,nikakvo spec iznenadjenje,izgubio sam jedno 2-3000€ i jos cu vrv,gomilaju mi se obaveze,registracija auta koji ne palim bar 3 meseca pa ce to biti problem,istice mi vozacka jos jedno sranje i zima ide najavljuju nestasicu struje poskupljenje itd,jos troskovi oko lecenja bogami bice debelog minusa
 
Covece, nije lako uopste pogotovu kada si u ovakvom stanju i ne mozes bukvalno nista dok se skroz ne oporavis, ja sam jako napeta i nervozna, imam bebca od 5 meseci i bukvalno ne mogu sebe da gledam a kamo li to dete i pored toga drugo dete od skoro 2 godine, muz koji vozi kamion i od toga zivimo, roditelji otisli u tri … i ko mi ostao, jedino tu roditelji od mog supruga, koji pomazu i cuvaju tu decicu a ja kako znam i umem..ne znam zasto mi se bas ovo desilo kad smo imali u planu lepe stvari, more, putovanja neka, svega nesto lepog i to mi Bog sprecio..ali dobro, ipak se negde tamo u mislima nadam da me posle svega ovoga ceka nesto mnogo mnogo lepse..sad sam videla zaista ko je tu a ko nije i ko zaista vredi da bude moj prijatelj..
 
Covece, nije lako uopste pogotovu kada si u ovakvom stanju i ne mozes bukvalno nista dok se skroz ne oporavis, ja sam jako napeta i nervozna, imam bebca od 5 meseci i bukvalno ne mogu sebe da gledam a kamo li to dete i pored toga drugo dete od skoro 2 godine, muz koji vozi kamion i od toga zivimo, roditelji otisli u tri … i ko mi ostao, jedino tu roditelji od mog supruga, koji pomazu i cuvaju tu decicu a ja kako znam i umem..ne znam zasto mi se bas ovo desilo kad smo imali u planu lepe stvari, more, putovanja neka, svega nesto lepog i to mi Bog sprecio..ali dobro, ipak se negde tamo u mislima nadam da me posle svega ovoga ceka nesto mnogo mnogo lepse..sad sam videla zaista ko je tu a ko nije i ko zaista vredi da bude moj prijatelj..
A batali sve uzivaj u deci max koliko mozes nema nista bitnije,ja se kao nerviram zbog obaveza i sto ne mogu da pokosim travu metar naraslu,a zivot u sekundi se zaustavi,aj da kazemo ko zna zasto je to dobro,sve se s razlogom desava
 
Evo me na pauzi, George.
Upravo saznadoh da mi se sef povredio na poslu, pa se setih tebe i ove tvoje teme. Trcao taj, nije stajao, svuda da stigne, sve da zavrsi. Sina sam mu vidjala samo dok seta psa. Evo ga danas, radi i on firmi. Mozda sefa to trgne, pa pocne da vise angazuje sina, konsoliduje svoje snage i drugacije razmislja o sebi i svojima.
Kada se meni desila povreda, bila sam gorda. Nisam zelela ni na koga da se oslonim, mislila da mi niko ne treba, da sam bolja od drugih. Gordost ima toliko oblika. Uvek tako bude. Zivot te upozorava, dok te potpuno ne uspori i reseruje, da se ne pogordis, da se naucis smirenoumlju, da budes milostiv i zahvalan, mudriji, bolji prema sebi. Ne verujem vise u slucajnosti. Lekcije nam dodju kada treba da se raste ili nesto nauci.
Nadam se da si dobro.
Pozdrav 👋
 
Jeste ja sam to pricao i tezio ka tome,setao puno,prestao da jurim pare,samo zdravlje,ali eto desi se,sad cu se max posvetiti sebi,nema vise izgovora,vezbe,po snegu setnja,sto vise napolju,kuvano svaki dan,ako uspem odo na selo
Sad se samo dvoumim dal da sam skinem gips i uzmem cizmu,od cetvrtka boli koleno,ne bih jos mesec dana da zglob trokira
 
Jeste ja sam to pricao i tezio ka tome,setao puno,prestao da jurim pare,samo zdravlje,ali eto desi se,sad cu se max posvetiti sebi,nema vise izgovora,vezbe,po snegu setnja,sto vise napolju,kuvano svaki dan,ako uspem odo na selo
Sad se samo dvoumim dal da sam skinem gips i uzmem cizmu,od cetvrtka boli koleno,ne bih jos mesec dana da zglob trokira
Cizma= longeta?
Ako je to to, ako mozes, uzmi, pa skidaj da odmoris koleno. Nista se ti ne pitas u drzavnoj ustanovi, najbolje sto mozes sada, ovakav, u ovakvim okolnostima, je da se opustis i prepustis reci zivota, kad sumnjom ionako nista ne postizes.
Sto se posla tice, da se radi mora.
Ko je sam svoj gazda, oseca sav teret i svu odgovornost, jer je sve na tebi. Ne znam sta bih ti mogla tu reci, kad ne znam kojom se delatnoscu bavis. Izdrzi, bice dobro. Samo sacuvati mir. Navijam da bude dobro. Javi ovde sta si uradio za par nedelja. Valjda cu da vidim.
Svratih ti samo za to.
 
1663091818853.png

Samo mislim da zglobu biti teze da se pokrene ako ga jos mesec dana ne pokrenem
 

Back
Top