PRELJUBA

Mozda bih ja i oprostila zbog neke ogromne ljubavi ali bi posle toga svaki lepi trenutak upropastila time sto bi mu to nabijala na nos i bila bih toliko nepodnosljiva da on sigurne ne bi mogao da izdrzi vise i otisao bi sam -znaci definitivno nikada vise ne moze da bude isto!Kad je jednom mogao tako nesto da uradi zasto ne bi ponovo i ponovo i ponovo......
 
simona:
uh a i prvi put je otislo nisam ga primetila do sad
Dobro je da ti se poruka ponovila, jer je tako dobila na poenti. Slazem se sa tobom. Sigurno kad jednom (prvi put) oprostis, on ce misliti da to moze da uradi jos x puta a ti ces uvek biti tu da oprastas i volis. Hm! Ako vec oprostis, zasto ne bi umirila svoje srce uradivsi isto to...? Tako vise ne bi zvocala, ne bi unosila nemir u dusu i bili biste egal.
 
pa kako nekommoze da bude svejedno, samo jedno pitanje ovako bazirano na razmisljanju zdravog ljudskog srca a i mozga, kad bih ja nekog varala zasto bih uopste zelela da mu se vratim???
ONAJ KO SE VOLI NE VARA SE NEGO SE VOLI :)))
 
ana marija:
pa kako nekommoze da bude svejedno, samo jedno pitanje ovako bazirano na razmisljanju zdravog ljudskog srca a i mozga, kad bih ja nekog varala zasto bih uopste zelela da mu se vratim???
ONAJ KO SE VOLI NE VARA SE NEGO SE VOLI :)))
Jeste, Ana Marija, ja sam to navela samo kao ideju. Razliciti ljudi razlicito razmisljaju. Trenutak kad pozelis nekoga da prevaris (svesno ili nesvesno) moze biti iniciran razlicitim situacijama i/ili emocijama.
Po meni, najpostenije je da kad osetis da zelis (da si pomislila da budes/spavas sa nekim drugim) prekines vezu u kojoj si. Ali ima osoba koje nisu dovoljno jake da to urade i krenu u preljubu pa ne znaju kako da se iscupaju iz svega toga. Pogotovo ako im je stalo i do osobe sa kojom su prevarili onoga sa kim su. To je sve pitanje karaktera, pa i morala.
 
Sve sto sam rekla da nikada u zivotu ne bih uradila-ja sam uradila.Oprostila sam prevaru i od tog trenutka ne postoji savrsenija osoba za mene od njega.Godinu dana je morao da trpi moje hirove,histeriju s vremena na vreme,prebacivanje.Kada sam shvatila da sve to guta i trpi samo da bi bio kraj mene-postala sam ona stara.Tako da dragi moji u ljubavi nema pravila!!
 
Dok sam bila devojka vala navarala sam se , a sto? Mislila sam da je nesto drugacije ali nije i to je kraj. Sad sam udata za coveka koga nikad nisam prevarila jer nema nista novo da bih to uradila, tako da je to kraj za mene lepse je ovako. Kad si mlad mislis da nesto propustas li brate sve je isto.
Cao
 
hm, ljubomoran?? da...u nekim granicama...prevara??? ne, nikad i nikako...ne bih oprostio ni njoj, ni sebi...cemu to? dokazivanje muskosti? smesno...mrzim i laz i prevaru i za to nikad necu naci opravdanje!
 
Jeronimo:
Pa zavisi sta se podrazumeva pod prevarom,! Ako je u pitanju neobavezni seks, onda se to moze oprostiti, jednom zasigurno (zato sto moze biti i slucajno posto ima mentalnih stanja u kojima ljudi, posebno muskarci podlezu svojim instintkima). A ako se desi vise od jednog puta onda to nije slucajnost i tek tada bih to nazvao preljubom koja ne treba da se prasta!!!!

Jednom je neko rekao:

Zena koja te voli, oprostce ti sve, cak i tvoje zlocine, a ona koja te ne voli nece ti oprostiti nista, cak ni tvoje vrline. Mozda je greska u tekstu ali tu je poenta!


I ja tako mislim!!!!!!!
 
kad sam prevarila decka on mi je "oprostio" i od tad nam se veza pretvorila u pakao a odvojeno od toga sto sam skapirala kako jedno drugome ne pripadamo. ta magija koja nas je vezala je nestala onog trenutka kad sam bila u stanju da budem sa nekim drugim.
mislim da je u tome glavni razlog zasto ne bih oprostila prevaru, svesna sam tereta koji svaljuje na mene... znaci, da njemu bude lakse on mi se lepo ispovedi a sad sto cu ja posle svaki put kad mi nesto bude sumnivo pomisljati na drugu, to nikom nista?
ja sam posle tog iskustva skapirala ono sto je neka osoba rekla pre mene da kad pozelim drugog treba da se pokupim i odem jer nema smisla ziveti paralelno...
treba jacati licnost, normalno. ali ako zelja postane toliko jaka da ne mogu da joj se oduprem, bolje da ispadnem fer i kazem da sam zaljubljena i da odem, nego da ...
 
NIKADA NE PRIZNAJ PREVARU JER SI GARANT SJEBO VEZU
PA BILA LJUBAVNA ILI POSLOVNA ILI BILO KAKVA
NEGO ZIVI I UZIVAJ, JER IMAS SAMO JEDAN ZIVOT, A KADA SHVATIS BICE TI KASNO MISLIM DA SAM JA SHVATILA POSLE PUNO GROMOVA, ZATO VAS SVE VOLIM KOJI
OVO CITAJU.
 
Šta je prevara u odnosu na ogromnu ljubav koju gajim prema njemu. Ne mešam seks i ljubav. Ja želim samo da budem obaveštena kako bi dobio moj blagoslov a da li će ga dobiti zavisi samo od devojke sa kojom bi poželeo da spava. Još bolje, pridružiću im se. Znam da nekom ovo može da zvuči bolesno, ali seksualne želje i opredeljenja se razlikuju od osobe do osobe.
 
Pa ne znam, ja bih sigurno oprostila ako bih osetila da me doticna osoba stvarno voli i da se kaje zbog toga...ako je ljubav prava i jaka moze da pregura sve...ako nije jaca od necije sujete onda to nije to...i ne treba mi...
 
black-devil:
Gazdarice, to se da primetiti kad nas prevari:))To se moze sakriti, ali kad tad izadje na videlo, zato pamet u glavu:))!
"upravu si ako neznamo, nema nas šta ni boleti, i nije strašna ta prevara, potrebno je imati samo nekog koga bih toliko volela da bih mu sve oprostila"
 
Ja sam verovatno jako cudna osoba ali je razmisljam i radim ovako: Ako nekoga ne volim nego se cisto zezamo ( mislim kad ja nisam bila bas fer i dobra prema njemu) onda oprastam, ali... ako nekoga stvarno volim i ako mi je ta osoba govorila da i mene stvarno voli onda NE, nebi oprostila, ne bi mogla previse bi bolelo ( Sorry Daco, previse je bolelo).
S druge strane ako znam da me neko stavnro voli ne bi ga nikad prevarila, nikada! Ovaj tekst je mozda malo nepovezan, ali mislim da ste razumeli poentu.
Inace mislim da treba das e dogovorite medjusobom u kakvoj ste vezi i sta ocekujete jedno od drugoga.
Ovo ce mozda zvucati smesno ali preko prevare (moje i tudje) sam nekoliko puta ukapirala da li mi i koliko neko znaci...
p.s. Prevara tu si bila najbolja
lagala ja znam da si morala
krala si svaku noc,
svaki dan, ali znaj
SVEMU DODJE KRAJ[/b]
 
Kada te neko prevari to znači da mu nisi dovoljana,da ga zanima još neko pored tebe.Zapravo ne mora da ga ni zanima ta druga devojka posebno ali ni ti ga ne zanimaš potpuno,onako kako bi trebalo da bude. Tu ne može biti reči o ljubavi,pogotovo o onoj pravoj.Isto znači da je napola s tobom,fakultativno. Možeš mu biti samo draga ili da mu se sviđaš onako.Prilično jadno.
 
Tamara:
Šta je prevara u odnosu na ogromnu ljubav koju gajim prema njemu. Ne mešam seks i ljubav. Ja želim samo da budem obaveštena kako bi dobio moj blagoslov a da li će ga dobiti zavisi samo od devojke sa kojom bi poželeo da spava. Još bolje, pridružiću im se. Znam da nekom ovo može da zvuči bolesno, ali seksualne želje i opredeljenja se razlikuju od osobe do osobe.


8) Bravo Tamara ista si kao moja Zena kao da slusam njene reci kada citam ove redove.
Potpuno se slazem sa vama.
 
Ja sam prevario moju dragu vise puta ali sam to do sada uvek vesto sakrivao tako da nije nikada ni posumnjala u takvo nesto i mogu vam reci da je to sasvim ok i da nebih ni ja njoj branio samo da uradi a da ja ne saznam za to.
Kada bi me ona zadovoljila ja nebi isao kod druge a posto ona ne voli sex vec mi ga daje na kasicicu e pa onda mora i da prasta.
 

Back
Top