predviđanje sudbine

ma ne, kakve pare
lepo tamo piše народные гадания
a ispod toga виртуальные гадания

duge i hladne zime su tamo, stuja stigla tek u proslom veku, to im je bila i zabava i vera
i ma koliko se pravili pametni, to postoji na svim meridijanima

LePiaf

živiš blizu reke, most prelaziš da bi došao do doma, baviš se i ribolovom
sam pogodila ;) :lol:
 
Oduvek postoji ta potreba da se na bilo koji nacin upravlja vremenom, mislim na buducnost, nista strasno i nista novo. Da li bi trebalo verovati u to? Evo ja cu verovati od trenutka od kada mu neko ponudi dovoljno cvrste dokaze da se u soljici kafe, ili pomocu bilo koje druge metode, mogu videti stvari koje su pred nama. Iskreno, sve to zvuci vrlo neverovatno i misticno. Sa druge strane, bas taj misticni deo je (po mom misljenju) i presudan u necijim verovanju u takve stvari.
Do sada nisam imao prilike da saznam da je bilo ko uspesno pogodio bilo sta... sto naravno ne znaci da je to tacno... samo... zasto trositi vreme na takve stvari, pametnije je uzeti stvar u svoje ruke i upravljati svojom buducnoscu, onoliko koliko to mozemo, deluje daleko sigurnije od pasulja. ;)
 
mislim da se ne radi o slepoj veri i predskazanju, nego o zabavi u dugim zimskim noćima i ljudskoj mašti - nepreglednim prostranstvima kora od jabuke, lišća od čaja, papira i statike - samo da bi se kroz igru i "čaranje" reklo ono što se misli i želi drugoj osobi :)
Ljudi u svemu vide SEBE i svoj odraz :D Kora od jabuke, mislim :P Sve čega se čovek takne počinje da govori samo o njemu. Lepo & bezazleno :D
 
e sinoc sam se vracala s koleginicom onim sporim vozom sto se zaustavlja u svakom selu pa smo pricale o svemu i svacemu.i ona mi kaze kako je isla kod neke koja joj je otvarala tarot za 35€ 45 min prica.inace ta koleginica je jedna pametna i nacitana osoba ali veruje u sudbinu,karmu i t d.
i ova joj rekla da nema sanse da se pomiri sa svojim bivsim muzem.
mislim,sta ako ti neko prorekne razvod,smrt u porodici,ili promenu radnog mesta pa te boli doope da se posle trudis,ili padnes u bedak.posle sam navuces to sto su ti predvideli?
 
Hani, poznajem jednu ženu koja izradjuje horoskope. Deviza joj je "Zvezde nam daju šansu za nešto, a samo je naša odluka da li ćemo to i uraditi". Zapisano negde ili ne, mi sami odlučujemo o svom životu.

Slažem se sa Betty da je sve to slatka zabava, naročito tokom "devojačkih" razgovora :)
 
Kad su kod nas počela ona srnja (rat, embargo,...) ljudi su se obraćali raznim "Baba VangLama" da im kažu da će sve biti OK. To je normalno, kad se čovek oseća beznadežno.
Čuj, Hani, nekad bih baš volela da mi neko kaže da će sve biti u redu, a onda da se tako i dogodi :) Ma, znam da to ne može :)
 
Zanimljivo je sve to... jeste, bas, bas... Ljudi dobro zaradjuju "bajajuci", eto i ovde se provukao bas dobar primer tome.
I to sto je Betty napisala... to govori o tome koliko su ljudi sebicni (mislim na taj deo gde u svemu vide sebe). Ipak, dopadljiv je taj deo gde gde kazes da to moze biti zgodan nacin da se u nekoj "zanimljivoj" noci podele emocije sa nekim. Iskreno na to nisam ni pomislio, ali zaista deluje vrlo primamljivo. Cim se "opremim" pomenutim objektima za predvidjanje buducnosti, u koliko se bude ukazala potreba i prilika, pokusacu na takav nacin da saopstim toj drugoj osobi sta zelim, mislim... kako god. Ako se to desi podelicu sa vama rezultate ogleda... :)
 
teardrop:
Kad su kod nas počela ona srnja (rat, embargo,...) ljudi su se obraćali raznim "Baba VangLama" da im kažu da će sve biti OK. To je normalno, kad se čovek oseća beznadežno.
Čuj, Hani, nekad bih baš volela da mi neko kaže da će sve biti u redu, a onda da se tako i dogodi :) Ma, znam da to ne može :)
pa bilo bi lepo,verovatno bi ti uticala na sudbinu pozitivno
ali ja se bojim da mi ne kaze:razvesces se,umrece ti majka za godinu dana,dete ce ti biti narkoman a ti ces sve to da prezivis
kako onda da se probudis i veselo stavis kafu razmisljajuci o predstojecem danu? :confused:
cak i ako sudbina moze da se predvidi ja taj stres znanja ne bih mogla da podnesem
 
Ne, to ne bih podnela da mi tako kažu :( Bolje da me tako nešto "sačeka iza tjoška", pa šta bude, nego da ga svakog dana sa strepnjom iščekujem.
Kad otvaram pasijans ovde na poslu (kad se smaram, a nisam na forumu), poželim samo da šef ne dodje i vidi da se igram :lol:
 
teardrop:
Ne, to ne bih podnela da mi tako kažu :( Bolje da me tako nešto "sačeka iza tjoška", pa šta bude, nego da ga svakog dana sa strepnjom iščekujem.
Kad otvaram pasijans ovde na poslu (kad se smaram, a nisam na forumu), poželim samo da šef ne dodje i vidi da se igram :lol:
takodje!
haha najbolje te bezbedne stvarcice:da cu da ga vidim u subotu uvece?da ONA haljina bude na popustu,da l ce da mi zagori pasulj?
 
klara_m:
Predviđanje sudbine ...

na kori od jabuke
listovima od čaja
socu od kafe
na kockicama
belancetu od jajeta
maslačku

kad pročitate, koja vam je prva reakcija
Prva asocijacija mi je - neuredna kuhinja jedne neuredne domaćice.
Još samo fali jedna crna mačka sa jednim izbijenim okom i napola pojedenim uvom (kao mačak Azrael iz Štrumpfova).

Ne vjerujem u predviđanje sudbine i ne volim to.
Inače, da postoji neko ko zaista može da prozre u tajne budućnosti ne bih voljela da mi bilo šta kaže jer bi sve izgubilo smisao. Kako živjeti i znati šta će te u životu snaći? Pogotovo neke tragedije.
Neznanje je u takvim slučajevima ljekovita i spašava nas od potpunog razočarenja.
 

Back
Top