Predviđam raskol ili puč u vrhu SNS, Vučić preuzima stranku!

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Posmatram naprednjake poslednjih par godina otkad postoje i zaključujem sledeće: Toma me je razočarao i kako prolazi vreme sve me više razočarava ali Vučić uglavnom nije. Kapiram ja da je Toma prodana duša i da će se pre ili kasnije stvarno "spanđati" sa demokratama kao što se priča, vidim i da mu Montgomeri šminka stranku i vodi kampanju, malo, malo da se sastaje sa ovima iz EU i shvatam da igra kako oni sviraju. Međutim, isto tako kapiram da su Toma Nikolić i Aleksandar Vučić mnogo drugačiji ma koliko u javnosti delovali jedinstveno i zajedno. Jednostavno im je drugačiji mentalni sklop, Vučić je karakterno mnogo čvršći, jači, stabilniji i mislim da on ne bi prodao veru za večeru dok Toma bi. Vidim takođe da Vučić nije toliko ljigav i prevrtljiv čovek dok Toma jeste. Dakle, Toma je mnogo mekši i podvodljiviji od Vučića. I ma koliko delovalo u javnosti da se njih dvojica slažu, siguran sam da Vučić ne podržava mnoge Tomine i uopšte stranačke odluke.

I sad, računajući na sve to, prosto se pitam šta Vučić traži u toj stranci i sa takvim čovekom? Odgovor je sledeći: On ima planove za koji ne znaju ni Toma ni njegovi briselski i vašingtonski mentori. Dakle, on planira da preuzme Srpsku naprednu stranku i da postane njen predsednik a onda će sigurno biti promena u politici stranke i to na bolje, naravno. Postoje više načina za to ili da jednostavno sačeka da Toma ode u političku penziju pa da on dođe na njegovo mesto ili da napravi neki raskol ili puč u stranci, znači svađa, podele, drvlje, kamenje pa da posle tog puča on preuzme stranku nešto slično kao što je Dinkić preuzeo G17 od Labusa ako se sećate. U svakom slučaju siguran sam da će u (verovatno bliskoj) budućnosti Aleksandar Vučić postati prvi čovek Srpske napredne stranke. E sad, da li će to biti pre ili posle izbora, pre ili posle formiranja Vlade od strane SNS videćemo-verovatno posle.

Zamolio bih za komentar sadašnje i bivše članove Srpske radikalne stranke koji lično poznaju obojicu da prokomentarišu sve ovo i da kažu da li sam u pravu. Ali realno i bez neke političke ostrašćenosti. Ja nikad nisam bio član SRS i mogu da pričam samo na osnovu praćenja njihovog političkog delovanja i medijske percepcije koja može biti 100% suprotna i pogrešna i zato sam siguran da stvari bolje od mene poznaju stari i iskusni članovi SRS koji znaju lično obojicu i zato bih ih ovom prilikom zamolio za komentar ovih mojih predviđanja.
 
Markom, aj da vidim tvoje mišljenje.

Познајем и једног и другог
и јако дуго,
а и врло добро ....

Бојим се да си се мало преварио ....
Вућко једноставно није способан ни за какву самосталну акцију,
није креативац, нема што би се рекло штофа за Лидера
прилично је саможив, сујетан и склон хистеричним реакцијама када му нешто није по вољи ...
Сећам се једне кампање када је дао идејно решење за плакат и флајере ...
Нека наранџаста и сива боја, без препознатљивих парола ....
Сви су нам плакате замењивали са плакатама "Црне овце - Михајловића" ...
У изборној ноћи га одрасмо од захабанције, након чега се 3-4 месеца није појавио у странци, а онда изненада дође и као да се ништа није догодило ....
Због тога никада и није обављао ни једну озбиљнију функцију у странци ...
Са друге стране, одличан је извршилац ... У кампањама је неуморан ....

Не верујем у тај сценарио,
има веома малу подршку међу "ауторитативнијим" члановима СНС који су виђени "Томисти".

Пре се може догодити да се појави неко од харизматичнијих (читај: богатијих и издашнијих) новоучлањених
који би могао покушати неку врсту преузимања или поделе странке,
што није искључено,
обзиром да СНС неселективно, без провере, скупља чланство и са ко'ца, и са конопца ...
Сасвим је могуће да је неко "по задатку" дошао,
то је увек била пракса .... Имали смо ми увек наше и у ДС-у, и ДСС-у, СПС-у .... исто као и они своје код нас ....
 
Jorgovanka će da ode sigurno i to vrlo brzo a dalje ne bih prognozirala.
Nije ni Toma mutav kao što deluje.
Vučić njega može da prevesla ako se suoče jedan na jedan i u toj varijanti može da otme stranku ali nije Toma sam kao što deluje - ima on uz sebe nekoga pametnijeg.

На основу чега ти закључујеш да ће да оде? Одакле ти то?
 
Posmatram naprednjake poslednjih par godina otkad postoje i zaključujem sledeće: Toma me je razočarao i kako prolazi vreme sve me više razočarava ali Vučić uglavnom nije. Kapiram ja da je Toma prodana duša i da će se pre ili kasnije stvarno "spanđati" sa demokratama kao što se priča, vidim i da mu Montgomeri šminka stranku i vodi kampanju, malo, malo da se sastaje sa ovima iz EU i shvatam da igra kako oni sviraju. Međutim, isto tako kapiram da su Toma Nikolić i Aleksandar Vučić mnogo drugačiji ma koliko u javnosti delovali jedinstveno i zajedno. Jednostavno im je drugačiji mentalni sklop, Vučić je karakterno mnogo čvršći, jači, stabilniji i mislim da on ne bi prodao veru za večeru dok Toma bi. Vidim takođe da Vučić nije toliko ljigav i prevrtljiv čovek dok Toma jeste. Dakle, Toma je mnogo mekši i podvodljiviji od Vučića. I ma koliko delovalo u javnosti da se njih dvojica slažu, siguran sam da Vučić ne podržava mnoge Tomine i uopšte stranačke odluke.

I sad, računajući na sve to, prosto se pitam šta Vučić traži u toj stranci i sa takvim čovekom? Odgovor je sledeći: On ima planove za koji ne znaju ni Toma ni njegovi briselski i vašingtonski mentori. Dakle, on planira da preuzme Srpsku naprednu stranku i da postane njen predsednik a onda će sigurno biti promena u politici stranke i to na bolje, naravno. Postoje više načina za to ili da jednostavno sačeka da Toma ode u političku penziju pa da on dođe na njegovo mesto ili da napravi neki raskol ili puč u stranci, znači svađa, podele, drvlje, kamenje pa da posle tog puča on preuzme stranku nešto slično kao što je Dinkić preuzeo G17 od Labusa ako se sećate. U svakom slučaju siguran sam da će u (verovatno bliskoj) budućnosti Aleksandar Vučić postati prvi čovek Srpske napredne stranke. E sad, da li će to biti pre ili posle izbora, pre ili posle formiranja Vlade od strane SNS videćemo-verovatno posle.
Zamolio bih za komentar sadašnje i bivše članove Srpske radikalne stranke koji lično poznaju obojicu da prokomentarišu sve ovo i da kažu da li sam u pravu. Ali realno i bez neke političke ostrašćenosti. Ja nikad nisam bio član SRS i mogu da pričam samo na osnovu praćenja njihovog političkog delovanja i medijske percepcije koja može biti 100% suprotna i pogrešna i zato sam siguran da stvari bolje od mene poznaju stari i iskusni članovi SRS koji znaju lično obojicu i zato bih ih ovom prilikom zamolio za komentar ovih mojih predviđanja.

Човече, уозбиљи се. По делима се човек(карактер) познаје. Неко ко може овако да лаже и да промени плочу преко ноћи, нема карактер:

 
Ovo zavisi od internih izbora u SNS Novi Sad...

Trenutno Mirovic gubi , tj u svim MZ je ubedljivo izgubio ali tek dolaze vece MZ ,vec u subotu dve MZ na Naselju , kasnije kljucne Veternik itd Sve je tu moguce jos .U interesu SNS je da ova garnitura dobije izbore ,to su uglavnom bivsi clanovi DSS-a i Milos Vucevic ali svakako najbolja ekipa ljudi u poredjenju sa ostalim strankama,eventualno ukoliko bi Mirovic uspeo da se nametne ,mogu se ocekivati veoma losi rezultati u NS i sigurno bi veci broj clanova ili napustio stranku ili na lokalnom nivou uopste ne bi ni glasali .Krajem marta ce se sve znati .
 

Back
Top