Predsednik Tomislav Nikolić

gost 346714

Veoma poznat
Poruka
14.726
Tokom devedestih večita senka Vojislava Šešelja iako je po meni bio bolji političar od svog vodje.
Ako se ne varam 2012.godine je došao na čelo Srbije pobedom nad tadašnjim favoritom svih medija Borisom Tadićem.
Iste godine je međutim napravio kobnu grešku koja ga je koštala dalje političke karijere. Postavio je na čelo vlade jaku ličnost Aleksandra Vučića, i povukao se sa svih funkcija iz Srpske Napredne stranke. Stranke koju je sam osnovao iako se danas često može čuti drugačije.

Kakvo je vaše mišljenje o bivšem Predsedniku Tomislavu Nikoliću i tom delu naše novije Istorije od 2012. do 2017.godine ?
 
Tokom devedestih večita senka Vojislava Šešelja iako je po meni bio bolji političar od svog vodje.
Ako se ne varam 2012.godine je došao na čelo Srbije pobedom nad tadašnjim favoritom svih medija Borisom Tadićem.
Iste godine je međutim napravio kobnu grešku koja ga je koštala dalje političke karijere. Postavio je na čelo vlade jaku ličnost Aleksandra Vučića, i povukao se sa svih funkcija iz Srpske Napredne stranke. Stranke koju je sam osnovao iako se danas često može čuti drugačije.

Kakvo je vaše mišljenje o bivšem Predsedniku Tomislavu Nikoliću i tom delu naše novije Istorije od 2012. do 2017.godine ?
Већ неколико тема отвараш са питањем: ,,Kakvo je vaše mišljenje o ....?''
Јел' ти по природи (од мрођења) не умеш да мислиш?
 
Томи ће историја да суди као саучеснику у уништавању ове земље и народа.
Видиш занимљиво да помињеш историју. Ево прошло десет година, има та нека историјска дистанца и најгоре што неко каже о Томи је да је са Драгицом као луд делио одликовања за свог мандата.

Да не помињем Слобу, од чије владавине је прошло скоро четврт века. Из овог историјског оквира много људи имају позитиван став о његовој владавини и сматрају га више жртвом него уништитељем ове земље, иако је његова заоставштина трагична.

Са друге стране имамо лик и дело Зорана Ђинђића. Човек од кога су покушали да направе свеца одмах након његове смрти. Агресинвном медијском кампањом покушао се направити бренд Свети Зоран Ђинђијски. На њихову жалост, Ђинђић код већине народа остаје упамћен као мафијаш са функцијом премијера.

Дакле историја већ суди, само не суди онако како би ти пожелео.
 
Normalniji čovek od Vučića. Ali su ga uvek nipodaštavali... Šešelj je recimo daleko ispod njega po emocionalnog inteligenciji i diplomatskom nervu, ali ga je uvek ponižavao, čak je rekao 'nije mi krivo što me Vučić prevario, nego Toma koji je niko i ništa'.

Lično bih više voleo da je on predsednik, ali je bio suviše tih nekako, nenametljiv... imao je malo tih seljačkih fazona ali svakako bolji od ludaka Vučića
 
Nikolica su ponizavali kad god su mogli kad je bio predsednik, kao na primer kada je trebao da ima modernije blindirano vozilo oni mu dali na koriscenje neki stari Bmw iz ere Milosevica, kad su imali modernije vozilo, koristio je neko vreme pa su posle rekli da ne mogu da nadju gume za taj tip vozila i na kraju je navodno neko slupao taj auto.
 
Normalniji čovek od Vučića. Ali su ga uvek nipodaštavali... Šešelj je recimo daleko ispod njega po emocionalnog inteligenciji i diplomatskom nervu, ali ga je uvek ponižavao, čak je rekao 'nije mi krivo što me Vučić prevario, nego Toma koji je niko i ništa'.

Lično bih više voleo da je on predsednik, ali je bio suviše tih nekako, nenametljiv... imao je malo tih seljačkih fazona ali svakako bolji od ludaka Vučića
Vecina vodecih politicara kod nas u poslednjih 10-15 godina imaju funkciju fikusa pogotovo u odnosima prema drugim zemljama.
Svoje frustracije i nesigurnost su najcesce ispoljavali ili ispoljavaju na gradjane ove zemlje.
 
Видиш занимљиво да помињеш историју. Ево прошло десет година, има та нека историјска дистанца и најгоре што неко каже о Томи је да је са Драгицом као луд делио одликовања за свог мандата.

Да не помињем Слобу, од чије владавине је прошло скоро четврт века. Из овог историјског оквира много људи имају позитиван став о његовој владавини и сматрају га више жртвом него уништитељем ове земље, иако је његова заоставштина трагична.

Са друге стране имамо лик и дело Зорана Ђинђића. Човек од кога су покушали да направе свеца одмах након његове смрти. Агресинвном медијском кампањом покушао се направити бренд Свети Зоран Ђинђијски. На њихову жалост, Ђинђић код већине народа остаје упамћен као мафијаш са функцијом премијера.

Дакле историја већ суди, само не суди онако како би ти пожелео.

Zašto razdvojiti Tomu 2017-danas, kad je to vrlo usko povezano sa tim što je bio predsednik?

Živi u vili i dan danas, mlati ogromne pare sa armijom savetnika ne radeći gotovo ništa i sve o trošku budžeta Srbije. I svako malo Vučić mu dodaje nove prihode i pomoćnike; Toma je bukvalno monarh Srbije, već više od pet godina i izgleda da će to biti doživotno. Za razliku od svojih prethodnika, koji bukvalno ne koriste ni privilegije koje po zakonu imaju kao bivši predsednici, Toma se bahati kao niko.
 
Zašto razdvojiti Tomu 2017-danas, kad je to vrlo usko povezano sa tim što je bio predsednik?

Živi u vili i dan danas, mlati ogromne pare sa armijom savetnika ne radeći gotovo ništa i sve o trošku budžeta Srbije. I svako malo Vučić mu dodaje nove prihode i pomoćnike; Toma je bukvalno monarh Srbije, već više od pet godina i izgleda da će to biti doživotno.
Tako je, ali nema ga nigde u javnosti.
Kupili su njegovo cutanje uz privilegije.
 
Већ неколико тема отвараш са питањем: ,,Kakvo je vaše mišljenje o ....?''
Јел' ти по природи (од мрођења) не умеш да мислиш?

Mislim da ovde ima posla za moderatore...Nismo ovde da se vredjamo nego da iznosimo svoje stavove o istorijskim ličnostima. I ne bih hteo da ove teme predju u neko lično nadmudrivanje, ne samo samnom već svakog sa svakim. Sve teme koje sam otvorio(izuzev poslednjeg Obrenovića) su ličnosti iz naše novije Istorije, a tebi ako se ne piše lepo zaobidji teme koje sam otvorio. Pozdrav!
 
Zašto razdvojiti Tomu 2017-danas, kad je to vrlo usko povezano sa tim što je bio predsednik?

Živi u vili i dan danas, mlati ogromne pare sa armijom savetnika ne radeći gotovo ništa i sve o trošku budžeta Srbije. I svako malo Vučić mu dodaje nove prihode i pomoćnike; Toma je bukvalno monarh Srbije, već više od pet godina i izgleda da će to biti doživotno. Za razliku od svojih prethodnika, koji bukvalno ne koriste ni privilegije koje po zakonu imaju kao bivši predsednici, Toma se bahati kao niko.
Ако монарх Тома користи било шта мимо закона, онда га комотно пријави. Неки други не користе "привилегије" јер су мандат искористили за такво богаћење да је и њих саме ваљда срамота још да траже тако нешто. Да, ту мислим на ону целу генерацију ДС и Г17 тајкуна који су измилели из ДОС-а.

Са друге стране ако се оцењује владавина Томислава Николића, највећи успех да је његова победа на изборима значила почетак краја ДОС-а и да је поделио много признања. Није се кретао ван уставних оквира, па није ни остао популаран у народу. Био је много бољи опозиционар него председник. Народ га махом не воли, али много негативније мишљење има о скоро сваком ДОС-овском лидеру него о Николићу, који данас није политичка фигура од било какве важности у Србији.
 
Mislim da ovde ima posla za moderatore...Nismo ovde da se vredjamo nego da iznosimo svoje stavove o istorijskim ličnostima. I ne bih hteo da ove teme predju u neko lično nadmudrivanje, ne samo samnom već svakog sa svakim. Sve teme koje sam otvorio(izuzev poslednjeg Obrenovića) su ličnosti iz naše novije Istorije, a tebi ako se ne piše lepo zaobidji teme koje sam otvorio. Pozdrav!

ako je toma istorijska licnost , a ne greska prirode i bezubih glasaca (primati nize rase prim prev.) onda
bolje da odmah nestanemo kao narod... Toma = lopov = grobljanska lopata = lazna diploma majstor = bezibre


p.s. seljacina koja je tvojim parama i mojim glumio zaduzbinara tj podigao crkvu

a da ne secas se da je dragica "mozaik" koji krasi crkvu i koji vredi cca 100.000e platila
tvojim i mojim i nasim parama preko cene i ha haj... a da 5 god unazad za tebe je daleka istorija
da ne kazemo kenozoik jel da?
 
Томи ће историја да суди као саучеснику у уништавању ове земље и народа.

Тома је капиталиста који је применио законе капиталистичке земље да профитира . Тома није Крив .. Правда за Тому и Томину децу

@Alter_Ego_
 
Тома је капиталиста који је применио законе капиталистичке земље да профитира . Тома није Крив .. Правда за Тому и Томину децу

@Alter_Ego_

Како применио законе капитализма, кад није основао фирму и изашао на тржиште већ се борио за функционерско место као политичар како би имао приступ народним ресурсима?

Капитализам ти је кад изађеш на тржиште и кажеш"Ја знам и умем то и то, ко је спреман да плати за моје знање, које ја желим да наплатим што више".
 
Како применио законе капитализма, кад није основао фирму и изашао на тржиште већ се борио за функционерско место као политичар како би имао приступ народним ресурсима?

Капитализам ти је кад изађеш на тржиште и кажеш"Ја знам и умем то и то, ко је спреман да плати за моје знање, које ја желим да наплатим што више".

Основао је .. СНС

Изашао на политичко трћиште .. Борио се и по закону .. добио на управљање опореским фондовима у складу са законом

Разумемо ми ваш јед и гнев што од Крсте немож'те наплалтити неки центић за своја шкрабанија АЛИ нитко вас не тера овде лоопетат'

images
 
Основао је .. СНС

Изашао на политичко трћиште .. Борио се и по закону .. добио на управљање опореским фондовима у складу са законом

Разумемо ми ваш јед и гнев што од Крсте немож'те наплалтити неки центић за своја шкрабанија АЛИ нитко вас не тера овде лоопетат'

images

Да, борио се на политичком тржишту, али на том тржишту се долази (у поштеном систему, у каквом се он борио и победио 2012, а који је те године нестао), до функције, а не до новца. Касније су Вучић и он направили систем где се долази до новца преко партијске књижице.
 
Завршио Ноло .. па си опет на Крсти... 'ел ти криво што је прс'о Амер?

Не знам с ким је играо. Не пратим тенис, али поштујем његове успехе у капиталистичком систему, док кудим радове његове породице која користи његово име како би се повезивала са корумпираним политичарима у Србији и тражила преко 'леба погаче.
 

Back
Top