Si stiže u Srbiju: Čeka ga 3.400 policajaca, domaća vina i muzički program; Ovo su svi detalji posete

Belgradeboy

Elita
Moderator
Poruka
15.714
Predsednik NR Kine Si Đinping sutra 7. maja dolazi u posetu Srbiji.

Već sad je poznato da Si Đinping stiže u Srbiju sa delegacijom od oko 400 ljudi i da će kineskog predsednika čuvati čak oko 3.400 policajaca.

Ovo su detalji posete.

Predsednika Kine dočekaće naši MIG-ovi, koji će dopratiti njegov avion od granice do Beograda i ispratiti ga pri odlasku.
Na aerodromu će Si Đinpinga dočekati garda, a tokom svečanosti biće upriličen folklor. Biće spremna cvetna dekoracija a na velikom zidu – poruka kineskom predsedniku. Duž puta u Beogradu biće postavljene kinesko-srpske zastavice i ispisane poruke na nadvožnjacima.
Svečani doček biće organizovan i ispred Palate Srbija.
Ovom prilikom biće potpisano i tridesetak sporazuma.
Tokom ručka služiće se srpska jela i vina, a predsednik Vučić će Đinpingu lično služiti srpska vina, od penušavca do desertnog, najvećim delom autohtone srpske sorte vina.
Za predsednika Kine biće upriličen i muzički program, devojka iz Srbije pevaće pesmu "Moja domovina i ja" na kineskom, a potom će hor "Čarolija" pesmu "Prelepi cvet jasmina" izvesti, takođe, na kineskom.
Program će biti završen pesmom "Ovo je Srbija".

https://www.b92.net/info/politika/1...omaca-vina-i-muzicki-program-evo-detalja/vest
 

Si stiže u Srbiju: Čeka ga 3.400 policajaca, domaća vina i muzički program; Ovo su svi detalji posete​


Predsednik Kine Si Điping sutra stiže u Srbiju, u dvodnevnu posetu, a u toku su poslednje pripreme pred dolazak jednog od najvećih svetskih lidera.
Izvor: Blic.rs
Si stiže u Srbiju: Čeka ga 3.400 policajaca, domaća vina i muzički program; Ovo su svi detalji posete

Profimedia
Već sad je poznato da Si Đinping stiže u Srbiju sa delegacijom od oko 400 ljudi i da će kineskog predsednika čuvati čak oko 3.400 policajaca.
Ovo su detalji posete:

  • Predsednika Kine dočekaće naši MIG-ovi, koji će dopratiti njegov avion od granice do Beograda i ispratiti ga pri odlasku.
  • Na aerodromu će Si Đinpinga dočekati garda, a tokom svečanosti biće upriličen folklor. Biće spremna cvetna dekoracija a na velikom zidu – poruka kineskom predsedniku. Duž puta u Beogradu biće postavljene kinesko-srpske zastavice i ispisane poruke na nadvožnjacima.
  • Svečani doček biće organizovan i ispred Palate Srbija.
  • Ovom prilikom biće potpisano i tridesetak sporazuma.
  • Tokom ručka služiće se srpska jela i vina, a predsednik Vučić će Đinpingu lično služiti srpska vina, od penušavca do desertnog, najvećim delom autohtone srpske sorte vina.
  • Za predsednika Kine biće upriličen i muzički program, devojka iz Srbije pevaće pesmu "Moja domovina i ja" na kineskom, a potom će hor "Čarolija" pesmu "Prelepi cvet jasmina" izvesti, takođe, na kineskom.
  • Program će biti završen pesmom "Ovo je Srbija".
https://www.b92.net/info/politika/1...uzicki-program-ovo-su-svi-detalji-posete/vest

Cinjenica da od svih evropskih zemalja Si dolazi samo u Srbiju i Madjarsku - je dokaz strateskog partnerstva i saveznistva Srbije i Kine.

Francusku je posetio iz vise geopolitickih razloga a Srbiju i Madjarsku zato sto nas vole i zato sto ih volimo.

Zivela Kina!
 
Ova slika sa Geneksa je dokaz da su završene pripreme posete. Ja ne znam samo kako jedan radikal i kasnije demokrata samozvani, voli komunizam spojen sa autokratizmom. Jel moze to neko da mi objasni?

Nas i kineze spajaju zajednicki interesi. Kina je jedan od glavnih trgovackih partnera Srbije i investitora.
 
Ima samo kineskih interesa sutra i prekosutra. Dovlači 400 ljudi, 30 sporazuma ko zna šta će još njima da uvali što još nije samo na našu štetu.

Pazi mi imamo sa kinezima sporazum o bescarinskoj uniji. To znaci da cemo moci da zatrpamo trziste EU posredno poluproizvodima iz Kine.
 
Pazi mi imamo sa kinezima sporazum o bescarinskoj uniji. To znaci da cemo moci da zatrpamo trziste EU posredno poluproizvodima iz Kine.
badava kinezi prave, eu nema para... pa pogledaj samo ove gomile elektricnih automobila,.... sve ce to morati da se baci
kome da izvoze, ako se nema para vise?
znaci sledi carinski rat, a tek onda to niko nece moci da kupi, sve ima da ode u otpad, ima da kazu rusima da kao to gadjaju, pa zato i srljaju u rat, VISAK KINESKE ROBE, AUTOMOBILA, MA SVEGA... pa francuzi nece da imaju struje bez uranijuma, pa koji ce ti EV, ako nemas struje da ga napunis?

Where Unsold EVs Go To Die: Belgium's Ports Drowning Under Glut Of Chinese Imports

teaser image
"Some are parked here for a year, sometimes more..."

1715019123120.png
 
Poslednja izmena:

Back
Top