predlog da izadjemo iz ekonomske krize

cinjenica 1: delimicno tacno, tito je ubio puno ljudi ali za njega se moze reci i dosta dobrih stvari koje vecina sad ignorise
cinjenica 2: djindjic je imao tajne sastanke sa milosevicem
cinjenica 3 je tacna, ali to ide tebi na dusu jer je ovo post dosovska srbija koju si hteo
cinjenica 4 je tacna ali je i primenljiva za sve ostale politicare u Srbiji

1. Ne mozes da opravdas ubistvo, covece, ubistvo je zlocin! Za zlocin ne postoji opravdanje! Dakle, priznao si, i pokusavas da ga opravdavas.
2. Pa da, imao je tajne sastanke sa Milosevicem, imao je i javne, jer covek nije ubica kao Milosevic, i pokusao je na normalan, civilizovan nacin da se obracuna sa kriminalom.
3. Priznao si da je tacno - i naravno, svi su krivi, ali nikada se nije odlazilo ovoliko, cak ni za vreme rata devedesetih. Dakle - Milosevic poceo - Vucic dokrajcio.
4. Priznao si.

Dakle, zakljucak je da su to sto sam naveo sve cinjenice, a ne moja fantazija, sto znaci da je iskaz tacan! Tautologija. Kraj rasprave.
Hoces resenje problema - znas sta treba da radis: priznaj u cemu si pogresio i u cemu gresis, i pocni da se ponasas odgovorno, a ne detinjasto.
 
1. Ne mozes da opravdas ubistvo, covece, ubistvo je zlocin! Za zlocin ne postoji opravdanje! Dakle, priznao si, i pokusavas da ga opravdavas.
2. Pa da, imao je tajne sastanke sa Milosevicem, imao je i javne, jer covek nije ubica kao Milosevic, i pokusao je na normalan, civilizovan nacin da se obracuna sa kriminalom.
3. Priznao si da je tacno - i naravno, svi su krivi, ali nikada se nije odlazilo ovoliko, cak ni za vreme rata devedesetih. Dakle - Milosevic poceo - Vucic dokrajcio.
4. Priznao si.

Dakle, zakljucak je da su to sto sam naveo sve cinjenice, a ne moja fantazija, sto znaci da je iskaz tacan! Tautologija. Kraj rasprave.
Hoces resenje problema - znas sta treba da radis: priznaj u cemu si pogresio i u cemu gresis, i pocni da se ponasas odgovorno, a ne detinjasto.

ne mozes jednostrano da proglasis kraj razgovora dok se i druga stranka ne slozi
1. a ti mislis da su zuti ama bas nevini i da su oni pustali da svi rade kako hoce i da je vladala sloboda prava? o kakav si bot
2. priznao si
3. i za vreme zutih su odlazili
4. naravno
sa tim sto sam ja protrpeo mnogo vecu torturu vlasti nego ti, ali ti si ipak pobegao iz zemlje, to govori jedno - meni je do ove zemlje stalo mnogo vise nego tebi
a ti probleme ove zemlje sigurno neces resiti iz tvog udobnog doma u nemackoj
 
kazu ako stampas pare novac gubi vrednost jer taj novac nema pokrice
a mi mozemo da stampamo puno para
i kada nas MMF i te organizacije pitaju mi da kazemo da smo te pare zaradili
ili smo ih pronasli u nekom koferu??

Vrednost novca odredjuje trziste a ne MMF. Prosto ako imas seljaka koji prodaje paradajz na pijaci.. i on ima recimo plan da proda 100 kila paradajza dnevno. Ako u toku dana krene prodaja (posto smo istampali gomilu para) on ce sve da proda za pola sata. Sledeci dan dize cenu duplo. On ce tako dizati cenu dokle god ne nadje maksimalnu cenu po kojoj ce prodati ceo paradajz. Jer zasto bi prodao sve za 100 dinara kilo ako moze i za 500? veca je verovatnoca da ce prodavati za 600 pa da mu malo paradajza ostane. Onda zna da je to maksimalna cena.

Tako nastane inflacija i obezvredjivanje dinara i ne mora da dodje MMF da nam regulise kurs.

Pravo beskonacne stampe novca ima samo Amerika. Cak ni Rusija, Kina, Francuska nemaju to pravo. Zato sto Amerika izvozi ogromne kolicine dolara i svi je priznaju za svetsku valutu. Ceo svet ima devizne rezerve u dolarima.

DODUSE! I Centralna Banka Evrope vec godinama emituje primarnu i upumpava milijarde eura u sistem da bi izazvala razvoj. Tako da eto.

NO svakako ni oni ne smeju da preteruju, jer trziste cini svoje.
 
js7WdYkmPDx8zHX0pgzhNuOTk77.jpg
 

Back
Top