Prečani vs Starosrbijanci

Kada kazes Starosrbijanci,jesi uopste svestan sta je to Stara Srbija?Cuj,zapadna Srbija:zcepanje:kao drugo,niko iz takozvane Stare Srbije ne deli Srbe,vec to cine oni koji su se vekovima sakrivali ,a u velikom broju i ratovali protiv starosrbijanaca,pa se setili da su Srbi kad im je propalo austrougarsko carstvo.

A coek pobrka sve zivo, zaboravio je sto je reka na kraju recenice :hahaha:
 
Pa Starobijanci su iz Stare Srbije,zapadna Srbija je naseljena svim i svacim,govor stare Srbije je govor juzne Srbije,Makedonije,Kosova,istocne Srbije.
Stara Srbija = prostor ispod Save i Dunava. To je prostor kojim su Nemanjići vladali i koji je prvi u 19. veku izborio nezavisnost. To je neka moja lična kvasifikacija a i to sada nije predmet diskusije.

Znam ja šta je Stara Srbija ali sam taj termin namerno upotrebio u drugačijem značenju.
 
Ob

Obrazložio sam termin "Starosrbijanci". Drugo taj termin "Stara Srbija" je toliko pogrešan da ne treba trošiti reči o tome. Drugo osim na silu pod pretnjom smrću niko svojom nije išao u AU vojsku na Srbiju u Prvom svetskom ratu.
Nema potrebe da se ubedjujemo.Cinjenica je da su razni Starosrbijanci istrebljeni tokom vekova borbe protiv raznih okupatora,da im je govor skoro zabranjen u Srbiji,da nemaju nikakva prava u ovoj drzavi,dok su ovi drugi koji pozivaju na bratstvo i jedinistvo i svesrpstvo doveli celokupni narod do granice nestanka.
 
Nema potrebe da se ubedjujemo.Cinjenica je da su razni Starosrbijanci istrebljeni tokom vekova borbe protiv raznih okupatora,da im je govor skoro zabranjen u Srbiji,da nemaju nikakva prava u ovoj drzavi,dok su ovi drugi koji pozivaju na bratstvo i jedinistvo i svesrpstvo doveli celokupni narod do granice nestanka.
Skoro ceo Beograd su mahom po mojoj klasifikaciji Starosrbijanci plus sve naniže ka jugu. Drugo srpsko stanovništvo Vojvodine je mahom doseljeno sa juga Save i Dunava. Kolonista je bilo dosta manje od ,,starosedelaca" posle oba svetska rata.
 
Skoro ceo Beograd su mahom po mojoj klasifikaciji Starosrbijanci plus sve naniže ka jugu. Drugo srpsko stanovništvo Vojvodine je mahom doseljeno sa juga Save i Dunava. Kolonista je bilo dosta manje od ,,starosedelaca" posle oba svetska rata.
Pa mozda ih je "bilo" dok nisu pobijeni,najureni...ovo konstantno smenjivanje udbaskih sinova na vlasti,dovesce do kraja ove drzave i naroda.
 
Koliko sam shvatio sva politička borba u Srbiji svela se na to ko će držati "uzde vlasti" u Srbiji, potomci boraca partizanskog pokreta koji su 1944. godine oslobodili Beograd ili Starosrbijanci (tu mislim i na Srbijance i Crnogorce). Starosrbijanci su držali vlast i u Kneževini/Kraljevini Srbiji i u Kraljevini Jugoslaviji a Prečani su držali vlast u SFRJ i mislim da se i sada uglavnom za sve pitaju u Srbiji.

Koliko vidm sva kuknjava monarhista i četnika svodi se na politički obračun i želju da Starosrbijanci ponovo ponovo uzmu svu vlast u Srbiji.
"Srbijanci" su izmišljena rač, koju je onaj silovatelj našeg jezika Karadžić, uveo u opticaj. Naravno, uz pomoć Austrije i mentora Slovenca.
 
Koštunica je Šumadinac. Selo Koštunići. Jednom sam išla na neku planinarsku turu Koštunići do Rajca.
Коштуњави је натурализовани Србијанац. Право презиме му је Дамљановић. Отац му је био партизан из Херцеговине. У Коштунићима је купио плац и направио викендицу да тамо за викенд и преко лета одлази са женом и дететом, малим Војиславом, а који ће када порасте и постане антикомуниста, инспирисан тим селом близу Равне горе где је проводио доста времена, да измисли презиме Коштуница и себи исто додели, шта је иначе презиме које не постоји.
То му је доста помогло на изборима у септембру 2000те, јер су људи мислили да је Србијанац. Многи и данас не знају за чињеницу да је Коштуњави пореклом из БиХ.
 
A Srbi preko Drine nisu izginuli u Drugom svetskom ratu? I pre toga su bile bune u Bosni peotiv otomankse vlasti.

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Невесињска_
Problem je sto su svi osim takozvanih srbijanaca dograbili vlast,nasilnim putem i na isti je nacin i odrzavaju jer ne umeju drugacije.Time je cela Srbija gurnuta u bedu i lagano umiranje.Njihova poruka je-otimajte,niko vam nista nece dati.
 
Problem je sto su svi osim takozvanih srbijanaca dograbili vlast,nasilnim putem i na isti je nacin i odrzavaju jer ne umeju drugacije.Time je cela Srbija gurnuta u bedu i lagano umiranje.Njihova poruka je-otimajte,niko vam nista nece dati.
Žali se jedan Starosrbijanac iz Beograda na pridošle potomke partizana koji je uzged profesor negde i direktor nekog centra za politku, ne skida se sa televizora. I njega u životu neko zakinuo za nešto? Ima li to smisla?
 

Back
Top