Православна инквизиција

Aha,bacali su kamenje onako bez razloga,ni krivog ni duznog,jel tako ? ( napominjem da doticni ratnik tada nije bio ubijen)
Ne znam kako propustas cinjenicu da se na wikipediju moze procitatitaj dogadjaj i pazi sta sam tamo nasao:

" Ilarion je po stupanju na čelo meglenske eparhije, odmah započeo otvorenu borbu sa verskim neistomišljenicima..."

Izvor:

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Иларион_Мегленски
Значи ти би каменовао православне јер проповиједају своју вјеру? Па фино.
 
Хвала за линк. Борио се против богумила и јерменских јеретика у Бугарској. За богумиле знам да их је било у Бугарској, а вероватно су и неки Јермени побегли пред муслиманима па их је требало исправљати.
 
Значи ти би каменовао православне јер проповиједају своју вјеру? Па фино.
Bruko i sramotro jadna,jel ti znas sta su radili inkvizotori tim ljudima,sta si bre ti,neki ustas maskiran u zlostornickog cetnika kojeg se i srbi gnuse ili si neki ISIS terenac u redovima tvoje verske zajednice !???????????
Umesto da se javno izvinis za ono sto su tvoje verske pretece radili u proslosti ti ih cak pokusavas opravdati prikazujuci ih kao zrtve !???

Jado mizerna,fuj !!!
 
Ево за суботаре који славе богумиле и оправдавају каменовање св. Илариона:
"Св. Иларион Мегленски водио је велику борбу против богумила. Једанпут се прваци богумилски скупе код Илариона и отпочну с њим препирку о вери. Богумили учаху, да је Бог створио духовни свет, а ђаво материјални. На то им одговори Иларион, да у Св. Писму пише: Бог је цар од све земље (Пс. 46, 7), и још: Господња је земља и све што је на њој (Пс. 23, 1). Богумили тврђаху, да је Стари Завет од ђавола. На то им светитељ одговори: “кад би Стари Завет заиста происходио од ђавола, зар би Христос рекао: испитајте писанија…. и она свједоче за мене (Јов. 5, 39)? И зар би Он признао за највише заповести оне о љубави према Богу и ближњему, које су некад биле дате Мојсеју?” Богумили још тврђаху, да је тело Христово донесено с неба. На то им рече св. Иларион, да кад би тако било, онда тело Христово не би осећало ни глади, ни жеђи, ни умора, ни страдања, нити би подлежало смрти. Богумили тада изјавише негодовање своје према крсном знаку, који хришћани православни употребљавају. На то им одговори светитељ: “А шта ћете чинити, када се јави на небу знамење Сина Човечјег, Крст Његов, и када се заплачу сва племена земна, која нису веровала Крсту?” И још им рече: “Како говорите, да је све зло од материје зле, а међутим нећете да се поклоните ономе Дрвету којим је освећен сав материјални свет?”"

Болесна мржња суботара према Православној Цркви је толика да су спремни напасти човјека који је бранио интегритет Светог Писма, оног Писма које они изврћу и на које хуле, и то оног дијела на којем се заснивају основе суботарства а подржавају групу која не само што је оспоравала аутентичност Старог завјета већ су сматрали и апокрифе (али оне праве апокрифе) ауторитативним списима.
 
Bruko i sramotro jadna,jel ti znas sta su radili inkvizotori tim ljudima,sta si bre ti,neki u8stas maskiran u zlostornickog cetnika kojeg se i srbi gnuse ili si neki ISIS terenac u redovima voje verske zajednice !???????????
Талибана има свуда, не морају да буду у Авганистану или да су муслимани. Баш ме занима како би изгледала држава где су адвентисти већина.
 
Талибана има свуда, не морају да буду у Авганистану или да су муслимани. Баш ме занима како би изгледала држава где су адвентисти већина.
Iskreno to bi i mene zanimalo ali kako vidim,tesko im polazi za rukom da ostvare takav cilj...mada koliko je meni poznato,takvog cilja i nemaju.
Cuo sam da negde u Latinskoj Americi postoje neki manji gradovi koji su dominantno adventisticki i ono sto cujem jesu impresivni izvestaji .
Kako god,ako se adventisti zaista drze onog sto propovedaju,onda bi to trebalo biti drzava u koju bi svaki razuman covek zeleo ziveti - medjuljudske odnose,radni angazman citave drzavne administracije i privatni sektor trebali bi funkcionisati u skladu sa svim Bozjim zapovestima od kojih bi im 4-ta nalagala izuzetno aktivan i produktivan posao kako bi zaista zaradjivali svoje plate i pruzale usluge gradjanima tog drustva !!!
 
Талибана има свуда, не морају да буду у Авганистану или да су муслимани. Баш ме занима како би изгледала држава где су адвентисти већина.
Ти поредиш православне светитеље са талибанима? Не насједај на лажи православофоба о јадним богумилима које је Црква гонила. Да, одређених прогона је било под Стефаном Немањом али већ Св. Сава и Стефан Првовјенчани мијењају приступ и нема више прогона већ мирно убијеђивање и позив на повратак у праву вјеру. Прешућује се да је Немања очито изгнао само властелине богумиле и њихову имовину раздао сиротињи.
 
Ти поредиш православне светитеље са талибанима? Не насједај на лажи православофоба о јадним богумилима које је Црква гонила. Да, одређених прогона је било под Стефаном Немањом али већ Св. Сава и Стефан Првовјенчани мијењају приступ и нема више прогона већ мирно убијеђивање и позив на повратак у праву вјеру. Прешућује се да је Немања очито изгнао само властелине богумиле и њихову имовину раздао сиротињи.
Не поредим светитеље са талибанима. Мислио сам на тебе.
 
А ја сам талибан јер?
Претерујеш у својим апологетским настојањима. Поставим тему о размени верске литературе. И онда на поруку Робивека следи твојих сто порука (и његових исто). И упропастите тему. И тако свако мало. Ти си овде модератор и требао би да будеш неутралан
 
Претерујеш у својим апологетским настојањима. Поставим тему о размени верске литературе. И онда на поруку Робивека следи твојих сто порука (и његових исто). И упропастите тему. И тако свако мало. Ти си овде модератор и требао би да будеш неутралан
Модеришем неутрално али то не значи да се требам одрећи свог става.
 
Претерујеш у својим апологетским настојањима. Поставим тему о размени верске литературе. И онда на поруку Робивека следи твојих сто порука (и његових исто). И упропастите тему. И тако свако мало. Ти си овде модератор и требао би да будеш неутралан
neutralan u čemu?
 
Шта је рушење 99,99 одсто свих џамија у Републици Српској и истеривање свих муслимана него православна инквизиција. Блаженопочивши владика Атанасије је позивао на реконквисту. Сигурно му следи ореол за сва доброчинства према Бошњацима.
Глупости, то није радила црква, већ политика, , зашто не кажеш у овом случају и исламска инквизиција? Ако ћеш то назвати инквизицијом, то се тад може употријебити у случају било каквих ратних сукоба.
 

Back
Top