Pravoslavlje - versko politički kult

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
Prevlada carske vlasti nad crkvom od Konstantina pa nadalje je tipična za Vizantiju u sva vremena.Car je ne samo vrhovni zapovednik vojske, vrhovni sudija i zakonodavac već i branilac crkve i prave vere. On je izabranik Božiji kao takav ne samo gospodar već i živi simbol Carstva koje mu je Bog poverio. Uzdignut iznad svega ljudskog i zemaljskog, on stoji u direktnoj vezi sa božanstvom i postaje predmet naročitog versko-političkog kulta.
Činjenicom da je Konstantin najkasnije 312 stavio pod okrilje hrišćanskog Boga i da je od tada stalno pomagao hrišćane ne znači da se predao hrišćanstvu i da je prekinuo sa paganskim tradicijama . Poznato je da je podržavao paganske verske običaje i da se čak i sam prisržavao nekih od njih da je naročito bio odan kultu Sunca.(Istorija Vizantije –Georgije Ostrogorski)
Krstio se u hrišćanstvo tek na samrtnoj postelji iako je pre toga uveo u Crkvu svojim apsolutnim despotizmom mnoge svoje ideje i tumacenja.

Zato i zbog mnogih drugih činjenica koje nedvosmisleno jasno možete naći u svim istorijskim zapisima molim sve koji žele da upoznaju pravog Boga onoga koji nam se objavi i onoga kojem treba da služimo da dobro presipitaju razloge vere i osnovanost iste.
Pozdrav
 
Da se potsetimo
radi onih koji iste argumente koriste za osnov svoje vere!!!
Vera se trazi u Bozijim recima a ne u argumentima ko ili sta je starije "kokoska ili jaje".
Da li je onaj ili ovaj verovao u ono ili ovo.
Vi ste odgovorni sami za sebe !
Imate svoj izbor ali ne da sledite nekog coveka vec Boziju rec .
Pozdrav
 
Christadelphian:
Da se potsetimo
radi onih koji iste argumente koriste za osnov svoje vere!!!
Vera se trazi u Bozijim recima a ne u argumentima ko ili sta je starije "kokoska ili jaje".
Da li je onaj ili ovaj verovao u ono ili ovo.
Vi ste odgovorni sami za sebe !
Imate svoj izbor ali ne da sledite nekog coveka vec Boziju rec .
Pozdrav
Brate, postoji odredjeni ljudi tzv.sasudi duha svetog i kroz njih govori Bog. Takve ljude valja slediti. Kod nas Srba to je pre svega, nas Patrijarh koji je po svim znakovima-sveti covek. Obzirom da s vremena na vreme, pratim tvoja izlaganja na Forumu i da sam uspela da shvatim da ne prihvatas bozansku prirodu naseg Gospoda Isusa Hrista (da li sam dobro razumela?)- o tome s tobom ne bih diskutovala. Svi smo mi odgovorni (i odgovaracemo) za svoja ispravna ili pogresna verovanja. Konacno ta verovanja ce nam dati i plodove.
Za sada toliko...
 
Draga sestro
postujem tvoju veru i odluku
Ja ne znam da li je patrijarh Pavle pozvana osoba .
Niti to mogu saznati do dana suda
kada cu sigurno biti prozvan na sud ili milost.
Dotle ne mogu niti smem prihavtati argumente
"on je taj, sledimo ga"
Moje je ono sto mmi je ostavljenjo kao obaveza da rasparvaljam i tumacim iz Pisma ne bi li ikako dosao do istinske spoznaje a time i vere.
Zar se ne pravi greska osporavanja vere u pozvanost Muhameda iz hriscanskih redova ???
Oni imaju istu veru jos i vecu u Muhameda nego pravoslavci u patrijarha i katolici u papu.
Zasto bi na meni bilo ispravno da procenim ko je u pravu npr. od ta tri coveka ???
To je nemoguce
zato je jedino spasonosno tumaciti sam za sebe
ako nisam u pravu svojom glavom nisam u pravu !
Pozdrav
PS
tacno, ja ne prihvatam da je Isus bio Bog jer je nemoguce objasniti stihove koje govore protiv toga .
I ne slazem se sa tim da je to tajna Bozija a ako je tajna kako da znate a ne mozete da je objasnite
onda celo Pismo stavljate u pitanje pa i svrhu jevandjelja!
 
Christadelphian:
Draga sestro
postujem tvoju veru i odluku
Ja ne znam da li je patrijarh Pavle pozvana osoba .
Niti to mogu saznati do dana suda
kada cu sigurno biti prozvan na sud ili milost.
Dotle ne mogu niti smem prihavtati argumente
"on je taj, sledimo ga"
Moje je ono sto mmi je ostavljenjo kao obaveza da rasparvaljam i tumacim iz Pisma ne bi li ikako dosao do istinske spoznaje a time i vere.
Zar se ne pravi greska osporavanja vere u pozvanost Muhameda iz hriscanskih redova ???
Oni imaju istu veru jos i vecu u Muhameda nego pravoslavci u patrijarha i katolici u papu.
Zasto bi na meni bilo ispravno da procenim ko je u pravu npr. od ta tri coveka ???
To je nemoguce
zato je jedino spasonosno tumaciti sam za sebe
ako nisam u pravu svojom glavom nisam u pravu !
Pozdrav
PS
tacno, ja ne prihvatam da je Isus bio Bog jer je nemoguce objasniti stihove koje govore protiv toga .
I ne slazem se sa tim da je to tajna Bozija a ako je tajna kako da znate a ne mozete da je objasnite
onda celo Pismo stavljate u pitanje pa i svrhu jevandjelja!
Dragi Brate,
Tacno, kao sto smo se slozili , na sudu cemo odgovarati za svoja verovanja i jeresi.
Tajna Bozja moze biti tajna za tebe ili mene, ali to prestaje biti za ljude koji su postali otvoreni kanal Duha Svetog (npr.pok.Otac Tadej i mnogi drugi)i tada svedocenjem zive reci nama malima se razjasnjava ono skriveno. Bog nam daje sve u svoje vreme prema meri naseg rasta - ako smo na ispravnom putu, naravno.Hajde da se pomolimo Gospodu da nam da odgovor.Pozdravljam te,
 
Pomolimo se !
Molim te Boze pomozi nam i ocisti nam srce daj nam ljubav i razum !!!
Jedno cu samo da te pitam, nemoj mi zameriti.
Verovatno znaš da ja nemam osobe kojima verujem bezrezervno pa me interesuje!
Pa mi samo navedi razlog zbog kojega mislis ili znaš da su Tadej ili Velimirovic pozvane osobe koje trebaju da se slede?
 
Christadelphian:
Pomolimo se !
Molim te Boze pomozi nam i ocisti nam srce daj nam ljubav i razum !!!
Jedno cu samo da te pitam, nemoj mi zameriti.
Verovatno znaš da ja nemam osobe kojima verujem bezrezervno pa me interesuje!
Pa mi samo navedi razlog zbog kojega mislis ili znaš da su Tadej ili Velimirovic pozvane osobe koje trebaju da se slede?
Miloscu Bozjom sam imala priliku da razgovaram sa Starcem Tadejem nekoliko puta, pa ti to iskustveno govorim. Nije ovo mesto gde bih trebala da ti govorim detalje naseg razgovora jer je ipak u pitanju moj zivot...ali reci cu ti samo da za starca -vreme kao kategorija nije postojalo i da je posmatrao moj zivot od -ideje do realizacije- upozoravajuci me na negativne plodove pogresnih ideja (i mojih roditelja i mojih)itd. Susret sa starcem je promenio moj zivot iz korena...Nemam sada vremena da ti pricam o njemu, jer moram da idem. Ako te zanima, mogu nastaviti nekom drugom prilikom.
Samo cu ti reci, taj osecaj spokoja, mira, blazenstva dok sam sedela do njegovih nogu, zelim ti da upoznas, tada bi znao kako izgleda kada Gospod govori kroz izabranika svog.Prijatan dan,
 
Јадо... Опет је теби крив Св. Константин. Како те није срамота да то пишеш, кад ти је врло добро познато да је син Св. Константина - Констанције, био Аријанац, и прогонио Православне ? Да сте имали подршку цара за своје јереси, и то после Св. Константина. Имаш ли ти образ или је претворен у ђон ? :?
 
Sestra1:
Christadelphian:
Draga sestro
postujem tvoju veru i odluku
Ja ne znam da li je patrijarh Pavle pozvana osoba .
Niti to mogu saznati do dana suda
kada cu sigurno biti prozvan na sud ili milost.
Dotle ne mogu niti smem prihavtati argumente
"on je taj, sledimo ga"
Moje je ono sto mmi je ostavljenjo kao obaveza da rasparvaljam i tumacim iz Pisma ne bi li ikako dosao do istinske spoznaje a time i vere.
Zar se ne pravi greska osporavanja vere u pozvanost Muhameda iz hriscanskih redova ???
Oni imaju istu veru jos i vecu u Muhameda nego pravoslavci u patrijarha i katolici u papu.
Zasto bi na meni bilo ispravno da procenim ko je u pravu npr. od ta tri coveka ???
To je nemoguce
zato je jedino spasonosno tumaciti sam za sebe
ako nisam u pravu svojom glavom nisam u pravu !
Pozdrav
PS
tacno, ja ne prihvatam da je Isus bio Bog jer je nemoguce objasniti stihove koje govore protiv toga .
I ne slazem se sa tim da je to tajna Bozija a ako je tajna kako da znate a ne mozete da je objasnite
onda celo Pismo stavljate u pitanje pa i svrhu jevandjelja!
Dragi Brate,
Tacno, kao sto smo se slozili , na sudu cemo odgovarati za svoja verovanja i jeresi.
Tajna Bozja moze biti tajna za tebe ili mene, ali to prestaje biti za ljude koji su postali otvoreni kanal Duha Svetog (npr.pok.Otac Tadej i mnogi drugi)i tada svedocenjem zive reci nama malima se razjasnjava ono skriveno. Bog nam daje sve u svoje vreme prema meri naseg rasta - ako smo na ispravnom putu, naravno.Hajde da se pomolimo Gospodu da nam da odgovor.Pozdravljam te,

Sta ti tacno nije jsano i koje stihove o Hristovom Bozanstvu nije moguce objasniti?
 
Видиш да су том јади ближи Мухамеданци и да их ставља испред и Правосалвних и Римокатолика... А то што је Мухамед био педофил, епилептичар и пљачкаш каравана, нема везе. 8)
 
Sestra1:
Christadelphian:
Draga sestro
postujem tvoju veru i odluku
Ja ne znam da li je patrijarh Pavle pozvana osoba .
Niti to mogu saznati do dana suda
kada cu sigurno biti prozvan na sud ili milost.
Dotle ne mogu niti smem prihavtati argumente
"on je taj, sledimo ga"
Moje je ono sto mmi je ostavljenjo kao obaveza da rasparvaljam i tumacim iz Pisma ne bi li ikako dosao do istinske spoznaje a time i vere.
Zar se ne pravi greska osporavanja vere u pozvanost Muhameda iz hriscanskih redova ???
Oni imaju istu veru jos i vecu u Muhameda nego pravoslavci u patrijarha i katolici u papu.
Zasto bi na meni bilo ispravno da procenim ko je u pravu npr. od ta tri coveka ???
To je nemoguce
zato je jedino spasonosno tumaciti sam za sebe
ako nisam u pravu svojom glavom nisam u pravu !
Pozdrav
PS
tacno, ja ne prihvatam da je Isus bio Bog jer je nemoguce objasniti stihove koje govore protiv toga .
I ne slazem se sa tim da je to tajna Bozija a ako je tajna kako da znate a ne mozete da je objasnite
onda celo Pismo stavljate u pitanje pa i svrhu jevandjelja!
Dragi Brate,
Tacno, kao sto smo se slozili , na sudu cemo odgovarati za svoja verovanja i jeresi.
Tajna Bozja moze biti tajna za tebe ili mene, ali to prestaje biti za ljude koji su postali otvoreni kanal Duha Svetog (npr.pok.Otac Tadej i mnogi drugi)i tada svedocenjem zive reci nama malima se razjasnjava ono skriveno. Bog nam daje sve u svoje vreme prema meri naseg rasta - ako smo na ispravnom putu, naravno.Hajde da se pomolimo Gospodu da nam da odgovor.Pozdravljam te,
Navedi mi, molim te, stihove koji su u suprotnosti sa pravoslavnim vjerovanjem u Bozanstvo Hristovo!Sestro-niste na istom kanalu!
 
Christadelphian:
1. Bog se ne moze kusati.
Jev 4;15 "poput nas iskusavan svime"
2. Bog ne moze umreti
Mt.12;40 Hrist je bio mrtav tri dana
3. Bog se ne moze videti
1Jv.1;1 i gldeali i doticali su ga
Nastavicemo dalje :

1. Да ли се Бог НЕ МОЖЕ или НЕ СМЕ кушати ?
2. Да ли је Исус Христос имао дуалну природу или не ?
3. Није ли Мојсије видео леђа Божја ?

Хајде синко... да чујемо. :?
 
MaranAta:
Christadelphian:
1. Bog se ne moze kusati.
Jev 4;15 "poput nas iskusavan svime"
2. Bog ne moze umreti
Mt.12;40 Hrist je bio mrtav tri dana
3. Bog se ne moze videti
1Jv.1;1 i gldeali i doticali su ga
Nastavicemo dalje :

1. Да ли се Бог НЕ МОЖЕ или НЕ СМЕ кушати ?
2. Да ли је Исус Христос имао дуалну природу или не ?
3. Није ли Мојсије видео леђа Божја ?

Хајде синко... да чујемо. :?

1. Pa sta pise ?
2. Gde pise i kako je mogao imati dualnu prirodu _
objasni i potvrdi
3. Gde pise da mu je video ledja ?
 
Christadelphian:
1. Bog se ne moze kusati.
Jev 4;15 "poput nas iskusavan svime"
2. Bog ne moze umreti
Mt.12;40 Hrist je bio mrtav tri dana
3. Bog se ne moze videti
1Jv.1;1 i gldeali i doticali su ga
Nastavicemo dalje :

Ovo samo svedoci da ili nisi procitao ili neznas sta pise u Bibliji.

Isus, Bog, postoao je covekom zbog toga sto je za iskupljenje coveka bila potrebna savrsena zrtva. Posto je jedino Bog Savrsen, to je On sam morao da se ovaploti da bi to bilo ispostovano.

Citaj dalje ove stihove u tom kontekstu.
 
Christadelphian:
1. Bog se ne moze kusati.
Jev 4;15 "poput nas iskusavan svime"
2. Bog ne moze umreti
Mt.12;40 Hrist je bio mrtav tri dana
3. Bog se ne moze videti
1Jv.1;1 i gldeali i doticali su ga
Nastavicemo dalje :

Ovo samo svedoci da ili nisi procitao ili neznas sta pise u Bibliji.

Isus, Bog, postoao je covekom zbog toga sto je za iskupljenje coveka bila potrebna savrsena zrtva. Posto je jedino Bog Savrsen, to je On sam morao da se ovaploti da bi to bilo ispostovano.

Citaj dalje ove stihove u tom kontekstu.
 
maleni:
Christadelphian:
1. Bog se ne moze kusati.
Jev 4;15 "poput nas iskusavan svime"
2. Bog ne moze umreti
Mt.12;40 Hrist je bio mrtav tri dana
3. Bog se ne moze videti
1Jv.1;1 i gldeali i doticali su ga
Nastavicemo dalje :

Ovo samo svedoci da ili nisi procitao ili neznas sta pise u Bibliji.

Isus, Bog, postoao je covekom zbog toga sto je za iskupljenje coveka bila potrebna savrsena zrtva. Posto je jedino Bog Savrsen, to je On sam morao da se ovaploti da bi to bilo ispostovano.

Citaj dalje ove stihove u tom kontekstu.

Pozdrav, maleni, predlazem ti da razmotrimo nasa razmimoilazenja, iskreno i bez predrasuda, koristeci se naravno Bozijom uputom Biblijom.
Mogu se i ostali u kljuciti naravno. :P
Pozdrav! :wink:
 
maleni:
Christadelphian:
1. Bog se ne moze kusati.
Jev 4;15 "poput nas iskusavan svime"
2. Bog ne moze umreti
Mt.12;40 Hrist je bio mrtav tri dana
3. Bog se ne moze videti
1Jv.1;1 i gldeali i doticali su ga
Nastavicemo dalje :

Ovo samo svedoci da ili nisi procitao ili neznas sta pise u Bibliji.

Isus, Bog, postoao je covekom zbog toga sto je za iskupljenje coveka bila potrebna savrsena zrtva. Posto je jedino Bog Savrsen, to je On sam morao da se ovaploti da bi to bilo ispostovano.

Citaj dalje ove stihove u tom kontekstu.
To sta ja znam a sta ne to nije na tebi da prosudjujes vec odgovaraj na pitanja pa ce se samo pokazati
Da li vi stalno vicete da je Adam bio savrsen
pa je li bio bog?
prva nedoslednost tvoje teorije
druga da ne mozes da objasnis bar 1000 stihova kao sto su ovi gore a znas zasto ?
krenuo si pogresnom pretpostavkom
Zar stvarno mislis da jevreji nisu znali kako im izgleda bozanstvo?
Mislis da su se molili a ne znajuci kome ?
Sve proroke i kraljeve i svestenike stavio si u neznanje svojim ponosnim stavom da se Bog otkrio tek 30 N.e.a da bi se slozili u toj istini tek 381.
To ti je logicno i pored onih 1000 stihova koje ne razumes kada ih procitas ?
Ne razumes jer ne znas da ih objasnis i jos kazes da ja ne citam Pismo.Kada bi malo otvorio srce i analiticnije prisao kao ucenici prvog veka koji su "danomice istarzivali Pismo" jasno bi ti bilo ali avako cemu diskusija kad ti nemas protiv argumenata niti objasnjenja sem .jedino
"pradeda" i "ti ne znas ja znam"
Pozdrav



A ako i nisu ajde na osnovu starog zaveta zakljuci ti nesto o trojstvu!
 
Christadelphian:
maleni:
Christadelphian:
1. Bog se ne moze kusati.
Jev 4;15 "poput nas iskusavan svime"
2. Bog ne moze umreti
Mt.12;40 Hrist je bio mrtav tri dana
3. Bog se ne moze videti
1Jv.1;1 i gldeali i doticali su ga
Nastavicemo dalje :

Ovo samo svedoci da ili nisi procitao ili neznas sta pise u Bibliji.

Isus, Bog, postoao je covekom zbog toga sto je za iskupljenje coveka bila potrebna savrsena zrtva. Posto je jedino Bog Savrsen, to je On sam morao da se ovaploti da bi to bilo ispostovano.

Citaj dalje ove stihove u tom kontekstu.
To sta ja znam a sta ne to nije na tebi da prosudjujes vec odgovaraj na pitanja pa ce se samo pokazati
Da li vi stalno vicete da je Adam bio savrsen
pa je li bio bog?
prva nedoslednost tvoje teorije
druga da ne mozes da objasnis bar 1000 stihova kao sto su ovi gore a znas zasto ?
krenuo si pogresnom pretpostavkom
Zar stvarno mislis da jevreji nisu znali kako im izgleda bozanstvo?
Mislis da su se molili a ne znajuci kome ?
Sve proroke i kraljeve i svestenike stavio si u neznanje svojim ponosnim stavom da se Bog otkrio tek 30 N.e.a da bi se slozili u toj istini tek 381.
To ti je logicno i pored onih 1000 stihova koje ne razumes kada ih procitas ?
Ne razumes jer ne znas da ih objasnis i jos kazes da ja ne citam Pismo.Kada bi malo otvorio srce i analiticnije prisao kao ucenici prvog veka koji su "danomice istarzivali Pismo" jasno bi ti bilo ali avako cemu diskusija kad ti nemas protiv argumenata niti objasnjenja sem .jedino
"pradeda" i "ti ne znas ja znam"
Pozdrav



A ako i nisu ajde na osnovu starog zaveta zakljuci ti nesto o trojstvu!
:idea: Polako Christodelphiane, treba da ti je jasno da nismo ovde da odgovaramo sa "da" i "ne", da namecemo svoja misljenja, ili da navodimo ljude kako da nam odgovaraju da bi unapred imali pripremljen odgovor!
:arrow: Iz ovoga sto si naveo slazem se da je Bog savrsen-u to nemam sumnje- u to nema dileme.I da nijedan covek nije savrsen.
:arrow: Slazem se da nijedan narod nije postojao a da mu Bog nije slao poslanika, i da su svi oni pazljivo od Boga odabrani i Bogu bliski. Nedavno je otkriveno jedno indijansko pleme u Amazonu koje veruje u jednog Boga, i cije ucenje, se u malo cemu razlikuje od vecih monoteistickih religija ! :shock:
Pozdrav!
:arrow:
 
Polako Christodelphiane, treba da ti je jasno da nismo ovde da odgovaramo sa "da" i "ne", da namecemo svoja misljenja, ili da navodimo ljude kako da nam odgovaraju da bi unapred imali pripremljen odgovor!
Iz ovoga sto si naveo slazem se da je Bog savrsen-u to nemam sumnje- u to nema dileme.I da nijedan covek nije savrsen.
Slazem se da nijedan narod nije postojao a da mu Bog nije slao poslanika, i da su svi oni pazljivo od Boga odabrani i Bogu bliski. Nedavno je otkriveno jedno indijansko pleme u Amazonu koje veruje u jednog Boga, i cije ucenje, se u malo cemu razlikuje od vecih monoteistickih religija !

kRITIKA NA ONU MOJU ANKETU JE PRIHVACENA
ALI JA IMAM SVOJ STIL NAVODJENJA NA RAZMISLJANJE A NE NA UBEDJIVANJE MISLIM DA NIKOGA NISAM UBEDJIVAO !?
BOG J ESAVRSEN
I JEDAN COVEK JE BIO SAVRSENOG KARAKTERA STO NE ZNACI POTPUNO SAVRSEN TO JE BIO HRIST
NE ZNAM ZA NARODE I POSLANIKE
OVO ZA PLEME JE SAMO DOKAZ DA JE ISTORIJA JEDNA SAMO SU JE LJUDI OVAKO ILI ONAKO SACUVALI.
 
:idea: Jel imas problema sa tastaturom pa ti ne radi (Caps Lock) ili si negde zaturio naocare?
Nije samo jedan covek bio savrsenog karaktera vec svi Boziji poslanici su bili eto-recimo posebni,isticali su se svojim duhom od ostalog sveta i zato ih je Bog i odabrao pogresno je umanjivati znacaj njihov.
Pozdrav! :wink:
 

Back
Top