Prava muzika!?

Ima jedan bend snimaju dark wave,neofol i na jednom od albuma imaju perkusije na ljudskim kostima,lobanjama i slično:cool:
To je nekako najbliže prvobitnoj muzici naših polu-majmunskih predaka.
 
Poenta muzike je da ulepša život, da oraspoloži... Ovo nije mesto za intelektualne rasprave.
Ne mora svaka pesma da ima neku dubokoumnu poruku, da bude ne znam koliko kompleksna i da poseduje određeni kvalitet koji je izuzetno subjektivna kategorija.
 
Zato je najbolje rešenje.
small_Narodnjaci%20su%20zakon.jpg.jpg
 
Ako neko to voli, ko ga hebe, njegova stvar... ;)
Mene ne ugrožava tuđi muzički (ne)ukus...

Ali mi smeta to što npr. u mom gradu ima jedna jedina diskoteka gde do ponoći puštaju house a svi jedva čekaju da se završi kako bi počeli narodnjaci... :confused:
 
Svaka muzika ima neko znacenje, ne postoji muika koja nema znacenje. Na primer:
Pesmu ako slusate po tekstu zakljucujete da pevacica daje oglas za svoje telo i hvali se, ali ako je i gledate onda dobivate potpun dozivljaj. Posto je ljudska priroda da se muskarcima dize nivo hormona kada vide ovako nesto onda ce to iskoristiti da dodju i muziku koja se i ne slusa kada se vidi ovako nesto. Takva muzika je losa jer dosta vrlo kratko traje i apsolutno nema mesto u buducnosti. Kada sam rekao prava muzika imamo nacionalnu muziku i svetsku... da podelim tako grubo e sad...
 
Ne delim muziku na pravu i ne pravu, to je glupo. I ako se meni nešto ne sviđa,
ne znači da to nije 'prava', ma šta to značilo.
Muzika sama po sebi ne može da bude loša, ljudi je transformišu, najčešće kasape,
jednostavno- skoro svaki žanr je sada daleko od prvobitne ideje svojih stvaralaca- nekad u pozitivnom, ali sve češće negativnom smislu.
Ja mogu da se pronađem u svakom stilu i svim podžanrovima, ali nikako ne slušam sve izvođače. Treba znati prepoznati umetnost i iščačkati jedan klas žita iz tog kukolja, ne kažem da sam ja uvek u pravu, nekad i znam da grešim i svesno grešim, ali što bih prestajala slušati neku pesmu jer nema vrednost, ako mi prija? Nisam toliko opsednuta da moram slušati isključivo ono "umetničko" - ono čemu se istinski divim(nema smisla navoditi sve izvođače)
I niko me nije učio, možda sam kod nekog čula nešto što mi se svidelo, i to...ali usvajala sam ono
što sam htela.
I vrlo sam sklona eksperimentisanju i traganjima za nečim drugačijim kad je muzika u pitanju.

i ne, nisam pomislila na turbo folk ni u jednom momentu (za one koji su malo opterećeni... :lol: )
 
Ne delim muziku na pravu i ne pravu, to je glupo. I ako se meni nešto ne sviđa,
ne znači da to nije 'prava', ma šta to značilo.
Muzika sama po sebi ne može da bude loša, ljudi je transformišu, najčešće kasape,
jednostavno- skoro svaki žanr je sada daleko od prvobitne ideje svojih stvaralaca- nekad u pozitivnom, ali sve češće negativnom smislu.
Ja mogu da se pronađem u svakom stilu i svim podžanrovima, ali nikako ne slušam sve izvođače. Treba znati prepoznati umetnost i iščačkati jedan klas žita iz tog kukolja, ne kažem da sam ja uvek u pravu, nekad i znam da grešim i svesno grešim, ali što bih prestajala slušati neku pesmu jer nema vrednost, ako mi prija? Nisam toliko opsednuta da moram slušati isključivo ono "umetničko" - ono čemu se istinski divim(nema smisla navoditi sve izvođače)
I niko me nije učio, možda sam kod nekog čula nešto što mi se svidelo, i to...ali usvajala sam ono
što sam htela.
I vrlo sam sklona eksperimentisanju i traganjima za nečim drugačijim kad je muzika u pitanju.

i ne, nisam pomislila na turbo folk ni u jednom momentu (za one koji su malo opterećeni... :lol: )

Ne treba da pises eseje vec se izjasni sta mislis sta je za tebe prava muzika...ako nemas misljenje kao sto si vec rekla onda ne pisi nista...jer tvoj komentar onda ne vredi nista...
 
Prvo: priča o tome da se ukusi razlikuju ne pije vodu! Postoji ukus i neukus, kraj! Samim tim idemo na drugo: svako je krajnje subjektivan tako da je ova tema krajnje imbecilna koliko i svi postovi u njoj! Krajnje jednostavno kad se malo bolje pogleda zar ne?
 
Sta se ovo desava... Toliko tema o kao nekoj muzici, toliko amatera, toliko primitivnih i amaterskih misljenja, toliko nekulture, neobrazovanja,...strasno. Muzika se pominje u bibliji i jednostavno je neizbezna i neophodna za coveka ali ljudi imaju toliko los ukus i toliko su neobrazovani da je to strasno. Ovu temu sam otvorio da mi kazete kakva je to prava muzika - za vas, posto je to vas ukus? Neko je taj ukus izgradio na osnovu vrlo ogranicenih vidika i malo iskustva a neko jednostavno i nema ukus nego slusa sta mu padne pod uvo ....

Muzichki ukus je posledica vishe faktora...
Muzike koja se slusha u porodici...
Muzike koju forsira drushtvo...
Muzike koja se pushta po mestima gde izlazish...
Nemaju svi srece ni inteligencije da skapiraju bluz, rock, punk, fusion, klasiku, jazz... ali sam siguran da isto to oni misle za tebe. Tako da... njihov ukus nije "losh", njima itekako odgovara, samo je drugachiji od tvog.

Pojam "prave" muzike sam prestao da koristim josh u muzichkoj, jer tako neshto ne postoji... i najvishe mrzim kad me neko pita "sta slusas", pa moram u odgovoru da se ogranicim na 3-4-5 vrsta muzike, a zapravo ih slusham mnogo vishe. Tako da kazem... shta slusham, zavisi od raspolozenja. Bluz me motivishe, jazz opushta, rock je dobar u svim varijantama, klasika takodje, punk-om izbacujem energiju... mada priznajem, u poslednje vreme nisam dobar slusalac muzike, uglavnom odslusham pesmu par puta, i krenem da je sviram.
 
Ne treba da pises eseje vec se izjasni sta mislis sta je za tebe prava muzika...ako nemas misljenje kao sto si vec rekla onda ne pisi nista...jer tvoj komentar onda ne vredi nista...

Tema ti je debilna, prema tome- mogu. Imam utisak da se razmećeš, a ni sam ne znaš šta si hteo. I šta? Ti ćeš mi narediti šta ću pisati? 'Alo...

Znači poenta teme je da svako kaže šta sluša, pa da jedno drugog ubeđujemo i ismevamo
kako to nije dobro, ili da hvalimo, ako nam je super? :lol:

Isprva mi se učinilo da si konačno neki lik sa ozbiljnom temom, izgledalo mi kul. onda vidim još jedna kopija :neutral:
i sasvim sam dala svoje "cenjeno" mišljenje, a to što se tvojim očima ne dopada jer je možda prekomplikovano i preozbiljno da bi se "na prvu loptu" shvatila suština,
to je tvoja stvar, ako već postaviš temu- treba i da svačije mišljenje uvažiš.

Ne volim ljude sa ograničenim pogledom na svet- tu spada i muzika, 'mrzim' je možda gruba reč, ali
sa čovekom koji mi kaže "slušam isključivo jazz" apsolutno nemam šta da pričam,
iako tu muziku BOGOVA volim možda i više od njega. A i da ne slušam jazz, rekla bih da je to prava muzika za mene, pa i da ga prezirem čak! Ali to se zove 'objektivnost u subjektivnosti', je l', pa sam zato promašila Vaše kriterijume, i vaš nametnuti smisao teme.
razočarao si me, prevarila sam se, jer si mi izgledao kao neko koga stvarno zanima neka...dobra diskusija (u nedostatku bolje reči):(
i još jednom- ko si ti da me teraš odavde?:manikir:

Prava muzika ne postoji, a subjektivno pitati šta je za koga prava muzika presmešno jer ćeš dobiti ili zatucano mišljenje kako valja jedna vrsta ili opširno ko moje, pa nećeš shvatiti.:rtfm:
Šta je za mene prava muzika? okej, ako ti išta znači

http://www.allaboutjazz.com/ čačkaj ovde.
ili
ili
ili
ili
ili
ili pesma sa albuma koji nikada nije uspeo da dovrši :( :( :(
mada i sve što je radio sa Introom-možda je čak i bolje, ali...bio je genije :heart:
ili
ili :cool:
ili
ili
možda...
ili
naravno
e sad tri tačke...
izvinjavam se zaboravljenima, ako treba i njih da navedem, rado... :aha:
eto ti, dete, moje "prave" muzike otprilike...

p.s.slažem se da postoji neukus, ali ako o ukusima ne treba raspravljati, o njemu još manje treba :lol:
 
Poslednja izmena:
Tema ti je debilna, prema tome- mogu. Imam utisak da se razmećeš, a ni sam ne znaš šta si hteo. I šta? Ti ćeš mi narediti šta ću pisati? 'Alo...

Čemu trošenje vremena na odgovaranje na debilne teme? :lol:
(U poslednje vreme, priličan broj ljudi na forumu počne odgovor sa "baš glupa/debilna tema, ali ako moram da odgovorim..." Ne moraš. :lol:)

Isprva mi se učinilo da si konačno neki lik sa ozbiljnom temom, izgledalo mi kul. onda vidim još jedna kopija :neutral:

Pa te to duboko pogodilo. :lol:


razočarao si me, prevarila sam se, jer si mi izgledao kao neko koga stvarno zanima neka...dobra diskusija (u nedostatku bolje reči):(

Joj. :lol:
Rečenica adekvatna za prekid emotivne veze. :)

***

Prava muzika za mene je jazz, blues, klasika, primenjena muzika, ambijentalna, instrumentalna, šansone, šlageri, romanse, nešto od rock-a, nešto od pop-a, opera...
Prilično sam muzički radoznala (i izbirljiva). Volim da otkrivam i da se oduševljavam otkrivenim. :heart:
 
Poslednja izmena:
Al' ajde, kad već voliš da me 'vidiš' ovde :lol: ne mrem odolet' :lol:

Nisam rekla da je debilna- ne u svom prvom postu. Ne bih ni rekla ni u drugom da postavljač nije tražio. I ni za jednu temu pre toga nisam rekla. On je zahtevao odgovor, pa je dobijao jasne odgovore od ostalih, a onda rekao da su svi promašili, pa sam mu ja dala svoj, malo drugačiji, ali iskren, pa mu ni to nije
valjalo, pa dakle, ni on ne zna izgleda šta želi, pa je zato tema, aj dobro ne debilna, ali svakako apsurd. I ima sličnih tema kao npr- šta najviše slušate, kako se već zove i ti fazoni...

Naravno da ne, samo sam rekla da je još jedna kopija, a pomislih da je drugačije, ne znam gde vidiš da me potreslo :/

Treće: samo omdb :zcepanje: jednostavno mi se učinilo da je u pitanju ozbiljnija osoba, zaboga! :zcepanje:

i + za eksperimentisanje ♥ svaka ti čast, možeš gore u mom 1. postu videti da volim isto :ok:
:bye:
 
Sta se ovo desava... Toliko tema o kao nekoj muzici, toliko amatera, toliko primitivnih i amaterskih misljenja, toliko nekulture, neobrazovanja,...strasno. Muzika se pominje u bibliji i jednostavno je neizbezna i neophodna za coveka ali ljudi imaju toliko los ukus i toliko su neobrazovani da je to strasno. Ovu temu sam otvorio da mi kazete kakva je to prava muzika - za vas, posto je to vas ukus? Neko je taj ukus izgradio na osnovu vrlo ogranicenih vidika i malo iskustva a neko jednostavno i nema ukus nego slusa sta mu padne pod uvo ....

Obicno se smatra da je "prava" muzika,muzika 60-70 jer je ona imala "neku poruku"...naravno svi znamo koje su to "vecne zvezde" u oblasti muzike...za '80 se cesto cuju komentari da je to veoma "sareno" vreme...uglavnom "plicak"(plitke) muzike,ali sa ono 'par' dobrih...'90 uglavnom se ne komentarisu pozitivno...2000-pa na ovamo je kao neka faza istrazivanja...

Ja slusam ono sto mi se svidja,sto mi odgovara u datom momentu,jer to i jeste svrha muzike,da me opusti,usreci,uzvisi,uzbudi...da probudi neku emociju-za mene je to "prava" muzika.
Ovo nije "prava" muzika..mada odgovara u veselom rasplozenju:zper:
 
Prava muzika je muzika koja te tera da igraš,skačeš,vrištiš,koja te motiviše,koja te tera da ideš koncerte,od koje se lepo osećaš i možeš da se opustiš!Ili kad te ta prava muzika natera,na koncertu omiljenog benda ili izodjača,da preskočiš štranglu,prodješ obezbedjenje,popneš se na binu i pevaču/čici te grupe otmeš mikrofon i ti nastaviš dalje da pevaš!E to je muzika,ali prava!
 
Poslednja izmena:

Back
Top