Pozivi za upis u vojnu evidenciju

u ovoj zemlji se ljudi vise i ne prave..svi smo svirnuli..neko manje, neko vise.
Ovo mogu da potvrdim, jer ja kad se vratim u Srbiju , niti jezicki a niti logicki mogu da razumem ljude sta rade....Svejedno koji je povratak u pitanju , Grcka Srbija, Azija Srbija, Nemacka Srbija, svaki put mi ugodno sto se tice nekih cena hrane , ali mi je totalno nerazumljivo sta se prica, kao da reci znace suprotno od onog sto se kaze, ili mozda necu da priznam da je sve blesavljenje i prevara....

Tako da ...vredi praviti se lud, tj biti ono sto jesi , kad je evidencija u pitanju...
Evidencija nije potpuna i nikad nije bila potpuna, sto ce reci , blage veze nemaju koga su ulovili a koga nisu..

Videcete popis, to ce biti ujdurma....ne da nece biti validan, nego ce biti igrali se seljaci razumevanja sta je popis, iako je statisticki zavod navikao i ume stvarno zilavo da izvuce zakljucke iz falicnih ili polufalicnih podataka (deo alata u obradi statistike potice iz obrade signala iz telekomunikacija)
Dakle....ko u prevozu , ne mozes da zaobidjes placanje (osim ako fajterski raspolozen) ali mozes da se snadjes da oni rade svoj posao a ti da ne budes putnik bez karte u tom vozilu..
 
Kakva laz.
Sapu u vatru bi stavio da je bio prvi kada je trebalo biti na pozarstvu i ribati cucavce.
Upravo zbog toga sto je ministar zelio se dokazati.
Jedan od onih koji nikada ne bi viknuo "Juris!" vec "Zamnom!".
Mislim da taj covjek od zaduzenja tamo prakticki nije ni spavao, zato ga nije bilo u spavaoni, stalno je bio ili na mrtvoj strazi ili drugdje.

Vulin je sluzio civilno u Jovanjici... :zzzz:


...
 
jel to bilo preporuceno ili je ostavio u sanducetu?
ako je ovo drugo, ne postoji zakonska osnova da moras da vidis to pismo, mogao je vetar da odnese, komsija da uzme.
mozes da pises zalbu i dobices..ali ce onda znati da si tu :D

sama kazna nema veze sa pozivom i kad platis kaznu, opet treba da primis poziv.
i opdt da platiš

imaćemo mi budžet i po

al se setili kako da vaćare :D
 
Да видимо... позив за увођење у евиденцију се добија са беше 17 година (бар је било тако у "моје време"); на служење војног рока иде се од навршених 19 година до 30 година; као војни обвезник сваки мушкарац се води од своје 18. до 60. године...
Колико му тачно саветујеш да одуговлачи?
Тачно две године.
Мешаш војни позив са казном која је њему послата због неодазивања а за коју није надлежна војска.

У случају неодазивања на позив Региналних центара министарства одбране исти просто проследе предмет у надлежни сид који даље ради према закону и толико...
А овде си се исправио.

Питање није да ли хоће или неће да избегне евиденцију него како да избегне плаћање казне за неодазивање.
Војска нема ништа с тим.
 
Тачно две године.
Мешаш војни позив са казном која је њему послата због неодазивања а за коју није надлежна војска.


А овде си се исправио.

Питање није да ли хоће или неће да избегне евиденцију него како да избегне плаћање казне за неодазивање.
Војска нема ништа с тим.
Ако се казне дочепа неки извршитељ - неће се извући... Суд овакве предмете решава шаблонски и ту просто нема могућности изврдавања осима ако нема неког у суду да поништи пресуду...
 
Bio sam u vojnom odseku i kažu ne znamo mi gde je pismo, nego daj da te upišemo i rešio si. Ja se upisao, kaže ona ne znanm ni gde je pismo al kazna nije i nemoj više da misliš o tome.
Do 30 godine kaže da nemam nikakvu obavezu, a posle sam u vojnim rezervistima pa ako prigusti na front. A ja u životu ispalio par metaka 🔫
 

Back
Top