Poziv na kafu

...cek, rekla si bivse kolege...jeste li pili kafu dok ste bili kolege, ili su se
sad naprasno setili da te zovu....???

..bar onu kafu u kancelariji, i vodili bilo kakve razgovore osim onih vezano za posao...??
 
Poziv na kafu tumačim kao poziv na kafu, znači, druženje, bilo muško, bilo žensko.
Istina, za muški poziv se ponekad ispostavi da je bio zarad muvanja i, ako nisam zainteresovana, bude mi neprijatno. Trudim se da te situacije predvidim i eskiviram.

Sve to sa dečkom/mužem nema veze. Mislim, imala sam ja i ženske i muške drugare i pre njega i ispila hektolitre kafe i nikad nisam imala problem da to "prijavim" niti je bilo neke sad specijalne reakcije. Ne kapiram, što mu ne bih rekla i kako bi trebalo da on odreaguje? :confused:
 
...cek, rekla si bivse kolege...jeste li pili kafu dok ste bili kolege, ili su se
sad naprasno setili da te zovu....???

..bar onu kafu u kancelariji, i vodili bilo kakve razgovore osim onih vezano za posao...??

Afro, ja pitam vas za misljenje, s nekim kolegama sam pila kafu i pre, a s nekima nisam
Ali to nije tema

tema je sta vi mislite generalno o pozivu na kafu musko-zenskom a u ozbiljnoj ste vezi/braku i druga strana to zna?
 
Dobro, zamisli prihvatis poziv
Hoces li reci muzu - idem na kafu s prijateljem?

I kako bi tvoj muz reagovao na to?
(nebitno da li te muva ili ne)


Da, reci cu mu. Idem na kafu. Njegova reakcija bi pretpostavljam bila sasvim OK. Kako god, ako mi se ide na kafu sa nekim, otisla bih. Ili na rucak ili na veceru. Mislim, sto da ne ako mislim da ce mi biti prijatno
 
Poziv na kafu tumačim kao poziv na kafu, znači, druženje, bilo muško, bilo žensko.
Istina, za muški poziv se ponekad ispostavi da je bio zarad muvanja i, ako nisam zainteresovana, bude mi neprijatno. Trudim se da te situacije predvidim i eskiviram.

Sve to sa dečkom/mužem nema veze. Mislim, imala sam ja i ženske i muške drugare i pre njega i ispila hektolitre kafe i nikad nisam imala problem da to "prijavim" niti je bilo neke sad specijalne reakcije. Ne kapiram, što mu ne bih rekla i kako bi trebalo da on odreaguje? :confused:

Hvala za odgovor
Moze da se desi da ti decko/muz bude ljubomoran i to cesto s razlogom
 
Ovu temu sam htela jos ranije da otvorim

Evo dakle pitanje i za forumasice i za forumase

Za forumasice: da li poziv na kafu od strane muskarca tumacite kao muvanje ili kao druzenje ili zavisi od osobe i situacije?

Za forumase: Da li zenske osobe zovete na kafu radi druzenja ili je to poziv na 'blize upoznavanje'?

Zamislite sad situaciju - udata sam, to svi znaju, i dobila sma vise poziva na kafu od poznanika.
Ja licno ne zelim da odem na tu kafu.
Jer, nesto sam pricala i sa muzem i sa svojim drugaricama, sta ce meni muski prijatelji ako imam muza?

Da li gresim?
I sta vi mislite?

Tumacim kao poziv na druzenje, idem logikom da samo mogu da nagadjam tudje namere sve dok mi ta osoba iste ne saopsti u lice, tek tada mogu da zakljucujem.
.
Moja najbolja prijateljica je u sedmogodisnjoj vezi, skupa su od prve godine fakulteta, za sve to vreme nije izasla na kafu niti sa kolegama niti sa drugovima buduci da iste i nema, ali ima masu drugarica i decka iz maste, kada je pitam zasto je takva ona mi kaze da ne zeli sebi da kvari idilu i ja smatram da je u pravu ali ona ne voli da cavrlja, tudja interesovanja je ne zanimaju, ne voli ni da prica puno, kada izadje prija joj da se oseti komotno sa drugaricama...Ja volim da cavrljam, da provodim sate u razgovoru, da upoznajem ljude, da delim razmisljanja, da se zanesem u neku pricu - ni jedna od ne voli da flertuje niti nam je to cilj, ona se ne cuva moguceg flerta isto kao sto ja ne trazim flert, jednostavno su ljudi drugaciji, smatram da se otvorenoscu za nova muska poznanstva ne dokazuje nista, covek najbolje zna za cim ima potrebu.
 
mislim da se oseti, kada ti neko prilazi sa gresnim mislima

Pa ne mora bas da se oseti, ako ne ides tom linijom. Desilo se meni da uopste nisam ukapirala, a odbila sam slucajno jer sam bila sprecena.
Pa mi je koleginica objasnila sta covek hoce i osecala sam se ko poslednja budala :rumenka:

Ono udas se, godine prodju, ne razmisljas o drugom muskarcu , pa ni ne primecujes dok te bas ne ubode u oko.
 
tema je sta vi mislite generalno o pozivu na kafu musko-zenskom a u ozbiljnoj ste vezi/braku i druga strana to zna?

Pa generalno, ako planira da me muva, a ja nezainteresovana, gubi i svoje i moje vreme. Može i da me lečka iznervira ako me namamljuje ja foru "ma samo se družimo", a ovamo konta da ću valjda od kafe da flipnem i predomislim se.

Nisam sigurna da pravim razliku kad sam nezainteresovana zato što sam udata/u vezi ili zato što me lik ne privlači na taj način.

A generalno, što se tiče tog problema iz bračnog ugla, čovek treba da ide na kafu sa kim hoće i sa kim mu je prijatno i partner ne bi trebalo da tu reaguje nekim protivljenjem, durenjem, zabranama (?!)...
 
Pa ne mora bas da se oseti, ako ne ides tom linijom. Desilo se meni da uopste nisam ukapirala, a odbila sam slucajno jer sam bila sprecena.
Pa mi je koleginica objasnila sta covek hoce i osecala sam se ko poslednja budala :rumenka:

Ono udas se, godine prodju, ne razmisljas o drugom muskarcu , pa ni ne primecujes dok te bas ne ubode u oko.

Tu je osetila osoba koja poziva koliko je sati, i moguce neprijatnosti svog nezeljenog ponasanja i treba da snosi
 
Afro, ja pitam vas za misljenje, s nekim kolegama sam pila kafu i pre, a s nekima nisam
Ali to nije tema

tema je sta vi mislite generalno o pozivu na kafu musko-zenskom a u ozbiljnoj ste vezi/braku i druga strana to zna?

...znam ja sta si ti pitala..ali ako si pila sa njima kafu ranije, i ponasali su se
normalno, onda ce se, ili bi bar trebalo, ponasati i posle isto tako...nece biti
nekog muvanja...
...onaj ko te je muvao pre, muvace opet dok god mu ne stavi jasno do znanja da
te to ne zanima...

...nekako se oseti to, da li neko ima neke druge namere, osim obicnog caskanja
uz kaficu....
...sto se tice da li da kazes muzu ili ne, zavisi, moze da se naljuti i ako mu kazes,
i ako ne kazes...to bi ti trebala da znas, kako ce reagovati, niste od juce zajedno,
ali cini mi se da bi, cim pitas....

...znaci ti treba da odlucis, da li si spremna da odes sa nekim u koga sumnjas
kako ce se ponasati, da ti mozda bude jako neprijato, i da to posle saopstis
muzu, ako nisi pre toga...i moze ti se desiti da njegov kometar bude...znao sam......ili cak da napravis sebi problem u braku, a sve zarad jedne kafice na
koju ti se ne ide.....

...moj zakljucak je takav, samo zato sto pitas, da ti se islo, otisla bi i nikog
ne bi pitala za misljenje...(mozda gresim:ok:)..
 

Back
Top