Pozitivne strane priznavanja nezavisnog Kosmeta od strane drugih drzava

ne postoji recenica koja ima reci `nezavisno` kosovo i rec `pozitivno`

kome je tu i sta pozitivno? zna se , staklorescima iz ldp.

Ja takodje ne vidim nista pozitivno u nezavisnom Kosovu
Kad ti neko jednom nesto uzme, a drugi to proglase da je njegovo, kako ces ga povratiti, vojskom. Prvo, KOJOM VOJSKOM?
Pa da te opet bombarduju
Ma gluposti, gluposti, naravno
To je na zalost unapred izgubljena bitka jos od naseljavanja Siptara od strane Italije na Kosmet izmedju 2 rata, tako da je kosovski problem mnogo stariji nego sto mislimo
Sada je samo doziveo svoj istorijski rasplet, a mi smo jedino svedoci
Nismo cak ni ucesnici:(
 
Ja takodje ne vidim nista pozitivno u nezavisnom Kosovu
Kad ti neko jednom nesto uzme, a drugi to proglase da je njegovo, kako ces ga povratiti, vojskom. Prvo, KOJOM VOJSKOM?
Pa da te opet bombarduju
Ma gluposti, gluposti, naravno
To je na zalost unapred izgubljena bitka jos od naseljavanja Siptara od strane Italije na Kosmet izmedju 2 rata, tako da je kosovski problem mnogo stariji nego sto mislimo
Sada je samo doziveo svoj istorijski rasplet, a mi smo jedino svedoci
Nismo cak ni ucesnici:(

Vec sam objasnio pozitivne strane, ovog prakticki, tajm auta, po pitanju statusa Kosova.
Kojom vojskom? Profesionalnom vojskom Srbije.
Albanci su narod koji ne zna frontalno ratovi, koji nikad nece ni znati ratovati, pogotovo moderno, i Srbiji nece nikad predstavljati problem da oslobodi Kosovo i Metohiju.

Pa nisu mogli vojsci Srbije ni pedlja da zauzmu, niti ce ikad moci u buducnosti.
 
Porediti Vojvodinu i Kosovo je van pameti. Ako si iole pametan skontaces sta sam napisao u topiku.
Kako da ne poredim Vojvodinu,kad je ona sledeca na redu.Razumem ja sta si hteo da kazes,al to nema logike.To bi bilo isto,da imas jednu relativno novu kucu,i onda udari nevreme,i sravni ti kucu sa zemljom,a ti kazes,pa ima tu neceg pozitivnog,sad cu napraviti ganc novu kucu.A to sto izgubis novac,vreme,trud......nije nista.Za to vreme ,i te pare si mogao sagraditi jos jednu kucu,i imati dve.Pa tako i nasi politicari.Umesto sto se sad moramo zamajavati sa Kosovom,mogli smo se skoncentrisati na druge probleme,kojih nazalost ima i previse.
 
U Vojvodini zivi 1.500.000 Srba, 300.000 Madjara i nekoliko hiljada Slovaka, Rusina, Hrvata, Ceha, Rumuna... tako da to uopste ne moze da se poredi sa Kosovom gde su Albanci u apsolutnoj vecini. Takodje, svi ti Madjari, Hrvati, Slovaci i drugi prihvataju Srbiju kao svoju drzavu sto nije slucaj sa Albancima na Kosovu.
Drugo, ako se uporedi nas i albanski natalitet lako se zakljuci da ostankom Kosova u nasim granicama za nekih 50-ak godina dolazi u pitanje opstanak cele srpske nacije. Tada cemo kao i "braca" Makedonci da imamo albanske ministre u vladi.
Kao prvo da te pitam,da li si pre 20 ili 30 godina,ti ili bilo ko drugi mogao da pomisli da ce Kosovo jednom biti nezavisna drzava.Sigurno nije niko od nas,sem siptara i onih koji su svesno na tome radili.E,slicno je i sa Vojvodinom,imas na jednoj drugoj temi o Vojvodini,planove Engleske,Amerike i Nemackeiz 2003.godine,za nezavisnu Vojvodinu.Uostalom ovde je sve vise pacijenata koji jasno kazu,ako navodno vlast nista ne promeni,da ce i oni biti za otcepljenje,
 

Back
Top