Позајми ми до петка

ako je od svih izabrao mene da od mene traži,
1) il je očajan i stvarno nema,
2) il smo jako bliski.

pod 1) zavisi zbog čega je očajan , to će prelomiti dal mu treba pomoći
2) ako smo bliski, ok, ako imam nešto će se iskombinovati

3) neki šalabajzer koji ide redom i traži novac po zajam
3 ) nema zajam
 
Poslednja izmena:
Ma ima nekima ne dam ni 100 dinara,jer su toliko losi ljudi da je za neverovati.Inace ranije dok sam radio,davao sam ljudima na zajam,Neki mi nisu vratili,ali i ne zali,jer su to ipak bili moji dobri drugara.Za neke mi je krivo,alo ko te pita,kada se pravi lud,kao da nista nije bilo.Nikada nisam mogao da im kazem da mi vrate pare.Inace kada sam isao u kafanu dok sam pio znao sam da castim dosta ljudi koje sam poznavao u kafani.Konobaru,ili konobarici i gazdi pice obavezno.Kada stigne red na mene za muziku,obavezno prvo ko sta pije,pa onda krecemo u veselje.Obicno gde god sam lumpovao u kafani retko ko je trazio muziko posle mene,jer sam obicno narucivao pesme koje vecina voli.Tako da sam vecinom imao najduze muziku,pa i do zore i fajronta.Ne znam ni dan danas da cuvam pare,a i zena kaze da su pare za trosenje,a ne za cuvanje.Uvek kada ga imamo vise,kupujemo za u kucu sta treba,za nas ponesto i deci obavezno.I tako u krug.Ima zadese se momenti,kada se nema bas mnogo,pa se placa ono osnovno i da se ima za klopu.Drzavi prvo njeno,pa sve ostalo.
 
Poslednja izmena:
1000 динара или 100 еура ? Небитно.

Какав однос имате према позајмљивању лове? Јел дајете па кукате или опростите ако не врате или не дате..
Како оправдате кад не дате ?
Kažem gde me sada nađe. Nažalost nemam ni dinara.
 
1000 динара или 100 еура ? Небитно.

Какав однос имате према позајмљивању лове? Јел дајете па кукате или опростите ако не врате или не дате..
Како оправдате кад не дате ?

Kada bi mi u ovom trenutku svi koji mi duguju pare odjednom vratili sve, mogao bih da kupim jedan manji stan u Novom Sadu, na primer 😁

Eto, kolika sam budala bio. Sada vise ne pozajmljujem, i kazem ovo sto sam gore napisao.

Postoji samo par ljudi kojima bih pozajmio, ali to su ljudi koji znam da, na prvom mestu ne bi ni trazili osim ako stvarno ne treba, i znam da bi mi vratili 100%. A ti ljudi ne bi ni morali da mi vrate, oprostio bih im.
 
Ako čekaš i glupo ti da pitaš da ne bi pokvario prijateljstvo ili rodbinske veze i nerviraš se, ako pitaš onda ni to ne valja. Ponekad tako neke sitne pare tipa 1000 din bolje pokloniti nego bakćati se i nervirati se. Ali sutra nemaš problem da će ti se pojaviti pred očima. Za sitne pare se otkačiš od nekog lošeg čoveka.
 
Poslednja izmena:
Dođe drug i pita me da mu pozajmim odela za svadbu, i kaiš i cipele mu dam. Za košulju nisam siguran, možda i to. Prođe svadba i on mi vraća sve ono ali bez kaiša. Pitam gde je kaiš, kaže sa mu nisam dao kaiš. Nije meni za jedan kaiš, ali bio je mnogo lep, jedva sam našao drugi neki dobar za odela. I dan dansa se iznerviram kad pomislim i pitam se kako je moguće izgubiti kaiš?
 
Dođe drug i pita me da mu pozajmim odela za svadbu, i kaiš i cipele mu dam. Za košulju nisam siguran, možda i to. Prođe svadba i on mi vraća sve ono ali bez kaiša. Pitam gde je kaiš, kaže sa mu nisam dao kaiš. Nije meni za jedan kaiš, ali bio je mnogo lep, jedva sam našao drugi neki dobar za odela. I dan dansa se iznerviram kad pomislim i pitam se kako je moguće izgubiti kaiš?
Е то је онако занимљиво...више попиздиш за нешто мање вредно јер ти је значило на други начин, не ради се о вредности него што је други немаран према томе.
 
Е то је онако занимљиво...више попиздиш за нешто мање вредно јер ти је значило на други начин, не ради се о вредности него што је други немаран према томе.
Из прве сам нашао каиш какав ми одговара. Одело, кошулја, ципеле и каиш одједном купим и све ми је било ок. Тек после пар покушаја сам нашао нешто томе сличном (каиш). И увек кад стављам каиш за неко весеље сетим се првог каиша како је добрo пасовао. :)

Ми смо били на студијама, ја сам добио после недељу дана одело, мрднули нисмо ни ја ни он из својих студенстких станова. И нестаде каиш. :)
 
Из прве сам нашао каиш какав ми одговара. Одело, кошулја, ципеле и каиш одједном купим и све ми је било ок. Тек после пар покушаја сам нашао нешто томе сличном (каиш). И увек кад стављам каиш за неко весеље сетим се првог каиша како је добрo пасовао. :)

Ми смо били на студијама, ја сам добио после недељу дана одело, мрднули нисмо ни ја ни он из својих студенстких станова. И нестаде каиш. :)
Ја исто памтим пар ствари које ми нису вратили, и увек ми је криво кад се сетим а много вредније сам заборавила, опростила.
Један комплет књига Агате Кристи рецимо не могу да прежалим.
Нисам тражила одмах да ми врати, после испало да није она узела 🙄
Један кишобран који сам донела из Немачке укрилу га држала у аутобусу, толико је био леп. И позајмим га 😔
 
Ја исто памтим пар ствари које ми нису вратили, и увек ми је криво кад се сетим а много вредније сам заборавила, опростила.
Један комплет књига Агате Кристи рецимо не могу да прежалим.
Нисам тражила одмах да ми врати, после испало да није она узела 🙄
Један кишобран који сам донела из Немачке укрилу га држала у аутобусу, толико је био леп. И позајмим га 😔
Позајми се једна књига из комплета, та књига се не врати и комплет више није комплетан. Пре ми дође да цео комплет поклоним библиотеци па нека позамљују тамо него да имам распарен комплет књига.
 
1000 динара или 100 еура ? Небитно.

Какав однос имате према позајмљивању лове? Јел дајете па кукате или опростите ако не врате или не дате..
Како оправдате кад не дате ?
Pozajmljujem samo stvarno bliskim ljudima , ali ježim se toga. Kada sam počela da radim sam pozajmila koleginici celu platu , iako je faktički i ne poznajem - na DVA dana da ne ode u nedozvoljeni minus.
Dva dana se pretvorilo u dva meseca mog moljakanja da mi vrati.
Nikad više.
 
1000 динара или 100 еура ? Небитно.

Какав однос имате према позајмљивању лове? Јел дајете па кукате или опростите ако не врате или не дате..
Како оправдате кад не дате ?
Kad mogu, dam.
Pomozi kad treba.
Nemoj kad ne treba.

Kad nekom neću da pomognem, kažem otvoreno da imam svoju kuću i čeljad koja čekaju nešto od mene.

Volim kad pomognem, a volim i kad mi ne vrate. Posle više ne traže.
 
Из ове теме аутоматски искључујем пријатеље, уколико имам пара да им дам колико траже, јер да нису у великом проблему не би ми ни тражили. Вратиће ми када буду у ситуацији колико год да је за то времена потребно. Уколико из неког разлога уопште нису у стању да врате, опет ништа страшно, нећу да пропаднем због тога.
Лично ми преваранти никада нису били проблем, просто сам одувек имао "нос" да их препознам. Поготово за друге умеју да буду опасне жене, које лију праве сузе, куну се у децу и слично, али ја то тренутно откачим.
Посебан случај су релативно блиски, али "потребити" којима дам колико проценим, одмах кажем да не треба да ми врате, али и да ми се више никада не обраћају по том питању.
Када су мени једном биле потребне паре, позајмио сам од пријатеља и вратио када сам био у стању и то тек када је прошло годину дана. Раније просто нисам могао.
Иначе се "пружам према губеру", чак сам само једном у животу подигао кредит због увођења централног грејања и данима нисам могао да скинем осмех са лица када је наишао велики посао који ми је омогућио тренутну отплату остатка. Наравно, казнили су ме због тога са један посто, али нека им.
Такође не рачунам ни ситуације када сам тренутно без пара, а хитно је, онда позајмим од проверених комшија и вратим истог дана или најдаље сутрадан. То се обострано подразумева.
 

Back
Top