povucenost-nerazumevanje-samoca u teen dobu.

Oh, ti si tako promasio o cemu se ovde radi. :confused:

~~
Btw, ako nekog zanima nesto o ovome, moze da me pita zbog cega i kako, ili ako ima slichnih..postujte, volela bih da znam da postoji jos neko tamo ko se bori protiv sebe.
:)

Ja sam alone ceo ziwot :D
Ali nema wishe smisla iznositi to u jawnost:d
tj osim sto sam alone, jedino sam imao puno dewojka, ali owako osim toga nada :D
 
Imao sam takvih problema dok sam bio u 1. 2. 3. pa i 4. razred osnovne. Bio sam miran, povucen i bilo me je strah jer sam se prvi put odvojio od majcine suknje, a tad sam bio razmazen kao niko. A o stidljivosti da ne pricam, ona me drzi i dan danas, samo sto se trudim da je sakrijem.

I zbog svega toga ja sam drugoj djeci ostavljao los utisak, pa su pocela da me zadirkuju, ponekad su me i tukla. Nije mi bilo milo da idem u skolu zbog toga. Jednom me je cak jedan djecak gurnuo niza stepenice, pa sam zavrsio u bolnicu. Cesce sam dolazio iz skole upklakan, ponekad modar i krvav, pa su moji roditelji i moj stariji brat morali da intervenisu kako bi prestali da me maltretiraju. Poslije intervencije, prestanu s tim 20 dana, pa onda opet stara pjesma.

Kad sam poceo da idem u 3. razred, poceo sam da treniram karate, sport u koji sam ostao sve do 1. razreda gimnazije. Malo sam dobio hrabrosti i samopuzdanja. Pa 10 dana posto sam poceo da treniram, za vrijeme velikog odmora, jedan djecak koji me je svakodnevno zadirkivao i provocirao, je poceo da igra oko mene, misleci da cu se uplakati, medjutim ovaj put se zajebao :) Nijesam cekao ni sekunde, no sam ga odmah patosirao, na dvoristu, pred vise od 100 djece. Zamislite ponizenje kad vas smokljan koga svi zezaju tako udari :lol:

S njim vise nijesam imao nikakvih problema, a i ostali koji su mu pravili drustvo u zadirkivanju su se povukli. Bilo je zadirkivanja i poslije, ali rijekto.

Toga sam uspio da se trsim, ali je bio jos jedan problem. Ja sam i dalje bio povucen i stidljiv, pa nijesu htjeli da se druze sa mnom, osim ako im trebam nesto, pa su me iskoriscavali, a ja bio naivan samo tako, pa sam sve cinio sto su mi trazili. Za njih sam zbog svojih tadasnjih mana i dalje bio cudak, dijete udareno u glavu.

To je sve trajalo do kraja 4. razreda dok se sam nijesam promijenio. Onda su tek poceli da me gledaju kao normalno dijete.

Ranije mi je bilo jako neprijatno da pricam o ovome, ali sad nije. Moram jos da vam priznam nesto. Sve ovo sto mi se desavalo u prva 4 razreda, za sve sam bio ja kriv. Ja sam taj koji se cudno ponasao, koji je ostavljao los utisak i ja sam taj koji je davao povod drugoj djeci da me maltretiraju. Dugo sam se pitao zasto, medjutim kad sam shvatio se problem nalazi u meni, sve se promijenilo, i poslije toga sam imao djetinjstvo iz snova :)

Toliko o tome. Znam da nije u pitanju rano djetinjstvo nego teen doba, ali cilj mi je da izvucete neku pouku, jer da sam nastavio onako kako sam poceo, to bi me drzalo i u teen doba.
 
Poslednja izmena:
Oh, ti si tako promasio o cemu se ovde radi. :confused:

~~
Btw, ako nekog zanima nesto o ovome, moze da me pita zbog cega i kako, ili ako ima slichnih..postujte, volela bih da znam da postoji jos neko tamo ko se bori protiv sebe.
:)

svakog jebenog dana..........svakog.........kao sizifov posao.......ili borba protiv jebenih vetrenjaca............
tako da....nisi jedina.
 
E, super za tebe. :)
I ja znam da sam kriva za vecinu stvari sto su mi se dogodile u osnovnoj, i znam da sam kriva i za ovo sada.. Ali, nekako, imam svoje razloge da budem ovakva. I mislim, da vecina toga izvire iz mojih nekih porodicnih problema i ostalog. Ali, napredujem. Do pre godinu dana nisam smela da pricam o ovome, nikako. Doduse, ne smem ni sada da pricam o tome sa nekim "uzivo", ali napredak je sto mogu bar ovoliko da preguram preko tastature.
:)
 
Imao sam takvih problema dok sam bio u 1. 2. 3. pa i 4. razred osnovne. Bio sam miran, povucen i bilo me je strah jer sam se prvi put odvojio od majcine suknje, a tad sam bio razmazen kao niko. A o stidljivosti da ne pricam, ona me drzi i dan danas, samo sto se trudim da je sakrijem.

I zbog svega toga ja sam drugoj djeci ostavljao los utisak, pa su pocela da me zadirkuju, ponekad su me i tukla. Nije mi bilo milo da idem u skolu zbog toga. Jednom me je cak jedan djecak gurnuo niza stepenice, pa sam zavrsio u bolnicu. Cesce sam dolazio iz skole upklakan, ponekad modar i krvav, pa su moji roditelji i moj stariji brat morali da intervenisu kako bi prestali da me maltretiraju. Poslije intervencije, prestanu s tim 20 dana, pa onda opet stara pjesma.

Kad sam poceo da idem u 3. razred, poceo sam da treniram karate, sport u koji sam ostao sve do 1. razreda gimnazije. Malo sam dobio hrabrosti i samopuzdanja. Pa 10 dana posto sam poceo da treniram, za vrijeme velikog odmora, jedan djecak koji me je svakodnevno zadirkivao i provocirao, je poceo da igra oko mene, misleci da cu se uplakati, medjutim ovaj put se zajebao :) Nijesam cekao ni sekunde, no sam ga odmah patosirao, na dvoristu, pred vise od 100 djece. Zamislite ponizenje kad vas smokljan koga svi zezaju tako udari :lol:

S njim vise nijesam imao nikakvih problema, a i ostali koji su mu pravili drustvo u zadirkivanju su se povukli. Bilo je zadirkivanja i poslije, ali rijekto.

Toga sam uspio da se trsim, ali je bio jos jedan problem. Ja sam i dalje bio povucen i stidljiv, pa nijesu htjeli da se druze sa mnom, osim ako im trebam nesto, pa su me iskoriscavali, a ja bio naivan samo tako, pa sam sve cinio sto su mi trazili. Za njih sam zbog svojih tadasnjih mana i dalje bio cudak, dijete udareno u glavu.

To je sve trajalo do kraja 4. razreda dok se sam nijesam promijenio. Onda su tek poceli da me gledaju kao normalno dijete.

Ranije mi je bilo jako neprijatno da pricam o ovome, ali sad nije. Moram jos da vam priznam nesto. Sve ovo sto mi se desavalo u prva 4 razreda, za sve sam bio ja kriv. Ja sam taj koji se cudno ponasao, koji je ostavljao los utisak i ja sam taj koji je davao povod drugoj djeci da me maltretiraju. Dugo sam se pitao zasto, medjutim kad sam shvatio se problem nalazi u meni, sve se promijenilo, i poslije toga sam imao djetinjstvo iz snova :)

Toliko o tome. Znam da nije u pitanju rano djetinjstvo nego teen doba, ali cilj mi je da izvucete neku pouku, jer da sam nastavio onako kako sam poceo, to bi me drzalo i u teen doba.

Sličan slučaj je bio sa mnom, samo se meni život unormalio tek kada sam prestala da se odazivam na prozivke pesnicom i uopšte;)
 
Hmm.. do nekog 4,5 razreda sam bila bash stidljiva i povuchena ali znam nikad me niko nije muchio ni dirao..:confused:
jednostavno prihvatili su me takvu.. ali uvek sam imala par drugarica koje su slichne kao ja pa smo se druzhile.. chak sam se druzhila i sa onima koje su bile skroz drugachije od mene,shto smo mi zvali ''napaljene'' kad smo bili klinci :lol:
chak mi je jednom drug reko da je mislio da ja ne znam da pricham kad smo bili 1,2 razred :lol:

''oslobodila'' sam se negde u 5,6 i sve je kul :cool:
 
Koji je film u pitanju...?

Ovo i mene zanima? xD

@ Topic:
Ne, nemam tih problema. Jednostavno, ako mozete sa mnom ok, ako ne, ko vas *ebe. I imam mnogo prijatelja i cistog razloga sto mi je stalo do njih, i gledam da im pomognem na svakom koraku.

Mada, bilo je toga kad sam bio mladji. U 1, 2 razredu, ali vala svi smo to preziveli, i niko se nije rodio sa hiljadama poznanika.
 
hehehe pa meni se taj period neke stidljivosti desio u 5-6 razredu osnovne.....heheheh tad nisam smeo ni ortakinji na telefon da se javim znaci mnogooo sam bio stidljiv i povucen.....ali to se vremenom popravilo na svu srecu....ja ne volim kada ljudi smaraju kad se zavucem u svoju cauru na neko vreme(iz vise razloga) pocnu da me zamaraju pricama a sto si takav, a sto ovo a sto ono....naleti period kada ti treba dusevni odmor i da jednostavno iako si u krugu dosta ljudi oces da budes sam....za sada nemam taj problem oko komunikacije, samo zavisi i kako i sa kim pricam....neki ljudi ipak nisu bili dostojni mog postovanja i daljeg prijateljstva.....a sto se tice ljudi koji su povuceni....sta znam ukazem pomoc koliko mogu....ali zavisi sta je razlog....ako zeli da bude sam to je ok....ako ima ipak neki problem pokusam da mu pomognem (sad tu imas ono ako odbije pomoc ok udaljis se, a ako zeli da mu pomognes dajes svoj maksimum)....a neki su jednostavno stidljivi sami po sebi i tu jednostavno ne mozes da utices nikako....
 
Ja sam nekako čudnog karaktera. Pred bližim prijateljima sam sasvim super, opuštena, zasmejavam ih sve i sl., ali je to neka vrsta mog paravana. U većoj grupi se povučem, ćutim, razmišljam. Najgore mi je biti sama sa sobom, i pred spavanje. Tad mi toliko toga pada na pamet, ne mogu da zaspim, mučim se, nekad plačem, mada retko. Vrlo sam anksiozna, i o problemima (psihičkim) pričam samo sa svojom NAJboljom drugaricom, koja mi je vrlo slična. U poslednje vreme nemam volje ni za šta. Da, već duuuuugo nisam bila zaljubljena niti je neko u mene bio zaljubljen. Užasno.

Šta kažete?
 
gledala sam jedan potresan [da,da,takvi filmovi mogu da budu cak i potresni] film i razmisljah.(
Kako sam ja gledala jedan dobar film, svedsko danske ili finsko danske produkcije. Ljilja zauvek , o sesnaestogodisnjoj prostitutki u predgradju sovjetskog saveza. Opasan film.
Da, već duuuuugo nisam bila zaljubljena niti je neko u mene bio zaljubljen. Užasno.
Šta kažete?

Kazem da si na teen problemima prosle nedelje ili nesto blize, rekla da si zaljubljena u decka koji te je pre startovao, al bezuspesno, pa sad ne znas sta da radis:neutral:
 
Ja sam nekako čudnog karaktera. Pred bližim prijateljima sam sasvim super, opuštena, zasmejavam ih sve i sl., ali je to neka vrsta mog paravana. U većoj grupi se povučem, ćutim, razmišljam. Najgore mi je biti sama sa sobom, i pred spavanje. Tad mi toliko toga pada na pamet, ne mogu da zaspim, mučim se, nekad plačem, mada retko. Vrlo sam anksiozna, i o problemima (psihičkim) pričam samo sa svojom NAJboljom drugaricom, koja mi je vrlo slična. U poslednje vreme nemam volje ni za šta. Da, već duuuuugo nisam bila zaljubljena niti je neko u mene bio zaljubljen. Užasno.

Šta kažete?

ista ja..........
mada meni samoca ne smeta..........
sto se tice sire grupe,prema nima koje ne poznajem sam uvek *****!to je neki moj gard,i ne mogu nista protiv toga...............
 
Ja sam nekako čudnog karaktera. Pred bližim prijateljima sam sasvim super, opuštena, zasmejavam ih sve i sl., ali je to neka vrsta mog paravana. U većoj grupi se povučem, ćutim, razmišljam. Najgore mi je biti sama sa sobom, i pred spavanje. Tad mi toliko toga pada na pamet, ne mogu da zaspim, mučim se, nekad plačem, mada retko. Vrlo sam anksiozna, i o problemima (psihičkim) pričam samo sa svojom NAJboljom drugaricom, koja mi je vrlo slična. U poslednje vreme nemam volje ni za šta. Da, već duuuuugo nisam bila zaljubljena niti je neko u mene bio zaljubljen. Užasno.

Šta kažete?

Kazem da je to moj slucaj... :hahaha: Sem to za spavanje...xD I ne poveravam se svojoj naj drugarici jer je vidjam jednom mesecno..:confused:. Ali ovo ostalo nije uzasno...xD Ja nekad mogu da pricam se nekim koga 1. put vidim u zivotu, ako sam raspolozena, a nekad ladno ispalim nekog, jer me bukvalno mrzi da razglabam...Ni ja duugo nisam bila zaljubljena i ne verujem da cu skoro, a to da niko u tebe nije zaljubljen ne mora da znaci... Mozda i jeste, a ti ne znas... Tako i ja uvek mislim, a tek posle 2-3 meseca cujem da je neka budala bila zaljubljena u mene... Da, uvek bude neki moron, ja sam definitivno lepak za ludake...:lol:
 
Poslednja izmena:
U poslednje vreme,mozda nekoh godinu dana volim da se osamim..nisam takva ranije bila,uvek sam volela da se druzim a sada kada dodjem u skolu stavim slusalice i sednem u zadnju klupu sama i ne komuniciram nisakim..tj mrzi me..sta to znaci?
Mozda previse razmisljam o nekim mojim stvarima i ostalo me ne interesuje,zanimljivo je da takva nisam bila u vecem drustvu nikada..!
 

Back
Top