povucenost-nerazumevanje-samoca u teen dobu.

Sve ovo sto mi se desavalo u prva 4 razreda, za sve sam bio ja kriv. Ja sam taj koji se cudno ponasao, koji je ostavljao los utisak i ja sam taj koji je davao povod drugoj djeci da me maltretiraju. Dugo sam se pitao zasto, medjutim kad sam shvatio se problem nalazi u meni, sve se promijenilo, i poslije toga sam imao djetinjstvo iz snova

Preuzimas ogromnu dozu odgovornosti za nesto sto ne samo klinci vec ni odrastao covek ne moze promenit sopstvenim resursima.

Meni je logicnije da se izvesna doza odgovornosti prebaci i na skolski sistem, malo i na roditelje (kako tvoje tako i na roditelje druge dece). Jer deca su deca i suludo je da se njima prepisuje ovolika kolicina odgovornosti.

Koji si tu ****** mogao promenit u tvojim godinama?

Poslednja izmena:
U poslednje vreme,mozda nekoh godinu dana volim da se osamim..nisam takva ranije bila,uvek sam volela da se druzim a sada kada dodjem u skolu stavim slusalice i sednem u zadnju klupu sama i ne komuniciram nisakim..tj mrzi me..sta to znaci?
Mozda previse razmisljam o nekim mojim stvarima i ostalo me ne interesuje,zanimljivo je da takva nisam bila u vecem drustvu nikada..!

Pa ja se tako ponasam od kad sam upiso srednju....ono sednem isto u zadnju i slusam nesto....msm ali to radi dosta ljudi......mene nervira moje odeljenje tako da mi je lepse sa muzikom......

Pa ja se tako ponasam od kad sam upiso srednju....ono sednem isto u zadnju i slusam nesto....msm ali to radi dosta ljudi......mene nervira moje odeljenje tako da mi je lepse sa muzikom......

E i meni isto tako..mada i pred kraj osnovne mi je bilo tako..odjednom,povlacim se u sebe a secam se da takva nisam bila ni u 1.osnovne znaci...i onda se plasim da ne preteram ovako i da bas ostanem sama..iako u tom trenutku mi to prija!

E i meni isto tako..mada i pred kraj osnovne mi je bilo tako..odjednom,povlacim se u sebe a secam se da takva nisam bila ni u 1.osnovne znaci...i onda se plasim da ne preteram ovako i da bas ostanem sama..iako u tom trenutku mi to prija!

ja sam u osnovnoj mnoogo bezao.....a i nisam imao mp3:mrgreen:..lol...........pa toga se i ja plasim da ne postanem bas mnogo introvertan...ono to bi bilo lose...i ovako sam previse...

Poslednja izmena:
U poslednje vreme,mozda nekoh godinu dana volim da se osamim..nisam takva ranije bila,uvek sam volela da se druzim a sada kada dodjem u skolu stavim slusalice i sednem u zadnju klupu sama i ne komuniciram nisakim..tj mrzi me..sta to znaci?
Mozda previse razmisljam o nekim mojim stvarima i ostalo me ne interesuje,zanimljivo je da takva nisam bila u vecem drustvu nikada..!

ja sam pre bila kraljica socijalnosti.....
znas ono,stavis me u sobu sa buvom i ja bih nasla zajednicki jezik...............
a sad smo oprilike isti slucaj.pogotovo deo sa slusalicama(zato sam sad polugluva:mrgreen:)

A mozda je sve to neki neizbezni period puberteta ?

nisam ni mislila da je nesto drugo................
faza i to je to..............dodje,prodje............
ali stvarno,cak i kad sam sa najboljom drugaricom(mi tako spakujemo stvari i odemo jedna kod druge na par dana) moram makar sat vremena da se osamim.onda se obicno tusiram dok ne potrosim svu vrucu vodu.............:mrgreen:

Preuzimas ogromnu dozu odgovornosti za nesto sto ne samo klinci vec ni odrastao covek ne moze promenit sopstvenim resursima.

Meni je logicnije da se izvesna doza odgovornosti prebaci i na skolski sistem, malo i na roditelje (kako tvoje tako i na roditelje druge dece). Jer deca su deca i suludo je da se njima prepisuje ovolika kolicina odgovornosti.

Koji si tu ****** mogao promenit u tvojim godinama?

Ne radi se tu o odgovornosti, nego se tu radi o tome da i sva djeca moraju da se malo trgnu. A upravo to je meni trebalo da rijesim svoje tadasnje probleme i rijesio sam ih.

Ima tu krivice i mojih roditelja, ali skolski sistem nije kriv ama bas nimalo, jer da sam se ponasao kao druga djeca, ne bih sebi to dozvolio.

Kad treba da rijesis neki problem, podji prvo od sebe, prvo vidi sta ti radis pogresno, pa onda od drugih.

Ja se samo bojim da mi to nije faza,da krene jos gore da bas budem ono izolovana...bukvalno me drugi ne interesuju uopste,bitna mi je nor moja drugarica i neko moje bas uze drustvo,tj ono sto se desava meni ...znaci nikada takva nisam bila,uvek sam bila mirodjija u svakoj corbi..sada,u odeljenju nemam drugaricu ne zato sto me nece,nego ja ne zelim,ne trudim se,ne interesuje me..plasim se da krene sve naopako i da ne postanem onakva devojka za koje sam mislila da su lude..

Cisto sumnjam da si ti sam promenio stvari. Ne kazem da lazes, ali cesto se desava da se zaborave neke stvari i ne primete promene u okolini koje su doprinele izmeni situacije.

Da jesi sam promenio stvari sada bi bio mogao ucit druge kako uradit isto.

Mislis da nijesam ucio? :lol:

Bilo je tu malo pomoci sa strane, ali ja sam bio taj koji je morao da pokaze zube.

Ja sam isto zatvorena. Nosim se sa tim vec 18 godina, ali pokusavam to da promenim i da shvatim da ljudi "ne ujedaju". Ali, jednostavno, ne gajim ista interesovanja sa osobama koje me okruzuju, ne volim izlaske, previshe sam osecajna i jako me je lako povrediti, i nekako se uvek odvojim od svega. I prija mi, prija mi da budem sama i vishe volim da sedim i mislim o ko zna cemu, nego da se mucim druzeci se sa nekim ko me ne razume tj. ko se ne trudi da me razume. Sa osobama kao sto sam ja je potrebno strpljenje i samo polako, nikako ne treba biti napadan i sliom se truditi da pricas sa mnom [il isa nekim slicnim] jer to ne ide..
Ali, sve ce u zivotu doci na svoje, pa tako i ovo. :)

E upravo ovakvu drugaricu iz srednje imam, nekad joj se stvarno divim sto je tako osecajno i divno bice, pravo zensko!, ali isto tako me nervira jer je jako usamljena i izolovana, a ja joj to ne zelim!
Sada se ne vidjamo tako cesto, nismo u mogucnosti :(, a ja sam jedno vreme cesto gruba bila prema njoj pokusavajuci da je trgnem, ali slaba vajda, samo sam je povredjivala :(:( i vise to ne radim..

pa ono
mene je MNOGO teško razumeti
ja samu sebe ne razumem

al nikad nisam bila povučena,baš naprotiv
uvek sam se busala i protivila svemu i svačemu
pa me zato ljudi ne volU :D
a usamljena sam samo kad mi dođe doba PMS-a
tad sam i usamljena i debela i ružna i sve što uz to ide...
inače povlačenje u sebe je fatalna greška
možda nekom odgovara samoća,šta znam,ali generalno gledano,ne donosi mnogo toga dobrog.

uffff.jaako cesta situacija. :(
gledala sam jedan potresan [da,da,takvi filmovi mogu da budu cak i potresni] film i razmisljah..

neki ljudi prosto ne mogu da komuniciraju normalno sa ostatkom sveta,nisu na istoj talasnoj duzini,zatvore se u sebe kao skolja a najlepse doba im prodje u samoci. :(

ima i onih koji su maltretirani fizicki i psihicki,ali cute. :eek:
i tako to vreme pamte kao jako lose

zasto je to tako? :(
da li ste vi takvi? jeste li doziveli neko maltretiranje od stane drugog ucenika?znate li nekog takvog?
sta ste uradili da pomognete toj osobi da izadje iz svoje ljusture? :(

Ma,to se lako rešava...samo se nekom izjadaš i to je to. Ne smeš da držiš u sebi...

Back