"Повратак у деведесете!"

Lord Tywin

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.141
Често су прваци ДС-а и ЛДП-а застрашивали народ о повратку у 90-те.
Да ли је опасност од повратка у 90-те реална или није?
Када ДС прави владу са СПС онда нема говора о таквим причама, док када СНС формира Владу са СПС и УРС поново исте приче бивају активиране.
Значи, ДС има право да сарађује са "мрачним снагама" 90-тих док УРС нема исто право.
Дачић иде на молитвени доручак у САД, док се Николић састаје са Хилари Клинтон.
Програм СНС-а је улазак у ЕУ и по главним питањима се не разликује од ДС-а.
Како неко још увек може да се служи том реториком??
Ја имам утисак да је реч само о пукој жељи да се дође и остане на власти!

Ваша мишљења о овоме.

Када ДС прави владу са СПС онда нема говора о таквим причама, док када СНС формира Владу са СПС и УРС поново исте приче бивају активиране.
Значи, ДС има право да сарађује са "мрачним снагама" 90-тих док УРС нема исто право.

Ваша мишљења о овоме.

Pravo pitanje je kome nomalnom su josh uvek 90-te gora alternativa od blagostanja pod demokratama

naravn da je realan povratak pa vec smo na tom putu ne daj booze da se ovako nastavi
Јеси ли уопште прочитао шта сам написао?
Зашто нема "повратка у 90-те" онда када ДС прави Владу са СПС, а активира се прича о "повратку у 90-те" када УРС прави Владу са СНС и СПС?

naravn da je realan povratak pa vec smo na tom putu ne daj booze da se ovako nastavi
Мој утисак је да то говоре само активисти ДС-а и ЛДП-а који желе да њихове странке буду на власти.

А када сам говорио са некима од њих стекао сам утисак исти као да бивам врбован у неку секту.:sad2:

Ваша мишљења о овоме.

Pa sem ko Toma nije izmislio vremeplov, nema ništa od toga. Bar tako kaže fizika.

Јеси ли уопште прочитао шта сам написао?
Зашто нема "повратка у 90-те" онда када ДС прави Владу са СПС, а активира се прича о "повратку у 90-те" када УРС прави Владу са СНС и СПС?

pa kakvo ti je to pitanje, zaato sto je sns nazadna stranka a u kombinaciji sa spsom su jos gori dok sps sa dsom prave balans

Halo, osvestite se. Devedesetih smo imali nadu, znali smo da ona luda hiperinflacija ne može trajati dugo, kao što i nije. Imali smo sačuvana preduzeća, mašine, pogone, mogla se obnoviti proizvodnja...
Danas - nemamo više ništa. Prodaju se čak i izvori vode :eek: Sve je raspordato, u bescenje, para nema.
Devedesetih čovek nije imao posao, ako je i imao imao ga je na papiru, bez plate i doprinosa, ali je mogao raditi sa strane nešto da preživi. Danas ni posla, ni mogućnosti da radiš bilo šta pošteno da preživiš. Nemaš kome ni stan da okrečiš, jer ne može da ti plati, ne možeš cveće da ubereš u bašti i da prodaješ na trotoaru, jer niti ima ko da ga kupi, niti smeš od tzv. komunalne policije...
I država i pojedinac su U.JE.BA.NI DO BALČAKA!
Nema čak ni onog što umire zadnje, čak je i ta nada umrla, zapali smo u letargiju...
Kakve bre devedesete, pali smo mnogo dublje od toga...

A konkretno - DS se može sve, pa i da proglašavaju Dačića i partnerom i državnim neprijateljem u istom danu. Američki čovek je preuzeo i njihovo ponašanje. Ništa čudno ni za DS, ni za koorvu politiku uopšteno

EDIT: čak i crna hronika iz dana u dan podseća na onu iz devedesetih... osim što su se tada najviše mafijaši ubijali medjusobno, a sada i oni, a i narod. O samoubistvima da ne pričam...

Poslednja izmena:
pa kakvo ti je to pitanje, zaato sto je sns nazadna stranka a u kombinaciji sa spsom su jos gori dok sps sa dsom prave balans
У чему је ДС напредан? У задуживању?
Шта је са УРС? Ни они не ваљају изгледа. Активистима ДС-а ваљају само ДС и претпостављам ЛДП, а и то може сутра да се промени, зар не?

Не видим по чему је СНС назадна странка, чак верујем да би могли да оправдају свој назив.

Poslednja izmena:
Nravno da se vracamo u taj oblik vladavine iz 90-ih , SPS dolazi na vlast sa bivsim radikalom Nikolicem, a odbacili demokratiju izabravsi ono sto jesmo :kafa:

Samo jos gore moze da bude od devedesete, ako se zle sile probude iz podzemlja kojima upravljaju ovi sadasnji politicari :hvala:
Одбацили демократију кажеш, а ти људи долазе на власт управо вољом народа на изборима. Контрадикција!

Још једно питање. Ако би једнога дана Владу формирали СНС, ДС и СПС да ли би тај баланс био нарушен те бисмо се опет вратили у 90-те или бисмо били сачувани од "тог зла".:roll:

A konkretno - DS se može sve, pa i da proglašavaju Dačića i partnerom i državnim neprijateljem u istom danu. Američki čovek je preuzeo i njihovo ponašanje. Ništa čudno ni za DS, ni za koorvu politiku uopšteno
Тачно тако, али зато људи требају да се побуне против такве назадне и глупе реторике и таквог понашања што је и смисао ове теме.
Дакле, очигледно је да само продају маглу како би се домогли власти.

У чему је ДС напредан? У задуживању?
Шта је са УРС? Ни они не ваљају изгледа. Активистима ДС-а ваљају само ДС и претпостављам ЛДП, а и то може сутра да се промени, зар не?

Не видим по чему је СНС назадна странка, чак верујем да би могли да оправдају свој назив.
slazem se drugar da je ds losa stranka i ne podrzavam je, a vidis kada govorimo o povratku u 90te oni nisu na tom putu

Још једно питање. Ако би једнога дана Владу формирали СНС, ДС и СПС да ли би тај баланс био нарушен те бисмо се опет вратили у 90-те или бисмо били сачувани од "тог зла".:roll:

apsolutno jer bi vecinu cinili predstavnici proslosti, zastupnici zaostalih ideja i ljudi koji nisu spremni da se odreknu lose proslosti, eto sns je stranka koja se zalaze za eu i napredak ali nas delima ne ubedjuje u to

apsolutno jer bi vecinu cinili predstavnici proslosti, zastupnici zaostalih ideja i ljudi koji nisu spremni da se odreknu lose proslosti, eto sns je stranka koja se zalaze za eu i napredak ali nas delima ne ubedjuje u to
1.Па до када је потребно да причамо и о "представницима прошлости"? Да ли то значи да неке партије не смеју и не требају да владају и да ми требамо да прихватимо те приче?
То су приче које просипају активисти појединих странака и мени се не свиђа да ме бомбардују тиме и да траже да ја то прихватим.
На пример, нећу да гласам за ДС већ хоћу да гласам за СНС и како онда ми неко каже да ја тиме уништавам ову земљу? А тај неко то ради само због тога што жели да његова странка остане на власти.

2.Којим делима када никад нису били на власти?
Они тек треба да покажу та дела. Народ им је дао шансу па хајде да видимо шта ће урадити ако формирају Владу то јест.

Тачно тако, али зато људи требају да се побуне против такве назадне и глупе реторике и таквог понашања што је и смисао ове теме.
Дакле, очигледно је да само продају маглу како би се домогли власти.

Znaš kako ja to vidim... kada se dugo vrtiš u krug, zavrti ti se u glavi. Posle toga neko vreme nisi sposoban ni da stojiš, što je čisto fizički posao, a kamoli da razmišljaš, što je neuporedivo zahtevnije i teže od pukog stajanja.
E, nas su vrteli i vrte nas i dalje, sve držeći nas za rep, tako da visimo naglavačke. Potpuno nam je pomućena svest. Kriterijumi srozani do najnižih granica, ako ih nismo i probili, u minus naravno. Sistem vrednosti izmenjen, toliko da postaje sistem ne-vrednosti... i tako dalje. Istovremeno, propaganda svih vrsta, a uglavnom vrtoglavo zbunjujuća, je u punom zamahu. Uz vrtoglavicu od svega toga, počinje i ona od gladi...
Saberi sve to i reci - ko da se pobuni? Protiv čega, kada mu je izbor izmedju zla i goreg, koji stalno menjaju mesta, pa nisi načisto čak ni sa tim šta je zlo, a šta gore?
Čak ni maglu više ne prodaju, zamaglilo nam se pred očima odavno i bez njihove magle...

A volja naroda je demokratska ili ?

Mislim da vcina naroda ne zeli demokratiju nego radikalizam i socijalizam tako da :kafa:
Изгледа да не знаш шта демократија значи.
Демократија је владавина народа и одлучивање о томе ко ће да влада непосредно на изборима.

Znaš kako ja to vidim... kada se dugo vrtiš u krug, zavrti ti se u glavi. Posle toga neko vreme nisi sposoban ni da stojiš, što je čisto fizički posao, a kamoli da razmišljaš, što je neuporedivo zahtevnije i teže od pukog stajanja.
E, nas su vrteli i vrte nas i dalje, sve držeći nas za rep, tako da visimo naglavačke. Potpuno nam je pomućena svest. Kriterijumi srozani do najnižih granica, ako ih nismo i probili, u minus naravno. Sistem vrednosti izmenjen, toliko da postaje sistem ne-vrednosti... i tako dalje. Istovremeno, propaganda svih vrsta, a uglavnom vrtoglavo zbunjujuća, je u punom zamahu. Uz vrtoglavicu od svega toga, počinje i ona od gladi...
Saberi sve to i reci - ko da se pobuni? Protiv čega, kada mu je izbor izmedju zla i goreg, koji stalno menjaju mesta, pa nisi načisto čak ni sa tim šta je zlo, a šta gore?
Čak ni maglu više ne prodaju, zamaglilo nam se pred očima odavno i bez njihove magle...
Ако желимо да смањимо корупцију и да унапредимо земљу потребно је да имамо смењиву власт, а не олигархију једне странке која ће моћи да краде шта год стигне и да прича народу страшне приче о повратку у 90-те.
Када схвате да нису незаменљиви можда почну нешто конкретно и да раде за ову земљу и овај народ. Бар ја то тако видим. По природи сам оптимиста.

Back