Povodac za djecu

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.167
Ja sam bila u začudjena prije par dana kad sam vidjela da žena djetetu koje nema ni godinu pali tv da bude miran. On ni na noge ne zna da stane, samo sjedi na krevetu i gleda tv. Miran, kao da nije tu. Naravno da nisam ništa rekla, nemam pravo da joj dijelim savjete, ali koliko se sjećam mojih pred prvi rodjendan to se savatati nije moglo.
Ona to pravda što je drugi dječak(blizanci su) vrlo živahan. Ovaj mora da sjedi da ona drugog pazi.
Ne razumijem ali ćutim.

Jeste...meni se cini da su roditelji sludjeni danas. Vecina njih zeli da bude dobar roditelj a kako nema nauke mnogo cak i u savetima ili istrazivanjima, vec se model vaspitanja mahom svodi na licna uverenja onoga ko pise ili savetuje, tesko je biti pametan.
Deca nisu trazila da ih dovedemo u veliki grad i zdudamo u male stanove i visoke zgrade. Nisu trazila da idu u nabavke i da budu mirna dok majka zavrsava poslove koje fakat mora da zavrsi jer i njoj nije lako.

Deca se radjaju isto onako kako su se radjala pre 10 000 godina. Mi ih kasnije kojecemu naucimo i oni su bistri pa shvate ali deca vuku gene one dece koja su prezivela opasnosti iz sume pecinskih ljudi.
Sto si bio glasniji veca je bila sansa da ces dozvati majku i manja je bila sansa da ces biti rucak divljoj zveri.
Zaista!
Cak postoji i onaj refleks hvatanja rucicama koji se gubi vremenom.

To sto smo mi danas odlucili da je "dobro dete = mirno dete" a "lose dete = glasno dete" dodje zbilja protivprirodno.
Mirno dete bi bilo smazano.
Ovo zivahno bi dozvalo majku, vuklo za haljinu ili kozu mamuta, popelo se na drvo, trcalo ili napravilo bilo koji pokret.

Danas...oooo...pokret je nesto lose jer lupa komsiji ispod nas a komsija je nervozan lik, istrcace na ulicu, izgubice se u radnji, pravi buku u restoranu koja blamira majku (jer ni danasnja majka nije ona lavica koja grize za mladunce vec grdi mladunce da je ne bi prezrivo gledalo nn lice u prolazu)...deci je pokret dopusten u dva slucaja: u ogradjenom delu parka namenjenog igri i na treningu (dok roditelji isti bilo posmatraju bilo cekaju u kolima).
Koliko je to negiranje gena koji su nas kroz istoriju spasili!
Zivahno dete nije pojeo pecinski lav ali danasnje dete hoce da pojede majka da joj ne bi lupao u plafon komsija nezgodan lik.

Meni je dece danas skoro pa zao.
Jeste...imaju tv...ne sporim, lepo je ici u restoran i fino je imati tople cipele ali malo opustenog roditeljstva bi stvarno dobrodoslo.
I pedagogije koja kaze hej, okej je da dete ne sedi kao fikus...i fikus odbaci list kada ga iznerviramo:)
Tako da...glasam da zivahni blizanac "pokvari" ovog mirnog a mama moze da iskljuci tv i skuva sebi kafu...sta ce se desiti - nista, uzivace u pogledu na svoju decu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.