Potrebe i želje

mozemo mi da prezivljavamo I ako nam osnovne fizioloske I psiholoske potrebe nisu zadovoljene ili nisu u potpunosti ali tada ne mozemo da funkcionisemo na nasem optimalnom psihofizickom nivou. a ako ne mozemo da operisemo na optimalnom nivou tesko cemo da ostvarimo I nasa visa zanimanja ta tzv htenja I zelje
to bi bilo isto kao kad bi maratonac pred trku pucao sebi u nogu
 
mozemo mi da prezivljavamo I ako nam osnovne fizioloske I psiholoske potrebe nisu zadovoljene ili nisu u potpunosti ali tada ne mozemo da funkcionisemo na nasem optimalnom psihofizickom nivou. a ako ne mozemo da operisemo na optimalnom nivou tesko cemo da ostvarimo I nasa visa zanimanja ta tzv htenja I zelje
to bi bilo isto kao kad bi maratonac pred trku pucao sebi u nogu
Čak I kad si invalid ( trenutno) želja za nekom životnom premijom je aktuelna...Možda ne u prvom planu,ali je tu negde...
Tako da ne bih baš strogo zaključio da su osnovne životne potrebe odskočna daska...
Mada...Dobiješ prst-oćeš celu ruku-to stoji!:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Zapamtiću te za to što si mi se smejala. :manikir:

Smiri se...Mnogi se smeju I u orgazmu...Ne znam iz iskustva-raspitao se...:per:
 
Vise volim realizam nego idealizam bar kada je u pitanju slikarstvo recimo...
Ova devojcica mi se svidja kako slika,ali roditelji su od nje napravili roba i izvor prihoda... strasno...
 
Čak I kad si invalid ( trenutno) želja za nekom životnom premijom je aktuelna...Možda ne u prvom planu,ali je tu negde...
Tako da ne bih baš strogo zaključio da su osnovne životne potrebe odskočna daska...
Mada...Dobiješ prst-oćeš celu ruku-to stoji!:mrgreen:

:
ma ljudi mogu da zele sve I svasta. I ako I'm Sansa ne baci kockice I dobiju to sto zele na cistu srecu ( dejstvo haosa u sistemu ) realne sanse da zelje ispune su jako niske..
htedoh reci da ako ti se Sansa ne osmehne da bi ostvario neka htenja ili zelje veca je verovatnoca da ces ostvariti ako ne trpis neispunjavanje osnovnih potreba
 
ma ljudi mogu da zele sve I svasta. I ako I'm Sansa ne baci kockice I dobiju to sto zele na cistu srecu ( dejstvo haosa u sistemu ) realne sanse da zelje ispune su jako niske..
htedoh reci da ako ti se Sansa ne osmehne da bi ostvario neka htenja ili zelje veca je verovatnoca da ces ostvariti ako ne trpis neispunjavanje osnovnih potreba
Dok ne zabaciš pecaljku-moš samo da prićaš o pecanju-tek kad zabaciš imaš neke šanse...;)
 
Život ima jednu skrivenu stranu zbog koje golo mentalističko posmatranje i proučavanje nikada ne može dati zadovoljavajuće razumevanje.
Baš zbog te skrivene strane svaka tema koja započne završava na sličan način. Jednostavno tema presahne iako učesnici diskusije osećaju da suština niti je dotaknuta niti je izrečena.
Možda neko oseti da je nadmašio druge u dobrom objašnjavanju i nazovimo razumevanju jer je imao bolju i možda malo umešniju verbalizaciju. Recimo da je bio rečitiji na određenom polju.
Dok god stvarno ne sagledamo šta je to suštinsko što nas goni neznano kud u ovoj naizgled svemirskoj pustinji za nas može biti sve želja i sve besmisleno.
Da, osnovne potrebe moraju u nama podstaknuti želju za nečim da bismo opstajali. Ali, postoji mnogo više želja koje su podsticane ne zarad golog opstajanja već zarad zadovoljenja jedne druge skrivene potrebe - zaboravimo na želje koje podstiču naše razularene pasije uma po ma kom pitanju.
Ovde je najvažnije razumeti tu skrivenu potrebu. Pa, koja je to? Jednostavno to je potreba da otkrijemo Sebe i da spoznamo Sebe u pravom i najvišem smislu. Ne onako kako nam to govore čula, nagoni, emocije... već onako kakvim stvarno jesmo.
Vidite, mi kao jedino realno Biće imamo jedino realno stanje postojanja a to je stanje sreće. Da bismo živeli u realnoj sreći moramo ostvariti uslove takve egzistencije. Svi lažni osećaji sreće su zadovoljenje naših potreba golim uzimanjem bet davanja od sebe. Ono jedino realno stanje postojanja koje nam daje realnu sreću je stanje iz kojeg uvek nesebično dajemo od sebe. I to davanje sa održavanjem punog balansa.
Celokupno naše bauljanje u ovom svetu jeste iskustveno otkrivanje tog jedino realnog stanja sreće a da bismo to postigli nama treba mnogo, mnogo iskustava svih vrsta i oblika kroz proces uzimanja i davanja i to na svim poljima života; Od gole materijalnosti pa do onoga što nazivamo ljubavlju između dve osobe.
Tek kada uspemo dosegnuti to pravo i realno stanje sreće, odnosno davanja od sebe mi smo otkrili svoje lične unutarnje potencijale koji obezbeđuju da po prvi put spoznamo sebe kakvim smo oduvek potencijalno bili.
Tak tada gasnu sve naše veštačke i izmišljane potrebe kao što su da imamo mnogo materijalnoga da budemo lepi i privlačni drugima, da imamo snažno telo da se lepe drugi za nas, da jurimo po belom svetu jer je more tamo negde slanije i još milion drugih stvari...
Tada se i u kolibi osećamo kao u palati a srećni smo i samom činjenicom što smo živi pa čak i onda kada napustamo ovaj svet jer smo spoznali iluziju umiranja....
Otuda, možemo reći da i potrebe i želje i sve drugo imalo je svoju jedinstvenu i zajedničku svrhu: da nam pomogne da sagledamo Sebe onakvim kakvim stvarno jesmo - Besmrtni, stvarno moćni i stvarno puni ljubavi i sreće i stvarno slobodni ali nikako pre nego shvatimo da je sve to baš unutar nas samih.
 

Back
Top