POŠTANSKE MARKE

Pozdrav koliko vrede ove markice:

Na prvoj pise kraljevina Srbija:
DSC00150.jpg


Ovo je neka Iranska:
DSC00148.jpg


DSC00147.jpg


DSC00149.jpg
 
Pozdrav društvo, naleteo sam na neki album markica pa sam se malo zainteresovao za njih i skinuo sa neta Scott-ov i Michel-ov album pa imam nekolicinu pitanja vezano za te albume.
Prvo me interesuje da li postoji neko izdanje Michel-ovog albuma na engleskom jeziku da znam da kopam po netu da vidim da li ima neki za download jer je ovaj što imam na nemačkom i baš se ne snalazim sa objašnjenjima npr.tipova maraka itd. Dalje, interesuje me one dve kolone cena -unused- i -used- razlika je da kod ovih prvih da su to bez pečata (žiga) i sa orginalnom gumom a ove druge cene su za markice sa pečetom ili postoji neko drugo objašnjenje ovih kolona cene. I na kraju me interesuje koji je od ova dva kataloga relevantniji kod procene jer koliko sam video cene se dosta razlikuju npr. našao sam jednu francusku markicu u Scott-ovom sa cenom od 17$ a mislim da je ista (ponovo nisam siguran potpuno jer je sve na nemačkom) u Michel-ovom 36e.

Ako ima neko da mi razreši dileme bio bih mu zahvalan. Pozdrav :)
 
Pozdrav društvo, naleteo sam na neki album markica pa sam se malo zainteresovao za njih i skinuo sa neta Scott-ov i Michel-ov album pa imam nekolicinu pitanja vezano za te albume.
Prvo me interesuje da li postoji neko izdanje Michel-ovog albuma na engleskom jeziku da znam da kopam po netu da vidim da li ima neki za download jer je ovaj što imam na nemačkom i baš se ne snalazim sa objašnjenjima npr.tipova maraka itd. Dalje, interesuje me one dve kolone cena -unused- i -used- razlika je da kod ovih prvih da su to bez pečata (žiga) i sa orginalnom gumom a ove druge cene su za markice sa pečetom ili postoji neko drugo objašnjenje ovih kolona cene. I na kraju me interesuje koji je od ova dva kataloga relevantniji kod procene jer koliko sam video cene se dosta razlikuju npr. našao sam jednu francusku markicu u Scott-ovom sa cenom od 17$ a mislim da je ista (ponovo nisam siguran potpuno jer je sve na nemačkom) u Michel-ovom 36e.

Ako ima neko da mi razreši dileme bio bih mu zahvalan. Pozdrav :)

Michel katalog ne postoji na engleskom samo na njemackom. Za ove dvije kolone si upravu prva je za nezigosane marke sa orginalnom gumom a druga je za zigosane marke.
A cijene se razlikuju kod nas je najrelevantniji Michel katalog i po njemu se odreduje vecina cijena. Punu cijenu kataloga nemozete dobiti, cijene u stvarnoj kupovini se krecu od 10 posto nadalje.
 

Hvala prion naleteo sam na ovo kopajući po googlu ali imam još nekih kojih nema ovde pa reko možda ima neki katalog.(uzgred ako je neko zainteresovan možemo se udružiti i napraviti jedan ovakav on-line katalog za početak kod nas a ako ima još neko ove vrste markica neka šalje slike na milooos90@gmail.com pa možda i bude nešto od toga)

Znam da sam dosadan sa pitanjima ali me još intersuje kako se vrednuju blokovi(tabaci) markica, je li prosta kalkulacija broj markica u bloku(tabaku) pa puta vrednost ili ima neki drugačiji način.
 
Pozdrav!
Nasledila sam veliku kolicinu postanskih markica i zanima me gde mogu da ih procenim da znam koliku vrednost imaju. Ne bih prodavala, samo me zanima procena ali na netu ne mogu da nadjem konkretnu antikvarnicu ili zalagaonicu koja se time bavi u Beogradu.
Unapred hvala na odgovoru.
 
Продајем доплатне марке Југославије и Србије,
чисте (нежигосане, непоништене) и жигосане (поништене),
имам их све од 1944. године до данас,
као и све марке из Краљевине Србије, СХС, Југославије, СФРЈ, НДХ и југословенских земаља из времена окупације, од почетка до данас.
Првенствено се бавим продајом али у неким случајевима може и куповина доћи у обзир ако продајете по повољној цени.
Могућност трговања са свима из целе Србије и иностранством путем поште или личног преузимања.

Владимир Јанковић,
Београд, Србија
vjbgdser@eunet.rs
 
Posedujem ponishtenu markicu kralja Petra iz 1939 god.od 2 din crvenojorgovanasta boja sa greshkom tzv.uho sa mindjushom.
Nisam naishao u literaturi vrednost te markice pa molim ozbiljnije i starije filateliste da mi kazu ako znaju.Hvala.
Та марка је по каталогу 15 евра, та поништена. Иста марка чиста са гумом позади исправном је 20 евра, а са оштећеном гумом "са фалцом" је 10 евра. У продаји су цене 50% од каталошке вредности. Међутим, чуо сам да је тешко наћи купца чак и по тој цени. Ово су информације од мог оца, старог и искусног филателисте. Опростите на кашњењу са одговором од "само" 7 година, хехехе :-)))
 
jel znate nekog u bg-u kome bih mogla da odnesem klaser sa markicama na procenu?
interesuje me da li neka od markica koje imam vredi nesto, mada, cisto sumnjam :P
Мој отац (ми живимо у ужем језгру Београда) стари и искусни филателиста већ пола века, хоће да вам бесплатно процени вредност ваших марки (он и то иначе ради људима), ако сте слободни данас или од недеље по подне па на даље. Послаћу вам ово и у приватној поруци.
 
Hvala na Vashem trudu...vec sam ja to saznao....


Та марка је по каталогу 15 евра, та поништена. Иста марка чиста са гумом позади исправном је 20 евра, а са оштећеном гумом "са фалцом" је 10 евра. У продаји су цене 50% од каталошке вредности. Међутим, чуо сам да је тешко наћи купца чак и по тој цени. Ово су информације од мог оца, старог и искусног филателисте. Опростите на кашњењу са одговором од "само" 7 година, хехехе :-)))
 
Nova sam na forumu, profil sam i napravila isključivo zbog ove teme... Ne znam mnogo o markicama, poništenim, neponištenim, starim razglednicama sa markicama i bez, sa tekstom i bez... Koliko sam čula vrede mnogo, al po porukama koje sam pročitala ovde, i nije baš tako. :) Došla sam do dosta starih markica iz raznih zemalja, kao i kolekcije olimpijskih igara.. Interesuje me ko bi u Beogradu mogao da ih pogleda? Videla sam i u prvim porukama da je KUATO, upućivao ili bar spominjao klub filatelista u TCu Slavija, sa sve vremenom kad su tamo i danom, al to je bilo pre 4 godine :D Pa me interesuje zna li neko da li se ti ljudi idalje tamo mogu naći? Pozdrav, hvala :)
 
Postovanje,moja mama ima neke stare markice,koje je nasledila od svoje mame,pa me zanima da li iko to otkupljuje danas i da li mogu negde da ih nosim na procenu?
Мој отац је професионални стари филателиста па ако си у Београду он може да ти процени бесплатно а можда и откупи ако је заинтересован за твоју колекцију. Можеш ти мени послати или овде поставити и скениране или фотографисане те марке, али да се не мучиш, а и не може баш тачно да се види док се не виде уживо, боље да их он уживо погледа.
 
Poslednja izmena:

Back
Top