Poslovi koje nikada ne biste radili

S1MCRO

Elita
Poruka
18.138
Dakle, kratko i jasno: Koje poslove ni po koju cenu ne biste prihvatili?

Ja ne bih bio fudbalski sudija. Jedan od najupečatljivijih utisaka sa mojih prvih poseta sportskim događajima (fudbalskim, rukometnim i košarkaškim utakmicama) bila je količina, raznolikost i intenzitet uvreda kojima su delioci pravde tokom mečeva bili izloženi. I sve vreme sam se pitao kako bilo ko može da izdrži takvu pljuvačinu, koliko zarađuje za to trpljenje i zašto dođavola ne promeni posao. Fudbal je tu svakako najgori jer nije redak slučaj po seoskim ligama da sudija, sem trčanja po terenu, mora da trči i van njega i preskače zidove i ograde.

A vi?
 
Ima jedan posao, vozac na duge staze.
Ne zato sto mi se zanimanje ne dopada, vec zbog toga sto me voznja po autocesti uspavljuje, na petstotinjak kilometara popijem pet sest kava, iako nisam ovisnik, cak je inace jako malo pijem.
Ziumus sam u gorskom kotaru otvorio prozore da me brije hladni vjetar, kako ne bi zaspao, jedva sam se dovukao do nekog svratista pa se tamo opet natakao kavom kao nenormalan.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Komercijalista/trgovac. Zahteva visoko razvijene socijalne veštine, moraš da voliš komunikaciju, da umeš sa ljudima, još uz to da budeš namazan i prepreden u određenoj meri. Sve ovo znači isto da bih morao da imam posla sa prosečnom srpskom klijentelom, kolegama i nadređenim koja mi po osobinama uopšte ne pašu.
 
Komercijalista/trgovac. Zahteva visoko razvijene socijalne veštine, moraš da voliš komunikaciju, da umeš sa ljudima, još uz to da budeš namazan i prepreden u određenoj meri. Sve ovo znači isto da bih morao da imam posla sa prosečnom srpskom klijentelom, kolegama i nadređenim koja mi po osobinama uopšte ne pašu.

Slažem se i dodajem na ovo i posao marketing menadžera. Kao i u komercijali, marketing je raj za razne mufljuze u odelima i filozofe tipa Istok Pavlović koji su sposobni da o nečemu što bih ja ispričao u 5-10 minuta drže predavanja koja kao da se nikad neće završiti. U tim zanimanjima najbolje prolaze ljudi bez morala tj. oni koji su spremni da lažu bez griže savesti, a konkretno znanje o nečemu nije toliko bitno.

Ovde spadaju bankari i tzv. prodavci bankarskih kredita. Kako je nastao problem sa kreditima u ''švajcarcima''? Pa bankari namerno propustili da informišu klijente o svim opasnostima, ne bi li utrapili što više kredita i sebi namakli što veće provizije, samo što to niko ne sme sada da kaže.
 
Slažem se i dodajem na ovo i posao marketing menadžera. Kao i u komercijali, marketing je raj za razne mufljuze u odelima i filozofe tipa Istok Pavlović koji su sposobni da o nečemu što bih ja ispričao u 5-10 minuta drže predavanja koja kao da se nikad neće završiti. U tim zanimanjima najbolje prolaze ljudi bez morala tj. oni koji su spremni da lažu bez griže savesti, a konkretno znanje o nečemu nije toliko bitno.

Ovde spadaju bankari i tzv. prodavci bankarskih kredita. Kako je nastao problem sa kreditima u ''švajcarcima''? Pa bankari namerno propustili da informišu klijente o svim opasnostima, ne bi li utrapili što više kredita i sebi namakli što veće provizije, samo što to niko ne sme sada da kaže.
Za bankare se slažem, posao u banci je ubij Bože, radi se konstantno, ni punu pauzu ti ne daju da iskoristiš, a za svaku grešku tebi će da okinu od plate... ovi marketing menadžeri su mi oduvek bili mutan pojam, al verujem da je i tu prisutno neko muljanje.
 
Za bankare se slažem, posao u banci je ubij Bože, radi se konstantno, ni punu pauzu ti ne daju da iskoristiš, a za svaku grešku tebi će da okinu od plate... ovi marketing menadžeri su mi oduvek bili mutan pojam, al verujem da je i tu prisutno neko muljanje.

''In the world of advertising, there's no such thing as a lie. There's only expedient exaggeration.'' North by Northwest
 

Back
Top