Poskupljuje registracija automobila za 5-6000 dinara!

evo i Poltika se pridruzila
Поскупљење обавезног осигурања приликом регистрације возила од 45 одсто, вређа достојанство више од два милиона корисника ауто-осигурања, изјавио је јуче председник Националне организације потрошача Србије Горан Паповић и позвао државу да што пре уреди област осигурања.

Паповић је за Танјуг рекао да је осигурање једна од најнеуређенијих области у Србији, која се мора регулисати. „За НОПС је неприхватљиво да је Народна банка Србије дала сагласност за поскупљење обавезног осигурања возила од 45 одсто”, истакао је он додајући да је „јасно да је неко излобирао да до таквог повећања цене дође”, не прецизирајући о којој осигуравајућој кући је реч.

Он је казао да није јасна та одлука НБС, с обзиром на то да ниједно поскупљење не би требало да буде веће од оквира прошлогодишње инфлације односно пет одсто.

Паповић је напоменуо да је управо у тој области и највећи број осигурања, пошто је број грађана који осигуравају имовину или плаћају животно осигурање изузетно мали.

Он сматра да је поскупљење од 45 одсто неприхватљиво и неразумно и да осигуравајуће куће нису дале никакву гаранцију да ће због повећања цене осигурања бити увећане и одштете у случају саобраћајних незгода, јер је наводно разлог за повећање био то што су у Србији најмање премије и најмања накнада штете. Професор Саобраћајног факултета у Београду Милан Вујанић је раније рекао за Танјуг да то поскупљење треба преиспитати и видети да ли је Удружење осигуравача Србије ту одлуку донело како би покрило „трошкове неких других штета”.

Вујанић, који је председник Надзорног одбора „Путева Србије”, позвао је Удружење осигуравача Србије да бројкама и математиком објасни због чега је толико поскупела премија и изразио очекивање да ће држава реаговати и проверити разлоге поскупљења.

Танјуг

zanimljivi su komentari citalaca
 
Nove cene osiguranja, gde uštedeti?
IZVOR: B92

Beograd -- Od 12 učesnika na tržištu osiguranja samo jedna kompanija ima javno istaknute tarife za premije osiguranja, objavila je Asocijacija potrošača Srbije.



"APOS je tek uz pomoć dopisa i direktnih kontakata telefonom uspela da skupi uporedne cene za obavezno osiguranje motornih vozila na našem tržištu. Jedna kompanija i pored toga nije dostavila informacije koje su u interesu potrošača", navodi se u saopštenju te organizacije za zaštitu prava potrošača.

Nova minimalna tarifa premija za osiguranje vlasnika motornih vozila od odgovornosti za štete pričinjene trećim licima stupila je na snagu 1. jula i povećana je u proseku za 45 odsto.

Ceo tekst na http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=07&dd=22&nav_id=879570
 
preneto sa http://www.osiguranjeinternetom.com/novosti/Putno-osiguranje-kao-zdravstvena-knjizica.html

Izvor:RTS

Nedavna saobraćajna nesreća u Tunisu prilikom koje je povređeno više naših turista, ponovo je aktuelizovala priču o važnosti kupovine polise putničkog osiguranja pre nego što se krene na odmor. Nažalost, naši turisti u Tunisu nisu bili osigurani. Njima je kompletna zdravstvena usluga pokrivena zahvaljujući garancijama agencije preko koje su otišli na letovanje, a ko će i kako te troškove na kraju platiti, još se ne zna.

Tamara Taušanović iz Beograda je pre nekoliko godina na letovanju u Turskoj uganula nogu, pa joj je bila potrebna lekarska pomoć. Da nije bila zdravstveno osigurana, ta intervencija bi je koštala 300 evra.

"Zahvaljujući vodiču, uz njegovu pomoć bila sam zbrinuta od strane lekara i naravno bilo je potrebno da odmah aktiviramo polisu osiguranja koju sam ja, na sreću, imala sa sobom, tako da je čitav postupak vrlo jednostavno rešen na licu mesta", priča Tamara.

Polisa zdravstvenog osiguranja za deset dana letovanja košta 10 evra, a pokriva troškove lečenja do 35.000 evra.

Nenad Vesković iz "Dunav osiguranja" kaže da je polisa u bukvalnom smislu kao zdravstvena knjižica putniku, odnosno osiguraniku, prilikom boravka u inostranstvu, ukoliko mu se desi bilo kakva nepredviđena zdravstvena poteškoća.

Deset evra za kupovinu polise je, u poređenju sa prosečnom cenom aranžmana od 300 evra, zanemarljiva suma. Ipak, kažu u agencijama, trećina putnika odbija da se osigura.

"Jednostavno smatraju da njima to ne treba, da oni nikada nisu bolesni na letovanju, da je to nešto što njima apsolutno nije potrebno", rekao je Milan Lainović iz "Belvi travela".

YUTA će predložiti da izmene i dopune Zakona o turizmu predvide obaveznu uplatu zdravstvenog osiguranja za sve one koji na put kreću u organizaciji neke domaće agencije.

Ja se isto tako nikad ne osiguram, na moju odgovornost, zasto Zakon za obaveznu uplatu ZO? Samo traze nacina da zavuku ruku u ans dzep
 
A evo ko je najbolji (barem po medijumima):

http://www.osiguranjeinternetom.com/novosti/Generali-najazurnije-osiguranje.html

zvor: TANJUG, B92

Ta osiguravajuća kuća je saopštila da je u prethodnih šest medseci rešila 6.656 od ukupno 8.447 odštetnih zahteva po osnovu obaveznog osiguranja vlasnika motornih vozila.

Prema zvaničnom izveštaju Narodne banke Srbije, prosečna ažurnost celog tržišta osiguranja iznosi 69%. Ažurnost u rešavanju šteta predstavlja osnovni kriterijum za procenu dobrog društva za osiguranje, navodi se u izveštaju NBS.

Od 13 osiguravajućih kuća koje se bave prodajom ove vrste osiguranja, kompanija Generali Osiguranje Srbija je u prvom tromesečju bila na vrhu i u brzini isplate šteta što je, sa ostvarenih 100%, nastavljeno i u drugom kvartalu.

U prvoj polovini godine u Srbiji zaključeno je ukupno 1.166.019 polisa obaveznog osiguranja vlasnika motornih vozila, a rešavano je 41.357 šteta i isplaćeno 24.834 odštetna zahteva.

Generali Osiguranje je druga po veličini osiguravajuća kompanija u Srbiji i lider u životnom, zdravstvenom i putnom osiguranju. Kompanija je u 100% u vlasništvu Djenerali grupe koja je jedna od najvećih evropskih osiguravača i najveća osiguravajuća kuća u životnom osiguranju u Evropi, sa 66 milijardi evra prihoda od premije u 2013. godini.
 
Znaci po ovom cenovniku je Grande Punto Evo 1,2 na iznajmiljivanju od 15+ dana 23 eura dnevno sto znaci da nam za mesec dana treba 690 eura pa to puta 12 ispadne 8280 eura.
Ja sad uopste ne vidim koji je ludak mogao da napise da je jeftinije voziti rent-a-car kad za godinu dana dajem novca koliko gotovo kosta nov auto. Smesna racunica ali bas!
I to sam uzeo neki osredni primer a kad bi isli na nesto ozbiljnije tek tu bi se pojavila nelogicnost izjave.
Naime takav Punto bi dobio posle tih godinu dana izmedju 7500-8000 a voznjom takvog auta u rent-a-caru bi toliko novca da za iznajmljivanje i na kraju ne bih imao nista dok bih ovde imao auto.
Ovo je otprilike prica kao sto nam Vucko servira borbu protiv korupcije i pokazuje na TV-u rezultate a kojih u realnosti nema.:(

Rentakar agencije amanjuju cenu, potrebna je nova racunica

Economy Chevrolet Spark 1.0 33
Economy Chery Ego 1.3 33
Economy Fiat Panda 1.2 33
A Fiat Punto 1.2 43
A Chevrolet Aveo 1.2 43
B Fiat Punto Grande 1.2 44
B Fiat Punto Evo 1.2 44
B Škoda Fabia 1.2 44
B Renault Clio 1.4 44
B Hyundai i20 44

B+ Opel Corsa 1.2 49
B+ Chevrolet Aveo Sedan 1.4 49
C Dacia Sandero Stepway 1.6 50
C Aveo Sedan A 1.4 50
C Renault Clio A 1.6 50
C Opel Corsa A 1.4 50
C+ Audi A1 1.2 Turbo 52
C+ Hyundai i30 1.4 52
C+ Opel Astra H 1.4 i 1.6 52
C+ Opel Meriva 1.4 52

Skinuto sa sajta
 
Poslednja izmena:
Ma mozemo da acunamo koliko hoces i opet ce biti da za jednu godinu rentanja dajemo najmanje 80% od vrednosti novog automobila tako da samo nenormalan covek moze da uzme auto za stalno i da mesecno placa preko 600 eura a za te pare moze da iznajmi 5 garsonjera koje vrede i 15 puta vise.
Plus sto na te cene jos treba platiti porez od 20% sto opet dodje na isto kako smo ranije racunali.
 
Ma mozemo da acunamo koliko hoces i opet ce biti da za jednu godinu rentanja dajemo najmanje 80% od vrednosti novog automobila tako da samo nenormalan covek moze da uzme auto za stalno i da mesecno placa preko 600 eura a za te pare moze da iznajmi 5 garsonjera koje vrede i 15 puta vise.
Plus sto na te cene jos treba platiti porez od 20% sto opet dodje na isto kako smo ranije racunali.

Slazem se. Rentiranje automobila u Srbiji je preskupo.

Svakom kome treba auto duze od mesec dana mu je jeftinije da ga kupi nego da ga rentira.
 
Ma mozemo da acunamo koliko hoces i opet ce biti da za jednu godinu rentanja dajemo najmanje 80% od vrednosti novog automobila tako da samo nenormalan covek moze da uzme auto za stalno i da mesecno placa preko 600 eura a za te pare moze da iznajmi 5 garsonjera koje vrede i 15 puta vise.
Plus sto na te cene jos treba platiti porez od 20% sto opet dodje na isto kako smo ranije racunali.


pa ja ne kazem da je jeftinije da se renta celu godinu, nego za neki period od na pr. desetak dana mesecno pa i vise.. Dosao mi prijatelj iz Kanade, ostao je mesec i po dana, uzeo Skodu Oktaviju iz agencije, bio cak i u grcku desetak dana, isplatilo se coveku.
Mogao je i da kupi neki krs pa da go vozi mesec i po ali mislim da je ovako bolje
 
Poslednja izmena:

Back
Top