Posesivni muškarci

Primer jedne moje veze gde ja smatram
da je bila u pitanju njegova posesivnost.I ljubomora i balkanski mentalitet, ali i posesivnost.

Smetalo mu je moje društvo,jer je uglavnom bilo muško Rešila sam se tog društva.
Smetali su mu moji izlasci.Rešila sam te izlaske.
Smetali su mu moji profili na društvenim mrežama.Rešila sam se tih profila.
Stavljao me je u kombinaciju čak i sa mojim zetom , jer sam bila u dobrim odnosima sa njim.
Ni sa zetom nisam više u dobrim odnosima.
Smetao mu je moj najbolji drug , koji mi je kao brat.

Mnoge stvari sam promenila da bi on bio zadovoljan.
Ali on nikada nije bio zadovoljan.I tražio je još.
Kopao je po mojim profilima, pratio šta pišem, gde šta postavljam ,
sve pažljivo skrinšotovao da bi imao dokaze , dizao nos na bilo šta što nije bilo po njegovom.
Izmenio mi je život, a ja sam nesvesna -to dopustila.
Da me oblikuje.
I celo to vreme je govorio da me voli.

Posesivnost?Guši li?
Da.
Da se samo vratim na ovaj primer koji je jeziv.
Meni ovo ne zvuci kao samo posesivnost vec kao priprema za nesto teze.
Tako izgleda uvod u veze sa elementima nasilja.Bilo da je u pitanju psihicko ili fizicko sve jedno je.
Prvo se partner izoluje na sve moguce nacine od prijatelja i porodice.To obicno ide kroz ljubomoru tj strah da ce neko od zrtvinih prijatelja da je/ga preotme nekako,sumnjama da je neki prijatelj vise od samo prijatelja,ubedjivanje da su ljudi nekako protiv njihove ljubavi jer su ljubomorni i zavidni...sto je zapravo nacin da se od partnera sklone svi ljudi koji ce primetiti znake toga da nesto tu ne stima.
Onda krece kontrola nad tim kako se partner predstavlja okolini,ponasa i oblaci da bi se uspostavila kontrola nad tim sta pokazuje tacno okolini da u buduce ne bi doslo do toga da neko sastrane primeti da je njihov odnos nezdrav.
Naravno to se sve predstavlja kao sasvim razumni i opravdani zahtevi uz opravdanje da je sve to dokaz toga koliko nasilnik ustvari voli zrtvu i da je sve to ustvari nacin na koji zeli da zastiti njihovu vezu od mogucnosti da ce ih partber varati i zlih i zavidnih ljudi sastrane koji ce naci neki nacin da ih rastave...
E posle toga krece kontrola nad tim kako se zrtva ponasa i komunicira sa nasilnikom gde nasilnik zahteva da se zrtva ponasa i komunicira sa njim na odredjeni nacin kako bi se stavila u poziciju da oseca kako konstantno radi i govori nesto pogresno da bi imala osecaj da joj nasilnik gleda kroz prste i oprasta za to koliko ga ne ceni i ne pokazuje da ga voli dovoljno.
E kada se to uspostavi,nasilnik moze da radi sa zrtvom sta zeli i opravdava sve svoje postupke kao nekakve posledice neceg sto zrtva radi pogresno...
 
Da se samo vratim na ovaj primer koji je jeziv.
Meni ovo ne zvuci kao samo posesivnost vec kao priprema za nesto teze.
Tako izgleda uvod u veze sa elementima nasilja.Bilo da je u pitanju psihicko ili fizicko sve jedno je.
Prvo se partner izoluje na sve moguce nacine od prijatelja i porodice.To obicno ide kroz ljubomoru tj strah da ce neko od zrtvinih prijatelja da je/ga preotme nekako,sumnjama da je neki prijatelj vise od samo prijatelja,ubedjivanje da su ljudi nekako protiv njihove ljubavi jer su ljubomorni i zavidni...sto je zapravo nacin da se od partnera sklone svi ljudi koji ce primetiti znake toga da nesto tu ne stima.
Onda krece kontrola nad tim kako se partner predstavlja okolini,ponasa i oblaci da bi se uspostavila kontrola nad tim sta pokazuje tacno okolini da u buduce ne bi doslo do toga da neko sastrane primeti da je njihov odnos nezdrav.
Naravno to se sve predstavlja kao sasvim razumni i opravdani zahtevi uz opravdanje da je sve to dokaz toga koliko nasilnik ustvari voli zrtvu i da je sve to ustvari nacin na koji zeli da zastiti njihovu vezu od mogucnosti da ce ih partber varati i zlih i zavidnih ljudi sastrane koji ce naci neki nacin da ih rastave...
E posle toga krece kontrola nad tim kako se zrtva ponasa i komunicira sa nasilnikom gde nasilnik zahteva da se zrtva ponasa i komunicira sa njim na odredjeni nacin kako bi se stavila u poziciju da oseca kako konstantno radi i govori nesto pogresno da bi imala osecaj da joj nasilnik gleda kroz prste i oprasta za to koliko ga ne ceni i ne pokazuje da ga voli dovoljno.
E kada se to uspostavi,nasilnik moze da radi sa zrtvom sta zeli i opravdava sve svoje postupke kao nekakve posledice neceg sto zrtva radi pogresno...
Klasična manipulacija
 



Pogledajte prilog 1405645






Tokom početnih faza veze obično se osećamo dobro kada se partner ponaša zaštitnički, pa čak i posesivno prema nama.
Osećamo pripadnost I to je lepo. Osećamo da naš partner pripada nama i mi pripadamo njemu.
Kada se ovaj osećaj pripadnosti izbalansira sa nezavisnošću i individualnošću, u stanju smo da izgradimo zdrav, trajan odnos.
Međutim, kada je ova posesivnost ukorenjena u nesigurnosti i ljubomori, ona se brzo može pretvoriti u toksičnu vezu
u kojoj se osećate kontrolisano i ugušeno.



Velika je razlika između toga da pripadate nekome u vezi i da vas partner poseduje.
Ovo može biti vrlo nezgodan pojam za većinu nas, jer svi posesivni odnosi počinju kao najromantičnija bajka.
Osećate se kao da ste konačno pronašli pravu osobu koja vas duboko voli i brine.

Pogledajte prilog 1405646


„Ljubav nije posesivnost; mnogi ljudi misle da je to ono što je ljubav ako nekoga potpuno poseduješ. Posedovati nekoga znači uništiti svaku mogućnost ljubavi “
. – Osho



Postoji suptilna razlika između toga što si zaštitnički nastrojen partner i posesivni ljubavnik.
Većina ljudi je posesivna u romantičnim vezama. Ovo je sasvim normalno.
I jednostavno zato što je vaš partner posesivan, to ne znači da želi da vas kontroliše ili manipuliše vama.
Ljubav i opsesija nisu isto.
Kada vas partner zaista voli, osećaćete se slobodno i oslobođeno u vezi, a ne vezani i ograničeni.
Ono što započinje s malo ljubomore lako se može pretvoriti u posesivnost i kontrolu.

Pogledajte prilog 1405648

-Ukoliko ne udovoljavate željama partnera, niste poslušni ili ne ispunjavate ono što partner traži od vas, partner će vam prigovarati, i dalje zahtevati neke stvari od vas.


-Jedan od ključnih znakova koji ukazuju na posesivnog partnera je njegova sklonost da vas podseti da ste središte njegovog sveta. To ne mora uvek biti znak posesivnosti, ali kada pokazuje bes ili ljutnju prema vašim prijateljima, kolegama ili članovima porodice, onda jeste.


-Kada vas partner pokušava odgovoriti od susreta s vašim prijateljima možete biti sigurni da je preterano ljubomoran i posesivan.
Verojatno će ih kritikovati, analizirati....


-Svaka odluka koju donesete – vaš partner želi biti deo nje.
Često ćete se čak osećati pod pritiskom da učinite ono što on žele da učinite, čak i ako odluka nema veze s njim.



-Posesivni partneri žele da osoba s kojom su u vezi oseća manjak samopouzdanja.
Skloni su emocionalnoj i psihičkoj manipulaciji i kraj njih se možete osećati kao da ne znate šta je najbolje za vas.
Skloni su vređanju i omalovažavanju.
Ništa što uradite nije za njih dovoljno dobro.



-Svu svoju ljubomoru i potrebu za kontolisanjem opravdava rečima da to sve radi iz ljubavi te tako izbegava odgovornost.

Oвај текст је ужасан, јер не постоји добра посесивност, посесивност је зло.
Ja ne bih imao problem d ame devojka ili žena kontroliše. To je njeno pravo ako je već pristala da deli život sa mnom. Jer ja ne volim ništa da krijem jer me to opterećuje. Ako ima potrebu nešto sa pita da joj objasnim ja bih joj objasnio rado da ne bude uznemirena.

Nije lako sve to objasniti u jednom ili dva teksta. Kompleksno je sve to.
Ниси био са посесивном девојком. Лако је нормалној објаснити, мислим некад ни то није лако, али некако успеш, док код ових посесивних, оне измишљају, праве конструкције, завере, контролишу те. Програмирају ти мозак да не смеш женско да погледаш и то када она није ни ту поред тебе.
Где год да кренеш, чак и код аутомеханичара, мораш да питаш њу, да она иде са тобом, ако то заборавиш, значи да си отишао на уговорени секс.
Провера те сексом, ако си уморан и није ти до секса, она ће те оптужити да си се испразнио негде са неком, па ти зато није до секса.
Гаси ти друштвене мреже, док она има лажне профиле и док она флертује са другима и све своје мане и гадости види у теби, јер она мисли да си и ти тако лош човек као и она, али за себе има оправдања, јер си ти увек кривац
Забрањује ти женске познанике, колегинице, другарице и пријатељице, ствара ти и сукоб са њима, као и са родбином. На послу мораш радити у мушком колективу.
Када крене са свађом и урлањем, очекује да и ти исто тако поступаш, јер тако показујеш бригу и жељу за свађом, али опет си ти крив, ако ћутиш и трпиш, онда си још више сумњим, јер ћутиш јер си крив.
Шаље ти поруке нон-стоп, јеси јео, какио и мораш одговарати исте секунде.
Када пије таблете које јој је психијатар преписао против анксиозности и депресије, она то не пије због својих здравствених проблема, него зато што си јој ти направио пакао од живота. Она мора да мења тебе, јер она нема никаквих психичких проблема.
Вређаће те најгорим речима за најмању ситницу и увек ћеш ти бити крив. Не остаје у добрим односима са бившим партнерима, нико јој није добар, чак и другарице мења као чарапе, нема правих пријатеља, јер није способна да одржи ни пријатељске везе.
 
Посесивност сам гледао док сам одрастао...
Моја мајка је била толико опседнута контролом мог ћалета да је то страшно.
Чуј, била, и сада је, после 52 године брака.
Није то здраво...какав год да је разлог у питању.
Једни другима морамо дати простора да дишемо...
не можемо се држати једни другима за рукав цело време.
ЕДИТ
тема јесте посесивни МУШКАРЦИ али ја мислим да то нема везе са полом...то је ЉУДСКА особина.
Мислим да твоја мајка није патолошки посесивна, чим је њихов брак успео да се одржи тако дуго.
Прави посесивци нису способни ни уср%ну везу да одрже, људи беже од њих главом без обзира.
 
Посесивци су несрећни људи, без обзира колико их презирали, они повређују и сами себе, највише емотивно и ментално. Често су склони суициду и самоповређивању, али често и блефирају, односно манипулишу тиме како би задржали партнера.

Било би добро када би они били свесни своје болести и када би схватили да је најбоље за њих да буду сами, да навикну на самоћу, али да не буду усамљени. Међутим, посесивци су токсични и када су у питању пријатељске везе, јер посесивац када ставља у кавез свог партнера, ставља и себе (али пошто они граде кавез, себи остављају пар врата за без, док жртву желе да малтене завежу за кавез, да не кажем радијатор), можда не у тој мери, али хтео или не одбацују и своје пријатеље. Њихова токсична веза, ако је жена посесивац, зна да буде препуна пауза раскида, када се не виђају, нити чују, онда посесивац флертује са другима или вара, док жртва пати. Онда када партнер жртва оде, остају сами, у друштву са лековима које је психијатар преписао и са алкохолом.
Ни тада они неће признати да морају остати сами због своје болести, већ ће себе убеђивати да морају остати сами, јер цео свет је неморалан, а они немају среће у избору партнера.

Nisam zaista, ovo što si napričao je strašno. Ima toga kod oba pola. Nr zna se šta je gore. Ali gwneralno bolesna posesivnost i guši i ubija ljubav.
Свака посесивност је мање више болесна, чак и она бенигна је ужасна, а да не причамо о малигној посесивости.

Ни ја нисам знао до које мере су они спремни да иду, ево чак и овде на форуму сам прочитао нешто што никада у животу нисам чуо, рецимо сумња зашто партнер носи наочаре, односно да би могао да гледа жене, а да му поглед не би био ухваћен. Болест, али то су заиста они.
 
Oвај текст је ужасан, јер не постоји добра посесивност, посесивност је зло.

Ниси био са посесивном девојком. Лако је нормалној објаснити, мислим некад ни то није лако, али некако успеш, док код ових посесивних, оне измишљају, праве конструкције, завере, контролишу те. Програмирају ти мозак да не смеш женско да погледаш и то када она није ни ту поред тебе.
Где год да кренеш, чак и код аутомеханичара, мораш да питаш њу, да она иде са тобом, ако то заборавиш, значи да си отишао на уговорени секс.
Провера те сексом, ако си уморан и није ти до секса, она ће те оптужити да си се испразнио негде са неком, па ти зато није до секса.
Гаси ти друштвене мреже, док она има лажне профиле и док она флертује са другима и све своје мане и гадости види у теби, јер она мисли да си и ти тако лош човек као и она, али за себе има оправдања, јер си ти увек кривац
Забрањује ти женске познанике, колегинице, другарице и пријатељице, ствара ти и сукоб са њима, као и са родбином. На послу мораш радити у мушком колективу.
Када крене са свађом и урлањем, очекује да и ти исто тако поступаш, јер тако показујеш бригу и жељу за свађом, али опет си ти крив, ако ћутиш и трпиш, онда си још више сумњим, јер ћутиш јер си крив.
Шаље ти поруке нон-стоп, јеси јео, какио и мораш одговарати исте секунде.
Када пије таблете које јој је психијатар преписао против анксиозности и депресије, она то не пије због својих здравствених проблема, него зато што си јој ти направио пакао од живота. Она мора да мења тебе, јер она нема никаквих психичких проблема.
Вређаће те најгорим речима за најмању ситницу и увек ћеш ти бити крив. Не остаје у добрим односима са бившим партнерима, нико јој није добар, чак и другарице мења као чарапе, нема правих пријатеља, јер није способна да одржи ни пријатељске везе.
To podseca na jednu moju bivsu od koje i dan danas vucem traume...
Samo sto posto sam ja bi,nije ta ljubomora i te sumnje ogranicavala samo na zensko drustvo nego na celokupno.Svaki prijatelj i prijateljica koje sam imao su bili sumnjovi i smetali joj.Nisam smeo da se vidjam ni sa kim s kim sam se druzio a da ona ne bude prisutna...i opet je posle prebacivala kako sam je zapostavljao i kulirao a mnogo bio fin s njima kao da tu neceg ima.
Sve lepo i romanticno sto sam radeo za nju zato sto sam jednostavno hteo ona je tumacila kao da joj se iskupljujem za ko zna sta.Cak me je i emotivno ucenjivala time kako je ja ne volim dovoljno i nezahvalam sam za to sto me tolerise iako sam freak za ave sto nije bilo po njenom...
Vredjala me,svadjala se za sitnice.
Cak mi je drzala nad glavom i to da ce me autovati mojima kad sam hteo da raskinem.
Nije uzimala nista od lekova posto nije imala nikakvu dijagnozu...bar ne zvanicno...ne zvanicno ko zna koju je imala.
 
To podseca na jednu moju bivsu od koje i dan danas vucem traume...
Samo sto posto sam ja bi,nije ta ljubomora i te sumnje ogranicavala samo na zensko drustvo nego na celokupno.Svaki prijatelj i prijateljica koje sam imao su bili sumnjovi i smetali joj.Nisam smeo da se vidjam ni sa kim s kim sam se druzio a da ona ne bude prisutna...i opet je posle prebacivala kako sam je zapostavljao i kulirao a mnogo bio fin s njima kao da tu neceg ima.
Sve lepo i romanticno sto sam radeo za nju zato sto sam jednostavno hteo ona je tumacila kao da joj se iskupljujem za ko zna sta.Cak me je i emotivno ucenjivala time kako je ja ne volim dovoljno i nezahvalam sam za to sto me tolerise iako sam freak za ave sto nije bilo po njenom...
Vredjala me,svadjala se za sitnice.
Cak mi je drzala nad glavom i to da ce me autovati mojima kad sam hteo da raskinem.
Nije uzimala nista od lekova posto nije imala nikakvu dijagnozu...bar ne zvanicno...ne zvanicno ko zna koju je imala.
Чекај, ти си бисексуалац и она је то сазнала, ако сам добро разумео ? Ако је тако онда си ти био у дуплом кавезу и твој живот је био дупли пакао, јер вероватно си могао да се виђаш само са родбином и то ретко.

Добро си скренуо пажњу што се тиче искупљења, они заиста сумњају у све, чак и ако некада покажеш више пажње него обично.

За увреде и свађе није тако страшно, али рецимо могла је да ти напакости после раскида, да свима прича о твојим склоностима, али не чињеницама, већ да све преувелича и да ти нанесе што више зла, јер они никада неће бити ни криви ни лоши људи, они за све имају оправдање, него ти који си једини имао емпатију у тој вези, ти си крив и ти си лош човек, док они себе на крају само криве због ''лошег одабира партнера''. А тренутне другарице ће је увек бранити, оне бивше другарице које отера, оне ће знати каква је заправо заиста.

Посесивац ретко када има исте другарице или другаре на рођендану, јер су неспособни да задржаве другове и да од њих створе праве пријатеље, зато они показују лажно лице, док их ови не прочитају. Они манипулишу и њима, док имају користи, док им служе у прављењу кавеза.

Посесивци имају различите психичке поремећаје, оно што је свима заједно јесу ти демони посесивности који их прогањају, а најгори су они који имају додатне, рецимо нарцисоидни поремећај личности, анксиозност и напади панике, депресија итд.

Заправо у том другом односу, посесивци су жртве своје посесивности која господари њима, док они господаре жртвама било да су то љубавни партнери, другарице/другови и пријатељи, такође посесивност постоји и у односу мајке/оца према деци итд.

Посесивци који су дуго година жртве своје посесивности, временом схватају да је једини начин да нађу неког партнера који је најиздржљивији када је у питању трпљење тог менталног терора, да нису у истој фирми, да нису у истом крају, да немају заједничке пријатеље, да је партнер ружан, како би посесивац доминирао и заводио лепотом, а како би он или она схватио да не може да нађе лепшег партнера, посебно ако је лудо заљубљен у посесивца итд итд.
 
Чекај, ти си бисексуалац и она је то сазнала, ако сам добро разумео ? Ако је тако онда си ти био у дуплом кавезу и твој живот је био дупли пакао, јер вероватно си могао да се виђаш само са родбином и то ретко.

Добро си скренуо пажњу што се тиче искупљења, они заиста сумњају у све, чак и ако некада покажеш више пажње него обично.

За увреде и свађе није тако страшно, али рецимо могла је да ти напакости после раскида, да свима прича о твојим склоностима, али не чињеницама, већ да све преувелича и да ти нанесе што више зла, јер они никада неће бити ни криви ни лоши људи, они за све имају оправдање, него ти који си једини имао емпатију у тој вези, ти си крив и ти си лош човек, док они себе на крају само криве због ''лошег одабира партнера''. А тренутне другарице ће је увек бранити, оне бивше другарице које отера, оне ће знати каква је заправо заиста.

Посесивац ретко када има исте другарице или другаре на рођендану, јер су неспособни да задржаве другове и да од њих створе праве пријатеље, зато они показују лажно лице, док их ови не прочитају. Они манипулишу и њима, док имају користи, док им служе у прављењу кавеза.

Посесивци имају различите психичке поремећаје, оно што је свима заједно јесу ти демони посесивности који их прогањају, а најгори су они који имају додатне, рецимо нарцисоидни поремећај личности, анксиозност и напади панике, депресија итд.

Заправо у том другом односу, посесивци су жртве своје посесивности која господари њима, док они господаре жртвама било да су то љубавни партнери, другарице/другови и пријатељи, такође посесивност постоји и у односу мајке/оца према деци итд.

Посесивци који су дуго година жртве своје посесивности, временом схватају да је једини начин да нађу неког партнера који је најиздржљивији када је у питању трпљење тог менталног терора, да нису у истој фирми, да нису у истом крају, да немају заједничке пријатеље, да је партнер ружан, како би посесивац доминирао и заводио лепотом, а како би он или она схватио да не може да нађе лепшег партнера, посебно ако је лудо заљубљен у посесивца итд итд.
Sam sam joj ustvari rekao jer mi je pravila pritisakk da se osecam kao je ne volim dovoljno ako joj ne kazem bukvalno sve o sebi i svojim predhodnim iskustvima...
I onda mi je i to nabijala na nos sto sam imao neku toksicnu vezu sa jednim momkom pre toga.Pravila da se osecam ludo sto sam uopste ocekivao da to bude nesto normalno i da sam sam kriv za sve sto mi se sa njim izdesavalo.Da se osecam prljavo zbog svog sekualiteta.
I da bukvalno svi koji mi nisu bili neka rodbina su bili potencionalni svaleri i svalerke.

Slazem se sa svim sto si napisao...narocito sa tim da biraju partnere od kojih oni izgledaju bolje...mada u zamenu za to cesto biraju partnere u losim porodicnim situacijama,sa predhodnim iskustvom sa nasilnim partnerima,bilo kakvim traumaticnim iskustvima,osobe koje kubure sa samopuzdanjem ili blazim mentalnim problemima koji su skloni da sebe vide kao nedovoljne za ikog drugog i da treba da budu srecni sto ih posesivac uopste zeli.
 
Sam sam joj ustvari rekao jer mi je pravila pritisakk da se osecam kao je ne volim dovoljno ako joj ne kazem bukvalno sve o sebi i svojim predhodnim iskustvima...
I onda mi je i to nabijala na nos sto sam imao neku toksicnu vezu sa jednim momkom pre toga.Pravila da se osecam ludo sto sam uopste ocekivao da to bude nesto normalno i da sam sam kriv za sve sto mi se sa njim izdesavalo.Da se osecam prljavo zbog svog sekualiteta.
I da bukvalno svi koji mi nisu bili neka rodbina su bili potencionalni svaleri i svalerke.

Slazem se sa svim sto si napisao...narocito sa tim da biraju partnere od kojih oni izgledaju bolje...mada u zamenu za to cesto biraju partnere u losim porodicnim situacijama,sa predhodnim iskustvom sa nasilnim partnerima,bilo kakvim traumaticnim iskustvima,osobe koje kubure sa samopuzdanjem ili blazim mentalnim problemima koji su skloni da sebe vide kao nedovoljne za ikog drugog i da treba da budu srecni sto ih posesivac uopste zeli.
Ни нормалним девојкама и било коме не требаш говорити све о себи и својој најдубљој интими, јер никад не знаш да ли ће те партнер или пријатељ изневерити и злоупотребити твоју искреност. Чак и да си био лудо заљубљен у њу, опет не откривај све о себи, јер заљубљеност ће проћи, као и љубав.

Мислим да није правило да бирају партнере који долазе из лоших породица и да су насилници, то је индивидуално, јер њима је много важније да жртва буде емпата, а насилници баш и нису људи који имају много емпатије.
Али њима је јако битно да партнер нема самопоуздање и да могу да га додатно унизе, како би пристао на улогу жртве и још да се извињава.
 
Ни нормалним девојкама и било коме не требаш говорити све о себи и својој најдубљој интими, јер никад не знаш да ли ће те партнер или пријатељ изневерити и злоупотребити твоју искреност. Чак и да си био лудо заљубљен у њу, опет не откривај све о себи, јер заљубљеност ће проћи, као и љубав.

Мислим да није правило да бирају партнере који долазе из лоших породица и да су насилници, то је индивидуално, јер њима је много важније да жртва буде емпата, а насилници баш и нису људи који имају много емпатије.
Али њима је јако битно да партнер нема самопоуздање и да могу да га додатно унизе, како би пристао на улогу жртве и још да се извињава.
Naravno da nije pravilo,ali cesto ljudi koji su imali neka traumaticna iskusva i preziveli neku vrstu nasilja bilo od strane porodice ili bivseg partnera imaju poljuljano samopuzdanje i vec pomalo iskrivljenu sliku o sebi i svojoj vrednosti,cesto i razvijenu toleranciju na stvari koje nisu bas ok u patnerskim odnosima pa je posesivcima lakse uspostaviti kontrolu nad njima i zato umeju da im budu privlacni.
 
Vidim da se ovde mesaju pojmovi pa cemo preci na narodnu retoriku.
Cesto pozeljna posesivnost je kad devojka hoce da privuce paznju koju nije privukla seksom , erotikom ili inteligencijom , pa postavlja minu da ce je neko drugi preoteti I zauvek odvojiti , skloniti kao mogucnost I priliku.
Ako je musko posesivac , reagovace.
Ako nije ima dva puta.
Da se udalji tog trenutka postujuci lazni prikaz I izbor , sto ce zena tumaciti skoro uvek kao nedovoljnu zainteresovanost ili jos gore kao slabicki karakter.
Otud prisila da muskarac bude posesivac inace mu sleduje imidz slabica.
Drugi put je da saceka I vidi da li je blef , ali I da bude spreman na osvetu jer mu nije najbitnija dobrobit osobe nego sopstveni status I imidz.
To je danas cesta situacija.
Cak I da je devojka u novoj vezi , njena predistorija mu otvara putanju osvete , makar I simbolicno , da niko drugi ne zna.
 
Ima jos fora I fazona ako cemo preko narodnih definicija.
Posto narod mesa odbranu kad ti je jako stalo do necega sa posesivnoscu , moze se dosta toga etiketirati kao posesivnost.
Odbrana neke tekovine , nekog zivotnog uspeha.
Cesto se ne razlikuje posesivnost sa opsesivnoscu.
Mz odnosi su tu odlicni jer su cesti a narod ne razlikuje dupe od glave , vec samo boli ne boli.
 
Ne , submisivac.
Samo se godinama napravi novi vid prioriteta , moze da izgleda kao produzena operativna ruka.
Tandem.
Веза или брак може опстати ако је један партнер доминантан, а други субмисиван, али то нема везе са посесивношћу.
Доминантна особа има самопоуздање и менталну снагу, док посесивна то нема.
Посесивна особа када изгуби своју жртву, сама постаје жртва своје посесивности, док код доминатних особа тога нема, они настављају даље, јер они никада неће у очају покушати да изврше самоубиство, макар то било блефирање, да их жртва не напусти.
 
iako sam novi clan ovdje imam i previse iskustva sa posesivnim bivsim kojemu sam se nebrojeno puta vracala (ni sama ne znam sto mi je to trebalo iz ovog kuta gledanja), ali jednostavno sve je pocelo sa "sitnicama" gdje si i s kim si, a pretvorilo se u kontrolu mog ponasanja prema njemu i kako tocno ja trebam komunicirati s njim, te sam se morala stalno opravdavati za svoje postupke da bi ispalo kako on meni oprasta to kako ja njega ne volim dovoljno.
Također mi nije vjerovao ni kada sam na poslu, zvao me po 10 puta u toku smjene da provjeri jesam li stvarno tamo ili ga lazem, pa na kraju nabijao to sve na nos, a da ne govorimo o tome kako nisam mogla niti na kavu s prijateljicama jer ja njega eto varam.
 
Ne treba meni savet.
Umem ja sama .
to sam i ja sve govorila svaki puta, a onda mu dotrcala kao da nista nije bilo jer me nitko nece nikada voljeti vise nego sto je on, te kako se jadnik tako ponasa jer se plasi da me ne izgubi i da se kaje sto je bio takav i da ce se promijeniti, a zapravo nista od toga nije istina nego sam ja samu sebe unistavala zbog kretena i bila najveci neprijatelj samoj sebi jer meni savjet nije trebao.
 
https://mondo.rs/Info/Crna-hronika/...tm_medium=widget&utm_campaign=Kurir_saobracaj


Evo primer da vidite kako sve to ide vremenom...
Znaci zbog necega poremecen stav prema posesivnosti.....muskarac u prici...
Taj neprirodan odnos prenosi na porodicu, koja ga stiti, tj stiti njegovo ludilo, koje nije ludilo nego je stav , ali sebican i ogranicavajuci....nekad i ultimativan...

Polako se zarazava cela porodica, nesto zbog emotivne ucene nesto zbog straha i fizicke ucene...mada je redje fizicka ali igra ulogu..

Onda imamo sekundarne poremecaje, to je kod zene, supruge.
To vremenom sve vise jaca , na kraju kad je jace od licnosti , osoba puca...prelazi u razbijenu , osobu kojoj je potrebno lecenje..
Takva promena cesto se vrati kao bumerang jer nema vise podrske i upijaca nekih emocija za posesivca, nista on ne oseca neku nesigurnost, daleko od toga..

Posesivac ne samo da nema sukobe razjasnjenja koji bi ga izbacili iz licne mantre da je vrhunski vlasnik zivota svojih povezanih, robova i slugu, nego i kad ih ima pobedjuje jer nema dovoljne resenosti da se odradi ono sto treba a to je pravno receno lisavanje uracunjljivosti i hospitalizacija.....Drustvo ne zeli da pomaze u kucnim prepirkama pa bi matorca vrlo brzo pustilo i onda bi nastupio kolaps, tragedija...ali tada bi bio kriv sistem, sio mi ga djura..

Majka je popucala, nije vise apsorber napada, cerka drzeca u srednjim godinama, sasvim sigurno i ona pomerena psiholoski , ako ne psiholoski onda logicki,
Klinac je pitanje koliko moze da se izvuce iz takvog okruzenja a da ne bude trigerovan...

Svi zarazeni...
 
Poslednja izmena:

Back
Top