Posesivni muškarci

Da dodjem kući i da me pitaš sa kim sam bio na doručku bio bi kraj naše veze,komunikacije,svega.
To pitanje bi bio znak bolesne veze koliko god očiju bilo prisutno.
Ta dresura podnošenja dnevnog izveštaja meni je strana.
Sto si se bre zakacio za taj dorucak? Neka je i vecernji izlazak, izlet u prirodi, casovi plesa… ako bi mi smetalo rekla bih mu u 4 oka.
 
Primer jedne moje veze gde ja smatram
da je bila u pitanju njegova posesivnost.I ljubomora i balkanski mentalitet, ali i posesivnost.

Smetalo mu je moje društvo,jer je uglavnom bilo muško Rešila sam se tog društva.
Smetali su mu moji izlasci.Rešila sam te izlaske.
Smetali su mu moji profili na društvenim mrežama.Rešila sam se tih profila.
Stavljao me je u kombinaciju čak i sa mojim zetom , jer sam bila u dobrim odnosima sa njim.
Ni sa zetom nisam više u dobrim odnosima.
Smetao mu je moj najbolji drug , koji mi je kao brat.

Mnoge stvari sam promenila da bi on bio zadovoljan.
Ali on nikada nije bio zadovoljan.I tražio je još.
Kopao je po mojim profilima, pratio šta pišem, gde šta postavljam ,
sve pažljivo skrinšotovao da bi imao dokaze , dizao nos na bilo šta što nije bilo po njegovom.
Izmenio mi je život, a ja sam nesvesna -to dopustila.
Da me oblikuje.
I celo to vreme je govorio da me voli.

Posesivnost?Guši li?
Da.
 
Tačno.Nego je vrlo vešto upakuje u priču koja njemu odgovara.
Nrcisoidne licnosti uvek opravsavaju svoje postupke tako sto svaljuju krivicu na druge koliko god da prelaze grancicu zdravog razuma u svojim postupcima.
Nijedan oblik manipulacije im nije ispod casti ali najcesce gasiraju i ubeduju druge da njihovo vidjenje,cak i secanje na odredjene dogadjaje i situacije nije ispravno...tj krive sliku toga u nesto sto ce njih predstaviti u boljem svetlu a drugu stranu predstaviti kao da preteruje u svojim reakcijama jer vidjenje stvari druge strane je nekako pogresno.
A ono sto narcisi ne mogu da podnesu je iznosenje njihovih mana na svetlost.
 
Primer jedne moje veze gde ja smatram
da je bila u pitanju njegova posesivnost.I ljubomora i balkanski mentalitet, ali i posesivnost.

Smetalo mu je moje društvo,jer je uglavnom bilo muško Rešila sam se tog društva.
Smetali su mu moji izlasci.Rešila sam te izlaske.
Smetali su mu moji profili na društvenim mrežama.Rešila sam se tih profila.
Stavljao me je u kombinaciju čak i sa mojim zetom , jer sam bila u dobrim odnosima sa njim.
Ni sa zetom nisam više u dobrim odnosima.
Smetao mu je moj najbolji drug , koji mi je kao brat.

Mnoge stvari sam promenila da bi on bio zadovoljan.
Ali on nikada nije bio zadovoljan.I tražio je još.
Kopao je po mojim profilima, pratio šta pišem, gde šta postavljam ,
sve pažljivo skrinšotovao da bi imao dokaze , dizao nos na bilo šta što nije bilo po njegovom.
Izmenio mi je život, a ja sam nesvesna -to dopustila.
Da me oblikuje.
I celo to vreme je govorio da me voli.

Posesivnost?Guši li?
Da.
Devojko to je knjiski primer izolovanja partnera od svih koji bi mogli da ti skrenu paznju na to koliko ta osoba nije dobra po tebe...
Moj zavet: BEZI!
 
Mozda ne treba licno tebi ali verujem da ima ljudi koji ce u buduce listati ovu temu koji su u slicnoj situaciji i mozda je njima potrebno da im neko to kaze da treba sa se sklone iz takve situacije i od takve osobe.

Neko ko voli drugu osobu stvarno ne zeli da menja ni nju/njega ni njen/njegov krug prijatelja i bliskih osoba ni zivot ni nacin razmisljanja...jer sve je to nesto sto cini tu osobu tom koji/koja jeste...i ako to smeta ostaje pitanje sta ta osoba ustvari tu voli?
 
Nrcisoidne licnosti uvek opravsavaju svoje postupke tako sto svaljuju krivicu na druge koliko god da prelaze grancicu zdravog razuma u svojim postupcima.
Nijedan oblik manipulacije im nije ispod casti ali najcesce gasiraju i ubeduju druge da njihovo vidjenje,cak i secanje na odredjene dogadjaje i situacije nije ispravno...tj krive sliku toga u nesto sto ce njih predstaviti u boljem svetlu a drugu stranu predstaviti kao da preteruje u svojim reakcijama jer vidjenje stvari druge strane je nekako pogresno.
A ono sto narcisi ne mogu da podnesu je iznosenje njihovih mana na svetlost.
Uz asertivnost , svi su normalni.
 
Mozda ne treba licno tebi ali verujem da ima ljudi koji ce u buduce listati ovu temu koji su u slicnoj situaciji i mozda je njima potrebno da im neko to kaze da treba sa se sklone iz takve situacije i od takve osobe.

Neko ko voli drugu osobu stvarno ne zeli da menja ni nju/njega ni njen/njegov krug prijatelja i bliskih osoba ni zivot ni nacin razmisljanja...jer sve je to nesto sto cini tu osobu tom koji/koja jeste...i ako to smeta ostaje pitanje sta ta osoba ustvari tu voli?
Hajde da se ne lazemo.
Nema u srbiji osoba koje ne menjaju druge.
To je posledica toga da nema gradjana nego su svi seljaci I seljanke.
Za gradjanstvo je potrebno drugacije drustveno okruzenje.
 
Kad neko ne ume da razabere da li je osoba sa kojm je posvećena tom odnosu ili nije, to je plodno tle za posesivnost. Mislim dakle da posesivni ljudi nemaju dobre granice i ne umeju da razumno razgraniče stvari, već su prepuni želje da partner bude njihov, čak i ako jeste, oni ne staju i idu dalje.

Nasuprot toga, ima ono kada zaista osećaš da ti neko nije posvećen niti to želi biti.

U oba slučaja nema nikakvog smisla. Ako te neko želi biće sa tobom, a u drugom, ako te ne želi šta god da uradiš neće na kraju biti sa tobom. Ništa se silom ne može uraditi.

To je i izvesno nepoštovanje drugog čoveka. Ako želi da ode, što da ne ode? Njegov život, njegova stvar.
Ali je problem što posesivni ne znaju onda šta će sa sobom.
 
Zato je kada se želi unapred videti da li je neko posesivan može pratiti da li je lepljiva osoba i da li je toj osobi lepo kada je sama sa sobom, ili sa svojim društvom itd, tj da li ume da funkcioniše i van partnerskih odnosa. Ako ne ume, to je red flag.

Pa jbt stabilnost ličnosti je važna i za kres kombinaciju, a kamoli za vezu. To je glavno. Da li je ličnost za sebe.
 

Back
Top