Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav!

Danima, mesecima već čitam i tražim gde šta ima, mislim da ludim već...

Pokušavamo suprugu da nađemo posao, zadnjih maltene godinu dana se ubijamo sa papirima za kanadu, svaki put fali nešto, prevodi papire, prevodi ovo, pa ono, užas, pa plaćamo osiguranje za vizu, onda traže da se prevode papiri iz Suda da nije bio kažnjavam pa imovinsko stanje, bračno stanje, ko šta radi, kad je rođen.... I svaki put nešto nije u redu i samo čekamo i čekamo. Prilično smo sigurni da od toga nema ništa jer je poslodavac rekao da je u igri do 1. novembra. Ako do tada ne dobije papire, otpada. A mi papire naravno nemamo još uvek. Čekamo..

Pokušavam da mu nađem bilo šta, on ima srednju tehničku školu ali dok smo imali firmu polagao je razna ISO čudesa kao profesionalni vozač kamiona

Ako imate bilo kakvu informaciju bila bi vam jako zahvalna.
.
 
Pozdrav svima na forumu :)

Vidim da agencija za zaposljavanje ORKA S oglasava potrebu za inzenjerom gradjevine i gradjevinskim radnicima, za rad u Rusiji, pa me interesuje da li neko ima iskustva s njima, obzirom da su samo posrednici. Zvao sam ih da bih saznao vise informacija o poslu i rekose mi da je dnevnice za molere, gipsare, parketare 5-7 dolara i da pri dolasku u Moskvu gradjevinska firma obezbedjuje 5000 rubalja za trosak, sobe za po 4 osobe. Kazu da je u pitanju renomirana gr. firma ali za vise informacija doci direktno u agenciju.

Inace ja se bavim molerskim i parketarskim radovima ali nisam nikad radio van Srbije, citao sam razne komentare pozitivne i negativne vezano za rad u Rusiji, pa ne znam koliko je ovo pouzdano, obzirom da cak mora da se plati i clanarina agenciji od 2000 din. Voleo bih da cujem i druga misljenja. Da li se uopste isplati ici preko posrednickih agencija i koliko je to sigurno?!

PS: Izvinjavam se adminima i moderatorima jer nisam imao za nameru nikoga da reklamiram vec samo da se vise informisem!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima
Ja sam trenutno na radu u Sociju i imam samo jedan savet nekrecite ovamo bez redovnih papira od firme za koju idete da radite ako kazu posrednici da ce tamo biti sredjeni onda vas LAZU ja sam da prostite naj... dosao sam preko posrednika i mesto silnih obecanja pocev od zarade od 5-7 dolara po satu ostao za bednih 4. Placeno mi je samo jedan obrok i stan, vodim se kao turista i svakih mesec dana idem na prelaz u Avkaziju posto nemozes da se zadrzis duze u Rusiji. Prevaranti su svi koji vam obecaju mnoge stvari ali bez papira. Jedino sto je validno kod njih je 100-200 evra koje uzimaju za uslugu sto vam nadju posao. Ja sam i put o svom trosku platio ovamo i gazda nece da mi plati taj trosak. Ma molim samo boga da dobijem platu i skupim kesa da bezim odavde.
kratko i jasno ni za zivu glavu nekrecite kao turista i bez papira, ugovora o radu i proglasenja na rabotu. Ko tako dodje neka moli boga da se vrati bar kuci.
Ko ima kakvih pitanja jos u vezi rada u Rusiji neka mi posalje pp ili na mail rado cu da odgovorim.
Evo jednog primera kako su prosli ljudi
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/232413/Gradjevince-vode-u-Rusiju-na-rad-kao-roblje
 
Hvala na korisnim informacijama Mikice. Ja zamalo da se zaletim sludjen situacijom u Srbiji i obzirom da vec dugo nemam ozbiljan posao vec samo sto privatno odradim i zaradim. Agencija ''Orka'' koju sam napomenuo inace ne odgovara za papire i put vec samo prosledjuje radnike do poslodavca u Rusiji, a ko je poslodavac?! U pokusaju da saznam nisam dobio odgovor vec mi je samo receno da dodjem u njihovu agenciju, da ponesem kopiju lk i iznos od 2000 din za clanarinu. To mi je odmah ''zasmrdelo'' :) No dve glave su pametnije od jedne pa resih da se konsultujem ovde. Pozdrav
 
Ma prijatelju nikome ali nikome nepreporucujem da ide kao turista i to ako nezna za 100% sigurno koja je firma u pitanju i ako nesredjuju papire odma u Srbiji. Svi koji dodju ovamo bez papira osudjeni su da rade kako im gazde narede i jos ako vide da mogu da ucenjuju onda to koriste maksimalno. Ja sam dosao kao turista preko jedne agencije iz Sabca koja je necu da je ni spomenem jer nije vredna toga. Ali nikome to nepreporucujem. Naime da nebude da lazem ili bilo sta nego jednostavno obecano je vise nego sto je ispunjeno ali da objasnim.
Obecano je da idemo da radimo u Soci gde je sad veliko gradiliste zbog olimpijade 2014 sto i jeste. Ali obecano nam je 5-7 dolara po satu,a radim za 4, obecano je dva obroka, prevoz placen, put sam ja morao da platim ali nam je receno da gazda posle dva tri dana vraca novac za put sto smo dali. Nista od toga, put sam ja platio iz svog novcanika i nece da nam vrati, imam samo jedan obrok ostale moram sam da kupim ako zelim da jedem, put od stana do posla i nazad moram da sam platim ako hocu da radim. Jedino sto mi je placeno to je stanovanje i jedan obrok tj rucak. Da samo objasnim oko puta za Soci jos nesto. Izvadili smo kartu za voz u BG Beograd - Soci platili 17.820,00 sa spavacim kolima ali kola spavaca smo dobili samo do Moskve i za divno cudo u moskvi smo morali da kupimo nove kare od Moskve do Socija za samo 3.142 rublje sto iznosi oko 80 eura. Put je trajao cela 4 dana i cetiri noci sto je za te uslove ne mnogo nego katastrofa. Zato svima ali bas svima preporucujem da se dobro raspitaju koja je firma i koji su uslovi i sta dobijaju. Ako nema papira tj prijave na rabotu, vize nema ni kesa niti ce da ispune bilo sta od obecanog. Samo jedno znam ja kad se vratim u Srbiju sto ce biti sledece godine tuzicu i Zeljeznicu Srbije i tu agenciju preko koje sam isao jer nista nije kako je obecano. Igrom slucaja dosao sam do nekih kontakata sa nasim ljudima koji tu zive dugo vremena i kada su se oni malo raspitali mi dodjemo ovde ko belo roblje samo je jedna sreca u tome a to je da su nam pasosi kod nas. Da nisu mogli bi da rade sa nama sta hoce i kako hoce.Svi koji imaju bilo kakvih pitanja slobodno pitajte dali za savete ili za firme koje rade ovde rado cu da pomognem ako nista drugo bar savetom.Da jos jedna stvar kada sam video da od ove firme nema nista i da ucenjuje i sta sve pokusao sam nadjem drugi posao u bilo kojoj firmi a da ima nasih ljudi i naleteo sam na betonski zid. nece niko da uzme radnika koji je dosao iz Srbije. Tako da sam osudjen da radim ovde dok nezaradim novaca da se mogu vratiti a to je decembar jer gazda nece da da pare pre. navodno moras da radis dva meseca i tek onda dobijas prvu platu tako da ucenjuju kako god stignu. Napisah roman ali sve u nadi da ce bar nekome da pomogne kad vec ja nisam naisao na bolje uslove.
 
Proglasenje na rabotu predaje firma kad dodjes na rad u Rusiju i oni je placaju ali se ceka koliko sam ja cuo tri meseca a za to vreme ti radis u toj firmi. Tako bar negubis nista, vazna je viza da bez vize nedodjes jer u protivnom moras posle mesec dana nazad za Srbiju ili bilo gde van Rusije da predjes granicu i da se vratis ko sto ja radim.
 
Pozdrav
Imam ponudu za posao u Sociju na gradilistu firme TQ,gradi se hotel.Trebalo bi da radim gipsane radove preko firme Gips-trade iz Bg.Sredjuju neke poslovne vize na 3 meseca,placaju smestaj,3 obroka,povratnu kartu.Ima li neko na forumu ko mozda radi na tom gradilistu,da napise kakav je smestaj i hrana.
 
Proglasenje na rabotu predaje firma kad dodjes na rad u Rusiju i oni je placaju ali se ceka koliko sam ja cuo tri meseca a za to vreme ti radis u toj firmi. Tako bar negubis nista, vazna je viza da bez vize nedodjes jer u protivnom moras posle mesec dana nazad za Srbiju ili bilo gde van Rusije da predjes granicu i da se vratis ko sto ja radim.

Vizu nemozes dobiti ako nemas priglasenije na rabotu. Viza se i pravi (u ruskoj ambasadi u Beogradu ako si iz Srbije) upravo na osnovu priglasenija i nikako drugacije. Nemozes prvo dobiti vizu (na osnovu cega?), otici u Rusiju i tamo traziti i cekati priglasenije na rabotu.
 
Vizu nemozes dobiti ako nemas priglasenije na rabotu. Viza se i pravi (u ruskoj ambasadi u Beogradu ako si iz Srbije) upravo na osnovu priglasenija i nikako drugacije. Nemozes prvo dobiti vizu (na osnovu cega?), otici u Rusiju i tamo traziti i cekati priglasenije na rabotu.

Izvini sto te moram razuveriti ali pricam iz prve ruke.Vizu mozes da dobijes bilo gde u svetu za Rusiju u Ambasadi naravno turisticku na 3-6-12 meseci u zavisnosti koliko zelis da se zadrzis. A proglasenje na rabotu dobijes kad dodjes ufirmu u kojoj ces raditi naravno ako ce da te uopste prijave. Mnogo nasih ljudi je tako ovde doslo ja radim sad sa jednim koji je platio vizu u Sarajevu na godinu dana 350 evra ali gazda nece da prijavi da radimo. Tako da smo kao turisti trenutno ovde.Vizu prijatelju nemora samo firma da ti obezbedi mada bi tako trebalo da bude ali ne samo viza nego sve papire treba da ti firma zavrsi u Srbiji pa i avio kartu ako je ozbiljna firma. Ako su neki prevaranti onda samo salju ljude bez papira kao sto su i mene poslali i nasamarili ali nisam sam u ovome. Zato sam resio da progovorim i kazem da se nezalecu ljudi bezveze. Naprimer evo jednog danasnjeg detalja sa gradilista. Upala nam emigraciona i mi se razbezali sa gradilista ko misevi ko u koju rupu neko preko kapije i sta ces nema dnevnice taj dana ni sledeci a sta ce biti ko zna. Da mi je da docekam samo platu u decembru i da bezim odavde.
 
Izvini sto te moram razuveriti ali pricam iz prve ruke.Vizu mozes da dobijes bilo gde u svetu za Rusiju u Ambasadi naravno turisticku na 3-6-12 meseci u zavisnosti koliko zelis da se zadrzis. A proglasenje na rabotu dobijes kad dodjes ufirmu u kojoj ces raditi naravno ako ce da te uopste prijave. Mnogo nasih ljudi je tako ovde doslo ja radim sad sa jednim koji je platio vizu u Sarajevu na godinu dana 350 evra ali gazda nece da prijavi da radimo. Tako da smo kao turisti trenutno ovde.Vizu prijatelju nemora samo firma da ti obezbedi mada bi tako trebalo da bude ali ne samo viza nego sve papire treba da ti firma zavrsi u Srbiji pa i avio kartu ako je ozbiljna firma. Ako su neki prevaranti onda samo salju ljude bez papira kao sto su i mene poslali i nasamarili ali nisam sam u ovome. Zato sam resio da progovorim i kazem da se nezalecu ljudi bezveze. Naprimer evo jednog danasnjeg detalja sa gradilista. Upala nam emigraciona i mi se razbezali sa gradilista ko misevi ko u koju rupu neko preko kapije i sta ces nema dnevnice taj dana ni sledeci a sta ce biti ko zna. Da mi je da docekam samo platu u decembru i da bezim odavde.

Aha, ti si mislio na turisticku vizu. Moze se i tako ako si se odlucio ici tim putem. Ali ako hoces raditi legalno onda ti je potrebna radna viza (koja se kazu sada daje na tri mjeseca a poslije se u Rusiji produzava do godine dana) a nju mozes dobiti samo u ruskoj ambasadi samo ukoliko imas priglasenije na rabotu. Na to sam ja mislio. Nasi ljudi samo hvataju neke krivine i precice pa zato i prolaze tako kako prolaze. Ja u Rusiji zivim legalno. Na osnovu braka imam razresenije na vremeno prozivanie (privremeni boravak) koji sam dobio na tri godine i vidim i nase ljude koji dolaze ovdje raditi kao ilegalci, vidim i Uzbeke i Tadzike i Kirgize kako ih hvata policija, deportuje, sikanira jer malo ko ima regularne papire. Ja se nebih usudio tako doci u Rusiju. Prevelik je to rizik.
 
Pa Milutine ako bi napisao tacan naziv te firmr i ime i prezime te osobe mozda bi neko i znao o tome cemu tajne ??? I gde ti je to RF ???

Ti kao radis u Rusiji a neznam sta je to Ruska Federacija i gdje je to? Ako si se ta tolikim osnovnim neznanjem uputio da radis u Soci onda nije ni cudo sto te tamo preveslavaju i nasamaraju kako stignu, mada sada sumnjam da si uopste i bio tamo. Cini mi se da sve ovo pricas iz glave, tipa prico mi jedan coek.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top